راهکارهای افزایش فروش اینترنتی

راهکارهای افزایش فروش اینترنتی

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده زهرا امیدی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

با گسترش علم و پیشرفت تکنولوژی، تجارت و کسب و کار نیز چهره تازه ای به خود گرفته است و دیگر راهکارهای سنتی برای فروش Sales یک محصول جوابگو نیست. بسیاری از افراد به فروش اینترنتی برای سود بیشتر روی آورده اند؛ اما برای اینکه در فروش اینترنتی بتوانید خوب عمل کنید، لازم است راهکارهای موثری را فرا بگیرید. کسب و کارهای زیادی وجود دارند که با راهکارهای درست در بستر اینترنت و فضای مجازی تبدیل به برند معروف شده اند. این راهکارها تاثیر بسزایی در افزایش فروش اینترنتی دارند. با ما همراه باشید تا در این مقاله راهکارهای افزایش …

با گسترش علم و پیشرفت تکنولوژی، تجارت و کسب و کار نیز چهره تازه ای به خود گرفته است و دیگر راهکارهای سنتی برای فروش Sales یک محصول جوابگو نیست. بسیاری از افراد به فروش اینترنتی برای سود بیشتر روی آورده اند؛ اما برای اینکه در فروش اینترنتی بتوانید خوب عمل کنید، لازم است راهکارهای موثری را فرا بگیرید. کسب و کارهای زیادی وجود دارند که با راهکارهای درست در بستر اینترنت و فضای مجازی تبدیل به برند معروف شده اند. این راهکارها تاثیر بسزایی در افزایش فروش اینترنتی دارند. با ما همراه باشید تا در این مقاله راهکارهای افزایش فروش اینترنتی را به شما بیاموزیم.

راهکارهای مهم افزایش فروش اینترنتی

طراحی سایت

اولین راهکار موثری که شما می توانید با استفاده از آن فروش اینترنتی خود را بالا ببرید ایجاد یک سایت است. سایت های مختلفی در فضای مجازی وجود دارند در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت هستند. قطعا اگر شما یک سایت خوب نداشته باشید، نمی توانید عملکرد خوب و فروش بالایی در فضای مجازی به دست آورید. مجموعه های مختلفی وجود دارند که یک سایت را طراحی می کنند و یکی از آن ها سامانه فعال شده است.

شما می ‌توانید یک سایت عالی طراحی کنید تا مخاطبان بهتر بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. طبیعتاً هر چقدر امکانات سایت بیشتر باشد، بازدهی آن بالاتر خواهد بود. طراحی سایت، خود تخصص و اصول خاص خود را دارد. اگر فردی که طراحی سایت شما را بر عهده دارد از تجربه زیادی برخوردار باشد، می تواند سایتی برای شما ایجاد کند که فروش اینترنتی شما را‌ به میزان چشمگیری افزایش دهد.

کد تخفیف و امتیاز برای کاربران

یک راهکار بسیار ساده اما کاربردی که شما می توانید برای افزایش فروش اینترنتی خود از آن استفاده کنید، قرار دادن کدهای تخفیف و امتیازاتی برای کاربران است. با قرار دادن این کدها آن ها را تشویق می کنید که از خدمات شما استفاده کنند. تحقیقات نشان داده بازدهی این کدهای تخفیف و امتیازها بسیار بالا بوده و توانسته میزان فروش اینترنتی را بالا ببرد.

البته شما بسته به خلاقیت خود می‌ توانید در این زمینه از روش های متنوع و کدهای تخفیف مختلفی بهره بگیرید. این راهکار را از گذشته تا به امروز کسب و کارهای زیادی استفاده کرده اند و توانستند به میزان بازدهی و سود کلانی برسند. پس شما نیز بهتر است از این راهکار ساده و ابتدایی غافل نشوید. کافی است فقط برای مدتی امتیازات خاص برای کاربران در نظر بگیرید تا تاثیر آن را به وضوح مشاهده کنید.

راهکارهای افزایش فروش اینترنتی

سئو سایت

دیگر کسی با روش های سنتی دنبال خرید یک محصول یا استفاده از خدمات خاصی نیست؛ بلکه با یک سرچ ساده در گوگل به دنبال رفع نیازهای خود هستند. اگر شما می خواهید میزان فروش و درآمد شما افزایش یابد، باید سئوی خوبی برای سایت خود در نظر داشته باشید. اگر سایت شما سئو خوبی داشته باشد در سرچ کاربران جزو نتایج اول گوگل قرار می گیرد. قطعا هیچ کاربری صفحه اول گوگل را رها نمی کند و به جستجوی رفع نیاز خود در صفحه های بعدی آن نمی پردازد. پس می توان گفت سئو سایت در افزایش فروش تاثیر گذار است.

جمع آوری داده از کاربران

جمع آوری داده و اطلاعات می تواند در میزان فروش اینترنتی شما تاثیر گذار باشد. راهکارهای فراوانی برای گرفتن اطلاعات از کاربران وجود دارد. اما چرا باید این اطلاعات را جمع آوری کنیم؟ اطلاعاتی که معمولاً از کاربران می گیرند به سرنخ معروف هستند. این سرنخ ها هنگامی به درد شما خواهند خورد که قصد داشته باشید از آن ها برای افزایش میزان فروش استفاده کنید. فرض کنید یک فرد به سایت شما مراجعه می‌کند و شما یک بن تخفیف برای خرید اولی ها قرار داده اید.

کاربران برای استفاده از این تخفیف نیاز است که از حتما شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنند. شما این شماره تلفن یا ایمیل را به عنوان سرنخ بر می دارید. وقتی قصد ارائه خدمات و تخفیفات ویژه را دارید از طریق این شماره تلفن یا ایمیل به این افراد اطلاع می دهید. تجربه و تحقیقات ثابت کرده این سرنخ ها کارایی بسیار بالایی دارند و در افزایش میزان فروش اینترنتی تاثیرگذار هستند.

نظر خواهی

نظرخواهی از کاربران سبب می شود شما بتوانید بهتر با آن ها تعامل برقرار کنید. در واقع شما با این نظر خواهی متوجه علایق کاربران خود خواهید شد و نیازهای آن‌ ها را بهتر درک خواهید کرد. این امر سبب می شود در آینده تصمیمات خود را بر اساس کاربران برنامه ریزی کنید. طبیعتاً شما محصولات خود را برای فروش به متقاضیان ارائه می دهید. اگر این محصولات یا خدمات مطابق میل آن‌ ها نباشد یا برای آن ها مشکلی را رفع نکند میزان فروش شما کاهش پیدا خواهد کرد.

پس اگر از آن ها نظر خواهی کنید و متوجه مشکلات و نیازهای آن‌ ها شوید می توانید در زمینه فعالیت خود پیشرفت کنید. نظر خواهی فقط پرسیدن چند سوال خاص نیست، شما می توانید با طراحی نظرخواهی های جذاب متقاضیان را تشویق کنید. مثلاً برای ثبت نظرات آن ها می توانید امتیازاتی در نظر داشته باشید و کاربران فعال را شناسایی کنید.

افزونه های تبلیغاتی

با گسترش دانش دیجیتال و فضای مجازی، افزونه های مختلفی با کارایی های متنوع طراحی شده اند. افزونه های تبلیغاتی و کلیکی می توانند تاثیر شگفت انگیزی در فروش و زیاد شدن تعداد کاربران شما داشته باشند. شما خیلی راحت با استفاده از این افزونه ها می توانید تبلیغات گسترده در فضای مجازی داشته باشید. مثلا می توانید لینک سایت خود را درون سایت های دیگر قرار دهید و با آن ها تعامل انجام دهید. قطعا این راه سبب می شود مخاطبین آن سایت ها نیز به استفاده از خدمات سایت شما تمایل پیدا کنند.

بازخورد کاربران

اگر شما قصد داشته باشید که در فضای دیجیتال مارکتینگ فروش بالایی داشته باشید ابتدا باید اعتماد کاربران را جلب کنید. راهکارهای فراوانی برای جلب اعتماد کاربران وجود دارد. بعضی از این راهکارها زمان بسیار زیادی می برند. قطعاً شما نمی توانید مدت زیادی صبر کنید تا بتوانید رضایت کاربران را جلب کنید. یکی از راحت ترین راه ها که می تواند در جلب اعتماد مخاطبان تأثیرگذار باشد استفاده از بازخورد مثبت دیگر کاربران است. به بیان ساده تر شما می توانید در وب سایت خود قسمتی قرار دهید که کاربران در آن نظرات را ثبت می ‌کنند.

هنگامی که متقاضیان از خدمات شما استفاده می کنند و بعد نظرات مثبت خود را درون سایت شما ثبت می‌ کنند، کاربران دیگر با مشاهده این بازخوردها به شما می توانند اعتماد کنند. طبیعتاً این اعتماد سبب خواهد شد که از خدمات و محصولات شما استفاده بیشتری کنند، در نتیجه میزان فروش شما افزایش می یابد. استفاده از بازخورد مثبت کاربران خیلی راهکار ساده ای است. تا به امروز بسیاری از کسب و کارها و سایت های معروف از این راهکار برای تک تک محصولات خود استفاده کرده اند. پس بهتر است شما نیز از این راهکار موثر بهره ببرید.

ضمانت محصولات

در بسیاری از موارد، کاربران به دلیل تضمینی نبودن محصولات و خدمات از آن ها بهره نمی گیرند. تصور کنید که شما قصد خرید یک لباس را دارید اما ممکن است هنگامی که آن را می خرید سایز شما نباشد. طبیعتاً در این موارد اگر به صورت سنتی خرید کرده باشید، به فروشگاه مورد نظر مراجعه می کنید و آن را تعویض می کنید؛ البته اگر با تعویض موافقت کنند. در فضای دیجیتال نیز باید چنین امکانی وجود داشته باشد. بر همین اساس وقتی کاربران از سایت بزرگی خرید می کنند در صورت نا راضی بودن از محصول می ‌توانید در طی یک یا دو روز آینده آن را برگشت بزنند.

اگر می خواهید میزان فروش شما افزایش یابد، باید حتماً چنین ضمانتی را برای محصولات خود در نظر داشته باشید. البته در بعضی موارد پلمپ بودن جعبه نیز حائز اهمیت است. قطعاً اگر محصولات شما اهمیت بسیاری داشته باشند، باید شرایط بازگشت و تعویض آن ها را جور دیگری در نظر داشته باشد. اما به طور کلی ضمانت محصولات و تعویض آن ها می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر میزان فروش شما داشته باشد. اینگونه متقاضیان بهتر می توانند به شما اعتماد کنند و از خدمات شما بهره بگیرند.

استفاده از شبکه های اجتماعی

کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف بسیار فعال هستند. شما می توانید در شبکه های اجتماعی متنوع فعالیت داشته باشید و کاربران را تشویق کنید که از خدمات شما استفاده کنند. مثلا اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که حضور ایرانیان در آن بسیار زیاد است. این شبکه اجتماعی می تواند در افزایش فروش محصولات و ارائه خدمات شما نقش بسزایی داشته باشد. کاربران وقتی متوجه می ‌شوند که شما در شبکه های اجتماعی مختلف فعالیت مستمری دارید بهتر می توانند با شما تعامل برقرار کنند و از خدمات شما بهره بگیرند.

تصاویر

اگر قصد فروش یک محصول را دارید لازم است که ابتدا متقاضیان آن را مشاهده کنند. در این راستا باید تصاویر با کیفیتی از آن قرار دهید؛ همچنین تصاویری که شما درون وب سایت خود قرار می دهید، باید دارای ابعاد و زاویه های مختلف باشد. این امر در افزایش و فروش شما تاثیر بسزایی دارد. هم اکنون نیز بسیاری از سایت ها برای بالا بردن میزان فروش خود تصاویر مختلفی از یک محصول یا ارائه خدمات را در وب سایت و معرفی محصول قرار می دهند.

سخن پایانی 

در این مقاله به بررسی راهکارهای افزایش فروش اینترنتی پرداختیم. هیچ بستری به اندازه فضای مجازی و اینترنت نمی تواند در سود آوری شما تاثیرگذار باشد. در این راستا می توانید از سامانه فعال شده کمک بگیرید. activated از جمله مجموعه های با تجربه در این زمینه است. این مجموعه خدمات بسیار حرفه ای از جمله طراحی سایت، سئو سایت، بالابردن سرعت سایت، ارائه انواع افزونه… در اختیار متقاضیان قرار می دهد. شما با بهره گیری از این خدمات می توانید میزان فروش اینترنتی خود را بالا ببرید. در این راستا حتما برای پیشرفت، از خدمات این مجموعه بهره بگیرید.‌

4.8/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • امیرحسین 1 سال پیش

    واقعا راهکارهای خوبی راجب به راهکارهای افزایش فروش اینترنتی بود دمتون گرم

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید