روش های کسب در آمد از یوتیوب

روش های کسب در آمد از یوتیوب

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده سعید حسینی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 9 دقیقه

اگر به دنبال یک روش مناسب برای کسب درآمد از اینترنت هستید، کسب درآمد از یوتیوب می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد؛ البته این روش باید بر اساس اصول و قوانین خاصی صورت بگیرد ما در این مطلب از سامانه فعال شده سعی می کنیم تا روش های مناسب جهت کسب درآمد از پلتفرم یوتیوب را به شما ارائه دهیم. کسب درآمد از یوتیوب درآمدزایی و کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از افراد جذاب است. فیلم و ویدیو یک نمونه از محتواها هستند. در یوتیوب نیز شما با اشتراک گذاری ویدئو، به ازای هر تعداد بازدید کننده …

اگر به دنبال یک روش مناسب برای کسب درآمد از اینترنت هستید، کسب درآمد از یوتیوب می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد؛ البته این روش باید بر اساس اصول و قوانین خاصی صورت بگیرد ما در این مطلب از سامانه فعال شده سعی می کنیم تا روش های مناسب جهت کسب درآمد از پلتفرم یوتیوب را به شما ارائه دهیم.

کسب درآمد از یوتیوب

درآمدزایی و کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از افراد جذاب است. فیلم و ویدیو یک نمونه از محتواها هستند. در یوتیوب نیز شما با اشتراک گذاری ویدئو، به ازای هر تعداد بازدید کننده از ویدئو ، می‌توانید از یوتیوب پول دریافت کنید. نکته بسیار مهم این است که مقدار پولی که شما از این شبکه پرطرفدار دریافت می کنید، به صورت دلار است؛ پس قطعا کسب درآمد از یوتیوب یک پیشنهاد فوق العاده برای شما است.

چرا کسب درآمد از شبکه اینترنتی یوتیوب؟

اما قبل از آن که روش های کسب در آمد از یوتیوب را بگوییم، باید بدانیم به چه علت و چرا باید از یوتیوب کسب درآمد داشته باشیم. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از روش های کسب درآمد از اینترنت آن هم به صورت دلاری، شبکه یوتیوب است.

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش  و ارزش روز به روز دلار، کسب درآمد از اینترنت آن هم به صورت دلار یکی از پر درآمد ترین و پول ساز ترین روش هایی است که شما می توانید در یک ماه درآمد قابل توجه ای داشته باشید. حال متوجه آن شدید که چرا کسب و درآمدزایی از یوتیوب در بین ایرانیان، دارای طرفداران بیشتر و از ارزش بسیار بالایی نیز برخوردار است؟این روش خیلی از افراد را به خود جذب می‌کند و با توجه به اینکه شیوه‌ای جذاب است باید قوانین آن را فرا گرفت تا در میان رقیبان حرفی برای گفتن داشته باشید.

چگونه به روش های یوتیوبر های حرفه ای از شبکه بین المللی یوتیوب کسب در آمد کنیم؟

در ابتدا یکی از مهم ترین نکته ها و اصول برای شروع کسب درآمد از طریق شبکه یوتیوب ایجاد یک کانال در این شبکه است. شما از طریق کانال یوتیوبی خود فیلم های مختلف و مهم تر از همه جذاب را به اشتراک بگذارید. افزایش تعداد بازدیدکنندگان فیلم های یوتیوب برای به دست آوردن درآمد بسیار حیاتی و مهم است؛ چرا که همراه با افزایش تعداد بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان کسب شما به دلار نیز به مراتب بیشتر و افزایش پیدا می کند.

قدم اول؛ فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب

شما برای شروع و بدست آوردن درآمد از شبکه یوتیوب، ابتدا باید قسمت کسب درآمد از کانال یوتیوب خود را فعال کنید. فعال کردن این قسمت باعث می شود تا یوتیوب تبلیغات کلیکی خود را در ابتدای ویدئو های شما قرار دهد؛ علاوه بر آن با فعال سازی کسب درآمد از شبکه جهانی یوتیوب، تمام نمایش های ویدئویی شما محاسبه خواهد شد.

 • طریقه فعال کردن این ویژگی

شما می توانید به قسمت تنظیمات کانال یوتیوب خود مراجعه کنید. در آن جا به دنبال گزینه My Channel بگردید و روی آن کلیک کنید و بعد از آن به سراغ دکمه Customize channel رفته و آن را انتخاب کنید. بعد از آن صفحه ای برای شما باز می شود. در این صفحه شما به دنبال گزینه ای به نام View additional features باشید. آن را کلیک کرده و در نهایت صفحه آخر برای شما باز می شود.

در قسمت Monetization رفته و روی گزینه Enable کلیک کنید. کار شما با موفقیت تمام شد و از این پس کسب درآمد از یوتیوب، برای کانال شما فعال می شود.

قدم دوم، روش هایی برای افزایش

بهتر است موارد زیر را به خوبی انجام دهید تا در این راه موفق باشید.

 • ساخت و تولید ویدیو های آموزشی

یکی از جذاب ترین موضوعات در بین مردم جهان آموزش است. همانطور که شما می دانید محتواهای آموزشی همه جای دنیا در هر پلتفرم یا برنامه ها طرفداران مخصوص به خود را دارند. البته باید خاطر نشان کنیم که در حوزه ای که تخصص کافی و مناسب دارید، آموزش دهید. برای مثال آموزش هایی با عنوان یادگیری زبان های برنامه نویسی یا آموزش های به صورت عمومی تر که نیاز اصولی مردم است، گزینه ای مناسب برای آموزش شما در یوتیوب می تواند باشد.

آموزش دادن به صورت ویدئو آن هم محتوایی که مردم به دنبال آن هستند، باعث افزایش ناگهانی بازدید ویدئویی شما می شود.

روش های کسب در آمد از یوتیوب

 • تولید ویدیو های نقد و بررسی 

اگر می خواهید کسب درآمد از برنامه یوتیوب را داشته باشید، همانطور که در بالا گفتیم با افزایش تعداد بازدید کننده فیلم ها درآمد شما نیز افزایش پیدا می کند؛ در نتیجه شما باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان ویدئو های خود باشید. یکی از این راهکار ها تولید ویدیو هایی با موضوعات نقد و بررسی است.

همانطور که گفتیم یکی از پرطرفدارترین موضوعات در بین مردم، موضوعات مربوط به نقد و بررسی است. ویدئو نقد و بررسی شما می تواند از یک گوشی ساده تا فیلم های ایرانی و خارجی باشد. این کار باعث افزایش چشمگیر بازدید کنندگان شما شده که نتیجه آن کسب در آمد از برنامه یوتیوب می شود.

 • تولید ویدئو گیم پلی تهیه و منتشر کنید

یکی دیگر از موارد تولید محتوا در برنامه یوتیوب، تولید ویدیوهایی مربوط به گیم پلی، نمایش اطلاعات با مشخصات بازی های جدیدی که مورد محبوب مردم است. این دسته از ویدیوها در برنامه یوتیوب تعداد بازدید کننده با همان ویو را می خورند.

 • تولید ویدیو هایی از بررسی محصولات 

یکی دیگر از ویدئو های که مورد توجه مردم جهان قرار دارد، ویدیوهای مربوط به نقد و بررسی محصولات است. اگر شما حتی یک بار هم به یوتیوب سر زده باشید، قطعا این مورد از فیلم ها را دیده اید؛ به عنوان مثال سعی کنید سری جدید گوشی های آیفون، سامسونگ یا شیائومی را نقد و بررسی کنید و ویدئوی تولید شده آن را در داخل کانال یوتیوب خود قرار دهید. اگر شما بتوانید در این زمینه ویدئوهای پر بازدیدی داشته باشید، می توانید در آینده به راحتی از طریق همکاری در فروش کسب درآمد داشته باشید.

 • استفاده از عنوان های بسیار جذاب و دیدنی برای ویدیو ها

برای هر ویدیو در برنامه یوتیوب YouTube ، شما باید عنوانی مناسب انتخاب کنید. این عنوان اگر به صورت مناسب و عالی انتخاب شود، می تواند افراد مختلف و زیادی را به خود جذب کند. عنوان محتواها در هر برنامه و پلتفرمی حتی یوتیوب بسیار حساس و حیاتی خواهد بود. پس اگر عنوان شما مناسب نباشد، انتظار بازدید بیشتر نیز نداشته باشید.

 • استفاده از عکس های سفارشی برای ویدیو های تولید شده خود

بعد از عنوان، مهم ترین موردی که باعث می شود تا ویدیوی شما دیده شود، تصویر اول آن است. نام این عکس، عکس سفارشی است که در حالت عادی بعد از آپلود کردن ویدیو شما در یوتیوب، یکی از شات ها ویدیو شما روی عکس اول آن قرار می گیرد. اما شما می توانید در صورت تمایل عکسی مناسب و جذاب برای ترغیب شدن افراد تهیه و آن را جداگانه روی فیلم خود قرار دهید.

 • تعامل کردن با دنبال کنندگان 

شما می توانید تعاملی با دنبال کنندگان خود مانند دیگر برنامه ها داشته باشید. به عنوان مثال اگر کامنتی زیر پست خود دریافت می کنید، حتما به آن پاسخی مناسب دهید. در برخی اوقات شما می توانید از آن ها بپرسید که بیشتر کدام ویدیو را پسند کردید و با توجه به موضوع ویدیو، ویدیوهای بیشتری را تولید و بارگذاری کنید.

 • از وب سایت یا دیگر شبکه های اجتماعی برای تبلیغ کانال خود جهت بالا بردن دنبال کننده استفاده کنید

اگر شما وب سایت یا برنامه های دیگری مانند اینستاگرام و تلگرام دارید، حتما مخاطبان خود را برای دیدن ویدیوهای بیشتر به کانال یوتیوب خود راهنمایی کنید. اما یک روش عالی مناسب برای افزایش بازدید ویدیوهای خود این است که به طور مستقیم ویدیوهای خود را در وب سایت های رسمی خود قرار دهید. این کار باعث افزایش تعداد ویوها می شود.

 • همکاری در فروش محصولات 

یکی از بهترین روش ها برای کسب در آمد از پلتفرم یوتیوب، همکاری در فروش محصولات است. شما می توانید از طریق بازاریابی محتوا و همکاری در فروش انواع محصولات در برنامه یوتیوب، کسب در آمد داشته باشید. برای مثال شما می توانید با همکاری در فروش دیجی کالا به عنوان یک سایت فروشگاهی، تعداد زیادی از محصولات دیجی کالا را به صورت واسطه و از طریق معرفی در ویدیوهای کانالی خود به فروش برسانید.

 • فروش محصولات 

اگر شما دارای محصولات متنوع هستید، می توانید برای فروش، طریقه استفاده از آن ها فیلم های آموزشی را تهیه و آن را داخل کانال یوتیوبی خود قرار دهید و از این طریق مردم را ترغیب به خرید محصولات خود کنید؛ اما در بین این موارد، آموزش استفاده از آن ها یکی از بهترین روش ها برای فروش محصولات است. این موضوع باعث می شود تا همراه با آموزش استفاده از آن ها به مزیت های محصول شما نیز اشاره شود و افراد زیادی ترغیب به خرید محصولات شوند. اگر به دنبال یک روش برای کسب درآمد از یوتیوب به صورت غیر مستقیم هستید، این روش می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.

 • تبلیغات اسپانسری

زمانی که تعداد مخاطبان شما در کانال یوتیوب افزایش پیدا می کند، منبعی مناسب برای تبلیغات برند های مطرح است. شما با دریافت هزینه در ازای تبلیغ از برند های مطرح و مختلف و در کنار آن معرفی محصولات و خدمات آن ها در ویدیوهای خود می توانید کسب درآمدی در برنامه یوتیوب داشته باشید. اگر تعداد مخاطبان کانال شما افزایش پیدا کند، شما تبدیل به یک فرد تاثیر گذار شده و به شما پیشنهاد همکاری داده می شود.

افزایش بازدید سایت از طریق یوتیوب

در صورتی که شما دارای یک وب سایت هستید که محصولاتی را برای فروش و معرفی یا خدمات خاصی را ارائه می دهد، پلتفرم یوتیوب گزینه ای مناسب برای افزایش ترافیک سایت و فروش آن در سایت شما است. شما می توانید از طریق یوتیوب خود، دنبال کنندگان و طرفداران زیادی را به وب سایت خود هدایت کنید. برای انجام این کار کافی است از محتوای فعلی وب سایتان استفاده کنید. برای این کار شما محتوای متنی را تبدیل به محتوای ویدیو تبدیل و در برنامه یوتیوب به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی 

امروزه برنامه یوتیوب تبدیل به یکی از پرطرفدار ترین پلتفرم ها جهت درآمدزایی شده است. ما در این مطلب از سایت سامانه فعال شده سعی کردیم تا روش های افزایش ویو و در نتیجه آن کسب درآمد از یوتیوب را به شما معرفی کنیم. سامانه فعال شده با حضور مشاوران بسیار حرفه ای خود، می تواند به شما در زمینه رونق کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ کمک کند. اگر در زمینه کسب درآمد از طریق یوتیوب تجربه ای دارید، حتما برای ما کامنت بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • شادمهر 2 سال پیش

  واقعا این یوتبرا خیلی خوب دارن از یوتیوب درامد گسب میکنن کافیه راهشو یادبگیری فقط

دیدگاه کاربران
 • شادمهر 2 سال پیش

  واقعا این یوتبرا خیلی خوب دارن از یوتیوب درامد گسب میکنن کافیه راهشو یادبگیری فقط

دیدگاهتان را بنویسید