معرفی گوگل بیزینس

معرفی گوگل بیزینس

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده تیم معرفی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

با پیشرفت علم و تکنولوژی شما قادر هستید در شهر یا منطقه خود خدمات بازاریابی را به طور عالی در اختیار متقاضیان قرار دهید. طبیعتا جذب مشتریان محلی بسیار راحت تر از جذب مشتری در دامنه گسترده و وسیع است. یکی از راحت ترین راه ها برای ارتباط با مشتریان محلی، ثبت لیست شغل یا کسب و کار خود در گوگل بیزینس است. با توجه به عظمت و شناخته بودن گوگل، این بالا ترین سکو و بهترین پلتفرم برای پیشرفت کسب و کار و تجارت محلی شما به حساب می آید. در این مقاله از سایت activated به معرفی گوگل …

با پیشرفت علم و تکنولوژی شما قادر هستید در شهر یا منطقه خود خدمات بازاریابی را به طور عالی در اختیار متقاضیان قرار دهید. طبیعتا جذب مشتریان محلی بسیار راحت تر از جذب مشتری در دامنه گسترده و وسیع است. یکی از راحت ترین راه ها برای ارتباط با مشتریان محلی، ثبت لیست شغل یا کسب و کار خود در گوگل بیزینس است. با توجه به عظمت و شناخته بودن گوگل، این بالا ترین سکو و بهترین پلتفرم برای پیشرفت کسب و کار و تجارت محلی شما به حساب می آید. در این مقاله از سایت activated به معرفی گوگل بیزینس می پردازدیم تا به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

معرفی گوگل بیزینس

گوگل از جمله بزرگترین شرکت های موجود در جهان است. هر فردی در طول زندگی خود یک بار از خدمات این شرکت بزرگ استفاده کرده است. خدمات گوگل بسیار گسترده است و شامل زمینه های مختلفی می شود. این شرکت برای کسب و کار نیز تدابیر متنوعی اندیشیده است. گوگل بیزینس که با نام GMB نیز شناخته می شود کوتاه شده عبارت Google my business است‌.

گوگل بیزینس ابزاری کاربردی و مهم برای کسب و کار الان و آینده شما به حساب می آید. هنگامی که کاربران به جستجوی یک کسب و کار در گوگل می پردازند، پروفایلی را در کنار آن مشاهده می کنند؛ این پروفایل همان لیست گوگل بیزینس است. گوگل بیزینس یکی از ابزارهای کاملا رایگان گوگل است. این ابزار به وسیله گوگل برای معرفی کسب و کارها طراحی شده است. به بیان دیگر، این ابزار رایگان گوگل صاحبان کسب و کار و خدمات آن ها را به کاربران معرفی می کند.

اگر بخواهیم به طور کلی ذکر کنیم این ابزار رایگان گوگل برای صاحبان کسب و کار و خدمات بسیار مفید است و به آن ها، این امکان را می دهد تا شرکت خود را روی نقشه گوگل و نتایج موتورهای جستجو پیکربندی کنند. بر کسی پوشیده نیست که جستجوی محلی جهت تشویق مشتریان به بازدید و استفاده از کسب و کار و خدمات آن بسیار پر بازده است.

گوگل بیزینس چه اطلاعاتی را به کاربران نشان می دهد؟

این ابزار گوگل اطلاعات بسیار گسترده و مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران می توانند برای استفاده از خدمات یا کسب و کار نهایت استفاده را از این اطلاعات ببرند. با توجه به اینکه این اطلاعات بسیار زیاد هستند به معرفی چند نمونه از آن ها می پردازیم:

 • ساعت کاری 

بسیاری از افراد به دلیل مشغله و نداشتن زمان کافی نمی توانند در هر زمانی از خدمات مورد نیاز خود استفاده کنند. بر همین اساس نیاز است که حتماً ساعت کاری کسب و کار یا خدمات مورد نظر خود را بدانند. گوگل بیزینس ساعت کاری را به طور مشخص در اختیار کاربران قرار می دهد. این امر سبب می شود شما در مواقع دلخواه و زمانی که می توانید از خدمات استفاده کنید به این مراکز مراجعه کنید.

