آشنایی با جشنواره وب و موبایل

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده سعید حسینی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

ما همیشه شاهد برگزاری جشنواره در زمینه های مختلف هستیم. این جشنواره ها معمولاً با اهداف متنوعی برگزار می شوند. تا به امروز در زمینه وب سایت و موبایل جشنواره های بزرگی برگزار شده است. جشنواره وب و موبایل ایران یکی از گسترده ترین عرصه ها برای رقابت میان نرم‌ افزارها و وب سایت های موبایل به حساب می آید. از میان مزایای برگزاری این جشنواره می توان به این مورد اشاره کرد که توانسته سبب ارتقا کیفیت و جایگاه وب و موبایل در بین مردم شود. در این مقاله قصد داریم شما را با این جشنواره بیشتر آشنا کنیم …

ما همیشه شاهد برگزاری جشنواره در زمینه های مختلف هستیم. این جشنواره ها معمولاً با اهداف متنوعی برگزار می شوند. تا به امروز در زمینه وب سایت و موبایل جشنواره های بزرگی برگزار شده است. جشنواره وب و موبایل ایران یکی از گسترده ترین عرصه ها برای رقابت میان نرم‌ افزارها و وب سایت های موبایل به حساب می آید. از میان مزایای برگزاری این جشنواره می توان به این مورد اشاره کرد که توانسته سبب ارتقا کیفیت و جایگاه وب و موبایل در بین مردم شود. در این مقاله قصد داریم شما را با این جشنواره بیشتر آشنا کنیم پس با فعال شده همراه باشید.

تاریخچه جشنواره وب و موبایل

برای اینکه با این جشنواره Festival بتوانید بهتر آشنا شوید نیاز است که تاریخچه آن را بررسی کنید. این جشنواره برای نخستین بار توسط شایان شلیله بنیان گذاری شد. هدف ابتدایی از بنیان گذاری این جشنواره معرفی برترین وب سایت های فارسی بوده است. در سال‌ های ابتدایی این جشنواره کاملا به صورت شخصی و خصوصی برگزاری می شد. اما به مرور زمان با گسترش این جشنواره و افزایش تعداد شرکت کنندگان کانون کار آفرینی ایران مدیریت آن را بر عهده گرفت.

در سال ۱۳۹۱ این جشنواره در زمینه اپلیکیشن های تلفن همراه به عنوان بزرگترین گردهمایی توسط میلاد احرام پوش و محسن براتی برگزار شد. مدتی پس از خبر افتتاح چنین جشنواره ای متقاضیان زیادی برای کسب عنوان بهترین نرم افزار موبایل در آن شروع به ثبت نام کرده اند. پس می توان گفت که این گردهمایی بزرگ،  سال هاست که برگزار می شود. تا به امروز شرکت کنندگان بسیاری برای کسب عنوان در آن به رقابت پرداختند. اگر شما نیز در این حوزه مشغول به فعالیت هستید در زمان تعیین شده می توانید جزو شرکت کنندگان باشید.

برنامه و چشم انداز جشنواره وب و موبایل

هر جشنواره ای چشم انداز و برنامه مشخصی را دنبال می کند.  این جشنواره نیز ارتباط بین افراد فعال در این حوزه ها را ممکن می سازد. همین ارتباط به مرور زمان سبب خواهد شد تجربه های مهمی در این زمینه نسل به نسل انتقال یابد. برگزاری این جشنواره سبب ایجاد ارتباط پایدار و مستحکمی  بین دولت و فعالان وب و موبایل خواهد شد. جشنواره وب و موبایل با ایجاد یک فضای عالی و شفاف سبب خواهد شد همه افراد فعال در این حوزه بتوانند به منافع مشترک خود دست یابند. این امر در توسعه و پیشرفت وب و موبایل نقشی اساسی ایفا می کند.

هدف از برگزاری جشنواره وب و موبایل ایران

هدف این جشنواره است که آن را خاص و ویژه می کند. هدف اصلی این جشنواره رونق و توسعه فضای کسب و کارهای آنلاین است. کسب و کارهای نوپا برای دیده شدن می توانند از جشنواره وب و موبایل بهره ببرند. اگر کسب و کار شما نوپا نیست و مدتی است آن را راه اندازی کرده اید، برای جلب اعتماد عمومی معرفی و شناخت خود می توانید از این جشنواره نهایت استفاده را ببرید و به طور کلی برگزاری همچنین جشنواره ای به منظور کمک به زندگی سالم و مدرن با معرفی ابزارهای جدید وب و موبایل است.

بخش های مختلف جشنواره وب و موبایل

معمولاً جشنواره هایی که در زمینه های متنوع برگزار می شوند از بخش های مختلفی تشکیل خواهند شد. جشنواره وب و موبایل نیز با توجه به گسترده بودن آن، از این قاعده مستثنی نیست. به طور کلی بخش ‌های مختلف آن در دو دسته مردمی و داوری قرار می گیرند.

بخش داوری

بخش داوری از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده هر جشنواره وب و موبایلی است. داوران با رای دادن یک وب سایت و یک نرم افزار را در گروه های مختلف به عنوان منتخب خود بر گزینند. بعد از برگزیده شدن به آن ها تندیس برترین وب سایت یا برترین نرم افزار موبایل تعلق می گیرد. این یکی از بزرگترین افتخاراتی است که می توان در حوزه وب و موبایل به دست آورد. داوران این جشنواره با توجه به ملاک های خاصی تعیین خواهند شد.

بخش مردمی

بخش مردمی جزو بخش های محبوب جشنواره وب و موبایل است. در بخش نگاه مردمی یک وب سایت یا نرم افزار موبایل توسط آرای مردم در فضای مجازی منتخب می شود. کاربران علاقه مند می توانند با آرای خود برنده را تعیین کنند. اگر در این بخش موفق بوده اید یعنی حتما عملکرد بی نظیری از نظر کاربران داشته اید.

شورای سیاست گذاری جشنواره وب و موبایل

هر جشنواره وب و موبایل به یک شورای سیاست گذاری نیاز دارد. اگر شورای سیاست گذاری عملکرد خوبی نداشته باشد، برگزاری آن جشنواره برای هیچ کسی سودی به همراه نخواهد داشت. شورای سیاست گذاری وظیفه نظارت و کنترل بر فرایندهای برگزاری این جشنواره را بر عهده دارد. بررسی سیاست های کلی جشنواره  نیز وظیفه شورای سیاست گذاری است. این شورا نقش اصلی را در اجرا و محتوای جشنواره وب و موبایل دارد.

شورای سیاست گذاری از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی، بنیان گذاران جشنواره وب و موبایل ایران و بعضی از اشخاص فعال در این زمینه تشکیل می شوند. افرادی که وظیفه برگزاری این جشنواره را بر عهده دارند می ‌توانند از تجارب شورای سیاست گذاری برای اجرای هرچه بهتره جشنواره بهره ببرند. معمولاً هر زمانی که جشنواره برگزار می شود اعضای شورای سیاست گذاری تعیین خواهند شد.‌

آشنایی با جشنواره وب و موبایل

دلایل شرکت در جشنواره وب و موبایل

حتما شما نیز به این موضوع فکر کرده اید که چرا باید در این جشنواره شرکت کنید؟ قطعا دلایل متعددی وجود دارد که به شما ارزش و اهمیت شرکت در جشنواره وب و موبایل را نشان می دهد. اکنون چند دلیل مهم را برای آشنایی و درک بهتر ذکر می کنیم.

  • ایجاد اعتبار 

برای اینکه شما در حوزه  فعالیت خود به موفقیت و پیشرفت برسید، ابتدا باید اعتبار کسب کنید. اعتبار سبب می‌ شود که مخاطبان و کاربران به شما اعتماد کنند. شرکت در جشنواره وب و موبایل سبب می‌ شود که مخاطبان با شما و کسب و کارتان آشنا شوند. به علاوه وقتی شما در همچنین جشنواره بزرگی به رقابت می‌ پردازید اعتماد و نظر کاربران را جلب کنید. مطمئن باشید که کاربران بیشتر از بررسی وب سایت شما به بررسی عملکرد شما در حرفه یتان می پردازند.

  • جذب مخاطب 

شرکت در جشنواره وب و موبایل یکی از راهکارهای اساسی برای افزایش تعداد مخاطبان شما است. اگر شما در بخش مردمی این جشنواره به رقابت با افراد دیگر بپردازید، طبیعتاً مخاطبان زیادی خدمات شما را مورد بررسی قرار می دهند. این گونه بدون هیچ تبلیغی می‌توانید مخاطب جذب کنید. بر همین مبنا بسیاری از افراد فعال در این حوزه حتما در این بخش فعالیت گسترده ای دارند.

  • تمایز از رقبا 

معمولا در حوزه ای که شما حضور دارید، افراد فراوانی مشغول به فعالیت هستید. اگر شما یک رنگ و در یک ردیف با این افراد قرار بگیرید پیشرفت شما ممکن نیست. پس باید خود را از رقبا متمایز کنید. عملکرد خوب و بردن جوایز در جشنواره وب و موبایل سبب خواهد شد شما و کسب و کارتان خاص شود.

  • جذب نیرو 

اگر شما تازه شروع به فعالیت در این حوزه کرده اید، نیاز است که نیروی فعال و خلاق جذب کنید. شرکت در جشنواره وب و موبایل باعث می‌شود که مخاطبان علاقه بیشتری به همکاری با شما داشته باشند. اگر شما بتوانید به جایگاه خوبی در این جشنواره دست پیدا کنید نیروهای با استعداد زیادی را جذب خواهید کرد. قطعا این نیروها در پیشرفت شما تاثیر بسزایی دارند. البته فقط جذب نیرو به کسب و کار نوپا مربوط نمی شود. اگر شما سابقه زیادی نیز دارید باز هم با این افراد جدید سریع تر به اهداف خود خواهید رسید.

  • کسب تجربه 

قطعاً وقتی شما در جشنواره وب و موبایل شرکت می کنید، می توانید تجارب بسیاری را کسب کنید. این تجربه ها در راستای رسیدن به اهداف شما بسیار تاثیر گذار هستند. حتی شما می توانید نواقص و ایرادات کار خود را متوجه شوید و برای برطرف کردن آن ها تلاش کنید. در حوزه وب و موبایل هیچ امری مهم تر از کسب تجارب ارزشمند نیست. البته در صورتی که شما از این تجربه ها به درستی استفاده کنید.

چه کسانی می توانند در جشنواره وب و موبایل شرکت کنند؟

شرکت در جشنواره وب و موبایل شرایط خاصی دارد. هر فردی قادر نیست در این جشنواره به رقابت بپردازد. اما تمام افرادی که دارای وب سایت یا نرم افزار موبایل هستند می توانند برای ثبت نام اقدام کنند. طبیعتاً مزایا و نتایج شرکت در این جشنواره به حدی است که شما را برای شرکت در آن تشویق کند. البته توجه داشته باشید فقط در زمان تعیین شده می توانید برای ثبت نام اقدام کنید. بعد از تمام شدن زمان ثبت نام امکان شرکت در آن برای متقاضیان وجود ندارد.

سخن پایانی

جشنواره وب و موبایل یکی از جشنواره های پرطرفدار برای افراد فعال در این حوزه و مردم است.  قطعاً با شرکت در این جشنواره می توانید به نتایج درخشان و تجربه های زیادی دست پیدا کنید. در جهان امروز حضور فعال در فضای مجازی می تواند عامل مهمی برای پیشرفت و رسیدن به درآمد بالا باشد که در این راستا می توانید از سامانه فعال شده کمک بگیرید. مجموعه activated از جمله مجموعه های فعال در این زمینه است.

این مجموعه خدمات ارزنده ای را در زمینه سئو، تولید محتوا،  افزونه و… در اختیار متقاضیان قرار می دهد. اگر هرگونه سوالی در این زمینه دارید می توانید با کارشناسان سامانه فعال شده ارتباط برقرار کنید.

5/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • نرگس 1 سال پیش

    ممنون خیلی معرفی کاملی از جشنواره وب موبایل بود

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید