مانیتورینگ وب سایت
32%

برای ثبت درخواست اطلاع رسانی هنگام موجودی ، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری
مانیتورینگ وب سایت

مانیتورینگ وب سایت

تضمین بهترین کیفیت
دسته‌بندی خدمات ویژه
1نظر5.00

اگر به دنبال سامانه هستید که به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین وب سایت شما را از سرورهای ایران و خارج از ایران به صورت مداوم بررسی کنند تیم ما آماده ارائه خدمات ويژه ای به شماست

 • اختلال ها و کاهش سرعت
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته
 • برطرف کردن مشکلات به صورت آنلاین
 • اطلاع رسانی به صورت اس ام اس و ایمیل و تماس
مشاوره رایگان

ارتباط با مشاوران فعال شده : ۰۲۱۷۷۷۱۶۵۷۹

نقد و بررسی اجمالی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وارد سایتی شوید و در حین انجام کار به دلیل اختلالات سروری صفحه وب دچار مشکل و ایراد شود. از این روست که مبحث مانیتورینگ وبسایت مطرح و مهم می گردد.

منظور از مانیتورینگ وب سایت عبارت است از کار کردن صفحات و پنل های وب گاهی با بالاترین دقت، سرعت و بدون هیچ گونه اختلال و ایراد. در واقع مانیتورینگ وب سایت سبب نظارت و آگاهی از روند کاری وب سایت برای شما می شود. از زمانی نیاز به این موضوع افزایش یافت که زندگی ها به سمت ماشینی شدن هرچه بیشتر رو به حرکت سوق پیدا کرد. از این رو نیاز به اینترنت و انجام امورات اینترنتی بخش مهم و گسترده ای از زندگی ها را تحت پوشش قرار می دهد. در نتیجه افراد خواهان اتصال به اینترنت و انجام امورات بدون هیچگونه دغدغه و به راحتی هستند.

چنانچه وب سایت ها در حین خدمات دهی دچار مشکل شوند، به مرور زمان از تعداد مراجعه کنندگان سایت کم شده و حرفه ای بودن تیم سازنده وب سایت دچار چالش می شود. به همین منظور از مانیتورینگ وب سایت استفاده می شود. این عمل سبب حمایت و توجه به سایت، بهبود عملکرد و رضایت کاربران می گردد. بهتر است برای مانیتورینگ سایت خود از تیم حرفه ای و کارشناسان ماهر سامانه فعال شده کمک بگیرید. شایان ذکر است که مانیتورینگ وب سایت ها در سامانه فعال شده دارای یک تیم پشتیبان است که این تیم به صورت ۲۴ ساعته، در حال خدمت رسانی و جلوگیری از عدم بروز مشکلات هستند.

مانیتورینگ وب سایت چیست؟

در تعریف مانیتورینگ وب سایت باید اذعان داشت که تهیه و جمع آوری  اطلاعات گسترده از بخش های مختلف و جمع کردن آن ها و سپس تبدیل به اطلاعات قابل فهم برای سیستم و نمایش آن روی صفحه مانیتور می باشد. به عبارت بهتر مانیتورینگ یعنی نمایش اطلاعات یا بررسی آنها روی یک سیستم.

نحوه کار نظارتی مانیتورینگ وب سایت ها به چه صورتی است؟

هکرها همیشه به دنبال سودجویی و هک وب سایت ها می باشند. از این رو وب سایت ها را م یتوان طعمه مناسبی برای هکرها دانست. برای جلوگیری از هک وب سایت ها تنها نمی توان به انجام موارد امنیتی اکتفا کرد، چرا که ممکن است هکرها محتوای سایت شما را تغییرات اندکی داده و مجددا از آن استفاده کنند. به این منظور استفاده از مانیتورینگ وب سایت تاکید می گردد تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری و سلامت وب سایت ها و اطلاعات ارائه شده آنها حفظ شود.

مانیتورینگ وب سایت چه مزایایی دارد؟

مزایای بسیار زیادی را می توانیم برای مانیتورینگ وب سایت مطرح کنیم که مهمترین آن ها موارد زیر است:

 • مشاهده پارامترها و عوامل مهم کار
 • مشاهده کلیت کار آن هم بصورت گرافیکی
 • مشاهده لحظه ای و دقیقی از فرایند کار در هر مرحله
 • ثبت حالات و رخدادهای وب سایت
 • دسترسی به قسمت هایی که دچار خطا شده اند و مجاز به رفع خطاهای ایجاد شده بدون محدودیت

دستگاه HMI چیست؟

یکی از واسطه های گرافیکی کاربردی که با برنامه نویسی خاصی قابلیت انجام کار در محیط های مربوط به کار مانتیتورینگ وب سایت را دارد، دستگاه  HMIمی باشد. این دستگاه سبب برقراری ارتباط بین کاربران و مدیران وب سایت می گردد، آن هم بصورت گرافیکی.

تاثیرات مثبت مانیتورینگ وب سایت

به واسطه پیشرفت علم و دانش در هر لحظه و گسترش دنیای دیجیتال، سیستم های مانیتورینگ درحال جایگزین شدن به سیستم های اداری با حضور فیزیکی و طولانی مدت افراد می باشند. از این رو بهتر است به ثاتیرات مثبتی که در پی انجام مانیتورینگ وب سایت ها بوجود می آید آگاه شویم. در ادامه به ذکر چند مورد از این تاثیرات می پردازیم:

 • دستیابی به هدف مورد نظر آن هم در کوتاه ترین زمان ممکن (زندگی دیجیتال)
 • دستیابی راحت و سریع به شخص انجام دهنده و مسئول کار به واسطه تماس تلفنی
 • هنر و مهارت افراد در این روند کاری بسیار رشد کرده و استعدادهای جدید هر لحظه در حال بروز است.
 • در روش استفاده از مانیتورینگ وب سایت، برای هر فرد یک پنل کار خاص طراحی شده و قابل استفاده است.
 • دستیابی به نظرات مثبت و منفی کاربران و اشخاص استفاده کننده از وب سایت در کوتاه ترین زمان ممکن.
 • افزایش چشم گیر کیفیت در انجام امورات
 • ایمنی اطلاعات در بستر مانیتورینگ وب سایت ها قابل تامین است.
 • نحوه کار سیستم مانیتورینگ وب سایت به این صورت است که قبل از شروع هر فعالیت آن را شبیه سازی می کنیم و در صورت بروز ایرادات پیش از پیاده سازی آنها را رفع می کنیم.
 • از بروز هرگونه تقلب و سهل انگاری در این شیوه از کار، جلوگیری می گردد.
 • در روش مانیتورینگ وب سایت، همه چیز واضح بیان شده و نیاز به ریز شدن در مسائل نیست، بطوری که با یک بررسی تمامی موارد آشکار خواهند شد.
 • این سبک کاری علاوه بر انجام کار، می تواند جنبه آموزشی هم داشته باشد.
 • استفاده از مانیتورینگ شبکه و وب سایت ها سبب صرفه جویی در زمان می گردد.
 • می توان برای اعمال انجام شده گزارش کاری به همراه جزئیات تهیه کرد.

اشاره به برخی از ابزارهای مانیتورینگ وب سایت ها

 • یکی از نرم افزارهای کاربردی در امورات مانیتورینگ وب سایت ها، نرم افزار Pingdom است. این نرم افزار را می توان یکی از قدرتمندترین سرویس دهنده های وب سایتی در نظر گرفت، نرم افزار Pingdom علاوه بر امورات سیستمی در امورات دیگری مانند تجارت و بازرگانی هم که روند کاری بسیار پیچیده و مهم است قابل استفاده می باشد.
 • ابزار دیگری که در مانیتورینگ وب سایت قابلیت استفاده دارد UptimeRobot می باشد که آن را به عنوان ابزار رایگان هم می شناسند. ابزار ذکر شده بسیار کاربردی و مورد پسند کاربران واقع شده و علت آن هم اتصال تقریبی پنجاه پورت به آن است که سبب بهبود فرایند کاری می گردد.
 • ابزارسوم در مانیتورینگ وب سایت ها Host_tracker می باشد، با استفاده از این ابزار می توان یک پایگاه داده یا دیتابیس را تشکیل داد که دارای سنسور است. نحوه کار به این صورت است که داده ها (اطلاعات) دریافت شده و سپس پایگاه داده تشکیل می شود و سنسور به محض تشخیص و اجرا نتیجه کار را به صورت ایمیل ارسال می نماید.
 • چهارمین ابزار کاربردی در مانیتورینگ وب سایت ConnectBot می باشد. این ابزار بر پایه سیستم های  Unix به کار می پردازد و ارتباط ایجاد شده آن بصورت SSH انجام می گیرد. این ابزار تمامی ارتباطات را در امنیت کامل برقرار می نماید.
 • نرم افزار AndFTP این نرم افزار امکان ذخیره و دانلود اطلاعات از وب سایت ها را در فضایی از خود اینترنت انجام می دهد. که همین امر سبب جلب توجه زیادی برای کاربران دنیای مجازی شده است.

اهمیت مانیتورینگ در چیست؟

به سبب تغییراتی که در زندگی ها رخ داده، انسان ها هر روز نیازمندتر از دیروز برای استفاده از بستر و فضاهای مجازی هستند. زیرا این فضاها علاوه بر افزایش سریع اطلاعات افراد و دسترسی به هر آنچه که مد نظر دارند سبب سرگرمی آن ها هم شده است. از این رو پایداری دائم و اتصال همیشگی برای هر یک از افراد به سرویس های اینترنتی به امری ضروری، مهم و جدایی ناپذیر از زندگی های روزمره تبدیل شده است.

موارد گفته شده به عنوان دلایل اهمیت مانیتورینگ شبکه ها و وب سایت های اینترنتی محسوب می شوند. اما مدام باید به خود و دیگران این نکته را یادآور شد که استفاده بجا، درست و بهینه داشته باشند؛ از زیاده روی بپرهیزند چرا که این مسئله در دراز مدت سبب بروز آسیب های گسترده خواهد شد.

[irp posts=”2713″ name=”خدمات تخصصی طراحی سایت”]

در رابطه با درک بیشتری از اهمیت مانیتورینگ وب سایت ها در زندگی های روزمره توجه شما را به یک مثال جلب می کنیم: یک کسب وکار اینترنتی را مد نظر قراردهید، تمامی مراحل کاری این فروشگاه در بستر وب قابل اجراست، از روند دریافت پول از مشتری تا ارسال کالا برای او. حال اگر تنها یک روز پل ارتباطی که با مشتریان دارد دچار مشکل شود، این امر موجب سلب نظر و عدم صحت کار آنها شده و همچین اعتماد مشتریان از بین رفته و برای خرید به فروشگاه های دیگر که در خدمت رسانی دائمی و قویتر هستند مراجعه می کنند.

این گونه است که تنها اختلالاتی هر چند جزیی سبب از رونق افتادن و نابودی یک کسب و کار می شود، به همین دلیل است که مانیتورینگ و امورات بر پایه فضای مجازی امروزه تا این حد در زندگی های ما دچار رشد و پیشرفت شده و نقش مهمی به خود گرفته است.

جمع بندی

برای این که سایت پیشرفت کند، لازم است تا ابزارها و سیستم های مختلفی را به کار بگیریم. یکی از این سیستم های مهم مانیتورینگ وب سایت است. در صورتی که برای استفاده از این سیستم به راهنمایی و پشتیبانی نیاز دارید می توانید روی ما حساب کنید.

4.6/5 - (7 امتیاز)
شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید
برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
امتیاز محصول
5.00از مجموع 0دیدگاه
پشتیبانی
خدمات
قیمت
همکاری
پیشنهاد
 • مجموعه ایده پردزان نوین 20 تیر 1401

  میشه ازتون تست هم دریافت کرد

  • تیم تحریریه 26 تیر 1401
   مدیر فروشگاه

   سلام بله امکان تست وجود دارد لطفا با همکاران ما در تماس باشید

 • ساحل رضوی 7 شهریور 1401

  درود بهترین مجموعه خاورمیانه هستید واقعا دمتون گرم

ارسال نظر برای این محصول
عنوان دیدگاه
ایمیل
متن دیدگاه
جنس
بدنه
کارایی
کیفیت
مقاومت

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید

ورود به حساب کاربری
نیاز به مشاوره دارید ؟

با کارشناسان ما بصورت رایگان گفتگو کنید