اهمیت سئو در افزایش فروش

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از  افراد ترجیح می دهند، خریدهای خود را به صورت آنلاین و از طریق اینترنت انجام دهند؛ در نتیجه بازار کسب و کار اینترنتی و یا فروشگاه های آنلاین بسیار داغ است و بازاریابی برای کسب درآمد بیشتر دارای اهمیت بسیاری است. اهمیت سئو در افزایش فروش برای کسب و کار شما از درجه بالاتری نسبت به بازاریابی برخوردار است که باعث تاثیرات قابل توجهی در کسب و کار شما خواهد شد. اگر می خواهید درباره اهمیت سئو در افزایش فروش ، اطلاعاتی را کسب کنید تا پایان با سامانه فعال شده همراه باشید. سئو …

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از  افراد ترجیح می دهند، خریدهای خود را به صورت آنلاین و از طریق اینترنت انجام دهند؛ در نتیجه بازار کسب و کار اینترنتی و یا فروشگاه های آنلاین بسیار داغ است و بازاریابی برای کسب درآمد بیشتر دارای اهمیت بسیاری است. اهمیت سئو در افزایش فروش برای کسب و کار شما از درجه بالاتری نسبت به بازاریابی برخوردار است که باعث تاثیرات قابل توجهی در کسب و کار شما خواهد شد. اگر می خواهید درباره اهمیت سئو در افزایش فروش ، اطلاعاتی را کسب کنید تا پایان با سامانه فعال شده همراه باشید.

سئو سایت چیست؟

کلمه‌ سئو به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است. سئو سایت به فرآیندی گفته می‌ شود که شما به راحتی این امکان را داشته باشید که مطالب سایت خود و محصولاتی را که می خواهید در سایت خود قرار ‌دهید را با استفاده از روش هایی بتوانید رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید و افراد بسیاری این امکان را داشته باشند که با سایت شما، خدمات و محصولاتی که می خواهید به فروش برسانید، آشنا شوند.

اهمیت سئو در افزایش فروش کسب و کار اینترنتی

سئو برای یک شخص عادی نمی تواند معنای خاصی داشته باشد؛ اما برای مدیر فروشگاه اینترنتی اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا وقتی که کاربری کلمه کلیدی خاصی را جستجو می کند، اگر به سایت شما برسد و از سایت شما بازدید کند، این امر باعث می شود سایت شما در موتورهای جستجو اعتبار بالایی را کسب کند و باعث رونق بخشیدن به کسب و کار شما می شود و سود بیشتری را کسب خواهید کرد. اما در صورتی که مدیران فروشگاه، سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه نکنند، حتی اگر محصولات خوبی نیز داشته باشند، فروش خوبی نخواهند داشت.

آمارها نشان داده است که یکی از روش های جذب مشتری به سایت، سئو و بهینه سازی سایت می باشد؛ زیرا بسیاری از کاربران اینترنتی از موتورهای جستجو استفاده می کنند و در صورت رعایت نکردن سئو و اصول آن باعث از دست دادن حجم بسیاری از کاربران اینترنتی می شود.

آیا می توان با استفاده از سئو، فروش را افزایش داد؟

استفاده از سئو تاثیر بسیاری در افزایش فروش دارد؛ زیرا باعث می شود مشتریان جدیدی را کسب کنید. در صورت داشتن سایت برای فروشگاه خود این امکان برای شما وجود دارد که در زمانی که در دسترس نیستید یا فروشگاه شما به صورت فیزیکی بسته است، کاربران می توانند از طریق سایت به محصولات شما دسترسی داشته باشند و محصولاتی که نیاز دارند را خریداری کنند؛ در نتیجه باید هدف شما این باشد که مشتریان با سایت شما آشنایی کامل داشته باشند.

سئو با بازاریابی اینترنتی چه تفاوتی دارد؟

در حالت کل بازاریابی شاخه های بسیاری دارد، سئو یکی از ابزارهای بسیار مهم است که باعث افزایش درآمد شما در هر کسب و کاری می شود. از ابزارهای دیگر برای افزایش فروش امروزه شبکه های اجتماعی و ایمیل است. در حالت کلی سئو از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول سایت شما را به موتورهای جستجو معرفی می کند و بخش دوم مربوط  به ورود کاربران به سایت شما است که باید رضایت از سایت شما را داشته باشند.

چه نکاتی را برای افزایش فروش با سئو باید رعایت کنیم؟

استراتژی ‌هایی برای افزایش فروش با سئو وجود دارد که می توانید آن هایی که برای افزایش فروش در کسب و کار شما تاثیر بسزایی دارد را انتخاب کنید. در نظر گرفتن برخی نکات می تواند به افزایش فروش سایت شما کمک بسیاری کند. این نکات به شرح زیر است:

 • سئو داخلی: 

سئو داخلی یکی از نکاتی است که باید آن را رعایت کنید شما باید از کلمات کلیدی به طور صحیح استفاده کنید. محتوا شما باید طوری باشد که خواندن آن برای کاربران بسیار ساده و موتورهای جستجو آن را درک کنند. همچنین باید تمام صفحات سایت شما قبل از انتشار بهینه سازی شوند. توضیحات هر محصول باید به صورت منحصر به فرد باشد و توضیحات به صورت واضح بیان شود.

اهمیت سئو در افزایش فروش

 • مراحل خرید آسان باشد: 

شما باید فرایند خرید را برای افرادی که قصد خرید دارند به صورت کامل بررسی کنید، که مشتریان این امکان را داشته باشند که به راحتی از سایت شما محصولاتی را که می خواهند انتخاب و خریداری کنند.

 • اضافه نمودن صفحه سوالات متداول: 

شما می توانید با اضافه کردن مسائلی که باعث تردید مشتریان در خرید محصول از سایت شما می شود را از طریق سؤالاتی متداولی که درباره کسب و کار شما پرسیده می شود را شناسایی کنید. بهتر است صفحه‌ ای به منظور پاسخ به این سوال ها طراحی کنید تا مشتریان با خواندن این سوالات بدون تردید اقدام به خرید کنند.

 • محصولات را بررسی کنید:

مشتریان قبل از خرید از سایت باید اطمینان کامل از محصولاتی که می خواهند خریداری کنند را داشته باشند. برای اطمینان مشتریان، می توانید بخش نظرات را به سایت خود اضافه کنید تا کاربران نظرات سایر مشتریان را خوانده و اطمینان کامل از کیفیت محصول داشته باشند.

 • انتخاب کلمه کلیدی مناسب: 

کلمات کلیدی راهنمای شما در سئو می باشند؛ زیرا باعث می شوند تا محتوای خوبی را برای خوانندگان تولید کنید. کلمات کلیدی باید مناسب بوده و ترافیک با کیفیتی را داشته باشند.

 • تولید محتوای با کیفیت: 

هنگامی که کلمات کلیدی مناسب را برای سایت خود شناسایی کردید باید شروع به تولید محتوا برای آن کلمات کلیدی کنید. محتوای شما باید طوری باشد که مشتریان بعد از خواندن آن اطمینان کامل از سایت شما را داشته باشند.

 • ارتقا تجربه کاربری: 

سایت هایی که بارگذاری آن ها به صورت ضعیف باشد پیمایش در آنها سخت است و شانس زیادی برای جلب مشتری ندارد. با بهبود زمان بارگذاری صفحه و حذف لینک های نامعتبر می توانید تجربه کاربری را ارتقا داده و احتمال خرید کاربران را افزایش دهید.

 • بهینه سازی تصاویر: 

استفاده از تصاویر در سایت شما تاثیر بسیاری در جلب مشتری خواهد داشت. شما باید تصاویر واضح و با کیفیتی را از محصولات در سایت خود قرار دهید. استفاده از تصاویر مناسب به کاربران کمک می کند تا مشتریان قبل از خرید بتوانند محصولات مورد نظرشان را مشاهده کنند.

خدمات سئو

خدمات و تاثیر سئو در افزایش فروش بسیار چشمگیر است. برای رسیدن به بهترین رتبه باید اصولی را رعایت کنید. برخی از این خدمات به شرح زیر است:

 • سئو تکنیکال

سئو تکنیکال به صورت فنی است دلیل این نامگذاری فنی بودن این نوع از سئو هست که برای بالا بردن سرعت سایت، دارای اهمیت بسیاری است. شاید بارها شما با این مشکل مواجه شده باشید که روی سایتی کلیک کنید و زمان بسیاری طول بکشد تا سایت بارگذاری شود. در حالت کل این مشکل مربوط به سئو تکنیکال است.

 • سئو داخلی

سئوی داخلی شامل کلمات کلیدی، عنوان های مناسب، عکس ها، کوچک کردن سایز عکس‌ ها و قرار دادن  heading است که مربوط به محتوای صفحات است و با نام سئو داخلی نامگذاری شده است.

 • سئو خارجی

سئو خارجی روی لینک سازی تمرکز دارد. قرار دادن محتوا در سوشال ها و برقراری ارتباط با مشتریان برای پاسخ دادن به سوال های آن ها، به عنوان بخشی از سئو خارجی می باشد.

مزیت استفاده از سئو برای  افزایش فروش

کسب و کاری که تمایل به رشد دارد، باید به فاکتورهای مهمی مانند سئو و طراحی سایت توجه کند این عوامل برای موفقیت کسب و کار اهمیت دارند. استفاده از سئو دارای مزیت هایی است که به شرح زیر است:

مشتریانی را که جذب می‌ کنید را حفظ خواهید کرد: در طراحی سایت و سئو هر چقدر نظر و خواسته‌ های مشتریان برای شما مهم باشد، مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد.

سرعت سایت مهم است: در سئو سرعت سایت بسیار مهم است. یک طراح سایت به خوبی می داند که با هر ثانیه‌ اضافی برای بارگذاری سایت ممکن است برخی از بازدید کنندگان سایت خود را از دست دهید.

تاثیر تبلیغات را افزایش می‌ دهد: طراحی سایت مناسب سئو باعث می‌ شود از هر کلیک که روی تبلیغ شما می ‌شود بیشترین بهره ‌وری را داشته باشید و افراد متوجه خواهند شد که چه کاری را باید انجام دهند. سئو نرخ تبدیل را افزایش می ‌دهد؛ به این معنی که انتظارات شما از یک تبلیغ به نتیجه خواهد رسید.

برای مشتری تجربه‌ یکپارچه ایجاد می‌ کند: ایجاد تجربه‌ یکپارچه برای مشتریان بالقوه از وظایف سئو است. این کار باعث می شود مشتریان را به سمت خرید هدایت ‌کند و مشتریان به راحتی به آن چیزی که می‌ خواهند دست پیدا خواهند کرد.

سخن پایانی

امروزه یکی از فاکتورهایی که می تواند به هر کسب و کار اینترنتی کمک بسیاری کند و باعث افزایش فروش اینترنتی شود، مسئله سئو است. سئو زمانی تاثیر بسیاری خواهد داشت که فروش آنلاین شما بر اساس اصول سئو باشد. از بازدهی ‌های سئو افزایش ترافیک مفید، نرخ تبدیل و افزایش سود در کسب و کار است. پیشنهاد می کنیم در این زمینه به سایت activated مراجعه کنید؛ زیرا دارای تیمی فعال در این عرصه است و به عنوان بزرگترین مجموعه بهبود سئو سایت شناخته می شود.

این سایت دارای تیم متخصصی می باشد و خدماتی برای تولید محتوا، بهبود سئو سایت، ایجاد محتوای چند رسانه ای برای بهبود سئو سایت و ارائه مشاوره برای بهبود زیرساخت سایت و سئو سایت را ارائه می دهد.

4.9/5 - (10 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • مائده 2 سال پیش

  خیلی عالی بود بی نهایت ممنونم

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید