معرفی فضای کار اشتراکی زاویه

معرفی فضای کار اشتراکی زاویه

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده تیم معرفی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 7 دقیقه

مجموعه فعال شده هیچگونه اطلاعاتی در خصوص فضا اشتراکی ندارد و این محتوا جنبه معرفی دارد زاویه در اصل اسم یک مکان است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که این مکان در تهران است شاید در نزدیکی شما باشد. به گفته بنیان گذاران زاویه این شرکت اشتراکی از حدود شش سال پیش فعالیت خودش را آغاز کرده است. این شرکت با سرمایه گذاری هم آوا رشد خودش را آغاز کرد و تبدیل به یک کارخانه  نوآوری شد. ممکن است شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که همواره به دنبال یک مکان دنج و ساکت برای رسیدگی به …

مجموعه فعال شده هیچگونه اطلاعاتی در خصوص فضا اشتراکی ندارد و این محتوا جنبه معرفی دارد

زاویه در اصل اسم یک مکان است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که این مکان در تهران است شاید در نزدیکی شما باشد. به گفته بنیان گذاران زاویه این شرکت اشتراکی از حدود شش سال پیش فعالیت خودش را آغاز کرده است. این شرکت با سرمایه گذاری هم آوا رشد خودش را آغاز کرد و تبدیل به یک کارخانه  نوآوری شد. ممکن است شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که همواره به دنبال یک مکان دنج و ساکت برای رسیدگی به کارهایتان هستید. باید به شما بگوییم زاویه دقیقا همان چیزی است که دنبالش می گردید. زاویه در لغت خانقاه هم معنی می شود که محل خلوت اهل سلوک بوده است. افرادی که در زاویه ثبت نام می کنند علاوه بر داشتن مکانی ساکت و دنج برای فعالیت عده ای از افراد متخصص را هم کنار خود دارند. امکان همکاری با یک جمع متخصص می‌ تواند رویای خیلی از افراد باشد.

 

اهداف ایجاد زاویه چیست؟

هدف اصلی مجموعه زاویه و تیم پشتیبانی آن یعنی هم آوا هدف اصلی خود از ایجاد محیط اشتراکی زاویه را این گونه بیان کردند.

 • گسترش همکاری همکاری نو آورانه.
 • پرورش و پیشرفت کسب و کارهای نو ظهور
 • تحقیق و بررسی در زمینه فناوری های نوین
 • سبد گردانی کسب و کارهای مختلف
 • ارائه ایده کار آفرینی و نوآوری به سازمان ها بزرگ
 • هم سرمایه گذاری با صندوق نوآوری و هم شکوفایی روی استارتاپ ها

نکته قابل توجه درباره زاویه وجود یک جو دوستانه و صمیمانه است. افراد در زاویه سعی می کنند به یکدیگر مشاوره بدهند و کمک برسانند. و در راستای پیشرفت و رسیدن به اهداف به سایر اعضا کمک کنند.

عوامل زاویه امکانات مختلفی را برای اعضای خود فراهم کرده اند تا اعضای زاویه در کنار رشد و پيشرفت امکان داشتن فضای امن و راحت را دارا باشند. از جمله این امکانات می توان موارد زیر را عنوان کرد.

 • میز کار
 • دسترسی به اینترنت پر سرعت و نا محدود
 • اتاق جلسات
 • کمد مخصوص برای هر عضو
 • رستوران و کافه
 • امکان دسترسی بیست و چهار ساعته

محل قرار گرفتن زاویه دقیقا در نزدیکی ایستگاه بیمه کارخانه نوآوری، اولین ساختمان بخش هم آوا و زاویه هست خیلی ساده می توانید عضو این خانواده بزرگ شوید.

مزیت های عضویت در زاویه

اگر فکر می کنید که کار کردن در خانه بهترین گزینه برای ادامه دادن به فعالیت های کاری تان است، اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که کار خود را با لپ تاپ و در منزل اداره می کنید و معتقد هستید هیچ جا آرامش منزل را ندارد، پس چشم خود را روی مهم ترین نیاز اداره  یک کسب و کار و پیش برد یک فعالیت بسته اید.

مهم ترین مزیت وجود یک فضای کسب و کار اشتراکی ارتباط است. داشتن ارتباط با سایر افرادی که در حال اداره  یک کسب و کار نو پا هستند. وقتی پای ایده، خلاقیت و نوآوری در میان باشد هیچ چیز بیشتر از تعامل با دیگر افراد کار آفرین و خلاق کمک کننده نخواهد بود. همه این مزیت ها تنها با قرار گرفتن در یک فضای کاری اشتراکی مانند زاویه امکان پذیر خواهد بود. وقتی بحث از فضای کار اشتراکی Coworking Spaces یا زاویه به میان می آید پول آخرین گزینه ای است که ممکن است اهمیت داشته باشد. قبل از آن باید به مزیت های دیگری که در این مکان به دست می آورید فکر کنید

 • تمرکز پر فایده

وقتی فضای کاری رقابتی نباشد دیگر خبری از حاشیه و خودنمایی نخواهد بود. افراد بیشتر از هر چیزی به فکر کار خود و پیشرفت هستند. در صورتی که هر یک از اعضا به کمک احتیاج داشته باشند و نیازمند مشاوره باشند دیگران با کمال میل به او کمک می کنند. در فضای کار اشتراکی معنی همکاری با شرکت های معمولی متفاوت است. ممکن است میز بغل دستی متعلق به شخصی باشد که همکار شماست و عرصه فعالیت مشترکی دارید. می تواند هم کسی در کنار شما کار کند که فعالیت او هیچ ربطی به کار شما ندارد. فضای کار اشتراکی دقیقا به همین معناست. به همین علت است که شما می‌توانید با یکدیگر تعامل کنید یا ترجیح بدهید بی خیال بقیه روی کار خودتان متمرکز شوید

 • اجتماع مناسب

وقتی تصمیم به فعالیت در زاویه می کنید بهتر است که به دنبال افرادی بگردید که حوزه کاری آن ها با شما وجه مشترکی دارد. به این ترتیب بهتر می توانید با دوستان خود مشارکت و همکاری داشته باشید. اما اگر به درستی افراد اطراف  خود را چینش نکنید، ممکن است نتوانید به خوبی از این فضا بهره ببرید. برای مثال یک برنامه نویس بین معمارها کاری از پیش نخواهد برد. اما در زاویه هم برنامه نویس و تولید محتوا و… هم دیگر مشاغل مرتبط با آن وجود دارند تا شما بتوانید دور هم جمع شوید و با هم همکاری کنید.

معرفی فضای کار اشتراکی زاویه

 • عدم مشکلات اداری

اداره  یک دفتر کار دشواری است. ابتدا باید یک فضا برای ایجاد دفتر اجاره کنید. اتاقی برای برگزاری جلسات تدارک ببینید. چای، نوشیدنی و غذا فراهم کنید. امنیت دفتر را حفظ کنید و برای این کار نیازمند استفاده از چندین دوربین مداربسته هستید. ابزار و وسایل تمام اعضای تیم را فراهم کنید. همه این مشکلات با کار کردن در محیط کار اشتراکی رفع می‌شود، در حالی که شما در این مکان آن قدر آزادی دارید که بتوانید تا دیر وقت کار کنید بدون اینکه نیاز باشد با کسی هماهنگ کنید.

 • بهره بردن از جمع، فرار از تنهایی

قطعا برای همه ما زمان های وجود داشته که در خانه احساس خفگی و یا تنهایی شدید کرده ایم. حتی در دفتر یا محل کار از کار کردن خسته شده ایم و احساس کرده ایم به یک هم صحبت احتیاج داریم. در زاویه حل این مشکلات با ایجاد مکان های جانبی برای دورهمی های کوچک و کنفرانس های خودمانی تدارک دیده شده است. مکان های دنج و راحتی که می توانید بدور از مشغله کاری چند دقیقه ای با دیگران تعامل داشته باشید.

 • امکان شبکه سازی

شاید مهم ترین اصل برای پیش برد هر کسب و کار شبکه سازی باشد. امکانی که به سادگی در زاویه می توانید به آن دست پیدا کنید. افرادی که می‌توانید با آن ها آشنا شوید، تعامل داشته باشید و تیم خود را بسازید. وقتی تعداد زیادی فرد متخصص دور هم جمع شوند مطمئنا امکان همکاری بین آن ها به سادگی به وجود خواهد آمد.

 • نزدیک بودن به مشتری ها

اگر اندکی با هوش باشیم ترجیح خواهیم داد کسب و کار خود را در مکانی اداره کنیم که به سادگی در دسترس مشتری هایمان باشد. قرار گرفتن زاویه در نزدیکی متروی بیمه سبب شده که بسیاری از مشتریان بتوانند به سادگی خود را به زاویه برسانند و در آنچه با صاحب کسب و کار مورد نظرشان قرار بگذارند. مخصوصا مشتریانی که در غرب تهران زندگی می کنند.

 • بهره وری بیشتر

اگر ساعت هشت صبح به زاویه بروید می توانید بیش از نیمی از افراد را سرحال و مشغول به کار در آن جا از مشاهده کنید. اشتیاق به کاری که در اعضای زاویه دیده می شود مسری می باشد. به این ترتیب است که شما  انگیزه کافی برای سحرخیز شدن و پر انرژی کار کردن را دریافت می کنید. همین اشتیاق است که میزان بهره وری و انرژی افراد را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

 • امکان یادگیری بیشتر

در زاویه همه ساله رویدادها و برنامه های زیادی صورت می گیرد که با شرکت در آن ها می توانید به دانش و مهارت خود بیافزایید. به علاوه افراد متخصص که در نزدیک شما مشغول به کار هستند به شما این امکان را می دهند که از آن ها بیاموزید. شما از طریق صحبت با دیگران و انتقال دانش می توانید نکات زیادی را یاد بگیرید. به علاوه با طرز فکرهای جدید آشنا خواهید شد هر عضو جدید در زاویه می تواند یک فرصت برای یادگیری باشد.

معرفی فضای کار اشتراکی زاویه

 • کاهش هزینه

یکی دیگر از مزایای استفاده از فضای اشتراکی کم کردن هزینه است. به این ترتیب شما دیگر مجبور نیستید هزینه خرید میز و صندلی و اجاره بها را بپردازید. همچنین از سر و کله زدن با همسايه ها هم در امان هستید و بسیاری از صرفه جویی های اقتصادی دیگر که در این مطلب مجال گفتن نیست.

جمع بندی 

اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار نو ظهور را دارید. اگر به دنبال یک فضای مناسب برای انجام کارهای خود هستید و از سکوت و تنهایی خانه خسته شده اید، زاویه یک مکان مناسب برای تبدیل شدن به محل کار شما است. به این ترتیب شما می توانید با کمترین هزینه از یک محیط کاری مناسب با امکانات خوب بهره مند شوید و از محیط کسالت آور منزل دور شوید. همچنین با افرادی که در حوزه فعالیت شما کار می کنند تعامل داشته باشید. تنها کافی است که شما هم به یکی از اعضای خانواده بزرگ زاویه تبدیل شوید.

4.7/5 - (7 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • لاله 1 سال پیش

  قیمت خوبی داره یکم شلوغه فقط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید