فضای اشتراکی سروکورپ

فضای اشتراکی سروکورپ

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده زهرا امیدی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

مجموعه فعال شده هیچگونه اطلاعاتی در خصوص فضا اشتراکی ندارد و این محتوا جنبه معرفی دارد در ابتدای مطالب قصد داریم توضیحاتی در مورد فضای اشتراکی سروکورپ و نحوه به وجود آمدن این فضا را بیان کنیم. این را بدانید که یکی از ارمغان های که دنیای مدرنیته و تکنولوژی توانسته برای افراد خلاق و با استعداد مهیا کند فضای کاری اشتراکی است. شاید از قدیم الایام این نوع کار کردن وجود داشته اما به شکل های متفاوت تر حدوداً از سال 1978 شرکت های مختلفی اقدام به ایجاد فضای اشتراکی سروکورپ (. servcorp ) کرده اند. در دهه اخیر …

مجموعه فعال شده هیچگونه اطلاعاتی در خصوص فضا اشتراکی ندارد و این محتوا جنبه معرفی دارد

در ابتدای مطالب قصد داریم توضیحاتی در مورد فضای اشتراکی سروکورپ و نحوه به وجود آمدن این فضا را بیان کنیم. این را بدانید که یکی از ارمغان های که دنیای مدرنیته و تکنولوژی توانسته برای افراد خلاق و با استعداد مهیا کند فضای کاری اشتراکی است. شاید از قدیم الایام این نوع کار کردن وجود داشته اما به شکل های متفاوت تر حدوداً از سال 1978 شرکت های مختلفی اقدام به ایجاد فضای اشتراکی سروکورپ (. servcorp ) کرده اند.

در دهه اخیر شاهد بسیاری از مدل های کسب و کار و حتی دفتر کاری بوده ایم که رنگ و لعاب و شکل متفاوتی نسبت به گذشته داشته است. امروزه بسیاری از افراد قصد راه اندازی و اجرای استارت آپ را دارند و خیلی از آن ها توانسته اند در این مسیر پیشرفت های چشمگیری داشته باشند. فریلنسر یکی از صورت های کسب و کار به شمار می آید که افرد زیادی به آن روی آورده اند.

این را می دانیم که دنیا روز به روز در حال پیشرفت و ترقی است و همانطور که گفتیم نحوه کسب و کار و فضای کاری نیز در این مسیر قرار گرفته است و مادام در حال تغییر خواهد بود. افراد بسیاری تمایل به کار در فضای کم هزینه و بدون دردسر هستند این اشخاص ترجیح می دهند در محیطی کار کنند که تمامی امکانات یک دفتر کاری را داشته باشند اما بابت آن هزینه زیادی تقبول نکنند. حال اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در مورد فضای اشتراکی سروکورپ هستید با ما همراه باشید.

 

فضای اشتراکی سروکورپ چه کمکی به کسب و کارها خواهد کرد؟

فضای اشتراکی سروکورپ یک گزینه فوق العاده و انتخابی درست برای افرادی خواهد بود که تمایلی نسبت به ایجاد دفتر کاری ندارند. این فضای کاری صد در صد مزایای دارد که روز به روز تعداد متقاضیان آن بیشتر می شود. تحقیقات و بررسی ها نشان داده حس خوبی که به افراد وارد می شود، در کنار امتیازاتی که فضای اشتراکی سروکورپ برای آن ها محیا کرده تعداد متقاضیان را افزایش داده است.

فضای اشتراکی سروکورپ

فضای اشتراکی سروکورپ چیست؟

سعی کنید قدرت تخیل خود را فعال سازید و فکر کنید وارد فضا و محیطی می شوید و این فضا کاملا با دفاتر دیگر متفاوت است. محیط آرام با هوایی بسیار دلنشین و پاک که در آن بوی قهوه انرژی فوق العاده را به سمت شما روانه خواهد کرد. دیگر افراد فعال و پر تلاش نیز در پشت میز خود بر روی صندلی نشسته و به کسب و کار خود مشغول هستند. این محیط همان فضای اشتراکی سروکورپ است که امروز با آن رو در رو هستیم.

این فضای فوق العاده چه افرادی را مجذوب خود خواهد کرد؟ این فضا افرادی را به خود جلب می کند که خواهان یک محیط پر انرژی با آرامش برای ایده پردازی هستند و تمایلی به فضاهای پر دغدغه نخواهند داشت.

امکانات فضای اشتراکی سروکورپ

در این مجموعه امکاناتی از قبیل میزهای بسیار در اندازه های متفاوت، آشپزخانه، کافی شاپ، اتاق های نسبتا بزرگ برای جلسات، کتابخانه و رستوران طراحی شده است. این کلیات یک فضای اشتراکی سروکورپ خواهد بود و اشخاصی مثل کارآفرینان، افراد خلاق ایده های استارت آپی، فریلنسرها و تیم های کوچک تمایل حضور در آن را دارند زیرا این اشخاص با محیط های منعطف و جذاب میانه بسیار خوبی خواهد داشت. نحوه کار و امکانات در این فضا فرهنگ حاکم مختص به خود دارد که یکیاز مزیت های آن به شمار می آید.

هزینه فضای اشتراکی سروکورپ

اگر بخواهیم از جنبه هزینه به فضای اشتراکی سروکورپ نگاه کنیم این را باید بدانید هزینه پرداختی ماهیانه این محیط فوق العاده بسیار کم و ناچیز است و یکی دیگر از جذابیت های این فضای کاری به شمار می آید. البته باید گفت هزینه ها و نحوه استفاده برای کسب و کارها متفاوت است و این مبلغ به عضویت، میزهای مشترک، اتاق های اختصاصی و حتی درآمد افراد بستگی دارد.

در کنار امکانات و محیط آرام و هزینه های پایین مزایای دیگری نیز وجود دارد که باعث شده فضای اشتراکی سروکورپ خوش بدرخشد. فضای اشتراکی سروکورپ یک مرکز و فضای اجتماعی برای همکاری است و اشخاص مختلف با پیشنه های بسیار متفاوت در آن حضور دارند که هر یک از آن ها به دنبال کسب ایده و نوآوری هستند.

این محیط توسط بسیاری از شرکت های معتبر و بزرگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد که هیچ تمایلی به دفتر کاری، اداری و سنتی ندارند و به دنبال کم کردن هزینه های شرکت هستند. با مراجعه به این فضای می توانید با افراد خلاق و با استعداد دیگری ارتباط برقرار کنید و فعالیت و کسب کار خود را در کنار یکدیگر گسترش دهید.

 

عامل ایجاد فضای اشتراکی سروکورپ

عامل اصلی که باعث شده این فضای اشتراکی در جهان امروزی گسترش پیدا کند اقتصاد است. خیلی از افراد با استعداد توانایی داشتن یک دفتر اداری و کاری را ندارند و می توان گفت با مشکلات مالی و اقتصادی مواجه هستند. همین امر موجب افزایش فضای اشتراکی سروکورپ شده است.

مزایای فضای اشتراکی سروکورپ

قطعاً ویژگی های بسیاری وجود داشته که باعث افزایش و گسترش این مجموعه بی نظیر در سرتاسر دنیا شده است. با یکدیگر برخی از آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

منعطف بودن

منعطف بودن در این فضاها به منزله نداشتن قرارداد است. در فضا اشتراکی سروکورپ نیازی به قرارداد بلند مدت نیست. این موضوع باعث می شود که استارت آپ ها، کارآفرینان و فریلنسرها از عهده هزینه های کوتاه  مدت آن برآیند. این گزینه مناسب شرکت های نوپایی خواهد بود که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند و توان پرداخت هزینه های بالا برای دفتر کاری را ندارند.

اجتماعی بودن

اجتماعی بودن فضای اشتراکی سروکورپ را اشخاص متفاوت با پیشنه های مختلف شکل داده اند. بسیاری از کارآفرینانی که خواستار فضای کاری به دور از خانه هستند در ابتدا به این فضاها مراجعه کردند اما رفته رفته دیگر اشخاص فعال و با استعداد نیز متقاضی این مکان ها برای رشد و ترقی خود شدند. همین امر باعث شده که این فضای اشتراکی سروکورپ به یک محل اجتماعی تبدیل شود که در آن افراد بسیاری با حرفه ها و استعداد متفاوت در کنار یکدیگر به فعالیت می پردازند.

فضای اشتراکی سروکورپ

ایجاد شبکه

دو عامل فوق یعنی منعطف و اجتماعی بودن در فضای اشتراکی سروکورپ از مزایای شاخص این فضاها به شمار می آیند. اما در این مکان افراد می توانند به راحتی ایجاد شبکه کنند یعنی زمانی که در این فضا به صورت فیزیکی صنعت و حرفه خود را به اشتراک می گذارید بستری را برای معرفی آن ایجاد کرده اید و با قدرتی که در روابط دارید می توانید اشخاص جدیدی را به مجموعه خود بیفزاید.

[irp posts=”4332″ name=”معرفی فضای کار اشتراکی زاویه”]

افزایش بهره وری

فضای اشتراکی سروکورپ راهی مطمئن برای بالا بردن بهره وری و افزایش آن خواهد بود. زیرا در این مکان بسیاری از افراد با انگیزه وجود دارند که هر یک با اشتیاق به دنبال پیشبرد کسب و کار خود هستند و قرار گرفتن در این محیط باعث می شود که اشخاص با کمک به یکدیگر بتوانند بهتر عمل کنند و بهره وری کسب و کار را افزایش دهند.

ایجاد خلاقیت

همان طور که بارها در مطالب بالا بیان کردیم زمانی که در کنار افراد با انگیزه هستیم پیشرفت بیشتری خواهیم داشت. خلاقیت نیز به همین صورت خواهد بود. زمانی که در یک محیط افراد خلاق وجود داشته باشند اگر با مشکلی مواجه شوید می توانید از آن ها و ایده های خلاقشان بهره ببرید.

هزینه های کم

زمانی که محیطی با تمام امکاناتش به اشتراک گذاشته می شود باعث کاهش هزینه ها خواهد شد. امکاناتی از قبیل چاپگرها، اینترنت و برخی از وسایل اداری که هر یک بسیار هزینه بر هستند را به صورت مشترک قابل استفاده خواهد بود. اگر بتوانید با دیگر شرکت ها ادغام شوید هزینه های بسیاری را مانند اجازه های بلند مدت را نیز کاهش می دهید.

فضای اشتراکی سروکورپ

فضای اشتراکی سروکورپ و معایب آن

تا به حال به مزایای فضای اشتراکی سروکورپ پرداختیم. آیا به نظر شما این مکان ها معایب هم دارند؟ باید این را بیان کرد که فضاهای اشتراکی برای بسیاری از کسب و کارها فوق العاده اما برای برخی از آن ها فضای مناسبی نیست و جنبه های بسیار منفی را به همراه دارد. پس باید دقت کرد که چه نوع کسب و کاری را می تواند در فضاهای اشتراکی انجام و گسترش داد. برخی از معایب را مورد بررسی قرار می دهیم.

فضای محدود

محدود بودن فضای این مکان ها یک جنبه منفی برای شرکت های بزرگ به شمار می آید. اگر شما خواستار امکاناتی فراتر از امکانات فضای اشتراکی سروکورپ هستید باید به دنبال یک مکان مناسب برای کسب و کار خود باشید.

حریم شخصی و خصوصی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در شرکت های بزرگ فعالیت دارید و پروژه های محرمانه ای را دنبال می کنید باید بدانید در این مکان ها افراد بسیار در حال رفت و آمد هستند. این فضای اشتراکی سروکورپ مکان مناسبی برای ارائه پروژه های محرمانه نیست زیرا اجتماعی بودن یکی از مزیت های این فضاهای به شمار می آید.

برندینگ

یکی از گزینه های که بسیار حائز اهمیت در زمان ثبت نام در فضای اشتراکی سروکورپ است برندینگ بودن شرکت ها خواهد بود. اگر شما صاحب شرکت و یا کسب و کار ناشناخته باشید نمی توانید در این مکان ها فعالیت داشته باشد.

سخن پایانی

به نکته های بسیار مهمی از قبیل چگونگی، نحوه کار، مزایا و معایب فضای اشتراکی سروکورپ اشاره شد و بیان کردیم که این فضای اشتراکی از چه زمانی شروع به فعالیت کرده و طی ده های اخیر چه پیشرفت چشمگیری داشته است. با مراجعه به سایت فعال شده می توانید اطلاعات بیشتری در مورد فضای اشتراکی سروکورپ به دست آورید. این سایت خدمات بسیاری به صورت تخصصی در زمینه سئو ، طراحی سایت ، تولید محتوا و … ارائه می دهد که می توانید متناسب با نیاز کسب و کار خود از امکانات و خدمات آن استفاده نمایید و تحولی در کسب و کار خود ایجاد کنید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • جاوید 1 سال پیش

    برای کار فضای امنیو فراهم کردن ممنون از اطلاعات خوبتون

  • آرین 2 سال پیش

    سلام فضا اشتراکی خیلی خوبیه فقط خیلی گرونه ولی خدمات خیلی خوبی دارن من حدود ۶ ماه داخل فضا کارشون بودم خیلی مجموعه خوبیه و اگر شرکت حرفه ای دارید یا بیزنس قویی دارین حتما از این فضا استفاده کنید

دیدگاه کاربران
  • سلام فضا اشتراکی خیلی خوبیه فقط خیلی گرونه ولی خدمات خیلی خوبی دارن من حدود ۶ ماه داخل فضا کارشون بودم خیلی مجموعه خوبیه و اگر شرکت حرفه ای دارید یا بیزنس قویی دارین حتما از این فضا استفاده کنید

  • برای کار فضای امنیو فراهم کردن ممنون از اطلاعات خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید