افزایش فروش از طریق تبلیغات گوگل

افزایش فروش از طریق تبلیغات گوگل

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

روش های مختلفی برای افزایش فروش و بالا بردن میزان سود وجود دارد. تبلیغات گسترده در فضای مجازی جزو راهکارهای اساسی برای افزایش فروش محسوب می شود. اما هیچ کدام از این تبلیغات نمی توانند بازدهی تبلیغات اینترنتی Online advertising در گوگل را داشته باشد. تا به امروز بازدهی این روش بارها اثبات شده است. گوگل با تبحر و قدرت خود مشتریان را به استفاده از خدمات شما تشخیص تشویق می کند. به بیان ساده تر تبلیغات در گوگل بیشترین کارایی را در افزایش فروش دارد. با ما همراه باشید تا در این مقاله بیشتر درباره افزایش فروش از طریق …

روش های مختلفی برای افزایش فروش و بالا بردن میزان سود وجود دارد. تبلیغات گسترده در فضای مجازی جزو راهکارهای اساسی برای افزایش فروش محسوب می شود. اما هیچ کدام از این تبلیغات نمی توانند بازدهی تبلیغات اینترنتی Online advertising در گوگل را داشته باشد. تا به امروز بازدهی این روش بارها اثبات شده است. گوگل با تبحر و قدرت خود مشتریان را به استفاده از خدمات شما تشخیص تشویق می کند. به بیان ساده تر تبلیغات در گوگل بیشترین کارایی را در افزایش فروش دارد. با ما همراه باشید تا در این مقاله بیشتر درباره افزایش فروش از طریق تبلیغات گوگل اطلاعات در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی گوگل ادز

گوگل ادز یا تبلیغات در گوگل امتیازی هست که گوگل برای کاربران خود در نظر گرفته است.  با این تبلیغات کاربران می توانند محصولات و خدمات خود را معرفی کنند و میزان فروش را بالا ببرند. مزیت مهم استفاده از تبلیغات گوگل این است که می‌ تواند ترافیک سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و کاربران بیشتری را به سایت شما هدایت کند. تا به الان افراد فراوانی برای موفقیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ از تبلیغات در گوگل استفاده کرده اند.

نتایج نشان داده که استفاده از این روش تبلیغات بازدهی بسیار بالایی داشته است. به طور کلی  موفقیت در گوگل تا حد زیادی به تبلیغات در گوگل و گوگل ادز بستگی دارد.

تبلیغات در گوگل چگونه است؟

افرادی که علاقمند هستند در گوگل تبلیغ کنند، باید مبلغی را به گوگل  بپردازند. بر اساس این مبلغ هر زمان که فردی به جستجوی یک محصول در گوگل بپردازد، کسب و کار شما برای او به نمایش در می آید. البته توجه داشته باشید که این مبلغ برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نیست؛ چرا که در هر صورت گوگل شما را در صفحه اول خود قرار می دهد اما به ازای کلیک کاربران و انجام عملیات های مختلفی مانند خرید هزینه مشخصی را از شما درخواست می کند. تبلیغات در گوگل مشابه تبلیغات کلیکی هستند.

متقاضیان ابتدا هزینه ای را متناسب با نیاز خود در نظر می گیرند. سپس کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با زمینه فعالیت خود را مشخص می کنند. وقتی کاربران در گوگل کلماتی را سرچ می کنند، اگر به کلمات کلیدی شما مرتبط بود، گوگل آن را برای کاربران نمایش می دهد. به طور خلاصه شما هزینه ای را پرداخت می کنید که در مدت زمان تعیین شده محصولات و خدمات شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد و به ازای هر کلیک و.. از آن هزینه برداشت می شود.

افزایش فروش از طریق تبلیغات گوگل

مزایای تبلیغات در گوگل

قبل از اینکه وقت و هزینه خود را برای تبلیغات در گوگل صرف کنید، ابتدا باید بدانید که این تبلیغات چه مزایایی دارند. قطعاً شما با دانستن مزایای آن ها بهتر می توانید از این تبلیغات استفاده کنید. مزیت این تبلیغات بسیار گسترده هستند پس به مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

 • جذب مخاطبین هدف 

هنگامی که شما تبلیغات خود را درون یک رسانه اجتماعی قرار می دهید مخاطبان شما مخاطبان هدف نیستند. بلکه طیف گسترده ای از افرادند که ممکن است محصولات و خدمات شما برای آن ها مناسب نباشد یا به عبارتی به کار آن ها نیاید. فرض کنید شما در حوزه خدمات آرایشی و بهداشتی زنانه فعالیت می کنید، قطعا اگر تبلیغات خود را درون تلویزیون قرار دهید حجم انبوهی از مخاطبان شما مردان هستند.

افرادی که این محصولات برای آن ها مناسب نیست قطعا این تبلیغات  صرف وقت و هزینه بسیار است. اما اگر تبلیغات شما در گوگل قرار بگیرد هر کاربر با سرچ کلمات کلیدی به تبلیغات شما دسترسی پیدا می ‌کند و این یک تبلیغ هدفمند بوده که جامعه هدف آن کاملاً مشخص است. آمارها نشان می دهد که این تبلیغات هدفمند میزان بازدهی بالایی داشتند و از هدر رفتن هزینه جلوگیری می کنند.

 • کم شدن هزینه تبلیغات 

اگر شما از تبلیغات گوگل استفاده کنید دیگر نیازی نیست که هزینه های بسیاری برای دیگر تبلیغات بپردازید. حتماً شما نیز به خوبی می دانید که هزینه تبلیغات در حوزه های متنوع چقدر زیاد است.  پس اگر می خواهید از نظر اقتصادی برای شما به صرفه تر باشد، بهتر است افزایش فروش خود را از طریق تبلیغات گوگل انجام دهید.

 • بازگشت سرمایه 

معمولا وقتی افراد هزینه‌ ای برای یک مورد خاص می پردازند، انتظار دارند سرمایه اولیه به همراه سود به آن ها برگردد. تبلیغات گوگل از جمله تبلیغاتی هستند که در بازگشت سرمایه اولیه نقش بسزایی دارند. پس شما وقتی برای تبلیغات گوگل هزینه می کنید از برگشت سرمایه خود مطمئن خواهید بود.

 • بازدهی سریع و بالا 

بعضی از فعالیت هایی که در زمینه افزایش درآمد و گسترش کسب و کار انجام می شود، فعالیت های طولانی مدت هستند. یعنی شما در دراز مدت انتظار بازدهی از این خدمات را دارید. اما تبلیغات گوگل یک مزیت خاص دارند، این مزیت را می توان که بازدهی بسیار سریعی آن دانست. یعنی شما ممکن است با قرار دادن یک تبلیغ در چند روز متوالی بازده آن را به وضوح مشاهده کنید.

 • برند سازی 

برند سازی مهم ترین ویژگی تبلیغات گوگل است. قطعاً هیچ کسب و کاری در زمینه تبدیل شدن به یک برند موفق کوتاهی نمی کند. وقتی کاربران به دنبال رفع نیاز خود در گوگل هستند و گوگل سایت شما را نمایش می دهد یعنی خدمات شما توانستند در گوگل جایگاه خوبی پیدا کنند. به عبارتی برند و محصولات شما معتبر می شود. برند سازی فقط به معنای افزایش فروش نیست. بلکه شما می توانید سرمایه های جدیدی جذب کنید.

 • هزینه تبلیغات گوگل

سوالی که ذهن مخاطبان را همیشه درگیر می کند، این است که هزینه تبلیغات و بهره مندی از چنین خدماتی چقدر است؟ شما برای ساخت اکانت گوگل ادز و نمایش سایت خود در گوگل لازم نیست هزینه ای پرداخت کنید. اما اگر علاقه مند باشید که بازده تبلیغات بیشتر باشد و تاثیر بسزایی داشته باشند برای هر کلیک و انجام عملیات در سایت، هزینه از شما دریافت می کنند.

توجه داشته باشید که میزان بازدهی این تبلیغات چندین برابر هزینه ای است که برای آن پرداخت خواهید کرد. اما میزان هزینه این تبلیغات کلیکی گوگل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از جمله این فاکتورها بر اساس اینکه در چه زمینه ای مشغول به فعالیت هستید، کلمات کلیدی، رقبای شما و…تعیین می شوند.

افزایش فروش از طریق تبلیغات گوگل

دلایل عدم موفقیت در تبلیغات گوگل

همان طور که عوامل مختلفی در افزایش فروش شما تاثیر گذار است، بعضی عوامل نیز ممکن است سبب شوند شما در زمینه فعالیت خود فروش بالایی نداشته باشید. بعضی از این عوامل را ذکر می کنیم تا در هنگام انجام تبلیغات گوگل آن ها را مد نظر داشته باشید.

 • کلمات کلیدی نامناسب و گسترده

یکی از دلایلی که سبب می‌ شود شما نتوانید فروش زیادی از تبلیغات گوگل داشته باشید این است که کلمات کلیدی گسترده انتخاب کنید. شما با انتخاب همچنین کلماتی سبب می شوید گوگل آن ها را در معرض مخاطبان اشتباه قرار دهد. این امر در افزایش هزینه های تبلیغات تاثیرگذار است، البته با افزایش این هزینه ها شما سودی نخواهد کرد‌ بلکه از نظر اقتصادی ضرر می کنید.

ابتدا باید کلمات کلیدی را به طور دقیق مورد بررسی قرار بدهید. کلمات کلیدی که مخاطبان آنها را جستجو می کنند را مد نظر داشته باشید. از کلمات کلیدی پر بازده برای گوگل ادز استفاده کنید. اگر تجربه کافی در این زمینه را داشته باشید حتما قادر خواهید بود کلمات مناسبی انتخاب کنید. راه های مختلفی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب وجود دارد که برای کارایی بهتر می توانید از آن ها استفاده کنید.

 • صفحه فرود نامناسب 

در بعضی مواقع تبلیغات شما می تواند مخاطب را جذب کند؛ اما وقتی مخاطب به سایت شما وارد می‌ شود یا به اصطلاح فرود می کند نمی تواند نیازهای خود را برطرف کند. مثلاً صفحه فرود سایت شما کاربر را به درستی هدایت نمی کند و امکانات کمی دارد. قطعاً کاربر در مواجهه با چنین صفحه فرودی سایت را ترک می کند. پس این یعنی تبلیغات شما موثر بوده اما سایت نامناسبی داشته اید. طراحی صفحه فرود سایت ویترین سایت شما است پس حتماً به آن توجه کنید.

گوگل ادز دارای بازدهی بیشتر از سئو

گوگل ادز سرعت بیشتری نسبت به سئو دارد،  کسی منکر این امر نمی شود که سئو می تواند مخاطبان را زیاد کند و در افزایش ترافیک سایت تاثیر گذار است. اما استفاده از تبلیغات گوگل میزان فروش شما را خیلی سریع تر افزایش می دهد. تبلیغات گوگل نرخ کلیک را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. قطعاً با افزایش نرخ کلیک یعنی متقاضیان شما چند برابر شده و فروش بیشتر خواهد شد. گوگل ادز به شما این امکان را می دهد که بتوانید از چند کلمه کلیدی برای جذب مخاطبان استفاده کنید.

سخن پایانی 

در این مقاله به بررسی افزایش فروش از طریق تبلیغات گوگل پرداخته ایم؛ اما اگر می خواهید این تبلیغات برای شما بازدهی داشته باشد، ابتدا باید بدانید که چه کلمه کلیدی انتخاب کنید که موثر واقع شود. در فضای دیجیتال مجموعه های بسیاری هستند که می توانند به شما کمک کنند. مجموعه activated  از جمله مجموعه های فعال در این زمینه است. این مجموعه در زمینه های مختلفی از دیجیتال مارکتینگ و… خدمات گسترده ای را به متقاضیان ارائه می دهد.

اگر در زمینه فعالیت خود قصد پیشرفت بیشتری را دارید می توانید با این مجموعه و کارشناسان آن ارتباط بگیرید.

4.6/5 - (10 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • حدیث 2 سال پیش

  خیلی دنبال افزایش فروش از طریق تبلیغات گوگل بودم ممنون بابت این محتوای کامل و جامع

دیدگاه کاربران
 • خیلی دنبال افزایش فروش از طریق تبلیغات گوگل بودم ممنون بابت این محتوای کامل و جامع

دیدگاهتان را بنویسید