 • مکان 

برای بسیاری از متقاضیان لازم است که قبل از مراجعه به یک مرکز و استفاده از خدمات آن حتماً از موقعیت مکانی آن اطلاع داشته باشند. شما در صورت عدم آشنایی با مکان یک مرکز، قادر نخواهید بود به آن مراجعه و از خدماتش استفاده کنید. گوگل بیزینس مکان کسب و کار یا خدمات را به طور مشخص و واضح به شما نشان می دهد.

 • مسیرهای دست یابی 

قطعاً برای رسیدن به یک مکان، مسیرهای مختلفی وجود دارد. با توجه به شلوغ بودن شهرها و زیاد بودن ترافیک مسیر رسیدن به مکان مورد نظر بسیار حائز اهمیت است. گوگل بیزینس تمامی مسیرها به مکان دلخواه شما را مشخص می کند. شما با آگاهی کامل می توانید مسیر دلخواه را انتخاب کنید. این امر سبب می شود زودتر به مقصد برسید و در ترافیک، کمتر بمانید.‌

 • تصاویر 

یک امکان جذاب و فوق العاده که گوگل بیزینس برای کسب و کار ها طراحی کرده، این است که کاربران می توانند تصاویر مربوط به آن کسب و کار یا خدمات را مشاهده کنند. اگر شما هنوز از خدمات این کسب و کار استفاده نکرده اید و با آن آشنایی ندارید با مشاهده تصاویر می توانید با آگاهی نسبتا بهتری برسید.

گوگل بیزینس چه اطلاعاتی را در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می دهد؟

گوگل بیزینس علاوه بر اینکه اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اطلاعات بسیار مناسبی نیز در اختیار صاحبان کسب و کار می گذارد. صاحبان کسب و کار با دانستن این اطلاعات می توانند بیشتر پیشرفت کنند. همچنین نقاط ضعف و قدرت خود را مشخص کنند.

 • تجزیه و تحلیل داده ها 

صاحبان کسب و کار با مراجعه به قسمت lnsights pane می توانند به وضوح مشاهده کنند که کاربران از چه طریقی کسب و کار آن ها را جستجو کرده اند. همچنین متوجه خواهند شد که بیشترین جستجو از طریق کدام یک از موتورهای جستجو صورت گرفته است. با این تجزیه و تحلیل فعالیت خود را بهبود خواهند بخشید.

 • موثر بودن 

صاحبان کسب و کار با بررسی گوگل بیزینس به این نکته پی می برند که آیا گوگل بیزینس برای کاربران مفید بوده و آن ها با این ابزار گوگل تعامل برقرار کرده اند یا خیر؟ اگر کاربران نتوانستند با گوگل بیزینس به کسب و کار شما دسترسی پیدا کنند، یعنی شما کار خود را به خوبی انجام نداده اید و باید اطلاعات خود را تغییر دهید.

 • اطلاع از سوال های مشتریان 

بسیار شایع است که متقاضیان برای استفاده از خدمات شما سوال هایی داشته باشند؛ اما نتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. این ابزار این امکان را به صاحبان کسب و کار می دهد تا از سوال های مشتریان اطلاع داشته باشند و بتوانند تعامل خوبی با مشتریان برقرار کند.

معرفی گوگل بیزینس

چه کسانی از گوگل بیزینس استفاده می کنند؟

می توان گفت هر کسب و کار یا خدماتی می تواند از گوگل بیزینس استفاده کند. استفاده از این ابزار گوگل محدودیت ندارد. حتی بسیاری از شرکت ها که سابقه آن ها از گوگل بسیار بیشتر بوده نیز شرکت خود را در گوگل بیزینس ثبت کرده اند. این امر نشان دهنده تاثیر و اهمیت ثبت خدمات در گوگل بیزینس است. البته برای این که از گوگل بیزینس استفاده کنید باید حتما موقعیت مکانی داشته باشید. در صورت عدم داشتن موقعیت مکانی مشخص، نمی توانید نقشه شرکت یا کسب و کار را در گوگل بیزینس ثبت کنید.

فواید استفاده از گوگل بیزینس

قبل از استفاده از هر خدماتی درست و عقلانی است که مزایا و فواید آن را به طور دقیق بررسی کنید. گوگل بیزینس نیز یکی از ابزارهای بزرگ گوگل محسوب می شود؛ پس می توان گفت که مزایای فراوانی برای متقاضیان دارد.

 • بهبود نتایج محلی 

اگر کسب و کار شما از جمله کسب و کارهایی است که متقاضیان به صورت حضوری و نزدیک باید از خدمات آن استفاده کنند، بهینه سازی آن در جستجوی محلی، بسیار حائز اهمیت است. یکی از راه‌ هایی که شما قادر هستید برای بهبود جستجوی محلی از آن استفاده کنید، به کار بردن GMB است. این ابزار قادر است جزئیات بسیار خوب و کلیدی در مورد کسب و کار شما را در اختیار متقاضیان قرار دهد. همین امر سبب می شود نرخ تبدیل و بازدید به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

معمولاً درصد زیادی از کاربران برای پیدا کردن کسب و کار و خدمات شما از جستجوی موبایلی استفاده می کنند. با فعال سازی تنظیمات موقعیت مکانی در دستگاه های موبایل، کاربران می توانند به راحتی کسب و کارهای نزدیک خود را پیدا کنند. شما با قرار دادن نقشه کسب و کار خود در گوگل مشتریان را از خدمات عالی خود مطلع می کنید.

 • بی هزینه بودن 

کسب و کارها برای دیده شدن و نشان دادن توانایی خود هزینه های هنگفتی می کنند. اما گوگل بیزینس کاملا به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. این ابزار رایگان گوگل، خدمات ارزنده ای را بدون هیچ هزینه ای در اختیار متقاضیان قرار می دهد. وقتی چنین ابزاری کاملا رایگان است؛ چرا شما از آن استفاده نکنید.‌ قرار نیست که برای هر خدمات و تبلیغی هزینه بپردازید. البته رایگان بودن این ابزار از ویژگی های آن کم نکرده است. در عین رایگان بودن کارایی بسیار بالایی برای نشان دادن کسب و کار شما دارد.

 • افزایش اعتبار 

بسیاری از کاربران برای پیدا کردن یک کسب و کار و اطلاع از اعتبار و وجود داشتن آن از گوگل کمک می گیرند. ساده تر بیان می کنیم برای این که متوجه شوند یک کسب و کار وجود دارد و خدمات به متقاضیان ارائه می دهد، صحت آن را با جستجو در گوگل تشخیص خواهید داد. کاربران با پروفایل های گوگل بیزینس در موتورهای جستجوی گوگل آشنا هستند.

ثبت بودن کسب و کار شما در گوگل بیزینس یک ملاک قابل توجه برای آن ها به حساب می آید. در دنیای امروز اگر شما در فضای دیجیتال حضور مفیدی نداشته باشید، انگار وجود خارجی ندارد.‌ این فضای دیجیتال و مجازی است که به کار شما هویت می بخشد. پس می توان گفت یکی از مزایای قابل توجه گوگل بیزینس، اعتبار بخشیدن به کسب و کار شما است.

 • راحتی در استفاده 

حتما برای شما نیز به وفور پیش آمده که قصد استفاده از یک ابزار یا سیستم را داشتید اما به دلیل سخت بودن استفاده از آن نتوانسته اید به درستی از خدماتش استفاده کنید. قابل توجه است که کار کردن و ایجاد پروفایل در گوگل بیزینس و معرفی کسب و کار در این ابزار رایگان گوگل نیاز به دانش فنی ندارد. به علاوه کار کردن با گوگل بیزینس بسیار آسان است. ایجاد و راه‌اندازی این سیستم می تواند نقش بسزایی در بهینه سازی وب سایت شما داشته باشد. این امر سبب می شود ترافیک بیشتری به سمت وب سایت شما هدایت شود.

آیا کاربران ایرانی می توانند از گوگل بیزینس استفاده کنند؟

ایران در لیست تحریم گوگل برای این ابزار قرار دارد.‌ کاربران ایرانی هنگام ثبت کسب و کار در گوگل بیزینس با مشکل مواجه می شوند. روش استاندارد ثبت در گوگل بیزینس برای ایرانی ها فیلتر است. استفاده از این ابزار برای کاربران ایرانی بسیار سود و منفعت دارد. در واقع هیچ جایی گفته نشده است که از ثبت اطلاعات خود در گوگل بیزینس خودداری کنید. با اینکه این ابزار برای ایرانی ها تحریم است، اما می توانند از آن استفاده کنند. تنها شیوه ثبت اطلاعات در گوگل بیزینس برای ما متفاوت است.

 • ریسپانسیو نقشه گوگل 

ریسپانسیو نقشه شرکت یا خدمات شما بسیار مهم است. اگر شما با ریسپانسیو آشنایی ندارید به صورت خیلی مختصر ریسپانسیو را معرفی می کنیم. کاربران با دستگاه و سیستم های مختلفی ممکن است برای پیدا کردن کسب و کار شما اقددم کنند. باید نقشه سایت شما به گونه ای باشد که با هر سیستمی در صفحه نمایش کاربران به وضوح و دقیق به نمایش در بیاید. نقشه کسب و کار شما در گوگل بیزینس برای ریسپانسیو خوب باید کد نویسی شود.

یک نکته اساسی در استفاده از گوگل بیزینس

مناطق نظامی و انتظامی حساسیت خاص و بالایی دارند. این مناطق به جز در کشور ما در کل جهان حساس هستند. شما هیچ گاه نباید مناطق نظامی و انتظامی را به گوگل معرفی کنید. این کار جرمی سنگین به حساب می آید و عواقب متعددی به همراه دارد. افرادی که این کار را انجام می دهند با اتهام های متعددی از جمله خیانت روبرو خواهند شد. این یک قانون برای تمام کشورهای دنیا است. در سراسر دنیا افرادی که این کار را انجام می دهند به جرم خیانت به کشور در دادگاه مورد بازخواست قرار خواهد گرفت. اگر شما در آن کشور حتی ساکن نیز نباشید باز مجرم شناخته خواهید شد.

علت ثبت نشدن آدرس در گوگل بیزینس

به دلایل مختلفی ممکن است آدرس شما در گوگل بیزینس ثبت نشود. شما باید دلیل ثبت نشدن آدرس را پیدا کنید و در رفع مشکل آن تلاش کنید. با توجه به این که این دلایل گسترده هستند بارز ترین آن ها را بیان می کنیم:

 • اگر کسب و کار شما جدید باشد امکان دارد در گوگل بیزینس ثبت نشود.
 • اگر شما به تازگی تغییر مکان داده باشید.
 • از مکان دیگری برای ثبت کسب و کارتان استفاده کرده باشید.
 • نام و مشخصات کسب و کار شما خیلی عمومی و رایج باشد.
  و…

سخن پایانی 

گوگل بیزینس یکی از ابزارهای است که شما با استفاده از آن می توانید پیشرفت کنید. البته باید به خوبی شرایط استفاده از آن را بدانید. بهتر است از هیچ تلاشی برای دیده شدن در فضای مجازی دریغ نکنید. از جمله مجموعه هایی که در این زمینه می تواند به شما کمک کند مجموعه فعال شده است. این مجموعه با سال ها سابقه در زمینه سئو، تولید محتوا، افزونه و.. بهترین خدمات را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. حتما برای پیشرفت و دیده شدن از خدمات مجموعه سامانه فعال شده استفاده کنید. در صورتی قصد ثبت محل کار خود را روی گوگل بیزینس دارید می توانید روی ما حساب کنید.

4.4/5 - (29 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • مونا 1 سال پیش

  کار هرکسی نیست از گوگل درامد داشته باشه ولی اگه بشه چه شوددد

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید