معرفی افزونه وردفنس

معرفی افزونه وردفنس

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

حتما شما هم مثل هر انسان دیگری زمانی که منزل‌تان را ترک می‌کنید یا زمانی که قرار است خودرویتان را در خیابان پارک کنید، به‌فکر تامین امنیت آن هستید. بسیاری از افراد با استفاده از قفل، دزدگیر و دوربین مداربسته امنیت مکان‌هایی که متعلق به آن‌ها است را تامین می‌کنند. حضور در فضای وب نیز نیازمند تامین امنیت داده‌ها و اطلاعاتی است که شما در سایت‌تان بارگذاری می‌کنید. درصورتی که امنیت وب‌سایت شما تامین نشود، سارقان اینترنتی همانطور که سارقان خودرو عمل می‌کنند، به اطلاعات شما دستبرد می‌زنند. یکی از بهترین ابزارها برای تامین امنیت سایت‌های وردپرسی افزونه‌ی وردفنس است. …

حتما شما هم مثل هر انسان دیگری زمانی که منزل‌تان را ترک می‌کنید یا زمانی که قرار است خودرویتان را در خیابان پارک کنید، به‌فکر تامین امنیت آن هستید. بسیاری از افراد با استفاده از قفل، دزدگیر و دوربین مداربسته امنیت مکان‌هایی که متعلق به آن‌ها است را تامین می‌کنند.

حضور در فضای وب نیز نیازمند تامین امنیت داده‌ها و اطلاعاتی است که شما در سایت‌تان بارگذاری می‌کنید. درصورتی که امنیت وب‌سایت شما تامین نشود، سارقان اینترنتی همانطور که سارقان خودرو عمل می‌کنند، به اطلاعات شما دستبرد می‌زنند. یکی از بهترین ابزارها برای تامین امنیت سایت‌های وردپرسی افزونه‌ی وردفنس است. این افزونه‌ی بسیار جامع که از زمان ارائه به بازار تاکنون طرفداران بسیاری پیدا کرده است یکی از بهترین ابزارهای تامین امنیت سایت‌های وردپرس است.

 

افزونه‌ی وردفنس چیست؟

افزونه‌ی وردفنس یا به‌اصطلاح وردفنس سکوریتی، یکی از پیشروترین افزونه‌هایی است که برای تامین امنیت سایت‌های وردپرسی در برابر حمله‌ی هکرهای اینترنتی به بازار عرضه شده است.

این افزونه که در برابر بدافزارهای مختلف مقاوم است و می‌تواند امنیت سایت شما را در برابر DDOS نیز تامین کند. DDOS به حمله‌هایی اینترنتی گفته می‌شود که می‌توانند دسترسی شما به سرویس‌های ارائه‌دهنده را مسدود کنند.

امکان اینکه سایت‌های صرافی فروشگاهی و بازرگانی تحت این حمله قرار بگیرند وجود دارد.

افزونه‌ی وردفنس یکی از ابزارهای مهم در برابر هجوم این بدافزارها و حملات است.

به‌طور کلی مشکلی که اغلب مدیران سایت‌های مختلف با آن درگیر هستند، جامع‌نبودن افزونه‌های امنیتی است. برخی از افزونه‌های امنیتی تنها می‌توانند بخشی از سایت را پشتیبانی کنند؛ به‌طور مثال افزونه‌هایی وجود دارند که فقط «فایروال» هستند و در عین حال افزونه‌هایی هم وجود دارند که تنها مسئولیت امنیت هسته و یا اسکن سایت را انجام می‌دهند.

اما با این حال افزونه‌ی وردفنس یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس است که می‌تواند امنیت تمام بخش‌های سایت شما را تامین کند.عموم کسانی که از افزونه‌ی وردفنس استفاده کرده‌اند، از عملکرد آن رضایت داشته‌اند و این افزونه توانسته انتظارات آن‌ها برای تامین امنیت سایت را برآورده کند.

پس از آنکه افزونه‌ی وردفنس بدافزارهای مخرب و برنامه‌های آلوده‌ی سایت شما را تشخیص و پاکسازی کند، سرعت لودشدن سایت شما بیش از ۵۰ برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

افزونه‌ی وردفنس در دو نسخه

تاکنون هم نسخه‌ی رایگان افزونه‌ی وردفنس به بازار آمده است و هم می‌توان از نسخه‌ی پریمیوم آن استفاده کرد. استفاده از نسخه‌ی پرمیوم این افزونه ویژگی‌هایی دارد که آن‌ها را در نسخه‌ی رایگان آن نخواهید یافت.

اگر شما برای تامین امنیت سایت خود از افزونه‌ی وردفنس استفاده کنید، می‌توانید به خدمات و پشتیبانی‌های این سیستم نیز دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این نسخه‌ی پرمیوم این افزونه از قوانین به‌روز فایروال پشتیبانی کند، به ارائه‌ی داده‌ها و اطلاعات مختلف بپردازد و همچنین هسته‌ی خود را به‌طور مداوم آپدیت کند.

جالب است بدانید نسخه‌ی پرمیوم این افزونه همواره تلاش می‌کند خود را در برابر تهدیدهای جدیدی که در فضای وب ظاهر می‌شوند، آپدیت کند درحالی که این امکان در نسخه‌ی رایگان وجود ندارد.

شاید بتوان مهمترین ویژگی نسخه‌ی پرمیوم را شناسایی IPهای مزاحمی دانست که قصد حمله به سایت شما را داشته‌اند. نسخه‌ی پرمیوم این افزونه لیست این IPها را در اختیار شما قرار می‌دهد تا اطلاعات مختلف درباره‌ی آن‌ها به‌سادگی قابل دسترس باشد.

چگونه باید افزونه‌ی وردفنس نصب کنیم؟

همانطور که برای نصب تمام افزونه‌های موردحمایت وردپرس باید از پیشخوان «افزودن افزونه» وارد شوید، در این‌جا هم باید همان کار را تکرار کنید.

از سایت فعال شده نیز میتوانید افزونه‌ها را دانلود کنید.

بعد از آنکه افزونه‌ی وردفنس را نصب کردید باید آدرس ایمیل خود را وارد کرده و پس از مطالعه‌ی قوانین این افزونه، موافقت خود با آن‌ها را اعلام کنید.

در این مرحله این امکان وجود دارد که شما با موافقت برای دریافت ایمیل، در جریان آخرین به‌روزرسانی‌های این افزونه قرار بگیرید. سیستم اطلاع‌رسانی افزونه به‌صورت خودکار و زمانی که آخرین نسخه‌ی این افزونه‌ی امنیتی وردپرس ارائه شود، شما را از طریق ایمیل در جریان قرار می‌دهد تا افزونه‌ی خود را آپدیت کنید.

در مرحله‌ی بعدی تنظیمات افزونه از شما می‌خواهد موافقت یا عدم موافقت خود برای استفاده از نسخه‌ی پرمیوم را اعلام کنید. اگر می‌خواهید امنیت سایت خود را در سطح ابتدایی تامین کنید و نیازی به خدمات تکمیلی امنیت سایت ندارید، می‌توانید در این مرحله از خرید نسخه‌ی پرمیوم صرفِ نظر کرده و فقط نسخه‌ی رایگان این افزونه را نصب کنید.

معرفی افزونه وردفنس

امکانات و بخش‌های مختلف افزونه‌ی وردفنس

 • داشبورد وردفنس

بخش داشبورد وردفنس حاوی تنظیمات امنیتی سایت شماست که افزونه‌ی وردفنس قرار است به‌وسیله‌ی آن از داده‌ها و اطلاعات شما محافظت کند.در داشبورد این افزونه تمام امکانات امنیتی موردنیاز برای محافظت از سایت شما وجود دارد و شما می‌توانید لیستی کلی از آن‌ها را مشاهده کنید.

استفاده از تنظیمات امنیتی سایت سبب می‌شود تهدیدهایی که علیه داده‌های شما وجود دارند، شناسایی شوند تا شما بتوانید اقدامات موردنیاز را انجام دهید.

 • اسکن داده‌های سایت

اگر از نسخه‌ی رایگان افزونه‌ی وردفنس استفاده کنید، این افزونه در هر شبانه‌روز یک بار داده‌ها و اطلاعات سایت شما را اسکن می‌کند. این کار برای شناسایی کدهایی استفاده می‌شود که می‌توانند به سایت شما آسیب بزنند.

این درحالی است که اگر از نسخه‌ی پرمیوم این افزونه استفاده کنید، تعیین زمان اسکن داده‌های سایت در کنترل خود شماست و می‌توانید هر وقت احساس نیاز کردید، اسکن افزونه‌ی وردفنس را فعال کنید.

به‌طور معمول به‌دلیل آن‌که منابع سرورهای مختلف هم‌اندازه نیستند، نمی‌توان زمانی ثابت برای اسکن سایت ارائه کرد. هر قدر که داده‌های سرور سایت شما بیشتر باشد، زمان بیشتری نیز برای اسکن‌شدن آن نیاز است.

افزونه‌ی وردفنس با اسکن فایل‌هایی که در هسته، پوسته و افزونه‌های سایت وردپرس شما قرار دارند فایل‌های مخرب را با دقت بسیار بالایی شناسایی خواهد کرد. این افزونه با اسکن قدرتمند داده‌های وردپرس می‌تواند بیش از ۴۰ هزار نرم‌افزار مخرب را شناسایی کند.

این افزونه همچنین در یک زمینه‌ی دیگر نیز کاربرد دارد؛ افزونه‌ی وردفنس می‌تواند حتی آدرس‌های اینترنتی مخربی که دارای محتوای فیشینگ هستند را هم شناسایی و مسدود کند. سایت‌های فیشینگ می‌توانند به داده‌های بانکی شما دسترسی پیدا کرده و از حساب شما سرقت کنند.

این ویژگی افزونه‌ی وردفنس  که برای شناسایی سایت‌های فیشینگ به‌کار می‌رود بسیار کاربردی است و می‌تواند گام مهمی در تامین امنیت سایت باشد.

 • بلاک‌کردن IPهای مشکوک و مخرب

در پنجره‌ی بلاک یا Block افزونه‌ی وردفنس این امکان فراهم شده است تا به‌صورت دستی IPهای مخرب و مشکوکی که به سرور شما هجوم می‌آورند را مسدود کنید. این اقدام نیز می‌تواند گام مهمی در تامین امنیت سایت شما باشد.

یکی از روش‌های مقابله‌ی افزونه‌ی وردفنس با حملات فضای وب استفاده از قابلیت Real – time است. افزونه‌ی وردفنس با ایتفاده از این قابلیت حملات انجام‌شده به سایت‌های مشابه را ردیابی می‌کند و پس از آن از سایت شما را در برابر آن نوع از حملات یا حملات مشابه محافظت خواهد کرد.

استفاده از داده‌های WHOIS یکی دیگر از ترفندهای امنیتی افزونه‌ی وردفنس است. این افزونه با استفاده از این داده‌ها سطح دسترسی ربات‌ها را محدود کرده و به این روش نیز از سایت شما محافظت می‌کند.

افزونه‌ی وردفنس همچنین می‌تواند تمامی IPهای مربوط به یک کشور مشخص را مسدود کند تا اگر سابقه‌ی حملات سایبری به سایت شما از سوی کشور موردنظر وجود دارد، دسترسی تمام کاربران این کشور را محدود و یا حتی مسدود کنید.

 

فایروال افزونه‌ی وردفنس

هر نسخه از پلاگین افزونه‌ی وردفنس یک نسخه فایروال اختصاصی و تحتِ وب دارد که با زبان برنامه‌نویسی PHP همخوان است. افزونه‌ی وردفنس در واقع شرایطی را برای فایروال تحتِ وب فراهم می‌کند که فایروال بتواند مثل یک افزونه عمل کرده و امنیت لازم برای سایت شما را فراهم کند.

این امکانات نیز یکی از مهمترین ویژگی‌های امنیتی افزونه‌ی وردفنس است که بسیار کاربردی است.

 

تنظیمات افزونه‌ی وردفنس

در بخش تنظیمات افزونه‌ی وردفنس دو اقدام کلی و مهم قابل انجام است:

اول آن‌که در سربرگ تنظیمات یا Tools می‌توانید امن‌بودن رمز کاربران‌تان را بسنجید. رمزی که کاربران سایت شما از آن برای ورود به حساب کاربری خود استفاده می‌کنند، عامل بسیار مهمی در تامین امنیت حساب‌شان است.

ویژگی دوم بخش تنظیمات این افزونه، امکان دیدن لیست IPهایی است که در بخش Live Traffic برای دسترسی به صفحات مختلف سایت، درخواست ارسال کرده‌اند.

تنظیمات افزونه‌ی وردفنس می‌تواند درصورت تنظیم‌شدن به‌صورت خودکار IPهای مشکوک را شناسایی و به شما گزارش کند.

برای استفاده از افزونه‌ی وردفنس می‌توانید قابلیت تنظیم رمز دومرحله‌ای را فعال کرده تا هم مدیران سایت و هم کاربران در امنیت کامل به سایت ورود کنند.

 

با استفاده از این ویژگی افزونه‌ی وردفنس می‌توانید امنیت DNSها را در برابر تغییرات غیرمجاز شناسایی کنید. این قابلیت افزونه‌ی وردفنس به شما این امکان را هم خواهد داد که ترافیک لحظه‌ای سایت را نیز با تاکید بر منطقه‌ی جغرافیایی کاربران در اختیار داشته باشید.

افزونه‌ی وردفنس همچنین می‌تواند دیسک مصرفی سایت را مورد بررسی قرار دهد و آن را در برابر حملاتی مثل حملات DDOS محافظت کند.

معرفی افزونه وردفنس

 • ابزارهای ذخیره‌سازی افزونه‌ی وردفنس

معمولا مدیران سایت زمانی که می‌خواهند سرعت سایت خود را بالا ببرند، استفاده از موتور کشEngine Falcon یکی از گزینه‌های آن‌هاست. استفاده از این موتور کش باعث می‌شود فعالیت دیسک سرور و به‌دنبال آن دیتابیس سایت کاهش پیدا کند و در نهایت سرعت سایت افزایش یابد.

حالا جالب است بدانید که افزونه‌ی وردفنس مجهز به این موتور کش است و می‌تواند از آن برای افزایش سرعت سایت شما بهره بگیرد.

 • مقاومت در برابر حملات بروت فورس

جالب است بدانید افزونه‌ی وردفنس در برابر حملات بروت فورس یا همان حملات جست‌وجوی فراگیر نیز مقاوم است. حملات بروت فورس به دستبردهایی الکترونیکی گفته می‌شود که هکرها در آن تمام راه‌های ممکن را بررسی می‌کنند تا با امتحان‌کردن تمامی روش‌ها به جواب موردنظر خود برسند.

بسیاری از افراد که سازوکار این حملات را نمی‌دانند، به‌راحتی طعمه‌ی آن‌ها خواهند شد و هکرها می‌توانند به اطلاعات کاربری، الگوها و داده‌های سایت یا حساب شخصی‌شان دست پیدا کنند.

درصورتی که بر روی سایت وردپرس خود از افزونه‌ی وردفنس استفاده کنید دیگر نیازی نیست از این حملات بترسید!

افزونه‌ی وردفنس با استفاده از مکانیسم‌ها و ترفندهایی مشخص تمام راه‌های ممکن را ارزیابی کرده و در برابر نفوذ هکرها به اطلاعات شما می‌ایستد.

این افزونه‌ی امنیتی قدرتمند همچنین می‌تواند در برابر حملات فایل xlm – rpc نیز مقاومت کند. حقیقت این است که افزونه‌ی وردفنس تمام راه‌های ممکن برای ضربه‌زدن به سایت شما را پیش‌بینی کرده است و برای هر کدام راهکاری ارائه می‌کند.

 

برتری افزونه‌ی وردفنس نسبت به ابزارهای مشابه

همانطور که در بخش‌های قبلی هم اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های افزونه‌ی وردفنس این است که فایروال خود را به‌طور مداوم به‌روز نگه می‌دارد. ویژگیِ مهمی که در سایر افزونه‌های امنیتی مثل افزونه‌ی all in one security وجود ندارد.

یکی دیگر از جذاب‌ترین ویژگی‌های افزونه‌ی وردفنس این است که IP هکرهای وب را در خود ذخیره می‌کند و برای همیشه تمام دستگاه‌هایی را که از افزونه‌ی وردفنس استفاده کنند، ایمن خواهد کرد. این ویژگی نیز فقط در افزونه‌ی امنیتی وردفنس وجود دارد و نمی‌توان مشابه این عملکرد را در سایر افزونه‌ها پیدا کرد.

 

ویژگی‌ها یا آپشن‌ها

در سربرگ آپشن‌های افزونه‌ی وردفنس شما می‌توانید امکانات و قابلیت‌های افزونه را فعال یا غیرفعال کنید. درواقع شما با استفاده از این سربرگ می‌توانید تعیین کنید که چه  ویژگی‌هایی برای تامین امنیت سایت‌تان فعال باشند و چه ویژگی‌های موقتا غیرفعال بمانند.

 

نتیجه‌گیری

همانطور که در این مقاله خواندید، یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سایتی تامین امنیت آن برای مقابله در برابر خطرات امنیتی و حمله‌ی بدافزارها است. برای تامین امنیت سایت‌های مختلف، راه‌های بسیاری وجود دارد و بنا به سلیقه و انتظارات کاربران، استفاده از افزونه‌های امنیتی متفاوت است.

افزونه‌ی وردفنس به‌عنوان یکی از بهترین و کامل‌ترین افزونه‌های امنیتی سایت‌های وردپرس می‌تواند تمام انتظارات شما را از یک افزونه‌ی امنیتی برآورده کند.شما با استفاده از این افزونه می‌توانید سایت خود را در برابر نفوذ بدافزارها و انواع حملات سایبری ایمن کنید.

درصورتی که از افزونه‌ی وردفنس استفاده کنید، هکرها برای عبور از دیوارهای امنیتی سایت شما، کار سختی در پیش خواهند داشت. این افزونه با فراهم‌کردن امکان تعیین رمز دو مرحله‌ای، امنیت سایت را ارتقا می‌دهد.علاوه بر این افزونه‌ی وردفنس می‌تواند با استفاده از اسکن داده‌های سایت بدافزارهای مختلف را شناسایی کرده و آن‌ها را مسدود کند.

همچنین این افزونه‌ی امنیتی سایت‌های وردپرس توانایی این را دارد تا IPهای مهاجم را شناسایی کرده و لیست آن‌ها را برای مدیر سایت ارسال کند.پس اگر به دنبال یک افزونه‌ی جامع و کاربردی می‌گردید، پیشنهاد ما به شما استفاده از WordFence است.

 

امتیاز یادتون نره
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • Lutbazy 2 سال پیش

  Still, thestock is up almost 33 percent since Aug cheap cialis online canadian pharmacy

 • فاطمه 2 سال پیش

  ممنونم از شما و تیم خوب تولید محتوای سایتتون

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید