لیست فضای کار اشتراکی

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 23 دقیقه

مجموعه فعال شده هیچگونه اطلاعاتی در خصوص فضا اشتراکی ندارد و این محتوا جنبه معرفی دارد امروزه اسم فضای کار اشتراکی را بسیار شنیده اید فضای کار اشتراکی دقیقا برعکس کسب و کارهای سنتی است سازمان های سنتی دارای یک سلسله مراتب خاص هستند که در آن قسمت های مختلفی وجود دارد. مثلا این که کارمندان در هر بخش دارای اتاق های جداگانه هستند و هر کارمند وظیفه خود را انجام می دهد و با بخش های دیگر سازمان ارتباطی ندارد. یکی از معایب اصلی سازمان های سنتی این است که اعضای سازمان و تیم با هم ارتباط صمیمی ندارند. …

مجموعه فعال شده هیچگونه اطلاعاتی در خصوص فضا اشتراکی ندارد و این محتوا جنبه معرفی دارد

امروزه اسم فضای کار اشتراکی را بسیار شنیده اید فضای کار اشتراکی دقیقا برعکس کسب و کارهای سنتی است سازمان های سنتی دارای یک سلسله مراتب خاص هستند که در آن قسمت های مختلفی وجود دارد. مثلا این که کارمندان در هر بخش دارای اتاق های جداگانه هستند و هر کارمند وظیفه خود را انجام می دهد و با بخش های دیگر سازمان ارتباطی ندارد. یکی از معایب اصلی سازمان های سنتی این است که اعضای سازمان و تیم با هم ارتباط صمیمی ندارند. این در حالی است که کسب و کارهای مدرن و امروزی به شکل تیمی با هم کار می کنند و وظایف هر یک از آن ها در راستای رسیدن به هدف اصلی است. به عبارت ساده تر می توان گفت که آن ها در یک فضای اشتراکی با کارها و مسئولیت های به هم پیوسته فعالیت های خود را انجام می دهند.

فضای کار اشتراکی (Coworking Space) چیست؟

امروزه بسیاری از کسب و کارهای جدید و استارتاپ ها برای شروع کار خود هزینه و بودجه لازم برای اجاره یا خرید یک مکان برای شروع کارشان را ندارند. این جا است که فضای کار اشتراکی به کمک این افراد می آید. فضای کار اشتراکی دارای یک مجموعه امکانات اداری مانند میزها و صندلی های اداری، اتاق های جلسات، آشپز خانه، رستوران، کافی شاپ و … هستند. افرادی که در این فضاها کار می کنند معمولا فریلنسرها، تیم های کوچک، کارآفرین ها، استارتاپ ها هستند.

در واقع Coworking Space یک سری فضا هستند که افراد با تخصص های مختلف برای به اشتراک گذاشتن دانسته های خود و انجام فعالیت های تیمی برای رسیدن به اهداف خود در این فضاها مشغول به انجام کار و فعالیت می شوند. یکی دیگر از ویژگی های فضای کار اشتراکی هزینه اجاره پایین آن است به طوری که اجاره همچنین فضاهایی معمولا به شکل ماهیانه یا بر اساس تعداد افراد یا میز است این هزینه ها بین 70 هزارتومان تا ۲ میلیون تومان برای هر فرد می باشد.

ویژگی ها و امکانات فضای اشتراکی

برای فضای اشتراکی می توان ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی را برشمرد، که از میان آن ها مهمترین های این عرصه را در ادامه برای شما عزیزان شرح داده ایم.
 • فضای کار در این مکان ها به شکل اشتراکی است.
 • این فضا مجهز به اینترنت وای فای است.
 • تمامی تجهزات اداری مانند کامپیوتر، دستگاه کپی، پرینتر و … برای استفاده برای افرادی که آن جا کار می کنند وجود دارد.
 • این مکان مجهز به تلفن و تلفن داخلی است.
 • استفاده از این فضا برای کسب و کارهای نوکار و استارتاپی بسیار به صرفه است.
 • در محیط کار اشتراکی مکانی برای برگزاری جلسات، سمینار و کنفرانس وجود دارد که شما بر اساس شرایطی که دارید می توانید یکی از این مکان ها را انتخاب کنید.
 • در این فضا شما می توانید در صورت نیاز به از تخصص سایر افراد هم استفاده کنید همچنین می توانید به شکل خود آموز بسیاری از تخصص ها را فرا بگیرید.
 • از دیگر امکانات این فضا داشتن سالن انتظار، آشپزخانه و سرویس بهداشتی است.

تاریخچه فضای کار اشتراکی

در سال 2005 براد نوبرگ ایده فضای اشتراکی را داد و باور داشت انجام کارهای فریلنسری در خانه غیر اجتماعی و ناکارآمد است و باید یک محیط را برای کارمندان فریلنسر ایجاد کرد که در آن میز کار، ناهار، مدیتیشن و … وجود داشته باشد. در ایران نیز فضای کار اشتراکی توسط فرهاد سپید فکر در شهر زنجان راه اندازی شد. نام این فضای کار ابتدا 404 بود و بعد معادل همکارستان را برای آن نام گذاری کردند.

مزایای فضای کار اشتراکی

 • هزینه های کم و کاملا به صرفه: هزینه اجاره کردن مکان در فضاهای کار اشتراکی بسیار ارزان تر از اجاره کردن یک دفتر شخصی است و این یک مزیت بزرگ برای فضای کار اشتراکی محسوب می شود.
 • از بین رفتن دغدغه ‌های عملیاتی: یکی از دغدغه‌ های اصلی که افراد برای تهیه یک فضای کاری دارند، داشتن تجهیزان و لوازمی مانند: میز، صندلی، نظافت، اینترنت پرسرعت و … است که خوشبختانه در فضای کار اشتراکی این تجهیزات کاملا برای کاربران فراهم است و تمرکز شما فقط روی کار شما است.
 • استفاده اشتراکی از امکانات و قابلیت ها: با توجه به وضعیت اقتصادی راه‌ اندازی امکاناتی همانند شماره‌ های چهار یا پنج ‌رقمی، پرینتر، اسکنر و غیره بسیار بالا است و از طرف دیگر تهیه این امکانات به تنهایی امکان پذیر نیست. استفاده از فضای کار اشتراکی هزینه خرید امکانات ضروری و راه ‌اندازی را برای شما بسیار کاهش می‌دهد.
 • فضای پویا: به‌ دلیل نوع تخصص ها و فعالیت افراد در فضای کار اشتراکی انگیزه کار کردن در شما افزایش پیدا می‌کند و همچنین شما می توانید از تخصص دیگر افراد در این فضا بهره بگیرید.
 • مطلع‌ شدن از رویدادها و استارتاپ ها : یکی دیگر از مزایای فضای اشتراکی این است که شما از اکثر رویدادها، همایش ها و استارتاپ ها مطلع می شوید.
 • ارتباطات درون‌ سازمانی: از مزایای بسیار فوق العاده این فضاها تنوع تیم‌ ها و متخصصان است. به همین دلیل اگر شما قصد داشته باشید از نیروهای جدید در تیم تان استفاده کنید و یا نیاز به متخصص داشته باشید می توانید از تخصص و علم سایر افراد و تیم های موجود در فضای اشتراکی کمک بگیرید.
  داشتن ارتباطات خارج از
 • سازمان: فضای کار اشتراکی ارتباطات بسیار وسیعی با دیگر کسب‌ و ‌کارها و سازمان‌ های دولتی و خصوصی دارد در نتیجه شما نیز می‌ توانید از این ارتباطات برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.
 • استفاده از تجربه دیگران: معمولا کسانی که قبل از شما در فضای کار اشتراکی فعالیت کرده اند بسیاری از کارها، فعالیت ها و هزینه های مادی و غیرمادی را انجام داده اند و قبل از شما بسیاری از تجربه ها را انجام داده اند شما به جای اینکه دوباره این مسیر را بروید کافی است از تجربه دیگران استفاده کنید.
 • تعادل بین کار و زندگی: فضاهای کار اشتراکی مکان‌هایی را مانند کافه برای استراحت در نظر می‌ گیرند که با سپری کردن وقت خود در این مکان ها می‌ توانید بین کار و زندگی خود تعادل و توازن برقرارکنید.
 • تقویت روحیه اجتماعی: کار کردن در فضای اشتراکی به فریلنسرها کمک می کند تا از فضای محدود خانه دور شوند و با افراد مختلف نیز آشنا شوند این کار باعث تقویت روحیه اجتماعی آن ها می شود.

معایب فضای کار اشتراکی

 • نبود حریم خصوصی: کار کردن در این فضاها برای افراد درون گرا بسیار سخت است حتی اگر شما آدم بسیار اجتماعی و برون گرایی باشید باز هم نیاز دارید که در مواقعی در یک محیط خلوت و ساکت کار کنید. از دیگر معایب این فضا این است که دیگران درمورد پروژه و فعالیت های شما کاملا می دانند و این به معنای نداشتن حریم خصوصی است.
 • محدودیت در رفت و آمد و ساعات کاری: مسلما اگر شما به عنوان یک فریلنسر کار کرده باشید این موضوع را به راحتی درک می کنید که ساعات کاری شما کاملا در اختیار خودتان است و شما هر زمان از شبانه روز که مایل هستید می توانید کارهای خود را انجام دهید اما در فضای اشتراکی شما تنها در زمان خاصی می توانید کارها را انجام دهید و در چارچوب خاصی می توانید رفت و آمد کنید.
 • بروز اختلافات شخصی: یکی دیگر از معایبی که این فضای کار اشتراکی دارد این است که رقبای شما که در صنایع مختلف کار می کنند می توانند به راحتی افراد با تجربه و ماهر تیم شما را شناسایی و با کمی زیرکی و پیشنهاد های مالی خوب آن ها را از تیم شما خارج کنند و در تیم خودشان جذب کنند این کار ممکن است باعث بروز اختلافاتی بین شما و رقبایتان شود. همچنین شما از امنیت کاری نیز برخوردار نخواهید بود.
 • مدیریت سخت اعضای تیم: کار کردن در فضای اشتراکی به دلیل ویژگی هایی که دارد خیلی قانون مند و پیرو اصول خاصی نیست بنابراین مدیریت در چنین فضایی اصلا کار راحتی نیست چرا که قانون گذاری برای اعضای تیم و انتظار دقیق عمل کردن به قوانین از سمت کارکنان و اعضای تیم کمی سخت و بعید به نظر می رسد؛ بنابراین شما باید مدیریت بحران قوی داشته باشید تا بتوانید در چنین فضایی به کار خود ادامه دهید.
 • بازدید های بدون هماهنگی: کار کردن در فضای کار اشتراکی در کشور ما جدید است و برای بسیاری از افراد ناشناخته است. به همین علت اکثر رسانه ها و افراد رده بالای سیاسی و اجتماعی از این فضا بازدید می کنند. انجام این بازدید ها معمولا نظم و انضباط محیط و آرامش و تمرکز افراد را بر هم می زند.

با این توضیحات دانستیم که معایب فضای کار اشتراکی خیلی سخت و حل نشدنی نیست و به مروز زمان و با کمی سعی و تلاش حل می شود همچنین مزایای آن به مراتب بیشتر از معایب آن است.

لیست فضاهای اشتراکی ایران

با توجه به زیاد شدن کارهای استارتاپی و افراد فریلنسر در کشور، چند سالی می شود که فضاهای اشتراکی زیادی در اکثر شهر های کشور به وجود آمده است. در این قسمت از مقاله قصد داریم لیستی از فضاهای اشتراکی موجود در ایران را به شما معرفی کنیم.

فضای کار اشتراکی باکس (BOX)

باکس یکی از فضا های اشتراکی در شهر تهران استاین فضا 3600 متر فضا دارد و در نزدیک دانشگاه صنعتی شریف تهران ساخته شده است. BOX‬ تشکیل شده از دفاتر متعدد کاری، فضای برگزاری جلسات، فضای برگزاری رویدادها، محیط کاری مشترک برای استارتاپ ها می باشد. هدف اصلی این مجموعه این است که با ارائه خدماتی مناسب به به توسعه کسب و کارها و حمایت از شرکت های دانش بنیان می پردازد.‬‬

فریلنسرها و تیم‌های استارتاپی می‌توانند در فضایی اشتراکی در کنار هم کار کنند و از این امکانات بی نظیر باکس استفاده کنند. از جمله امکانات باکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای اتاق جلسات برای کارکنان
 • دارای فضای استراحت و سرگرمی برای کارکنان
 • دارای کافی شاپ
 • دارای کلینیک های تخصصی برای کسب‌ وکارها
 • دارای سالن رویداد و کنفرانس

آدرس فضای کار اشتراکی باکس: تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب‌اللهی، خیابان قاسمی، جنب دانشگاه شریف، پلاک 79

تلفن: 66055625 -7

فکس: 660050885

ایمیل: info@boxsuf.com

فضای کار اشتراکی زاویه

فضای کار اشتراکی زاویه تقریبا بیش از شش سال می باشد که کار خود را استارت زده است. زاویه دارای یک فضای 1000 متری و دارای 200 عضو فعال است که در محیطی جذاب و پویا کار می کنند. هدف اصلی فضای اشتراکی زاویه می توان به پرورش و رشد کسب و کار های جدید و نوپا، توسعه فناوری های نوین، توسعه فرهنگ کار آفرینی اشاره کرد . این مجموعه دارای امکانات زیادی است که از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه میزکار شخصی
 • دسترسی 24 ساعته به محیط
 • دارای اینترنت نامحدود
 • چای و قهوه رایگان
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای کمدهای اختصاصی
 • دارای باشگاه ورزشی
 • رستوران و کافی‌شاپ

آدرس فضای کار اشتراکی زاویه: تهران ، میدان آزادی، ابتدای بزرگراه شهید لشکری، نبش ایستگاه مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزادی، فضای کاری مشترک زاویه

فضای کار اشتراکی کارینوین

فضای اشتراکی کارینوین با هدف توسعه و رشد کار آفرینان تاسیس شده است فرقی نمی‌کند که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید؛ شما می توانید یک طراح لباس باشید یا دارای یک تیم کوچک برای طراحی سایت در هر حال شما می توانید در فضای اشتراکی کارینوین کار کنید و از امکانات بی نظیر آن بهره ببرید.

 • دارای میز و صندلی کار
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای سالن همایش
 • دارای کمد شخصی
 • امکان درخواست کارت روزانه

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان سیاوش، بن‌بست گل پیچک

شماره تماس:88651420-86087140

ایمیل: karinovin@gmail.com

فضای کار اشتراکی فینووا

یکی از بهترین فضا های اشتراکی کار در تهران مجموعه فینووا است این مجموعه علاوه بر فراهم کردن یک محیط با هزینه کم برای کسب و کار به افراد مستعد فرصت مشاوره، اشتراک دانش، انتقال تجربه، هم افزایی را به شما می دهد. محل تاسیس این مجموعه واقع در ساختمان فناوری دانشگاه امیرکبیر است و شما بعد از مصاحبه‌ حضوری و گذراندن ارزیابی های اولیه می توانید از فضای مجهز آن جا استفاده کنید.از جمله امکانات فینووا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای میز و صندلی فضای کار اشتراکی
 • دارای اتاق جلسات
 • چای و قهوه رایگان
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • دارای اتاق استراحت
 • دارای اتاق بازی
 • دارای ناهارخوری
 • دارای خط تلفن اختصاصی
 • لاکر
 • دارای کدپستی اختصاصی

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، بین خیابان حافظ و ولیعصر، کوچه بالاور، پلاک 7، طبقه دوم

تلفن تماس: 42719600

فکس: 89786462

ایمیل: info@finnova.ir

فضای کار اشتراکی تیوان

تیوان نیز یکی دیگر از فضا های کار اشتراکی در تهران است. این مجموعه نیز با هدف رشد و توسعه استارتاپ ها در زمینه های مختلف به شما مشاوره می دهند و یک فضای مجهز را برای کار در اختیار شما قرار می دهد.از جمله امکانات این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای صندلی میزکار
 • دارای اینترنت نامحدود و پرسرعت
 • دارای کمد اختصاصی
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای رستوران
 • دارای کافی‌شاپ
آدرس: تهران،میدان آزادی،کنار گذر شهید لشکری،کارخانه نوآوری آزادی،سوله ۱
شماره تماس: 09362920965 – 02173694004 info@tivan.org

فضای کار اشتراکی سروکورپ

فضای اشتراکی سروکورپ در چندین کشور دنیا ازجمله قطر، ترکیه، ژاپن، انگلستان و ایران فضای کار اشتراکی ارائه می‌دهد. این مجموعه از 7 طبقه و پارکینگ زیر زمینی تشکیل شده است و دارای امکانات بی نظیری است که در زیر به برخی از این امکانات اشاره می کنیم:

 • دارای فضاهای کاری متناسب با شرایط کاری شما
 • دارای میز اختصاصی
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • دسترسی به چاپگر و اسکنر
 • امکان استفاده از دستیار شخصی به‌صورت ساعتی
 • دارای خط تلفن
 • دارای منشی درصورت نیاز
 • پشتیبانی IT حضوری

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، نبش خیابان ناصری، پلاک 2551، برج کیان، طبقه 15

تلفن تماس: 02141406040

فضای کار اشتراکی زرافه

یکی دیگر از فضاهای کار اشتراکی زرافه است که با ارائه امکانات متنوع به شما در ساخت و ساز، یادگیری، انتقال تجربه ها ، آزمون و خطا و … به شما کمک می کند. مجموعه زرافه دارای امکانات متنوعی است که در زیر به بخشی از آن ا اشاره می کنیم.

 • دارای فضای کار اشتراکی
 • دارای سالن اجتماعات چندمنظوره
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای کتابخانه اجناس
  ساخت دیجیتال
 • دارای کارگاه سفال
 • دارای کارگاه سرامیک
 • دارای کارگاه نجاری
 • دارای آتلیه طراحی
 • دارای استودیو تصویر
 • دارای کارگاه چاپ سیلک
 • دارای اتاق ضبط
آدرس: تهران، خیابان مفتح شمالی، کوچه گلزار، پلاک 47
شماره تماس: 79-88301377
ایمیل: hello@zarafeh.space

فضای کار اشتراکی رایمون

فضای کار اشتراکی رایمون یکی دیگر از فضاهای اشتراکی موجود در شهر تهران می باشد. رایمون دارای فضایی با 4500 متر در شرق تهران واقع شده است. و امکانات بسیاری را برای کسب و کارهای مدرن به خصوص کسانی که در حوزه انیمیشن و جلوه های بصری کار می کنند را فراهم می کند. از امکانات بی نظیر این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای فضای کاری برای بیش از ۱۵۰ نفر
 • دارای کتابخانه مرجع
 • دارای اتاقهای طوفان فکری
 • دارای اتاق استوری برد
 • دارای اتاقهای کنفرانس
 • دارای سینمای اختصاصی با امکان پخش سه بعدی به ظرفیت ۱۲۰ نفر
 • دارای فضای مستقل برای ۴ شرکت فعال در این حوزه با تمامی امکانات
 • دارای آکادمی هنرهای دیجیتال با تمامی امکانات
 • دارای باشگاه ورزشی
 • اتاق سرگرمی
 • دارای سلف سرویس
 • دارای کافی شاپ و کافه تریا
 • دارای اتاق آرامش

آدرس: تهران، حکیمیه، خیابان بابائیان، خیابان خورشید، پلاک ۲۰

شماره تماس: ۰۲۱۷۷۷۸۴۸۹۹
فکس:۰۲۱۷۷۷۸۵۳۵۶

فضای کار اشتراکی جامپا

فضای کار اشتراکی جامپا یکی دیگر از فضاهای اشتراکی موجود در تهران است که مکانی را برای توسعه و پیشرفت کسب و کارها در اختیارتان قرار می دهد. از امکانات این فضای کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای اینترنت پرسرعت رایگان
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای کتابخانه
 • دارای سالن آمفی تئاتر
 • دارای مسجد
 • دارای آشپرخانه
 • دارای فضای باز
 • دارای کافی شاپ
آدرس: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، به سمت شرق، نبش خیابان نامجو، مجتمع فرهنگی امام رضا علیه السلام

شماره تماس: ۰۲۱۷۷۶۳۹۲۵۶

فضای کار اشتراکی کارا

فضای کار اشتراکی کارا با هدف کارآفرینی و حمایت از استارتاپ ها تاسیس شد. کارا واقع در کارخانه نوآوری آزادی است. این مجموعه نیز دارای امکانات بسیاری است که از جمله امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ادارای فضایی آرام برای کار
 • ارتباط افراد و تیم ها با حوزه های مختلف
 • دارای اینترنت بر بستر فیبرنوری با حجم نامحدود
 • دارای کمدهای شخصی
 • دارای تهویه مطبوع
 • دسترسی به مرکز اکوسیستم
 • استارتاپی با حضور در کارخانه نوآوری آزادی
 • دارای صندلی اختصاصی و ثابت
 • دارای اتاق جلسات با ظرفیت 10 و 6 نفره
 • دارای کافه
 • دارای یخچال و مایکرویو
 • نمازخانه

آدرس: تهران بزرگراه شهید لشکری، جنب مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزدی، سوله اول

شماره تماس: 44650191

فضای اشتراکی سریرلند

یکی دیگر از فضاهای اشتراکی موجود در شهر تهران فضای اشتراکی سریرلند است. این فضا نیز با هدف کمک به توسعه و پیشرفت کسب و کارهای استارتاپی و نوپا تاسیس شده است و دارای تجهیزات و امکانات مناسبی است. از جمله امکانات این فضا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای ظرفیت ۱۲۰ تک صندلی
 • دارای سالن کنفرانس
 • دارای اتاق های مختلف برای جلسات
 • دارای اتاق نشیمن
 • دارای ناهارخوری
 • نمازخانه
آدرس: تهران، طرشت، خیابان شهید گلاب، بین جناح و چوب تراش، ضلع شمالی خیابان، پلاک۵۹ واحد۵۰۱
شماره تماس: ۴۴۲۰۴۰۳۰

فضای کار اشتراکی پارادیس هاب

پارادیس هاب نیز یکی دیگر از فضاهای اشتراکی است این مجموعه قصد دارد تا سال 1402 در کلیه استان های ایران و کشورهای همسایه یک شعبه فضای کار اشتراکی تاسیس کند از امکانات پارادیس هاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای صندلی اختصاصی و اشتراکی
 • دارای اتاق‌ اختصاصی
 • دارای اتاق‌های جلسه
 • دارای اتاق کنفرانس
 • امکان شبکه‌ سازی بین نخبگان
 • دارای کارگاه‌ های آموزشی متفاوت
 • دارای کافی ‌شاپ
 • دارای اینترنت پرسرعت نامحدود

ایمیل : info@paradisehub.ir

شماره تلفن: 02191092303

فضای کار اشتراکی خانه استارتاپ در کرج

یکی دیگر از فضاهای اشتراکی که هدف آن توسعه و پیشرفت استارتاپ ها و ایجاد مکانی مجهز برای فریلنسرها و تیم های کوچک و کارآفرینان است، فضای کار اشتراکی خانه استارتاپ واقع در کرج است از امکانات این فضای اشتراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای اتاق جلسات
 • دارای سالن همایش
 • مشاوره
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • دارای برنامه‌های سرگرمی
 • دارای کمد اختصاصی
 • دارای پارکینگ
 • دارای کلاس های آموزشی
آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، روبروی استانداری، مجتمع میلاد، خانه استارتاپ کرج

تلفن تماس:09012686924

از دیگر فضاهای اشتراکی شهر تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حامی کسب و کار(میدون)
 • ایلسا
 • خانه نوآوری تعلیم و تربیت
 • مرکز رشد واحد های فناور
 • مرکز رشد و توسعه کسب و کارهای شهری
 • نکسترا
 • مانا
 • جهاد دانشگاهی صنعتی شریف
 • باشگاه نوآوری نیترو
 • آراتل
 • کارگاه نوآوری هفت و هشت
 • اینومکث
 • مرکز نوآوری باز دریایی
 • فینوه
 • چارت روم
 • فضای نو
 • توانا
 • دیهیم
 • ریسون
 • نانوپل
 • ایوان
 • ایکس استیشن
 • خانه خلاق سبک زندگی
 • راندمان
 • پردیس علم و فناوری
 • مرکز نوآوری انرژیک
 • مرکز خلاق و نوآوری الوند
 • مرکز معامله گران تهران
 • کارا

فضاهای کار اشتراکی در اصفهان

در شهر اصفهان پنج فضای کار اشتراکی برای استفاده‌ استارتاپ‌ها، فریلنسرها، کارآفرینان ، افراد مستقل و… وجود دارد. در این بخش قصد داریم به معرفی فضاهای کار موجود در اصفهان بپردازیم:

فضای کار اشتراکی آبی و سفید

فضای کار اشتراکی آبی و سفید یکی از مجموعه های معروف در شهر اصفهان است که با هدف فراهم کردن محیطی برای فعالیت استارتاپ ها، فریلنسر ها، کارآفرین ها و غیره تاسیس شده است. فضای کار اشتراکی آبی و سفید دارای دو شعبه در اصفهان می باشد. از جمله امکانات این فضا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دارای میز کار روزانه
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای دفتر اختصاصی
 • دارای فضای رویداد و کلاس
 • دارای اتاق بازی
 • دارای آلاچیق
 • دارای آشپزخانه
 • دارای میز کار اختصاصی

امکانات شعبه سپهر:

 • دارای میز کار اختصاصی
 • دارای میز کار روزانه
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای دفتر اختصاصی
 • دارای فضای رویداد
 • دارای کلاس
 • دارای اتاق بازی
آدرس شعبه فردوسی: اصفهان، پل فردوسی، ابتدای خیابان فردوسی، کوچه شماره ۴، پلاک ۲
آدرس شعبه سپهر :اصفهان، سپاهان شهر، میدان غدیر، مجتمع تجاری هفت نگین، طبقه اول

فضای کار اشتراکی هاب اصفهان

یکی دیگر از فضاهای اشتراکی در شهر اصفهان فضای کار اشتراکی هاب است که تا امروز توانسته دارای 7 تیم مستقر و 1000 عضو فعال باشد. این فضای کار دارای ویژگی هایی از جمله رویداد و شبکه سازی، مشاوره و منتورینگ و معرفی اعضا به استارتاپ های شتاب دهنده است. از امکانات این فضای کار اشتراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای اینترنت کابلی
 • دارای اتاق جلسات
 • ساعات کاری شناور
 • شبکه سازی کسب و کار
 • دارای پرینتر اداری
 • دارای پارکینگ
 • دارای فضای استراحت
 • دارای غذا خوری مستقل
 • لابی اداری
 • تمیز کاری روزانه
آدرس: دروازه دولت، ارگ عظیم جهان نما، طبقه 5
شماره تماس: 03132121476

فضای کار اشتراکی اکسل

یکی دیگر از فضاهای کار اشتراکی در اصفهان اکسل است که دارای شعبه های دیگری در شهر های تهران ، قزوین، گیلان است. مرکز اصفهان اکسل با کمک و همکاری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یکی از با سابقه ترین فضاهای اشتراکی در اصفهان است. تمرکز اصلی این مجموعه بر روی تجارت الکترونیک، اینترنت اشیا، بازی های موبایل است. از امکانات این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اینترنت پرسرعت
 • ساعات کاری شناور
 • میز و صندلی کار
آدرس: اصفهان، خیابان شهیدان شرقی، دانشگاه پیام نور استان اصفهان، مرکز خلاقیت، شتاب‌دهنده اکسل

فضای کار اشتراکی مکعب

مکعب جزو بهترین و بزرگ ترین فضاهای کار اشتراکی در شهر اصفهان است که تمرکز اصلی آن معماری است. این مجموعه با هدف ایجاد یک فضای سالم کاری برای همه افراد جامعه تاسیس شده است. مکعب امکانات متفاوتی را بع شما می دهد که از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای میز کار
 • دارای کمد اختصاصی
 • دارای اتاق اختصاصی
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • دارای کلاس
 • دارای کارگاه ساخت و تولید
 • دارای آشپزخانه
 • دارای کافه
آدرس: اصفهان، خیابان ارتش، کوچه 28، پلاک 14
شماره تماس: 03136200556

فضای کار اشتراکی پویتک

پوتیک یک فضای کار اشتراکی در شهر اصفهان است که هدف آن رشد و توسعه استارتاپ ها است و مکان مجهزی را برای کار کردن فریلنسرها، استارتاپ ها، کارآفرین ها فراهم می کند. از امکانات این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای اینترنت رایگان فیبر نوری
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای میز و صندلی
 • دارای کمد شخصی
 • دارای فضاهای استراحت
 • تا 4 ساعت در ماه امکانات
 • مشاوره رایگان
 • تخفیف حضور در دوره ها
 • تخفیف حضور در رویدادها
 • دارای غذا خوری
 • دارای چای و دمنوش رایگان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، ابتدای خیابان ملاصدرا، فرعی 13، پلاک 52
شماره تماس: 03131316016

فضای کار اشتراکی صفاتک

فضای کار اشتراکی صفاتک با هدف شناسایی نیازهای موجود در بازار و خلق ایده های نو برای برطرف کردن این نیازها تاسیس شد. خدماتی که صفاتک ارائه می دهد شامل فضای کار اشتراکی، پیش شتاب دهی، استارتاپ استودیو و … است. از امکانات فضای اشتراکی صفاتک می توان به مارد زیر اشاره کرد:

 • اینترنت پرسرعت
 • دارای اتاق جلسات
 • مشاوره و منتورینگ رایگان 2 ساعت در ماه
 • دارای سالن همایش
 • دارای میز و صندلی کار
 • دارای اتاق استراحت
آدرس: استان اصفهان، شهرستان نجف آباد، خیابان دلگشا شرقی، خیابان ابوالقاسمی، صفاتک
شماره تلفن: 03142730779
آدرس ایمیل: info@safatec.ir

فضای کار اشتراکی اونیکس

فضای کار اشتراکی اونیکس با هدف رشد و توسعه کارآفرینی و ایجاد ثروت پایدار در اصفهان تاسیس شد. این مکان با امکانات ویژه ای که دارد به فریلنسرها و استارتاپ ها برای رسیدن به اهدافشان کمک می کند. از جمله امکانات اونیکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای میز کار اختصاصی
 • دارای میز کار مشترک
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای کتابخانه
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • دارای سالن رویداد
 • دارای استودیو تولید محتوا تصویری
 • دارای سلف سرویس
 • دارای کافه
آدرس: شهر اصفهان، سیتی سنتز، ورودی 14، طبقه 3، کارخانه کسب و کار اونیکس
شماره تماس: 09138502626

فضای کار اشتراکی رابینکس

یکی دیگر از فضاهای کار اشتراکی در اصفهان رابینکس است که تجهیزات لازم برای کار فریلنسر ها، استارتاپ ها، کارآفرینان و … را فراهم می کند از امکانات این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میز کار
 • اینترنت پرسرعت
 • اتاق کنفرانس
 • اتاق جلسات
 • فضای آموزشی
 • کافی شاپ
 • دفتر کار خصوصی
آدرس: اصفهان، دروازه شیراز، خیابان هزار جریب، روبروی درب اصلی دانشگاه اصفهان
شماره تماس: 03131322704

فضاهای کار اشتراکی در شیراز

امروزه در اکثر استان ها و شهرهای ایران فضاهای اشتراکی برای کار وجود دارد شهر شیراز نیز از این قضیه مستثنی نیست. در ادامه به بررسی فضاهای اشتراکی موجود در شهر شیراز می پردازیم:

فضای کار اشتراکی نوران

یکی از فضاهای اشتراکی موجود رد شهر شیراز فضای کار اشتراکی نوران استاین شتاب دهنده حامی کسب و کارهای سلامت است. از امکانات این فضای کار اشتراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فضای کار برای کارآفرینان و فریلنسرها
 • دارای میز و صندلی
 • اینترنت پرسرعت
 • آموزش
 • مشاوره
 • منتورینگ
آدرس: استان فارس، شهر شیراز، خیابان نشاط، شتاب دهنده نوران
شماره تماس: 09034244206

فضای کار اشتراکی کوانتوم

فضای کار اشتراکی کوانتوم از دیگر فضاهای اشتراکی موجود در شهر شیراز است و هدف اصلی آن مانند سایر فضاهای کار اشتراکی فراهم کردن مکانی مجهز برای فعالیت و کار فریلنسرها، کارآفرین ها، شرکت ها و تیم های کوچک و استارتاپ ها است. شتاب دهنده کوانتوم واقع در مرکز نوآوری و کارآفرنی دانشگاه شیراز است. از جمله امکانات این فضای کار اشتراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای فضای کار اشتراکی
 • دارای میز و صندلی
 • اینترنت پر سرعت
 • برگزاری رویداد
 • برگزاری کارگاه های آموزشی استارتاپی
 • اتاق جلسات
 • اتاق استراحت و غذاخوری
 • میز کنفرانس
 • پروژکتور
آدرس: شیراز، بلوار جمهوری اسلامی، جنب ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز، برج نوآوری و کارآفرینی، طبقه نهم

شماره تماس: 07136260996

فضاهای کار اشتراکی در شهر یزد

در این قسمت از مقاله به معرفی فضاهای کار اشتراکی موجود در شهر یزد خواهیم پرداخت:

فضای کار اشتراکی سندباد

یکی از فضاهای اشتراکی موجود در شهر یزد فضای کار اشتراکی سند باد است. از امکانات این فضای اشتراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای میز و صندلی اختصاصی و اشتراکی
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • دارای کارگاه آموزشی
 • دارای رویداد های مختلف
 • برگزاری کارگاه آموزشی
 • دارای فضای خلاق
آدرس: یزد، میدان پژوهش، ورودی فناوری دانشگاه یزد، شتاب دهنده سند باد

فضای کار اشتراکی فرداد

یکی دیگر از فضاهای استراکس شهر یزد فضای اشتراکی فرداد است که دارای امکانات بی نظیری از جمله موارد زیر است:

 • میز کار مستقل
 • اینترنت پر سرعت
 • اتاق جلسات
 • اتاق استراحت
 • سالن آمفی تئاتر
 • آموزش
 • منتورینگ
 • مشاور ثبت حقوقی
آدرس: یزد، خیابان کاشانی، کوچه سینما ایران، پلاک 100

فضای کار اشتراکی پیشگامان

فضای کار اشتراکی پیشگامان از دیگر فضاهای موجود برای فریلنسرها، استارتاپ ها و کارآفرین ها است از امکانات این فضا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اینترنت پر سرعت
 • هاستینگ رایگان
 • خدمات بازاریابی و تبلیغات
 • خدمات مشاوره تخصصی
 • فضای کار تیمی
 • مشاوره و منتورینگ
آدرس: یزد، دانشگاه یزد، جنب پردیس پژوهش و فناوری، شرکت تعاونی شتاب دهنده نوآوری پیشگامان کویر

فضاهای کار اشتراکی در شهر کرمان

در این قسمت از مقاله به معرفی فضاهای کار اشتراکی موجود در کرمان خواهیم پرداخت:

فضای کار اشتراکی لندیما

از امکانات فضای اشتراکی لندیما واقع در شهر کرمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای کارگاه آموزشی
 • دارای کمد شخصی
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • امکان استفاده از افراد با تجربه برای پیش بردن اهداف خود
 • دارای اتاق جلسات
 • اتاق بازی
 • چای و قهوه
آدرس: کرمان، میدان قرنی، خیابان امام، کوچه امام 1

فضای کار اشتراکی فراهاب

از امکانات فضای کار اشتراکی فراهاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میز اختصاصی
 • صندلی
 • دارای اینترنت پرسرعت
 • برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی
آدرس: کرمان، خیابان میثم، کوچه 24

فضاهای کار اشتراکی در شهر مشهد

در این بخش از مطلب به معرفی فضاهای کار اشتراکی شهر مشهد می پردازیم.

فضای کار اشتراکی فینووا

از امکانات فضای اشتراکی فینووا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای میز اشتراکی
 • دارای فضای کار اشتراکی
 • دارای اتاق جلسات
 • دارای چای و قهوه رایگان
 • دارای اینترنت پر سرعت
 • دارای اتاق استراحت
 • دارای اتاق بازی
 • دارای ناهارخوری
آدرس: مشهد خیابان کوهسنگی، پارک کوهسنگی، چارسوق هنر، طبقه دوم

فضای کار اشتراکی فردوس

فضای کار اشتراکی فردوس دارای امکانات زیر است:

 • مشاوره و منتورینگ
 • مشاوره مديريتی، حقوقی، مالی و اعتباری
 • پروژه‌ يابی و بازاریابی
 • ساپورت مالی برای تبلیغات در رسانه
آدرس: مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار سید رضی، بین سید رضی ۷و۹ پلاک ۳۵، طبقه دوم

از دیگر فضاهای اشتراکی موجود در مشهد می توان به فضای کار اشتراکی شتاب ‌دهنده‌ گرین تک و فضای کار اشتراکی هاوش اشاره کرد.

فضاهای کار اشتراکی در شهر تبریز

در این قسمت از مطلب به معرفی فضاهای کار اشتراکی شهر تبریز می پردازیم.

فضای کار اشتراکی رایکسب

از جمله امکانات این فضای اشتراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای اینترنت پرسرعت
 • دارای میز و صندلی اختصاصی
 • دارای کارگاه های آموزشی
 • دارای جلسات سخنرانی
 • مشاوره و منتورینگ
آدرس: تبریز، شریعتی جنوبی ، کوچه ارک، بازارموبایل تبریز، طبقه۲ واحد ۲۰۳

جمع بندی

در این مطلب در ارتباط با فضای اشتراکی و مزایا و معایب آن صحبت کردیم و دانستیم که چنین فضایی تا چه اندازه برای کسب و کارهای نوکار، فریلنسرها، تیم های استارتاپی مفید است. یکی از ویژگی های بسیار مثبت این فضا استفاده از تخصص و تجربه دیگر افراد است که خود باعث پیشرفت زیادی در کارها می شود. خوشبختانه امروزه در سراسر ایران فضای کار اشتراکی وجود دارد که در این مطلب به معرفی بسیاری از این فضاهای اشتراکی پرداختیم. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. در صورتی که در این زمینه نیاز به مشاوره داشتید می توانید با سامانه فعال شده و مشاوران این شرکت ارتباط برقرار کنید. سامانه فعال شده در حوزه خدمات سئو، طراحی و اجرای قالب، رپورتاژ آگهی، تولید محتوا و .. می تواند به شما عزیزان خدمات شایانی داشته باشد. از همراهی شما تا پایان این مقاله سپاس گزاریم.

4.6/5 - (106 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • تیم تحریریه 1 سال پیش
  مدیر سایت

  با سلام احترام در صورتی که شما فضا اشتراکی دارید لطفا عکس و اطلاعات فضا خودتون رو به ادرس ایمیل زیر ارسال کنید تا همکاران ما بعد بررسی با شما تماس بگیرین info@activated.ir

 • کمالی 1 سال پیش

  خیلی کامل و جامع بود انتخاب من هفت و هشته بنظرم عالیه

 • شرکت صانرژی 1 سال پیش

  فضای کار اشتراکی رایگان شرکت صانرژی (به تعداد محدود) برای تیم های استارتاپی؛ لینک ثبت اطلاعات در ادامه: yun.ir/sanergy

دیدگاه کاربران
 • شرکت صانرژی 1 سال پیش

  فضای کار اشتراکی رایگان شرکت صانرژی (به تعداد محدود) برای تیم های استارتاپی؛ لینک ثبت اطلاعات در ادامه: yun.ir/sanergy

  • تیم تحریریه 1 سال پیش
   مدیر سایت

   با سلام احترام در صورتی که شما فضا اشتراکی دارید لطفا عکس و اطلاعات فضا خودتون رو به ادرس ایمیل زیر ارسال کنید تا همکاران ما بعد بررسی با شما تماس بگیرین info@activated.ir

 • خیلی کامل و جامع بود انتخاب من هفت و هشته بنظرم عالیه

دیدگاهتان را بنویسید