بهترین روش های افزایش فروش

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

بهترین روش های افزایش فروش قطعاً با وجود تکنیک های گوناگون می تواند بهترین معرفی شود و هر روشی نمی تواند آن چنان که باید و شاید به فروش بیشتر کمک کند و اهمیت کار را به نمایش بگذارد. سایتی به نام سامانه فعال شده با توجه به مدیریتی که در سئو سایت ارائه می دهد، به صورت صددرصدی در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند یک انتخاب ایده آل برای افزایش فروش محصولات در بستر وب باشد. به هر حال در حال حاضر، مردم از خرید آنلاین و اینترنتی بیشتر استقبال می کنند و به همین دلیل بهتر است …

بهترین روش های افزایش فروش

قطعاً با وجود تکنیک های گوناگون می تواند بهترین معرفی شود و هر روشی نمی تواند آن چنان که باید و شاید به فروش بیشتر کمک کند و اهمیت کار را به نمایش بگذارد. سایتی به نام سامانه فعال شده با توجه به مدیریتی که در سئو سایت ارائه می دهد، به صورت صددرصدی در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند یک انتخاب ایده آل برای افزایش فروش محصولات در بستر وب باشد. به هر حال در حال حاضر، مردم از خرید آنلاین و اینترنتی بیشتر استقبال می کنند و به همین دلیل بهتر است تنها به سئو سایت بیشتر از هرچیز دیگری برای کسب درآمد بالاتری توجه نشان دهید.

مشتری خود را بشناسید

در ابتدا شما باید مشتری خود را به خوبی بشناسید. این که بدانید مشتری شما در چه طیف سنی قرار دارند، قطعاً می تواند به شما برای فروش بیشتر کمک کند. حتی شناخت جنسیت خریداران می تواند بسیار مؤثر باشد، اینکه بیشتر آقایان از محصولات شما استقبال می کنند یا خانم‌ها. قطعا باعث می شود تا شما از تکنیک های روانشناسی متفاوتی استفاده کنید. بهترین روش های افزایش فروش زمانی پاسخ مناسبی ارائه می دهد که شناخت درستی از مشتری خود داشته باشید.

زمانی که سلایق و علایق مشتریان خود را بشناسید، قطعاً با روش های تبلیغاتی بیشتری برای شناساندن محصولات خود آشنا می شوید. شما باید نیاز واقعی مشتری را درک کنید. اینکه مشتری دقیقاً به چه چیزی نیاز دارد باعث می شود تا شما بتوانید همانند یک مشاور عمل کنید. اینگونه مشتری متوجه خواهد شد که شما در حرفه و کار خود حرفه ای هستید.

اعتماد مشتری را به دست آورید.

بهترین روش های افزایش فروش با اعتماد سازی به وجود می آیند. معمولا در سئو سایت های گوناگون و به خصوص فروشگاهی قسمت هایی برای پشتیبانی، ارتباط با ما و همچنین درباره ما وجود دارد؛ این گونه مشتری متوجه می شود که دقیقاً با چه مجموعه ای سروکار دارد و می‌تواند با اعتمادی که ایجاد شده است، به نحو احسن به محصولات موجود در سایت توجه نشان دهد. مهم ترین قسمت صددرصد قسمتی است که مشتری انتظار پاسخگویی دارد و در این جا تیم پشتیبان وارد کار می شوند و می توانند با تکنیک و روش های کلامی خود مشتری را برای خرید محصول ترغیب کنند.

محصولات مرتبط را پیشنهاد دهید

احتمالاً بسیار با این موضوع روبرو شده اید که مشتریان دیگر این محصول را خریده اند. این کار یکی از بهترین روش های افزایش فروش Sales به شمار می آید. یعنی مشتری با توجه به یک خرید خود می تواند محصولات مرتبط را شناخته و به خرید آن فکر کند. این روش یک افزایش 10% الی 30% را در بر داشته است و شما نیز بهتر است که از این روش در فروش محصولات خود استفاده کنید.

به ارزش محصولات خود توجه کنید

ارزش کالا را به مشتری ثابت کنید. مشتری به هیچ عنوان به سادگی راضی نخواهد شد با پولی که به سختی به دست آورده است، به راحتی محصولی خریداری کند، مگر زمانی که بداند واقعا به آن احتیاج دارد. شما زمانی که به مزایای محصول خود و کارایی آن توجه بیشتری داشته باشید، قطعاً می توانید فروش خوبی را تجربه کنید.

به همین دلیل است که اشاره ما بیشتر بر این موضوع است که نیاز مشتری را بشناسید و از آن طریق سعی کنید ارزش محصول خود را افزایش دهید. فواید و مزایای اصلی محصول صددرصد می تواند فروش خوبی را کسب کند. در سئو سایت معمولاً سئو کاری حرفه ای به خوبی می داند چگونه باید پتانسیل های اصلی محصول را به نمایش بگذارد. از تصاویر با کیفیت استفاده می کند، مزایا و فواید محصول را به صورت کاملاً جذاب در تولید محتوا به کار می برد و همه این موارد در کنار یکدیگر به ارزش گذاری محصول شما کمک می کند. قطعاً این کار در بین بهترین روش های افزایش فروش یکی از بهترین ها به شمار می آید.

به مشتری فرصت بدهید

از جمله تکنیک های اصلی برای بهترین روش های افزایش فروش این است که به مشتری اجازه دهید به شما اعتماد کند و سپس بعد از اولین خرید بسته های پیشنهادی را به وی توصیه کنید. معمولاً مشتری در خرید اول خود همیشه وسواس و حساسیت زیادی به خرج می دهد. مادامی که خرید اول خود را به ثبت برساند و از کیفیت محصول شما نیز رضایت داشته باشد، قطعاً شما اگر بسته هایی پیشنهادی را در نظر بگیرید، مشتری به خاطر اعتمادی که به وجود آمده است می تواند از این بسته های پیشنهادی نیز استفاده کند.

توجه داشته باشید که کیفیت همیشه در اولویت است. در حال حاضر بسیاری از مشتریان اینترنتی به دنبال کیفیت بالا و قیمت مناسب هستند. بدین ترتیب سعی کنید محصول باکیفیت را با قیمتی ایده آل به فروش برسانید. در غیر این صورت بهتر است بدانید که مشتری بعد از یکبار خرید دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد و همچنین به دیگران خرید از شما را توصیه نمی کند. این خود می تواند ضررهای بسیار زیادی را برای شما به وجود آورد.

بهترین روش های افزایش فروش

از مشتری بخواهید نظر خود را در سایت به ثبت برساند

شاید تا به حال به قسمت نظرات کاربران در سایت توجهی نداشته اید، اما بهتر است بدانید که این قسمت یکی از مهم ترین قسمت هایی است که می تواند در بین بهترین روش های افزایش فروش حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد. معمولاً بسیاری از مشتریان به نظرات کاربران بیشتر از توضیحات و تعریف های شما در باب محصول اعتماد می کنند. نظرات کاربران یکی از بهترین راهکارها برای جلب نظر مشتریان جدید است. از مشتریان خود بخواهید بعد از خرید و استفاده از محصول اگر قادر هستند، نظر خود را در سایت ثبت کنند. این چنین مشتریان دیگر با مطالعه نظرات دیگر کاربران با خیال آسوده تری می توانند نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام کنند.

همچنین به تبادل نظرات مشتریان بی توجه نباشید. تبادل نظر قطعاً مشتری را بیشتر نسبت به روال کار شما و محبوبیتی که دارید مطمئن می کند. بسیاری از فروشندگان سایت های اینترنتی متأسفانه به این موضوع توجهی نشان نمی دهند. در صورتی که قسمت تبادل نظرات مشتریان یکی از مهم ترین بخش های به شمار می آید.

تخفیف های غیر نقدی

تخفیف های غیر نقدی را جدی بگیرید. یکی از راهکارهای مهم دیگر برای اینکه بهترین روش های افزایش فروش این است که مشتری را با تخفیف های غیر نقدی خوشحال کنید. به هیچ عنوان تخفیف های نقدی را دنبال نکنید که به نفع شما نخواهد بود. بسیاری از مجموعه های فروشگاهی بزرگ معمولاً از تخفیف های غیر نقدی برای تشکر از اعتماد مشتری و یا ترغیب وی استفاده می کنند.

معمولاً مشتریان برای پول دادن همیشه کمی دلهره دارند وزمانی که شما تخفیف های غیر نقدی را برای خرید کالای جدید به آن ها پیشنهاد می دهید بیشتر از این روش استقبال می کنند. زمانی که شما ارزش محصول خود را به خوبی معرفی کنید، قطعاً قیمت پایین دلیل خرید نخواهد بود، بلکه مشتری دقیقاً به خاطر رفع نیاز خود و همچنین تمایزی که وجود دارد در خرید محصول، آن را به سبد خرید خود اضافه می کند.

به ظاهر سایت بی توجه نباشید

ظاهر سایت فروشگاهی شما قطعا می تواند به افزایش فروش محصولات کمک کند. سایت هایی که ظاهر شلوغ و آشفته اید دارند یا حتی از روانشناسی رنگ ها استفاده نکرده اند به شدت در زمینه فروش محصولات کند عمل می کنند. حتی اگر سرعت سایت پایین باشد، مشتری را کلافه کرده و اجازه نمی دهد که مشتری بتواند سریعاً خرید خود را به اتمام برساند. به همین دلیل است که اگر به دنبال شناخت بهترین روش های افزایش فروش هستید، سعی کنید در ابتدا از یک تیم ماهر سئو کار مانند سامانه فعال شده است بخواهید که یک طراحی زیبا و کاربر پسند را انجام دهند و سرعت و امنیت سایت در افزایش فروش بی نظیر عمل می کنند.

قابلیت ریسپانسیو را فراموش نکنید

ریسپانسیو یک ویژگی عالی به حساب می آید. در حال حاضر تعداد کثیری از مشتریان از طریق موبایل از انواع سایت های فروشگاهی دیدن می کنند. زمانی که شما از قابلیت ریسپانسیو استفاده کنید، قطعاً در بازار فروش محصولات آنلاین حرف های زیادی برای گفتن خواهید داشت. بسیاری از سایت های معتبر شاید ظاهری فوق العاده و سئو خوبی داشته باشند، اما به این دلیل که از این قابلیت غافل مانده اند، نتوانسته اند فروش خوبی را از آن محصولات خود کنند.

صفحات فرود را جدی بگیرید

صفحات فرود نقش بسیار مهمی را در بین بهترین روش های افزایش فروش به خود اختصاص می دهند. زمانی که شما این صفحه را به صورت واضح به نمایش بگذارید، قطعاً مشتری با درک جزئیات محصول با توجه به آن چه نیاز دارد می تواند به صفحه اصلی برای خرید هدایت گردد. برخی در طراحی این صفحه بسیار نادرست و بی توجه عمل می کنند که نتیجه آن در فروش محصولات یک نتیجه بسیار ضعیف است. برای افزایش آگاهی برند خود سعی کنید این صفحات را به هیچ عنوان نادیده نگیرید. هرکدام از محصولات بهتر است که یک لندینگ پیچ‌ جداگانه ایجاد کنید. تأثیر این کار در افزایش فروش انکار ناپذیر است.

پروسه خرید را کوتاه کنید

لطفاً فراید خرید را یک فرایند سخت در نظر نگیرید. مشتری علاقه دارد سریعاً محصول را بشناسد و سریع هم خرید کنید. به همین دلیل بهتر است یک مسیر بسیار کوتاه و ساده را طراحی کنید. دکمه خرید را دقیقاً در مقابل چشمان مشتری قرار دهید و آشفتگی صفحه خرید را از بین ببرید. اگر قصد دارید پروسه ای را برای ثبت نام در نظر بگیرید، یک پروسه ساده و آسان باشد و از فرم های طولانی و خسته کننده پرهیز کنید. سعی کنید همیشه روش های پرداخت را به صورت واضح بیان کنید، این کار بسیار در جذب مشتری و افزایش فروش مؤثر واقع شده است.

اگر هزینه های حمل و نقل و ارسال کم و یا حتی رایگان باشد، قطعاً نتیجه ای که برای فروش محصولات در نظر گرفته اید، نتیجه بسیار خوبی خواهد بود. از ضمانت بازگشت کالا غافل نشوید که این خود موضوع بسیار مهمی برای مشتری به حساب می آید. تحویل سریع را نیز از یاد نبرید که در جلب رضایت مشتری تأثیر زیادی می گذارد. بهترین روش های افزایش فروش به همین سادگی شناخته می شوند.

از تصاویر با کیفیت استفاده کنید

شاید باور نکنید اما تصاویر نقش مؤثری در بهترین روش های افزایش فروش دارند. معمولاً مشتریان به تصاویر حتی شاید نسبت به محتوا دقت و حساسیت بیشتری نشان دهند. به همین دلیل همیشه از تصاویر بسیار باکیفیت و البته کاربردی استفاده کنید. به گونه ای تصویر را انتخاب کنید که مزایا و نوع کارایی محصول به راحتی در تصویر به چشم آید. این یکی از روش های بسیار آسان برای افزایش فروش محصولات به شمار می آید. از زوایای مختلف تصویر را منتشر کنید. در حالت کلی مهارت و تخصص سئوکار می تواند اینجا نیز به چشم آید. حتی ویدیو های سه بعدی نیز در این شرایط غوغا می کنند.

سئو سایت را جدی بگیرید

تبلیغات موتورهای جستجو را به هیچ عنوان نادیده نگیرید. سئو سایت می تواند به دیدن شدن سایت شما در صفحات اول گوگل کمک کند. رقابت در عرصه گوگل بسیار زیاد است و هرکسی نمی تواند در این رقبال به نحو احسن به درآمد بالایی برسد، مگر زمانی که از سئو مناسبی استفاده کند. سئو سایت به هیچ عنوان کار آسانی نیست و به تخصص و تجربه بالایی نیاز دارد که باید علاوه بر کیفیت به قیمت مناسب آن نیز بیندیشید. درآمدی ای که شما از یک سئو کارآمد به دست می آورید، قطعاً بسیار بالاتر از هزینه ای است که صرف می کنید، پس از سئو کاران ماهر سامانه فعال شده در این شرایط استفاده کنید.

سخن پایانی

ما در مورد بهترین روش های افزایش فروش به صورت مختصر ولی مفید با شما کاربران عزیز صحبت کرده ایم. در این میان تنها سئو می تواند اولین گزینه برای فروش بیشتر محصولات باشد که سامانه فعال شده ماهر ترین سئوکاران را با قیمت مناسب پیشنهاد می دهد. علاوه بر سئو نیز تکنیک های دیگری مورد بررسی قرار گرفته است که شما بتوانید در کنار سئو پیشتاز سامانه فعال شده، برای افزایش فروش بیشتر از آن ها نیز استفاده کنید.

4.8/5 - (13 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • علی 2 سال پیش

    خب میریم که امتحان کنیم به امید فروش بیشتر ممنون از سایت خوبتون

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید