فضای کار اشتراکی باکس

فضای کار اشتراکی باکس

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 6 دقیقه

مجموعه فعال شده هیچگونه اطلاعاتی در خصوص فضا اشتراکی ندارد و این محتوا جنبه معرفی دارد در گذشته برای راه اندازی یک کسب و کار به سرمایه بالایی نیاز بود. تبلیغات هزینه بالایی را از افراد طلب کرده و کار را برای افتتاح یک کسب و کار تازه، سخت می کرد. امروزه به لطف فضای مجازی، بسیاری از هزینه ها کاهش یافته است. افراد می توانند به سادگی محصولات و خدمات خود را در گوگل تبلیغ کرده و مشتریان خود را جذب کنند. تنها هزینه ای که هنوز هم به قوت خود باقی است، هزینه محل فعالیت این کسب و …

مجموعه فعال شده هیچگونه اطلاعاتی در خصوص فضا اشتراکی ندارد و این محتوا جنبه معرفی دارد

در گذشته برای راه اندازی یک کسب و کار به سرمایه بالایی نیاز بود. تبلیغات هزینه بالایی را از افراد طلب کرده و کار را برای افتتاح یک کسب و کار تازه، سخت می کرد. امروزه به لطف فضای مجازی، بسیاری از هزینه ها کاهش یافته است. افراد می توانند به سادگی محصولات و خدمات خود را در گوگل تبلیغ کرده و مشتریان خود را جذب کنند. تنها هزینه ای که هنوز هم به قوت خود باقی است، هزینه محل فعالیت این کسب و کار است. خوشبختانه در این مقاله قصد داریم تا راه حلی مناسب برای این مشکل ارائه کنیم. فضای کار اشتراکی باکس، همان راه حلی است که به دنبال آن می گردید.

[irp posts=”4833″ name=”لیست فضای کار اشتراکی ایران”]

فضای کار اشتراکی چیست؟

شاید برای شما این سئوال پیش بیاید که فضای کار اشتراکی چیست؟ در این بخش از مقاله، قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم. فضای کار اشتراکی یا Coworking Space ، به فضاهای بزرگی گفته می شود که افراد از آن ها برای محل کار استفاده می کنند. در فضای کار اشتراکی، افراد میز و بخشی مخصوص به خود داشته و با پرداخت اجاره ای کم تر از دیگر مکان ها می توانند از امکانات این مکان استفاده کنند.

در این مکان افراد زیادی در کنار یکدیگر به کار و فعالیت می پردازند؛ همین امر سبب شده که این فضا، فضای کار اشتراکی نام بگیرد. یکی از بهترین فضاهای کار اشتراکی در کشور ایران، فضای کار اشتراکی باکس است.

فضای کار اشتراکی باکس

امکانات فضای کار اشتراکی باکس

مسئولین فضای کاری مشترک سعی می کنند تا این فضا را از پایه ترین نیازهای افراد، نظیر میز و صندلی مشخص، اینترنت پر سرعت بی‌سیم، پرینتر، کپی و اتاق های جلسه گرفته تا امکاناتی حرفه ای تر همچون کافه برای استراحت، کتابخانه، اتاق بازی و فیلم، نیم چاشت های روزانه و بن های تخفیف غذایی، خطوط تلفن، امکانات مشاوره کسب و کار و سالن های همایش، پر کنند. این امر سبب می شود که افراد بیشتری به اجاره این فضاها علاقه داشته باشند.

نکته قابل توجه این است که روزانه افراد معروفی به فضاهای کار اشتراکی رفت و آمد می کنند؛ حضور در این فضا می تواند به شما کمک کند تا روابط مفیدی با این افراد بسازید. از جمله امکاناتی که فضای کار اشتراکی باکس در اختیار افراد قرار می دهد، می توان به فهرست زیر اشاره کرد.

 • ‬استقرار ‬نمایندگان ‬مجموعه‌ ها ‬در ‬دفاتر‬‬‬‬
 • ‬استقرار‌ منتور،‬ مدیران و‌کارشناسان ‬شتاب دهنده‌ ها‌ و‌ صندوق‌ های‌ سرمایه‌ گذاری‬‬‬
 • استقرار‬کارشناسان‬ و‬مدیران ‬مراکز ‬فناوری‬ و‬ نوآوری ‬سازمان ‌ها‬‬‬‬‬‬‬‬‬
 • استقرار‬کارشناسان ‬و ‬مدیران ‬توسعه ‬کسب ‬و ‬کار ‬و ….‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
 • استقرار ‬تیم‌ های ‬استارتاپی و فریلنسرها ‬در ‬فضای‬ کاری ‬مشترک‬‬‬‬‬‬‬
 • برگزاری دوره‌ های آموزشی توسط BOX School‬
 • فضای برگزاری رویداد‬
 • شبکه ‌سازی با فناوران و سرمایه‌ گذاران حوزه فناوری‬

هزینه های فضای کار اشتراکی باکس

شاید تصور کنید که باید برای اجاره فضای کار اشتراکی باکس، باید هزینه زیادی را بپردازید. فراموش نکنید که مزیت فضاهای کار اشتراکی نسبت فضای کار سنتی، ارزان بودن آن است. به طور کلی برای اجاره چنین فضایی بر اساس تعداد افراد، باید هزینه ای در حدود ۷۵ تا ۲۵۰ هزار تومان را بپردازید. همانطور که دیدید، اجاره بها فضای کار اشتراکی باکس بسیار پایین است. حال اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار تازه را دارید یا مدتی است که به شغل فریلنسری مشغولید، می توانید این فضاها را به عنوان محل کار خود انتخاب کنید.

چه کسانی از Coworking space استفاده می کنند؟

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که فضای کار اشتراکی باکس از تنوع بالایی برخوردار است. افرادی نظیر گیگ ها، بچه های استارت آپ ها، افراد اهل موسیقی، فعالین بورس و بازارهای مالی نیز از این فضاها استفاده می کنند. به راحتی می توانید با انتخاب فضای کاری مناسب شغل و حرفه خود، برای اجاره آن اقدام کنید.

فضای کار اشتراکی، دائماً در حال رشد

عصر حاضر با عنوان عصر اطلاعات شناخته می شود. با پیشرفت روز افزون فناوری، افراد زیادی به شغل های فریلنسری روی می آورند. ثابت شده که نسل جوان به صورت ویژه ای به این دسته از شغل ها علاقه دارند. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که همین حالا هم 53 میلیون نفر از جمعیت کشور آمریکا به شغل فریلنسری مشغول هستند. طبق پیش بینی های آماری تا سال 2020 میلادی، بیش از نیمی از نیروی کار این کشور را فریلنسرها تشکیل خواهند داد. این تغییرات عظیم در دنیای اشتغال سبب شد تا فضای کار اشتراکی به وجود بیاید و روز به روز به تعداد آن افزوده شود.

به طور معمول، فضاهای اشتراکی توسط تیم های کوچک با چند پرسنل یا سازمان های بزرگ علاقه مند به نوآوری، مورد استفاده قرار می گیرند. بیماری کرونا نیز تاثیر بسیاری در رشد فضاهای کاری اشتراکی داشت؛ چرا که سبب شده تا شغل های زیادی به فریلنسری و دورکاری تغییر حالت دهند. به شما اطمینان می دهیم که به زودی شاهد فضاهای کاری اشتراکی زیادی در محیط اطراف خود خواهید بود.

فضای کار اشتراکی باکس

مزایای استفاده از فضای کار اشتراکی باکس

حال که با فضای کار اشتراکی باکس آشنا شدید، وقت آن رسیده تا با مزایای کار کردن در این فضا نیز آشنا شوید. در ادامه این مطلب به برخی از نکات مثبت فعالیت در فضای کار اشتراکی اشاره می کنیم.

 • پایین بودن هزینه ها: همانطور که پیش تر اشاره کردیم، هزینه اجاره فضای کار اشتراکی نسبت به اجاره دفتری اختصاصی، بسیار پایین تر خواهد بود.
 • کم ‌شدن دغدغه‌های عملیاتی: با اجاره فضای کار اشتراکی دیگر نیازی نیست تا نگران چیزهایی همچون میز، صندلی، اینترنت، نظافت، تعمیر و نگهداری و… باشید. می توانید بلافاصله پس از اجاره، کار خود را آغاز کنید.
 • استفاده اشتراکی از امکانات: متاسفانه بسیاری از امکانات اداری نظیر سانترال دیجیتالی، شماره‌ های چهار یا پنج ‌رقمی، پرینتر، اسکنر و… باعث هزینه های زیادی برای شما می شوند. در فضای کار اشتراکی، این هزینه ها به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کنند.
 • فضایی پویا: اغراق نکرده ایم اگر بگوییم که هیجان و انرژی در تمام فضای کار اشتراکی، موج می زند. حضور در کنار افرادی که شغلی مشابه شما داشته و با تمام تمرکز، مشغول کار خود هستند، می تواند انگیزه شما برای کار کردن را افزایش دهد.
 • مطلع‌ شدن از رویدادها و اخبار مربوط به شغل تان: همیشه این امکان وجود دارد که به دلایل مختلف، از برخی اخبار، رویدادها و همایش های مربوط به زمینه شغلی تان با خبر نشوید. حضور در اجتماعی که شغلی مشابه به شما دارند، سبب می شود تا از تمام این اتفاقات با خبر شوید.
 • ارتباطات درون‌ سازمانی: توجه داشته باشید که تیم های متنوعی در این فضا مشغول به کار هستند. در صورتی که به مشکل برخوردید، به سادگی می توانید از افراد سایر تیم ها کمک بگیرید.

فضای کار اشتراکی باکس

سخن پایانی

در این مقاله از سایت سامانه فعال شده، سعی شد تا اطلاعاتی درباره مفهوم فضای کار اشتراکی باکس، مزایا و دلایل استفاده از آن، در اختیار شما قرار بگیرد. نکته قابل توجه این است که در صورتی که فردی درون گرا و منزوی هستید، کار کردن در این فضا مناسب شما نخواهد بود. سامانه فعال شده با توجه به فعالیت هایی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ دارد تاکنون توانسته بهترین خدمات در زمینه سئو وب سایت، اجرای قالب، نصب افزونه ها و…. به کاربران ارائه دهد. در صورتی که در این زمینه سوالی داشتید برای ما کامنت بگذارید.

4.8/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • عامر 1 سال پیش

  ممنون از توضیحات خوبتون

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید