معرفی ترلو

معرفی ترلو

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده زهرا امیدی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

با گذر زمان زندگی انسان ها هر روز و هر لحظه در حال تغییر و تحول است. کامپیوترها و فضای مجازی به زندگی ها راه یافته و امروزه به یک جزء جدایی ناپذیر از زندگی ها تبدیل شده است. برای آسان تر شدن امورات، نرم افزارهای گوناگونی طراحی و پیاده سازی شده اند؛ که به واسطه آن ها کارها سریع ترانجام می گیرد. همچنین تغییرات مثبت و قابل توجهی در انجام کارها حس می شود. یکی از این نرم افزارها، نرم افزار ترلو (Trello) می باشد. در ادامه شما را به آشنایی بیشتر با این نرم افزار مهم و کاربردی …

با گذر زمان زندگی انسان ها هر روز و هر لحظه در حال تغییر و تحول است. کامپیوترها و فضای مجازی به زندگی ها راه یافته و امروزه به یک جزء جدایی ناپذیر از زندگی ها تبدیل شده است. برای آسان تر شدن امورات، نرم افزارهای گوناگونی طراحی و پیاده سازی شده اند؛ که به واسطه آن ها کارها سریع ترانجام می گیرد. همچنین تغییرات مثبت و قابل توجهی در انجام کارها حس می شود.

یکی از این نرم افزارها، نرم افزار ترلو (Trello) می باشد. در ادامه شما را به آشنایی بیشتر با این نرم افزار مهم و کاربردی دعوت می  کنیم؛ تا پایان مطالب همراه با سامانه فعال شده باشید، هدف ما ارائه اطلاعات بیشتری در رابطه با ترلو برای شماست.

آشنایی با نرم افزار ترلو

چنانچه قصد انجام کارهای گروهی دارید، یا به علت کمبود زمان در بررسی و مرتب سازی پرونده ها به مشکل بر می خورید یا قصد صرفه جویی در زمان را دارید؛ هنوزهم دیر نشده است با استفاده از نرم افزار ترلو می توانید تمامی کارهای خود را با سرعت و دقت انجام دهید.

نرم افزار ترلو ابتدا و برای اولین بار توسط کشور ژاپن مورد استفاده قرارگرفت. به این صورت که آنها اصطلاحی تحت عنوان کنبان دارند که این واژه به معنی انجام امورات به صورت مرتب و ستونی بوده به این وسیله آرامش خیال  آنها رقم خورده و انجام کارها با نهایت دقت و سرعت انجام می پذیرد.

نرم افزار ترلو به منظور سهولت در انجام امورات کسب وکارها (کارهای تجاری) طراحی و پیاده سازی شده است. براساس شیوه و حالات مدیریتی پایه ریزی شده و اینک در اینترنت قراردارد. افرادی که این نرم افزار را مناسب کار و حرفه خود می دانند، می توانند آن را دانلود کنند و اقدام به استفاده و انجام اموراتشان کنند.

نرم افزار ترلو حال تنها یک نرم افزار محسوب نمی شود؛ این نرم افزار به علت تأثیرات مثبت و مطلوبی که داشته دارای یک تیم پشتیبان و شرکت اختصاصی به خود می باشد و در حال حاضر در کشور استرالیا در حال فعالیت است. جالب است بدانید که نرم افزار کاربردی ترلو برای اولین بار در سال ۲۰۱1 و توسط شرکت Fog Creek Software طراحی و ساخته شده است.

۶ سال بعد و در سال ۲۰۱۷ این شرکت موفق و حرفه ای، به شرکت دیگری به نام Atlassian واگذار و فروخته شد؛ از آن به بعد نرم افزار ترلو به عنوان زیر مجموعه شرکت Atlassian شناخته می شود.

تاریخچه نرم افزار ترلو

دو شرکت بزرگ و قدرتمند به نام های اسپارک کاپیتال و ایندکس ونچرز در سال۲۰۱۴ تصمیم گرفتند که قدرت خود را یکی نمایند و روی نرم افزار ترلو سرمایه گذاری کنند. این دوشرکت بزرگ حدود۱۰.۳میلیارد دلاررا به نرم افزار ترلو اختصاص داده و برای آن سرمایه گذاری کردند. طولی نکشید که طرف داران این نرم افزار به صورت روزانه افزایش یافت و با گذشت تنها ۲ سال و در سال ۲۰۱۶ شرکت های پشتیبان ترلو اعلام نمودند که این نرم افزار روزانه مورد بازدید ۱۴ میلیون کاربر قرار می گیرد. این مسئله برای شرکت های سرمایه گذار به عنوان یک موقعیت بسیارعالی به شمار می آمد.

یک سال بعد یعنی درسال ۲۰۱۷ شرکت اتلسیان اقدام به خرید امتیاز نرم افزار ترلو کرد و اکنون بخش قابل توجهی از سهام مربوط به این نرم افزار در اختیار اشخاصی به نام های جوئل اسپولسکی و مایکل پریور می باشد.

پشتکار و تلاش صاحبان ترلوو کسب سود بسیار در سال ۲۰۱۸ سبب شد شرکت Butler را خریداری کرده و آن را بنام ترلو ثبت نمایند. شرکت Butler که شرکتی بسیار موفق بشمار می رود توانست برای تسک های اتوماسیونی نرم افزار ترلو قابلیت power up  ایجاد نماید. همین امر سبب جذب بسیار بیشتر کاربران ترلو در مقایسه با قبل شد؛ به این صورت که بازدید ۱۴ میلیونی کاربران در روز به بازدید روزانه ۳۵ میلیون نفری تبدیل شد. همچنین در سال ۲۰۱۹ بود که میزان بازدیدهای ترلو از ۳۵ میلیون کاربر به ۵۰ میلیون کاربر رسید.

معنا ومفهوم ترلو ( Trello ) چیست؟

زمانی که نرم افزار ترلو طراحی و پیاده سازی شد توسط سازندگان آن یک رمز برای ترلو در نظر گرفته شد که این رمز بعد از مدتی به نام رسمی این نرم افزار یعنی ترلو تبدیل گردید. شهرت یافتن این نرم افزار توسط ژورنال Wired رقم خورد به این صورت که نام ترلو برای اولین بار توسط این ژورنال ذکر گردید و توجه بسیار ویژه ای از کاربران رابه خود جلب نمود. همین موضوع موجب ترغیب بیش از پیش کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این نرم افزار شده و حرکت ها برای استفاده از آن چندین برابر قبل شد.

علل استفاده ازنرم افزار ترلو (Trello) چیست؟

برای استفاده از نرم افزار ترلو که بسیار کاربردی و جذاب است دلایلی وجود دارد که در این قسمت به شرح آنها می پردازیم:

سهولت در استفاده

به دلیل طراحی ساده و آسانی که ترلو دارد استفاده از آن بسیار راحت بوده و افراد در حین استفاده از آن دچار مشکل نخواهند شد. کاربری که قصد استفاده از این نرم افزار را دارد به صفحه ثبت نام رفته و حساب کاربری خود را ایجاد می نماید و بعد از آن قادر به استفاده از تمام قسمت های این نرم افزار می باشد. به منظور آشنایی هرچه بیشتر با این نرم افزارکافی است زمانی در حدود ۳۰ دقیقه را به آن اختصاص دهید، خواهید دید که این نرم افزار چقدر راحت، کاربردی و دقیق عمل می کند و می توانید برای انجام اکثر کارها از آن بهره گیری نمایید.

ترلو با گرافیک چشم نواز

مسئله دیگر که ترلو به آن توجه ویژه داشته، داشتن گرافیک و صفحه جذابی است که باعث می شود کاربران از حالت یکنواخت نرم افزار خسته نشوند. ترلو با انواع استیکرها و برچسب ها فضای کاربری زیبا و شادابی را برای استفاده کاربران فراهم نموده است.

ترلو یک نرم افزار منعطف

ترلو به کاربران اجازه هر گونه پیاده سازی اتوماسیونی را می دهد. این مسئله بسیار مهم بوده و مورد توجه کاربران واقع شد و به علت داشتن فضای مرتب سازی کاربران در انجام امورات خود دچار مشکل نخواهند شد حتی اگر به صورت گروهی با هم کار کنند. لازم به ذکر است که در ترلو علاوه بر کار گروهی امکان فعالیت به صورت تک نفره وجود دارد و ایجاد حالت شخصی سازی نیز امکان پذیر می باشد. این مرحله نیازمند هزینه زیادی نبوده و کاربر می تواند متناسب با سلایق و نظریات خود به طراحی و زیبا سازی صفحه ای که در اختیارش است بپردازد.

ترلو قابلیت واگذاری دارد

چنانچه در ترلو اطلاعاتی را وارد کرده اید و بعد از مدتی قصد دارید که آن ها را انتقال داده و یا کپی کنید، از پیج قبل خود اطلاعات را کپی یا مو کرده و در پیج جدید پیست نمایید. ترلو همواره در پی کسب رضایت کاربران بوده و به همین سبب است که فضای ساده و کاربردی را فراهم نموده است.

ترلو دارای ویژگی پرتابل است

پرتابل بودن ترلو به معنای این است که نرم افزار را می توانید هم روی سیستم (لپ تاپ) و هم روی گوشی خود داشته باشید و کارهایتان را انجام دهید. طراحی ترلو به این نحو می باشد که قابلیت نصب روی پلتفرم های کاربردی را دارد و همین امر سبب سهولت بیشتر کاربران شده است. همچنین ویژگی دیگری که ترلو را بیش از پیش محبوب کرده این است که در حالت آفلاین هم قادر به انجام کارهای شما خواهد بود.

ترلو یک نرم افزار رایگان

دلیل دیگری که سبب جذب بیش از اندازه کاربران به ترلو شده رایگان بودن آن است. زمانی که کاربر وارد این نرم افزار شده، نرم افزار درخواست واریز مبلغی نداشته و این مسئله را می توان یکی از علل اصلی مشهور شدن ترلو به شمار آورد.

معرفی ترلو

آیا ترلو در کشور ایران با محدودیت مواجه است؟

در ابتدا که نرم افزار ترلو برای استفاده کاربران معرفی شد تمامی کاربران در سراسر دنیا قادر به استفاده از این نرم افزار بودند. اما در کشور ایران طی چند سال گذشته امکان دسترسی به ترلو بدون وی پی ان ها میسر نیست و کاربران برای استفاده از ترلو باید حتماً از وی پی ان استفاده نمایند. این اتفاق در سال ۱۳۹۹ رخ داده و شرکت ترلو بدون هیچ گونه اطلاع قبلی آی پی های متصل کشور ایران به ترلو را قطع و از دسترس خارج ساخته است و در حال حاضر تنها راه استفاده از ترلو اتصال به وی پی ان ها وسپس اتصال به ترلو می باشد.

برنامه جایگزین به جای ترلو کدام است؟

همان طور که در مطالب قبل هم بیان کردیم از چند سال اخیر تا به حال امکان دسترسی به ترلو در کشور ایران قطع شده و دسترسی به آن تنها ازطریق وی پی ان ها امکان پذیراست. اما مسئله دیگر در این میان، آن است که برخی از افراد قادر به تأمین هزینه های وی پی ان نیستند. از این رو به دنبال یک نرم افزار جایگزین به جای ترلو هستند.

تسکولو نرم افزاری شبیه به ترلو می باشد که توسط تیم ایرانی به منظور بهبود کار افراد مراجعه کننده به ترلو طراحی و ساخته شده است که در زمان استفاده از آن نیاز به وی پی ان نمی باشد. تسکولو در مقایسه با ترلو یک مزیت اساسی دارد و آن امکان گفتگو و چت میان افراد گروه برای انجام کارها است که به این نرم افزار اضافه شده و ترلو این قابلیت را ندارد.

ترلو و همه پلتفرم ها

ترلو به منظور سهولت در استفاده کاربران در بهره گیری از این نرم افزار، آن را محدود به یک سری ابزارها نکرده است؛ بلکه امکان نصب و راه اندازی ترلو را بر تمامی وسایل جمعی میسر ساخته است که در این قسمت قصد داریم به شرح آن بپردازیم:

در بستر وب گردی می توانید نرم افزار ترلو را از طریق وب سایت آن به نشانی www.trello.com دریافت و نصب کنید و به انجام کارهایتان بپردازید. (ترلو با کروم، فایرفاکس و سافاری به درستی عمل می کند، دقت داشته باشید که مرورگر شما بروز باشد)
چنانچه قصد دریافت نسخه موبایلی ترلو را دارید، می توانید برای نصب آن از اپ استور و پلی استور اقدام کرده و نسخه های اندرویدی و IOS (متناسب با سیستم گوشی شما) را دریافت و استفاده نمایید.
ترلوو برای سیستم های شخصی: اگر مایل به استفاده ترلو روی سیستم شخصی خود باشید، باید بدانید که ترلو قابلیت نصب بر انواع سیستم عامل های ویندوز و مک را دارد.

ثبت نام در ترلو چگونه است؟

ثبت نام در ترلو بسیار ساده و راحت است در این قسمت مراحل ثبت نام ترلو را برای شما بیان می کنیم.

۱.مراجعه به وب سایت ترلو به آدرس www.trello.com و کلیک روی Sign up

۲.انتخاب یکی از دو راه پیشنهادی برای ثبت نام

با استفاده از آدرس ایمیل یک اکانت مجزا برای خود ایجاد کنید.
چنانچه حساب جیمیل داشته باشید می توانید با استفاده از آن به ترلو وارد شوید.

معرفی ترلو

آشنایی با عناوین کاربردی ترلو

در نرم افزار ترلو عناوینی وجود دارد که لازم است آنها را بشناسیم تا بتوانیم از امکانات در نظر گرفته شده هرکدام بهره لازم را ببریم.

  • بورد ترلو: این بخش اصلی ترین قسمت نرم افزار محسوب می شود. از طریق این زبانه می توان پروژه مد نظر را مدیریت کرد؛ همچنین وظایف هر فرد در گروه را مشخص و تنظیم نمود. علاوه بر این موارد فایل ها و پوشه ها را در آن ایجاد کرده و از اطلاعات آن در حین کار استفاده نمایید.
  • لیست ترلو: لیست های ترلو به ستون هایی اطلاق می شود که هرکدام حاوی یک سری اطلاعات هستند و با مراجعه به آنها در کم ترین زمان به هر آنچه که مد نظر دارید دسترسی خواهید داشت. هر بورد ترلو حاوی ۳ لیست با نام های To do  و Doing و Done می باشد.

سخن پایانی

ترلو یک نرم افزار کاربردی و مهم در انجام امورات سیستمی می باشد؛ این نرم افزار بیشتر برای افرادی که در کسب وکارهای بزرگ فعال هستند مناسب و قابل استفاده است. همچنین سبب دسترسی بهتر و بیشتر به امکانات بروز در انجام امورات خواهد شد. سامانه فعال شده ارائه دهنده اطلاعات جامع و تأثیرگذار در رابطه با نرم افزارهای کاربردی و بروز سیستمی می باشد. شما می توانید با مراجعه به این وب سایت هر آنچه که در رابطه با شناخت نرم افزار ترلو نیاز دارید را بیابید.

با مراجعه به سامانه فعال شده می توانید از خدمات متفاوت این وب سایت نظیر تولید محتوا جهت بهبود سئو وب سایت همراه با استراتژی، تولید محتوا چند رسانه ای جهت بهبود سئو وب سایت، ارائه مشاوره ویژه جهت بهبود زیرساخت وب سایت و سئو وب سایت، بهبود افزایش سرعت وب سایت و لایت هاوس گوگل بهره ببرید.

5/5 - (4 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • حامی 2 سال پیش

    واقعا نرم افزار خفنیه دمتون گرم

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید