معرفی پارس پک

معرفی پارس پک

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده تیم معرفی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

پارس پک؛ ویترینی از خدمات رایانش ابری زندگی روزمره‌ی ما به اینترنت گره خورده است. اگر از کسانی که با آنها در ارتباط هستید در مورد جزئیات اینترنت بپرسید شاید جواب روشنی ندهند. خود ما هم تصویر روشنی از این بستر نداریم؛ با این حال کاری که انجام می‌دهد را درک می‌کنیم. شاید برای همین، درک سازوکاری که اینترنت در درون خود دارد برای ما زیاد لازم نیست. اینترنت به‌شکل یک ابر می‌ماند که اکثر ما از درون آن خبری نداریم اما کاری را که انجام می‌دهد در زندگی روزمره‌ی خود می‌بینیم. همانطور که کار اصلی یک ابر، بارش، را …

پارس پک؛ ویترینی از خدمات رایانش ابری

زندگی روزمره‌ی ما به اینترنت گره خورده است. اگر از کسانی که با آنها در ارتباط هستید در مورد جزئیات اینترنت بپرسید شاید جواب روشنی ندهند. خود ما هم تصویر روشنی از این بستر نداریم؛ با این حال کاری که انجام می‌دهد را درک می‌کنیم. شاید برای همین، درک سازوکاری که اینترنت در درون خود دارد برای ما زیاد لازم نیست.

اینترنت به‌شکل یک ابر می‌ماند که اکثر ما از درون آن خبری نداریم اما کاری را که انجام می‌دهد در زندگی روزمره‌ی خود می‌بینیم. همانطور که کار اصلی یک ابر، بارش، را حس می‌کنیم.

خدماتی که در زمینه‌ی بستر اینترنت برای صاحبان وب‌سایت‌ها ارائه می‌شود رایانش ابری نام دارد. این خدمات موارد متنوعی دارد که اصلی‌ترین آنها میزبانی وب‌سایت‌ها است.

پارس پک با ویترینی از خدمات رایانش ابری میزبان خوبی برای وب‌مستران و صاحبان وب‌سایت‌ها است.

تیم پارس پک

کسانی که به خدمات رایانش ابری نیاز دارند طیف وسیعی را شامل می‌شود. از یک کسب‌وکار کوچک تا استارت آپی که برای خود نامی درآورده است به‌سمت خدمات رایانش ابری می‌رود. نیاز به این خدمات واحد نیست و هر وب‌مستر، مدیر کسب‌وکار و … با توجه به وسعتی که فعالیت‌هایش دارد امکانات سخت افزاری و نرم افزاری متناسب را برای خود می‌خواهد. تهیه‌ی امکانات رایانش ابری متناسب با نیازها هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

پارس پک که اولین ارائه‌دهنده‌ی خدمات رایانش ابری در ایران است میزبانی وسیعی، از فعالان فضای اینترنت دارد. این تیم متناسب با نیازها خدمات خود را ارائه می‌دهد. از استارت آپ کوچک تا یک سازمان بزرگ از مشتریان این تیم هستند. خدمات رایانش ابری با پارس پک:

 • ارزان‌تر
 • مقیاس‌پذیر
 • به‌سادگی
 • سریع‌تر
 • و پایدارتر

است.

اگر نیاز به خدمات رایانش ابری دارید تیم پارس پک منتظر شما است. در ویترین این تیم خدمات و محصولات متنوع رایانش ابری وجود دارد.

در زمانی که ثانیه‌ها ارزش بیشتری دارند شاید مطالعه برای رسیدن به خدمات و محصولی که متناسب با نیاز شما در فضای ابری اینترنت است وقت زیادی بگیرد. این مطالعه هرچند ارزشمند است و دانش شما را زیاد می‌کند اما از طرف دیگر اصرار بر کار انفرادی منطقی نیست. تیم پارس پک اهمیت ثانیه‌ها را برای مشتریان خود می‌داند. برای همین این امکان را فراهم آورده است که مشتریان بتوانند با کارشناسان مشورت کنند. مشورت کردن با کسانی که در ارائه‌ی خدمات رایانش ابری در ایران پیش‌گام هستند وب‌مستران، صاحبان استارت آپ‌ها و … را به انتخاب‌های مناسبی برای خرید می‌رساند.

کسانی که برای خدمات رایانش ابری به پارس پک مراجعه می‌کنند به‌طور ۲۴ ساعته پشتیبانی می‌شوند. برای سرعت در پاسخگویی امکان تیکتینگ برای مشتریان فراهم است. مشتریان این تیم حضور دائمی اعضای آن را در کنار خود احساس می‌کنند.

بررسی خدمات رایانش ابری پارس پک

پارس پک خدمات متنوعی را برای رایانش ابری ارائه می‌دهد. در اینجا این خدمات را بررسی می‌کنیم تا با کیفیت آنها آشنا شویم. ما را همراهی کنید.

هاست ابری

هاست اشاره به یک محدوده از یک سرور دارد و از فایل‌ها و اطلاعات وب‌سایت ما میزبانی می‌کند. این میزبان وب مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری خود را دارد و در انواع مختلف به صاحبان وب‌سایت‌ها ارائه می‌شود. یکی از این انواع هاست ابری است.

در هاست ابری خبری از اشغال دائمی فضای سرور نیست. در این روش میزبانی، چند سرور برای ذخیره‌ی فایل‌ها و اطلاعات در نظر گرفته می‌شوند و با توجه به اینکه کدام سرور در دسترس است از وب‌سایت مورد نظر میزبانی می‌کند.

هاست ابری گزینه‌ی مناسبی برای میزبانی وب‌سایت‌های پرترافیک است و با آن وب‌مستر در مورد مدیریت سرور نگرانی زیادی ندارد.

هاست‌های ابری در پارس پک در سه دسته قرار گرفته است:

 • پلن‌ها
 • هاست سفارشی
 • هاست رایگان

در قسمت پلن‌ها هاست‌های ابری با عناوین ساده، تجاری، سازمانی و پرمصرف دیده می‌شود که برای هر یک فضای هارد، هسته‌های پردازشگر، فضای RAM و میزان حجم بازدید در لحظه مشخص است. این گزینه‌ها بهینه شده هستند. اگر علاقه‌ای به سفارشی‌سازی ندارید و می‌خواهید خرید خود را زودتر انجام دهید می‌توانید یکی از گزینه‌های قسمت پلن‌ها را انتخاب کنید.

پس از انتخاب از بین گزینه‌های دسته‌ی پلن‌ها موقعیت هاست خود را مشخص می‌کنید. هاست‌های ابری پارس پک در موقعیت‌های ایران و آلمان قرار می‌گیرند. شما با توجه به وسعت جغرافیایی وب‌سایت خود موقعیت مورد نظر را انتخاب می‌کنید. انتخاب موقعیت مناسب برای وب‌مستران ایرانی اهمیت زیادی دارد زیرا تأثیر تحریم‌ها در خدمات وب‌سایت تأثیر خود را می‌گذارد.

سیستم عامل هاست‌های ابری لینوکس است و گزینه‌ی ویندوز قابل انتخاب نیست.

برای میزان دوره‌ای که برای هاست خریداری شده تعیین می‌کنید تخفیف‌هایی در نظر گرفته شده است:

 • یک ماهه (بدون تخفیف)
 • سه ماهه (۴ درصد تخفیف)
 • شش ماهه (۹ درصد تخفیف)
 • سالیانه (۱۹ درصد تخفیف)

دوره‌ی ثبت دامنه در دسته‌ی پلن‌ها یک‌ساله است.

برای سفارشی‌سازی هاست ابری خود می‌توانید تنظیمات مورد نظر را برای مشخصات آن اعمال کنید:

 • میزان فضای هارد (تا ۵ گیگابایت)
 • ترافیک ماهانه (تا ۱۲ هزار GB/m)
 • هسته‌ی پردازشگر (تا تعداد ۲۴)
 • فضای RAM (تا ۱۶ گیگابایت)
 • میزان بازدید در ثانیه (تا ۱۰۰ بازدید)

پس از اعمال تنظیمات، موقعیت هاست خود (ایران یا آلمان) را انتخاب می‌کنید. سیستم عامل، دوره‌های خرید و تخفیفات آن و همچنین دروه‌ی ثبت دامنه مشابه با دسته‌ی پلن‌ها است.

اگر نیاز شما برای میزان تنظمیات مشخصات هاست ابری خیلی کم است نگاهی به دسته‌ی هاست رایگان پارس پک بیاندازید. در این دسته، هاست ابری با مشخصات زیر برای صاحبان وب‌سایت‌ها در نظر گرفته شده است:

 • میزان فضای هارد: ۱۰۰ مگابایت
 • پردازشگر یک هسته‌ای
 • RAM با ظرفیت ۱۲۸ مگابایت

همچنین با هاست رایگان می‌توانید کیفیت میزبانی را بسنجید و در صورت رضایت به خرید هاست ابری برای وب‌سایت خود اقدام کنید.

سرور ابری پارس پک

سرور ابری از لحاظ فیزیکی وجود ندارد و تفاوت آن با سرور مجازی در همین ویژگی است. وب‌مستر با پنل کاربری که در اختیار دارد سرور ابری خود را از راه دور کنترل می‌کند. محاسبه‌ی هزینه‌ای که باید برای این سرورها پرداخت شود بر اساس ظرفیتی است که در لحظه برای صاحبان وب‌سایت ارائه می‌شود.

سرورهای ابری در پارس پک در دو دسته‌ی پلن‌های سرور ابری و سرور ابری سفارشی ارائه می‌شود.

پلن‌های سرور ابری نمونه‌های آماده هستند که برحسب مشخصات RAM، فضای هارد و هسته‌های پردازشگر مرتب شده‌اند. امکان انتخاب سیستم عامل لینوکس یا ویندوز برای گزینه‌ی مورد نظر از پلن‌های سرور ابری وجود دارد. دوره‌های پرداخت متنوع است. در مورد موقعیت سرور هم ایران یا آلمان را انتخاب می‌کنید.

در قسمت سرور ابری سفارشی ویژگی‌های مورد نظر را در مورد مشخصات سرور دلخواه خود اعمال می‌کنید:

 • RAM (تا ۱۶۳۸۴ مگابایت)
 • فضای هارد (تا ۱۵۰ گیگابایات)
 • تعداد هسته‌های پردازشگر (تا ۱۶ هسته)

برای سرور ابری سفارشی موارد موقعیت، سیستم عامل و دوره‌های پرداخت مشابه با دسته‌ی پلن‌های سرور ابری است.

برای سرورهای ابری پارس پک امکانات زیر وجود دارد:

 • وب‌مستر و صاحب وب‌سایت در هر لحظه و به‌طور خودکار می‌تواند سخت افزار سرور خود را ارتقا دهد.
 • کنترل پنل مطابق با نیاز مشتری ارائه می‌شود.
 • به‌منظور آزمایش کیفیت میزبانی می‌توان از سرور رایگان یک روزه استفاده کرد.
 • با ابزار VNC امکان دسترسی مستقیم به سرور وجود دارد.
 • مشتری می‌تواند از فایروال قدرتمند پارس پک برای امنیت میزبانی استفاده کند.

سرور اختصاصی

 انواع هاست‌ها و سرورهای ابری و مجازی نیازهای میزبانی برای وب‌سایت‌های کوچک و متوسط را برآورده می‌کنند. اما برای وب‌سایت‌های بزرگ که در مورد امنیت راهکارهای اختصاصی خود را پیاده می‌کنند و همچنین نرم افزارهای مخصوص به خود را دارند نیاز به یک سرور اختصاصی احساس می‌شود. توسعه‌دهندگان وب و اپلیکیشن هم از این سرور استقبال می‌کنند.

سرورهای اختصاصی پارس پک:

 • در گروه‌های ماکرو یا هایبرید قرار دارند.
 • از سیستم عامل های لینوکس و ویندوز پشتیبانی می‌کنند.
 • در برترین مراکز داده در موقعیت‌های ایران و آلمان مستقر هستند.
 • استانداردهای جهانی Tire 3 را دارند.
 • ظرفیت RAM تا ۲۵۶ گیگابایت دارند و همچنین پردازشگرها بر حسب تعداد هسته‌ها (تا تعداد ۷۲) متنوع هستند.

شبکه توزیع محتوا CDN

سئوی وب‌سایت در ارتباط با افزایش سرعت است. برای اینکه سریع‌تر در دسترس کاربران در مناطق مختلف جهان قرار بگیریم لازم است که ظرفیت‌های میزبانی را افزایش دهیم؛ همچنین خودمان را به کاربران نزدیکتر کنیم. برای این کار استفاده از شبکه‌های CDN راهکار بهینه‌ای است که ما را از خرید هاست و سرورهای اضافه که ممکن است درصد زیادی از حجم آنها استفاده نشود بی‌نیاز می‌کند.

با استفاده از CDN فایل‌ها و اطلاعات وب‌سایت خود را به‌صورت Cache در هاست‌های مختلف کپی می‌کنیم و کاربران برای بارگیری وب‌سایت ما به هاست نزدیک‌تر هدایت می‌شود.

در خدمات CDN پارس پک سه نوع از این شبکه ارائه می‌شود:

 • CDN وب‌سایت
 • CDN فایل
 • CDN ویدئو

شما بسته به نیازی که دارید یکی از انواع CDN را انتخاب می‌کنید.

گواهی امنیتی SSL

گواهینامه‌ی SSL نشان‌دهنده‌ی لایه‌ای امنیتی برای وب‌سایت شما است که تبادل اطلاعات بین کاربر و میزبان وب را کدگذاری می‌کند. این گواهی برای استفاده از ارتباط HTTPS لازم است.

گواهینامه‌های SSL پارس پک مورد قبول مرورگرهای مختلف مثل کروم و فایرفاکس است و در انواع دستگاه‌های دیجیتال کامپیوتر، گوشی هوشمند و … اعتبار خود را نشان می‌دهد.

در پلن خدمات SSL پارس پک گزینه‌های رایگان، استاندارد، سازمانی و پیشرفته وجود دارد که وب‌مستر بسته به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می‌کند.

کد تخفیف سامانه فعال شده برای خدمات رایانش ابری پارس پک

هر وب‌سایت بسته به وسعت کسب‌وکار نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری متناسب با خود را دارد و از طرفی این نیازها متنوع هستند. برای دسترسی به خدمات رایانش ابری، پارس پک انتخاب خوبی است زیرا در این خدمات اولین است و همچنین ویترینی از نیازها را در اختیار می‌گذارد.

اگر به‌عنوان صاحب وب‌سایت علاقه‌مند شده‌اید که از پارس پک خرید کنید کد تخفیف سامانه فعال شده را از دست ندهید؛ امیدواریم که تجربه‌ی خوبی از این خرید در خاطر شما بماند.

کد تخفیف شبکه توزیع محتوا CDN 

MB-2020TXZ

کد تخفیف گواهی امنیتی SSL

MB-2020LTK

کد تخفیف هاست 

MB-2020WRA

کدتخفیف سرور های هایبرید

MB-2020ECK

کد تخفیف سرور های مجازی 

MB-2020KTP

5/5 - (2 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • علی طاهری 1 سال پیش

  خیلی ممنونم ازتون عالی بود

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید