دولوپر گوگل

معرفی دولوپر گوگل

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 5 دقیقه

دولوپر گوگل که در گذشته با عنوان Google code از آن یاد می شد، امروزه یکی از بهترین برنامه ها جهت توسعه اپلیکیشن ها است و در میان برنامه نویسان از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است. اگر به شغل برنامه نویسی یا توسعه اپلیکیشن ها و بازی های اندرویدی علاقه مند هستید، باید در ابتدا پلتفرمی را تهیه کنید که معتبر باشد و با استفاده از آن به راحتی بتوانید برنامه های خود را در گوگل پلی استور اشتراک گذاری کنید؛ این پلتفرم مناسب، همان دولوپر گوگل است. متاسفانه ساخت این اکانت انتشار دهنده گوگل در کشور ایران با چالش …

دولوپر گوگل که در گذشته با عنوان Google code از آن یاد می شد، امروزه یکی از بهترین برنامه ها جهت توسعه اپلیکیشن ها است و در میان برنامه نویسان از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است. اگر به شغل برنامه نویسی یا توسعه اپلیکیشن ها و بازی های اندرویدی علاقه مند هستید، باید در ابتدا پلتفرمی را تهیه کنید که معتبر باشد و با استفاده از آن به راحتی بتوانید برنامه های خود را در گوگل پلی استور اشتراک گذاری کنید؛ این پلتفرم مناسب، همان دولوپر گوگل است. متاسفانه ساخت این اکانت انتشار دهنده گوگل در کشور ایران با چالش هایی روبرو است، اما شما می توانید با رعایت برخی نکاتی که در ادامه آن ها را برای شما بیان می کنیم، موفق به ساخت یک اکانت در دولوپر گوگل شوید.

دولوپر گوگل چیست؟

اگر به زبان ساده بخواهیم بگوییم این اکانت در واقع با حذف محدودیت ها در گوگل باعث می شود تا شما به عنوان یک برنامه نویس قادر باشید تا تمامی برنامه های مدنظر خود را در فضای گوگلی پلی استور منتشر کنید و درآمدی دلاری را تجربه کنید؛ چرا که گوگل پلی استور بزرگ ترین و معتبر ترین فضا برای اشتراک گذاری برنامه های اندرویدی است و مطمئنا فعالیت در آن با محدودیت هایی همراه است که در این شرایط ساخت یک اکانت دولوپر گوگل به یاری شما می شتابد. شما برای خرید این اکانت باید حق عضویت بپردازید اما مبلغ پرداخت شده فقط یک بار دریافت می شود و نیازی به پرداخت های مجدد ندارد؛ البته این موارد تا زمانی پابرجا است که شما تمامی قوانین و شرایط گوگل پلی را رعایت کنید و برخلاف شرایط، عملی غیر قانونی انجام ندهید. این مورد را نیز باید یادآور شویم که خدمات Google developer محدود به انتشار اپ ها نیست و قابلیت هایی را دارا است که به توسعه دهنده کمک می کند تا با مشاهده اطلاعات برنامه ها، بتواند به طور دقیق آن ها را بررسی کند‌؛ همچنین شما می توانید برای دانلود برنامه های خود، پرداخت درون برنامه ای قرار دهید و کسب درآمد خود را بیش از پیش افزایش دهید.

نقاط مثبت اکانت دولوپر گوگل

اولین و مهم ترین مزایای این اکانت، امکان انتشار برنامه ها بدون محدودیت در تعداد است؛ چرا که با توجه به گسترده بودن دایره مخاطبین در گوگل پلی استور، فرصت افزایش درآمد بسیار مناسبی در انتظار برنامه نویسان و توسعه دهندگان است.
در ابتدا پیش از پرداخت حق عضویت برای خرید اکانت گوگل دولوپر این امکان وجود دارد که به صورت رایگان تا مدت زمان 2 هفته، اکانت را تست کنید و پس از اطمینان کافی، برای خرید دائمی اکانت اقدام کنید.
پس از ساخت اکانت دائمی این قابلیت وجود دارد تا صاحبین اکانت بتوانند به قابلیت و ابزار های ویژه به شکل رایگان دسترسی پیدا کنند.
اگر در زمینه خدمات گوگل مشکلی برای شما پیش آمد، این مژده را به شما می دهیم که پشتیبانی گوگل تا مادام العمر به صاحبین اکانت های دولوپر، خدمات می رساند.

  • بررسی داده های آماری و عملکردی
  • کسب شهرت در میان برنامه نویسان
  • افزایش درآمد دلاری
  • افزایش سقف دانلود

محدودیت اکانت دولوپر در کشور ایران به چه شکل است؟

مطمئنا پس از آشنایی با دولوپر گوگل و آگاهی از مزایای بسیار آن، سوالی در ذهن شما ایجاد شده است که چرا توسعه دهندگان ایرانی بیخیال چنین پلتفرم پر مخاطبی شده و برنامه های خود را در فضای فروشگاه های ایرانی به اشتراک می گذارند؟! خب مهم ترین نکته ای که باعث این عمل شده است، حق عضویت دولوپر گوگل است که به شکل دلاری باید پرداخت شود. این حق عضویت چیزی حدود 25 دلار است و بسیاری از توسعه دهندگان ایرانی با محدودیت پرداخت های ارزی همراه هستند.

مورد دیگر هم تحریم بودن کشور ایران از سمت شرکت گوگل است؛ یعنی برنامه نویسان ایرانی با یک هویت ایرانی و اکانت ایرانی اجازه ساخت اکانت دولوپر گوگل را ندارند، همین موارد باعث شده تا افراد ناچار شوند روی به فروشگاه های دیگر بیاورند.

ساخت اکانت در دولوپر گوگل به چه شکل است؟

چالش های ساخت این اکانت باعث سخت شدن مراحل نمی شود؛ بلکه اگر شما شرایط لازم را برای اکانت دولوپر را بدانید در مدت زمان بسیار کوتاهی می توانید این کار را انجام دهید. مراحل ساخت اکانت دولوپر به شرح زیر است:

  • ثبت نام در Google play
  • ارتقا حساب شخصی: برای این عمل لازم است تا یک جیمیل جدید بسازید که آی پی کشور ایران نداشته باشد.
  • وارد کردن اطلاعات عمومی: این اطلاعات شامل یک شماره تماس می باشد که باید متعلق به کشوری به جز ایران باشد، یک ایمیل برای ثبات اطلاعات و در ادامه نام شرکت شما می باشد؛ این اطلاعات به غیر از ایمیل دوم به کاربران نشان داده می شود.
  • مطالعه توافق نامه ها و قبول کردن آن ها: دو توافق نامه طبق قوانین تجاری آمریکا برای ساخت این اکانت در نظر گرفته شده است که باید با آن ها موافقت کنید تا اجازه ساخت اکانت دولوپر گوگل برای شما صادر شود.
  • پس از انجام این مراحل، باید حق عضویت را با استفاده از بانک های خارجی و حساب های ارزی بپردازید و در نهایت برای شما اکانتی فعال می شود که قابلیت انتشار برنامه ها را بدون محدودیت تعداد برای شما به انجام می رساند که با استفاده از آن می توانید دانلودهای بالایی را تجربه کنید.

سخن پایانی

در طول این متن با معرفی دولوپر گوگل با شما همراه بودیم و همچنین برخی از کاردبردها و مزایای این حساب را برای شما بیان کردیم تا با پلتفرمی معتبر و بزرگ برای اشتراک گذاری برنامه های خود آشنا شوید. اگر شغل شما برنامه نویسی است، به هیچ وجه تجربه این اکانت را از خود دریغ نکرده و در اولین فرصت نسبت به فعالیت در این فضا اقدام کنید؛ چرا که فضای گوگل پلی استور بهترین فرصت شغلی برای توسعه دهندگان اپ های اندرویدی است. پیشنهاد می شود برای ساخت اکانت در دولوپر گوگل از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید و حتما به فکر تهیه شماره های مجازی و حساب های ارزی باشید. امید است بتوانید در این پلتفرم، درآمدهای دلاری بسیار زیادی را تجربه کنید و به موفقیت های بسیاری دست پیدا کنید.

امتیاز یادتون نره
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید