معرفی افزونه‌ی wp rocket

معرفی افزونه‌ WP Rocket

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

افزونه‌ wp rocket افزونه‌ wp rocket را شاید بتوان بهترین افزونه‌ی وردپرس برای افزایش سرعت سایت ارزیابی کرد. افزونه‌ wp rocket به‌عنوان یک شتاب‌دهنده‌ی بسیار کاربردی، سرعت لود و بارگذری سایت شما را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود به‌راحتی بتوانید سایتی پرسرعت و باکیفیت داشته باشید. افزونه‌ wp rocket همچنین می‌تواند حجم فایل‌های بارگذاری‌شده در سایت شما را آنقدر کم کند که در کمترین زمان ممکن فایل‌های موردنظرتان آپلود و اجرا شوند. افزونه‌ی افزونه‌ی wp rocket می‌تواند فایل‌هایی با فرمت css، js و html را با سرعتی باورنکردنی فشرده کند تا برای بارگذاری در سایت آماده شوند. از دیگر قابلیت‌های …

افزونه‌ wp rocket

افزونه‌ wp rocket را شاید بتوان بهترین افزونه‌ی وردپرس برای افزایش سرعت سایت ارزیابی کرد. افزونه‌ wp rocket به‌عنوان یک شتاب‌دهنده‌ی بسیار کاربردی، سرعت لود و بارگذری سایت شما را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود به‌راحتی بتوانید سایتی پرسرعت و باکیفیت داشته باشید.

افزونه‌ wp rocket همچنین می‌تواند حجم فایل‌های بارگذاری‌شده در سایت شما را آنقدر کم کند که در کمترین زمان ممکن فایل‌های موردنظرتان آپلود و اجرا شوند. افزونه‌ی افزونه‌ی wp rocket می‌تواند فایل‌هایی با فرمت css، js و html را با سرعتی باورنکردنی فشرده کند تا برای بارگذاری در سایت آماده شوند.

از دیگر قابلیت‌های افزونه‌ wp rocket این است که با نصب آن بر روی پنل وردپرس، زمانی که سایت را باز می‌کنید، تصاویر بارگذاری‌شده در سایت، حتی تصاویری که حجم بالایی دارند، با سرعتی باورنکردنی به‌نمایش در خواهند آمد. در این حالت دیگر بیننده‌ی سایت نیازی ندارد تا برای دیدن تصاویر، صفحه را اسکرول کند یا چند ثانیه برای نمایش عکس، مکث کند. افزونه‌ی wp rocket تصاویر را به‌محض بارگذاری سایت نمایش خواهد داد.

افزونه‌ wp rocket به شما این امکان را می‌دهد تا کَش‌هایی را برای افزایش سرعت سایت به‌وجود بیاورید تا هر وقت افزونه شروع به‌کار کرد، صفحات کَش نیز شروع به فعالیت کنند. کَش‌کردن سایت یک اقدام ضروری برای مدیریت سایت است؛ شما با کَش‌کردن سایت می‌توانید سرعت عملکرد سایت را برای خود و مخاطبان افزایش دهید.

افزونه‌ wp rocket این قابلیت را دارد تا پس از بازدید اول مخاطبان از سایت شما، زمانی که برای دومین بار به سایت شما می‌آیند، سایت با حجم کمتر و سرعت بسیار بیشتری لود شود. این ویژگی افزونه‌ی wp rocket سبب می‌شود علاوه بر سرعت ایده‌آل سایت، پهنای باند کمتری نیز صرف بازکردن سایت شما شود.

 

 • کَش‌کردن پیش از آپلود مطالب

چرا می‌گوییم افزونه‌ wp rocket یک افزونه‌ی همه‌‌فن‌حریف است؟ شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌ wp rocket پیش از بارگذاری مطالب مختلف، صفحات سایت خود را کَش کنید. این قابلیت افزونه‌ی wp rocket سبب می‌شود رتبه‌ی سایت شما در موتورهای جست‌وجوگر افزایش پیدا کند.

جالب است بدانید نصب افزونه‌ wp rocket بر روی پنل وردپرس باعث می‌شود علاوه بر افزایش سرعت بارگذاری سایت، سرعت پیداکردن آن در موتور جست‌وجوگر گوگل نیز افزایش پیدا کند. گوگل هرچه‌قدر اطلاعات سایت‌های مختلف را سریع‌تر جمع‌آوری کند، امتیاز بالاتری به این سایت‌ها داده و آن‌ها را در اولویت نمایش به وب‌گردان قرار خواهد داد.

اغلب سایت‌هایی که افزونه‌ wp rocket بر روی آن‌ها نصب می‌شود، افزایش سرعت سایت را در عملکرد خود مشاهده می‌کنند. اگر پس از نصب این افزونه در افزایش سرعت سایت خود تردید کردید، می‌توانید از آدرس‌های آنالیز استفاده کنید. مراجعه به آدرس‌های آنالیز مانند GTMETRIX می‌تواند جزئیات افزایش سرعت سایت را برای شما نمایش دهد و اثر افزونه‌ wp rocket را بر عملکرد سایت خود مشاهده کنید.

سایت‌هایی که دیر لود می‌شوند، حوصله‌ی مخاطبانشان را سر می‌برند. از طرفی تاخیر در لودشدن سایت سبب می‌شود، مدیران سایت‌های مختلف نسبت به جذب مخاطب و افزایش بازدید به آمار رضایت‌بخشی نرسند.

عدم سرعت کافی سایت و کمبود جذب مخاطب می‌تواند علاوه بر دیده‌نشدن سایت، به اقتصاد آن نیز ضربه بزند. بنابراین هرگز فراموش نکنید که سرعت لودشدن مطالب در سایت شما یکی از کلیدی‌ترین شاخصه‌ها برای جذب مخاطب و کسب سرمایه است.

این سرعت لود بالا در سایت‌های فروشگاهی و یا سایت‌هایی مانند مزون لباسرستوران, کلینیک و یا داروخانه‌ای بسیار مهم است و باعث راحتی استفاده کاربرد و در نهایت جذب کاربر میشود.

افزونه‌ی wp rocket در مقایسه با سایر افزونه‌هایی که وظیفه‌ی سرعت‌بخشیدن به عملکرد سایت را دارند، یک سروگردن بالاتر است. راحتیِ استفاده از آن به‌همراه قدرت بسیار بالایش در افزایش سرعت سایت، آن را به یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های وردپرس در میان مدیران سایت‌های مختلف تبدیل کرده است.

 

 • راحتی و سادگی نصب

جالب است بدانید برای استفاده از افزونه‌ wp rocket نیازی نیست یک برنامه‌نویس حرفه‌ای باشید و کدنویسی را حرفه‌ای آموخته باشید، افزونه‌ wp rocket به‌راحتی قابل نصب است و می‌تواند در کمترین زمان ممکن عملکرد و سرعت سایت شما را بهبود ببخشد.

افزونه‌ wp rocket با بهره‌بردن از فناوری CDN از پروتکل‌های امنیتی HTTP بهره‌مند شود. این افزونه به‌سادی امنیت سایت شما را تامین می‌کند. این افزونه‌ی وردپرس همچنین می‌تواند عملیات پاک‌سازی و استانداردسازی داده‌های سایت شما را به انجام برساند.

افزونه‌ wp rocket با استفاده از فناوری جی‌تی‌متریکس اقدام به حذف رشته‌های CSS و جاوا اسکریپت می‌کند.

 

آیا نوع سایت شما در عملکرد افزونه‌ wp rocket تاثیرگذار است؟

این سوالی است که بسیاری از مدیران سایت، زمانی که می‌خواهند افزونه‌ wp rocket را نصب کنند، از ما می‌پرسند. حقیقت این است که برای افزونه‌ wp rocket فرقی نمی‌کند شما چه سایتی را مدیریت می‌کنید و چه مطالبی را در آن بارگذاری خواهید کرد.

در واقع شما هر نوع سایتی را که مدیریت کنید و در هر موضوعی که مطالب و عکس‌های موردعلاقه‌ی مخاطبانتان را بارگذاری کنید، یکی از مهم‌ترین مولفه‌های کیفیت سایت، سرعت بارگذاری آن است.

پس بدون توجه به حوزه‌ی فعالیت‌تان، افزونه‌ wp rocket را نصب کنید و از سرعت باورنکردنی سایت خود لذت ببرید.

 • یک هماهنگیِ بی‌نظیر

افزونه‌ wp rocket می‌تواند خود را با شبکه‌ی وردپرس هماهنگ کند. زمانی که در وردپرس شبکه‌ی خود چندین سایت را با هم مدیریت می‌کنیم، افزایش سرعت عملکرد همه‌ی آن‌ها می‌تواند بسیار دردسرساز باشد. با این حال شما می‌توانید با خرید یک افزونه‌ی wp rocket همزمان در وردپرس شبکه‌ی خود تمام سایت‌های‌تان را مدیریت کنید و از افزایش سرعت همه‌ی آن‌ها لذت ببرید.

 • در برابرِ ربات‌های مخرب

برنامه‌های بسیار زیادی برای مقابله با ربات‌های مخرب ساخته شده است که می‌توانند کاربران عادی را از ربات‌های مخرب تشخیص دهد. افزونه‌ wp rocket اگرچه به‌صورت تخصصی برای مقابله با ربات‌های مخرب طراحی نشده است، اما می‌تواند امکاناتی بسیار کاربردی برای تشخیص کاربران عادی از ربات‌ها در اختیار شما قرار دهد.

 • مدیریت سئو

افزونه‌ wp rocket در زمینه‌ی بهبود عملکرد سئوی سایت نیز بسیار خوب عمل می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌ wp rocket، تمام انچه که از تنظیم چینش سئوی سایت را انتظار دارید، دریافت کنید.

این افزونه همچنین می‌تواند تنظیمات مربوط به کَش سایت را زمانبندی کند تا بتوانید با خیال راحت کَش سایت خود را به‌روزرسانی کنید.

افزونه‌ wp rocket همچنین قابلیت این را دارد که فایل‌های استاتیک را با یکدیگر ترکیب کند تا سرعت لودشدن سایت افزایش پیدا کند.

 • شناسایی دستگاه کاربران

یکی دیگر از جالب‌ترین ویژگی‌های افزونه‌ wp rocket شناسایی دستگاهی است که کاربران با آن از سایت شما بازدید می‌کنند. تنظیم صفحات سایت برای دستگاه‌های مختلف همواره از دغدغه‌ی مدیران سایت است. با نصب افزونه wp rocket این دغدغه‌ی شما به‌راحتی رفع خواهد شد.

افزونه‌ wp rocket محتوای سایت را مطابق با دستگاه الکترونیکی کاربر تنظیم می‌کند و محتوای نمایشی در موبایل، تبلت و لپ‌تاپ با یکدیگر تفاوت خواهند داشت.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های افزونه‌ wp rocket پشتیبانی از سایت‌های دوزبانه و چندزبانه است. افزونه‌ی wp rocket خود می‌تواند از افزونه‌ی WPML که یک افزونه‌ی مخصوص چندزبانه‌کردن سایت است، پشتیبانی کند.

معرفی افزونه‌ WP Rocket

امکان ویرایش افزونه‌ wp rocket

افزونه‌ wp rocket یک افزونه‌ی بسته و غیرقابل تغییر نیست؛ کاربرانی که از این افزونه استفاده می‌کنند، می‌توانند با کمترین دانش کدنویسی، تنظیمات این افزونه را ویرایش کنند.

ویرایش‌کردن افزونه‌ wp rocket باعث می‌شود عملکرد آن گسترش پیدا کرده و امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

 

 • نسخه‌ی اوجینال و نسخه‌ی فارسی

اگر برای نصب افزونه‌ wp rocket بر روی پنل وردپرس خود ترغیب شده‌اید، احتمالا در جریان جست‌وجو برای خرید و نصب این افزونه، با بسیاری از نسخه‌های فارسی‌شده و غیر اصل افزونه‌ی wp rocket مواجه خواهید شد.

پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید نتیجه‌ای مطلوب از نصب افزونه‌ wp rocket بگیرید، حتما نسخه‌ی اورجینال آن را نصب کرده و از نصب نسخه‌های غیراصل خودداری کنید.

امکان دانلود نسخه اصل این افزونه از سایت فعال شده وجود دارد.

نسخه‌ی فارسی افزونه‌ wp rocket مثل نسخه‌ی فارسی ویندوزها و برخی از بازی‌های معروف، کارایی نسخه‌ی اصلی را ندارد و نه‌ تنها موجب بهبود عملکرد سیستم نمی‌شود، بلکه در کار آن نیز اختلال به‌وجود می‌آورد.

 

 • عدم داشتن نسخه‌ی رایگان

شاید یکی از بزرگترین ضعف‌های افزونه‌ wp rocket این باشد که در ایران نسخه‌ی رایگان ندارد. شما برای نصب این افزونه نمی‌توانید به‌دنبال نسخه‌ی رایگان باشید. معایب نسخه‌های فارسی‌شده نیز که از نسخه‌ی اصلی کپی‌برداری شده‌اند، پیش از این توضیح داده شد.

 

 • امکان سازگاری با سایر افزونه‌ها

اکثر افزونه‌های وردپرس که با اهداف تجاری و به‌صورت رایگان عرضه شده‌اند، می‌توانند با افزونه‌ی wp rocket سازگار باشند. افزونه‌هایی مثل Imagify، Auotoptimize و یواست سئو سه افزونه‌ای هستند که می‌توانید علاوه بر افزونه‌ی wp rocket از آن‌ها برای سایت خود استفاده کنید.

افزونه‌ی ووکامرس یکی دیگر از افزونه‌های وردپرس است که برای ساخت و ایجاد فروشگاه‌های اینترنتی از آن استفاده می‌شود. با استفاده از افزونه‌ی ووکامرس در کنار افزونه‌ی wp rocket می‌توانید محصولات خود را در سایت دسته‌بندی کنید و به‌سادگی امکان خرید آن‌ها را برای مخاطبان خود فراهم کنید.

 

 • قبل از نصب افزونه‌ wp rocket بک‌آپ بگیرید

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید افزونه‌ wp rocket را روی پنل وردپرس خود نصب کنید، ابتدا از داده‌های سایت بک‌آپ بگیرید تا تداخلی در کدنویسی سایت به‌وجود نیاید.

تنظیمات افزونه‌ wp rocket به نوعی است که در صورت اجرای آن در پنل وردپرس ممکن است تنظیمات سایت را تحت تاثیر قرار دهد و به‌همین دلیل بهتر است قبل از نصب آن، جهت اطمینان از داده‌های سایت بک‌آپ بگیرید.

علاوه بر این در افزونه‌ wp rocket امکان اکسپورت و ایمپورت داده‌ها وجود دارد؛ شما با استفاده از تنظیمات اکسپورت می‌توانید یک نسخه از کپی داده‌های خود را تهیه کرده و آن را در سایتی دیگر پیاده‌سازی کنید. البته این امکان برای زمانی که می‌خواهید افزونه را مدتی غیرفعال کنید هم کاربرد دارد و با اجرای دوباره‌ی تنظیمات، افزونه مثل گذشته کار خواهد کرد.

 

 • آپدیت افزونه‌ wp rocket

مثل هر نرم‌افزار دیگری برای افزونه‌ی wp rocket نیز آپدیت‌هایی ارائه می‌شود که می‌توانند بسیار خوب یا بد باشند. اگر افزونه‌ی wp rocket را نصب کرده‌اید و می‌خواهید آن را به آپدیت‌های بالاتر ارتقا دهید، جای نگرانی نیست؛ این کار به‌سادگی امکان‌پذیر است.

با این وجود گاهی ممکن است پس از آپدیت افزونه از کیفیت آن رضایت کافی نداشته باشید، در این صورت می‌توان با استفاده از گزینه‌ی Rollback به تنظیمات آپدیت قبلی بازگشت.

معرفی افزونه‌ WP Rocket

 • امکان نصب CDN

سی‌دی‌ان یا همان شبکه‌ی تحویل‌دهنده‌ی محتوا به شما این امکان را می‌دهد تا سایت خود را به سرورهای تحویل‌دهنده‌ی محتوا متصل کنید. این قابلیت سبب می‌شود زمانی که کاربران به جست‌وجوی یک کلیدواژه در موتورهای جست‌وجوگر می‌پردازند، اطلاعات دریافتی آن‌ها با درنظر گرفتن موقعیت مکانی‌، از نزدیک‌ترین سرورها برایشان ارسال می‌شود.

استفاده از سی‌دی‌ان علاوه بر دریافت داده‌های دقیق‌تر، سرعت لودشدن و یافتن مطالب را نیز بالا می‌برد و سبب می‌شود سایت شما در موتورهای جست‌وجوگر امتیاز بالایی کسب کند.

البته نباید فراموش کنید که برای نصب CDN باید هزینه‌ای جدا از هزینه‌ی افزونه‌ wp rocket را بپردازید. سیستم‌های تحویل‌دهنده‌ی محتوای دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اما پیشنهاد ما استفاده ازسی‌دی‌ان است.

 

بررسی سلامت افزونه‌ wp rocket

زمانی که در پنل وردپرس افزونه‌هایی مختلف با کارکردهایی متفاوت نصب می‌شوند، ممکن است در عملکرد یکدیگر تاثیرگذار بوده و بر هم اثرات سوء داشته باشند.

افزونه‌ی wp rocket در تنظیمات خود این امکان را درنظر گرفته است تا شما بتوانید سلامت عملکرد آن را بسنجید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

برای بررسی سلامت افزونه‌ wp rocket باید به تب Heartbeat بروید و امکان کنترل این تب را فعال کنید. برای کنترل تب Heartbeat باید تیک گزینه‌ی Control-heartbeat را فعال کنید.

سایر افزونه‌های جانبی در افزونه‌ wp rocket

اگرچه افزونه‌ wp rocket یک افزونه‌ی بسیار کاربردی و دقیق است، اما در برابر نصب افزونه‌های جدید نیز بسیار منعطف عمل می‌کند. این افزونه‌ی بسیار کاربردی از نصب سایر افزونه‌های جانبی که به بهبود عملکردش کمک کنند، استقبال می‌کند.

برای فعال‌سازی افزونه‌های جانبی ابتدا باید به تب ADD ONS بروید و سپس با مشاهده‌ی لیست افزونه‌های جانبی، گزینه‌ی Add on status را در برابر هر افزونه فعال کنید. با فعال‌کردن این افزونه‌ها، آن‌ها به کمک عملکرد افزونه‌ wp rocket می‌آیند و کارایی آن را افزایش می‌دهند.

 

جمع‌بندی

افزونه‌ wp rocket مناسب کسانی است که شیفته‌ی سرعت عملکرد در فضای وب هستند. سایت شما می‌تواند با استفاده از افزونه‌ wp rocket سرعت بسیار قابل قبولی را به‌دست آورد و در میان سایت‌های مشابه یک سروگردن بالاتر باشد.

اگر می‌خواهید سایتی پرسرعت، کاربردی و باکیفیت در موتورهای جست‌وجوگر داشته باشید و مطالب نیز با سرعتی قابل قبول برای مخاطبان به نمایش درآیند، در نصب افزونه‌ wp rocket غفلت نکنید. در این مسیر میتوانید از تیم فعال شده نیز کمک بگیرید.

4.4/5 - (7 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • امیر 2 سال پیش

  خیلی خوب بود ولی رو هر هاستی جواب نمیده باید ببینی سرورتون با کدوم افزونه بهتر کار میکنه

 • متین امیری 3 سال پیش

  با سلام احترام محمد علی عزیز باید بهتون بگم افزونه wp rocket جز افزونه های برتر افزایش سرعت لود هست شاید شما تو نصب و راه اندازی این افزونه به خوبی اجرا نکردین شما می توانید با ثبت نام در وب سایت و در بخش تیکت از کارشناسان ما کمک بخواین که به صورت کاملا رایگان تنظمیات افزونه شما را انجام دهد خدمات ما به صورت کاملا رایگان است

 • متین امیری 3 سال پیش

  با سلام احترام احمد نظری عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه درخصوص افزونه wp fastest cache باید بهتون بگم افزونه خیلی خوبی هست ولی پیشنهاد بنده به شما اینه که افزونه های افزایش سرعت لود رو تست کنید و باید ببنید کدوم افزونه رو سایت شما خوب کار میکنند بستگی به تم وب سایت شما و سرور شما و....دارد بزودی درمورد افزونه wp fastest cache صحبت میشود و لینک مقاله برای شما ایمیل میشود

 • احمد نظری 3 سال پیش

  نظرتون در مورد wp fastest cache چیه ؟

 • محمد علی 3 سال پیش

  من از این افزونه استفاده کردم ولی اصلا راضی نبودم

دیدگاه کاربران
 • محمد علی 3 سال پیش

  من از این افزونه استفاده کردم ولی اصلا راضی نبودم

  • متین امیری 3 سال پیش

   با سلام احترام محمد علی عزیز باید بهتون بگم افزونه wp rocket جز افزونه های برتر افزایش سرعت لود هست شاید شما تو نصب و راه اندازی این افزونه به خوبی اجرا نکردین شما می توانید با ثبت نام در وب سایت و در بخش تیکت از کارشناسان ما کمک بخواین که به صورت کاملا رایگان تنظمیات افزونه شما را انجام دهد خدمات ما به صورت کاملا رایگان است

 • احمد نظری 3 سال پیش

  نظرتون در مورد wp fastest cache چیه ؟

  • متین امیری 3 سال پیش

   با سلام احترام احمد نظری عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه درخصوص افزونه wp fastest cache باید بهتون بگم افزونه خیلی خوبی هست ولی پیشنهاد بنده به شما اینه که افزونه های افزایش سرعت لود رو تست کنید و باید ببنید کدوم افزونه رو سایت شما خوب کار میکنند بستگی به تم وب سایت شما و سرور شما و....دارد بزودی درمورد افزونه wp fastest cache صحبت میشود و لینک مقاله برای شما ایمیل میشود

 • خیلی خوب بود ولی رو هر هاستی جواب نمیده باید ببینی سرورتون با کدوم افزونه بهتر کار میکنه

دیدگاهتان را بنویسید