معرفی شرکت‌های برتر ثبت دامنه

معرفی شرکت‌های برتر ثبت دامنه

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده تیم معرفی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

همانطور که می‌دانید برای داشتن یک کسب‌وکار خود و سودآور باید سایتی قدرتمند داشته باشید و لازمه‌ی داشتن یک سایت قدرتمند، داشتن یک دامنه‌ی استاندارد و سپس یک هاست باکیفیت است. وقتی که می‌خواهید برای راه‌اندازی یک سایت  اقدام کنید، اولین قدم انتخاب دامنه‌ای مناسب برای آن است. میتوانید از تیم فعال شده در تمامی این امور کمک بگیرید. در این مقاله به شرکت‌های برتر ثبت دامنه می‌پردازیم که ممکن است در ثبت دامنه‌ی سایت خود به آن‌ها نیاز پیدا کنید. معرفی وب سایت ایران‌سرور سایت ایران‌سرور به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه می‌تواند خدمات مورد انتظار شما را …

همانطور که می‌دانید برای داشتن یک کسب‌وکار خود و سودآور باید سایتی قدرتمند داشته باشید و لازمه‌ی داشتن یک سایت قدرتمند، داشتن یک دامنه‌ی استاندارد و سپس یک هاست باکیفیت است. وقتی که می‌خواهید برای راه‌اندازی یک سایت  اقدام کنید، اولین قدم انتخاب دامنه‌ای مناسب برای آن است. میتوانید از تیم فعال شده در تمامی این امور کمک بگیرید.

در این مقاله به شرکت‌های برتر ثبت دامنه می‌پردازیم که ممکن است در ثبت دامنه‌ی سایت خود به آن‌ها نیاز پیدا کنید.

معرفی شرکت‌های برتر ثبت دامنه

معرفی وب سایت ایران‌سرور

سایت ایران‌سرور به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه می‌تواند خدمات مورد انتظار شما را در اختیارتان قرار دهد. ایران‌سرور که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سایت و دامنه است، می‌تواند به شما برای ثبت دامنه‌هایی متنوع در شش دسته‌بندی خاص کمک کند. 

دامین‌های عمومی: ایران‌سرور که یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه است، می‌تواند به‌شما برای ثبت دامنه‌ی com و بیش از چهار هزار دامنه‌ی عمومی دیگر کمک کند. دامنه‌های com متداول‌ترین دامنه‌هایی هستند که مدیران سایت‌های مختلف از آن برای ثبت دامنه‌ی سایت خود استفاده می‌کنند. 

شما می‌توانید دامنه‌هایی مثل org و Art را برای سایت خود انتخاب کنید و با پرداخت حق اشتراک یک‌ساله‌ی آن‌ها، از آن برای سایت خود بهره ببرید. فراموش نکنید که هر دامنه ممکن است تنها برای سایت‌هایی با دسته‌بندی موضوعی خاص مناسب باشد؛ مثلا دامنه‌ی Art تنها برای سایت‌هایی موضوعیت دارد که در زمینه‌های مختلف هنری فعالیت می‌کنند. 

دامنه‌های ایرانی: دامنه‌های ایرانی یکی از پرکاربردترین و ارزان‌ترین دامنه‌هایی است که می‌توانید برای سایت خود انتخاب کنید. البته در مقابل ممکن است کارایی سایت‌تان به‌اندازه‌ی سایت‌هایی مشابه، با دامنه‌ها‌ی غیرمشابه نباشد. دامنه‌هایی مثل ir، ic.ir و net.ir ازجمله دامنه‌هایی هستند که می‌توانید با کمترین هزینه‌ی ممکن از آن‌ها بهره ببرید. 

هرکدام از دامنه‌های مذکور مناسب سایت‌های خاصی هستند؛ مثلا دامنه‌ی ic.ir برای سایت‌های مراکز آموزشی مناسب است و دامنه‌ی net.ir مناسب شرکت‌هایی است که ماهیت غیردولتی دارند. 

نمایندگی ثبت دامنه، ثبت دامنه‌های فارسی، رزرو دامنه و فروش دامنه‌های خاص از دیگر خدماتی است که ایران‌سرور به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه می‌تواند در زمینه‌ی خرید و ثبت دامنه‌ی دلخواه به شما ارائه کند. 

معرفی شرکت‌های برتر ثبت دامنه

معرفی وب سایت وب‌رمز 

سایت وب‌رمز نیز یکی دیگر از شرکت‌های برتر ثبت دامنه است، می‌تواند برای ثبت دامنه‌ی سایت به کمک شما بیاید. وب‌رمز که یکی از قدیمی‌ترین سایت‌های ثبت دامنه و ارائه‌دهنده‌ی سایت است، می‌تواند خدمات مربوط به دامنه‌ی ir و سایر دامنه‌های موردنظر را در اختیار شما قرار دهد. 

شما با استفاده از وب‌رمز می‌توانید دامنه‌‌ای را که قبلا خریده‌اید تمدید کنید و یا آنکه دامنه‌ را انتقال دهید. وب‌رمز در تمام روزهای هفته و در ۲۴ ساعت شبانه‌روز به شما خدمات ارائه می‌کند. از سوی دیگر وب‌رمز می‌تواند برای سایت‌های شخصی، دامنه‌هایی با نام مخصوص ثبت کند. شما همچنین می‌توانید با استفاده از خدمات وب‌رمز دامنه‌ی موردنظر و اختصاصی خود را قفل کنید تا از ثبت‌شدن توسط دیگران در امان بماند. وب‌رمز DNS دامنه‌ها را به‌طور رایگان ایجاد و مدیریت می‌کند و از اطلاعات مالک دامنه محافظت خواهد کرد. 

شما همچنین می‌توانید با استفاده از خدمات وب‌رمز عملیات انتقال دامنه یا دامین ترانسفر را به‌راحتی انجام دهید. دامنه‌هایی که از وب‌رمز به‌عنوان یکی از شرکت‌های شرکت‌های برتر ثبت دامنه خریداری می‌کنید به سادگی قابل تمدید هستند و می‌توانید با پرداخت حق اشتراک آن‌ها را تمدید کنید. 

وب‌رمز به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه با ارائه‌ی پشتیبانی آنلاین خیال شما را برای تمام مشکلات احتمالی راحت می‌کند و پشتیبان‌های فنی این سایت می‌توانند به‌صورت شبانه‌روزی مشکلات دامنه‌ی شما را برطرف کنند.

شما با استفاده از وب‌سایت ثبت دامنه‌ی وب‌رمز که یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه است، می‌توانید انواع دامنه‌های بین‌المللی مانند com، net، org، info و biz را انتقال دهید. اگر دامنه‌ی وب‌سایت شما بر روی دیتاسنتری نصب شده باشد که به دلیل مسائل مربوط به تحریم استفاده از آن با محدودیت روبه‌رو باشد، می‌توانید دامنه را به وب‌رمز انتقال داده و مشکل را حل کنید.

جالب است بدانید اگر کار انتقال دامنه را انجام دهید، دامنه‌ی موردنظر برای یک سال تمدید می‌شود و شما تنها هزینه‌ی مربوط به تمدید را خواهید پرداخت و انتقال دامنه به‌صورت رایگان انجام خواهد باشد. 

وب‌رمز برای عملیات مربوط به انتقال دامنه شروطی هم دارد؛ در مرحله‌ی اول باید حداقل دو ماه از تاریخ ثبت دامنه‌ی قبلی گذشته باشد. علاوه بر این باید ۴۵ روز از آخرین تمدید دامنه گذشته باشد. وب‌رمز اعلام کرده تمدید قرارداد دامنه در شرکت قبلی قابل پذیرش نیست و با انجام مراحل انتقال دامنه از نو باید هزینه‌ی تمدید آن را به وب‌رمز بپردازید. این فرآیند ممکن است هزینه‌ای اضافی روی دست شما بگذارد. 

البته توجه کنید که باید حداقل یک هفته از تاریخ انقضای دامنه‌ی قبلی باقی مانده باشد تا وب‌رمز بتواند عملیات انتقال داده را انجام دهد.

معرفی شرکت‌های برتر ثبت دامنه

معرفی وب سایت هاست ایران

هاست ایران نیز یکی از برترین شرکت‌های برتر ثبت دامنه در ایران است. دامنه‌های مختلفی در وب‌سایت هاست ایران قابل ارائه هستند که بسته به نوع آن‌ها قیمت‌های مختلفی دارند. البته قیمت‌های ارائه‌شده در سایت هاست ایران برای ثبت دامنه کمی بیشتر از میانگین آن در دیگر سایت‌ها است و ممکن است تامین آن برای بسیاری سخت باشد.

گران‌ترین دامنه‌ی ارائه‌شده در سایت هاست ایران که یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه است، دامنه‌ی biz است که برای پرداخت آن باید سالانه ۴۶۸ هزار تومان پرداخت کنید. دامنه‌های org و net نیز با حق اشتراک سالانه ۳۲۳ هزار تومان دو دامنه‌ی گران‌قیمت دیگری هستند که سایت هاست ایران ارائه می‌کند.

دامنه‌ی ir هم با حق اشتراک سالانه ۱۶ هزار تومان ارزان‌ترین دامنه‌ای است که می‌توانید در هاست ایران پیدا کنید. هاست ایران تضمین کرده درصورت خرید دامنه از این سایت، دامنه‌ی موردنظر شما به‌صورت آنی ثبت خواهد شد. 

این شرکت به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه در زمینه‌ی حافظت از امنیت داده‌ی شخصی شما نیز فعال عمل کرده و در پنل سایتش حفظ اطلاعات شخصی کاربران را تضمین کرده است. علاوه بر این هاست ایران به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ۱۵۰ پسوند مختلف دامنه‌ی موردنظر خود را ثبت کنید.

هاست ایران به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه خدمات رزرو دامنه و مالکیت دامنه را هم انجام می‌دهد و شما می‌توانید دامنه‌ی اشغال‌شده‌ی مدنظر خود را ثبت کنید تا به محض خالی‌شدن در اختیار شما قرار بگیرد. این سایت به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه با استفاده از مالکیت و حفظ حریم خصوصی کاربران، هم درجه‌ی امنیت خدمات خود را بالا برده و هم محیط امن‌تری برای ثبت اطلاعات مخاطبان فراهم کرده است. همانطور که در بخش‌های قبل هم گفتیم، هزینه‌ی خدمات در هاست ایران کمی بالا است و بهتر است اگر به‌دنبال هاست‌های ارزان‌قیمت و سبک هستید، از سایر مراکز ارائه‌دهنده‌ی دامنه استفاده کنید.

معرفی وب سایت ایران‌ هاست

ایران‌هاست نیز یکی دیگر از شرکت‌های برتر ثبت دامنه است که می‌توانید دامنه‌های موردنیاز یا دلخواهتان را از آن دریافت کنید. ایران‌هاست می‌تواند دامین شما را به نام خود یا شرکتتان ثبت کند. علاوه بر این تمامی مراحل ثبت دامین به‌صورت ۲۴ ساعته و به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و نیازی به مراجعه‌ی حضوری نیست. ویژگی جالبی که جای ایران‌هاست را در میان شرکت‌های برتر ثبت دامنه محکم کرده است.

ایران‌هاست مدعی است که می‌تواند کامل‌ترین کنترل پنل تحت وب را ارائه کند. دامین‌های ثبت‌شده در ایران‌هاست مجهز به قفل هستند و متقاضی برای امنیت بیشتر داده‌هایش می‌تواند آن را بسته نگه دارد. 

نام سرورهای دامین می‌تواند توسط مالک آن تغییر کند. علاوه بر آن مالک می‌تواند نام سرورهای موردنظر خود را با آی‌پی‌های دلخواه ثبت کند. 

قیمت دامین‌های ایران‌هاست حتی از دامین‌های هاستِ ایران هم گران‌تر است و اشتراک دامین یک ساله biz معادل با ۶۳۹ هزار تومان است. ایران‌هاست دامین‌های خود را در دوره‌های یک‌ساله، دوساله، سه‌ساله، پنج‌ساله و ده‌ساله ارائه می‌کند. 

دامنه‌ی shop با اشتراک سالانه‌ی یک میلیون و ۷۰ هزار تومان گران‌ترین اشتراک یک‌ساله‌ی ایران‌هاست است. پس از آن tv با یک میلیون و ۵۵ هزار تومان گران‌ترین دامین بعد از shop است.

دو دامین co و photo نیز با قیمت تقریبی ۹۵۰ هزار تومان از دامین‌های گران‌قیمت ایران‌هاست به‌حساب می‌آیند. دامین‌های سری ir هم مثل ac.ir و ad.ir ارزان‌ترین دامین‌های ایران‌هاست هستند و برای خرید اشتراک سالانه‌ی آن‌ها باید ۲۵ هزار تومان بپردازید.

با طی‌شدن زمان اشتراک دامین، ایران‌هاست از طریق ایمیل و شماره‌تلفن ثبت‌شده در سایت شما را مطلع می‌کند و شما می‌توانید به‌صورت کاملا آنلاین نسبت به تمدید اشتراک دامنه‌ی خود اقدام کنید. همچنین ایران‌هاست علاوه بر تدوین فایل‌های راهنما به‌صورت ۲۴ ساعته از شما در برابر مشکلات احتمالی پشتیبانی خواهد کرد.

لازم است بدانید هزینه‌ی تمدید دامین نیز مانند تعرفه‌های ثبت دامین است و اینکه شما پیش از این هم دامین خود را ثبت کرده باشید، تغییری در هزینه‌ی دریافتی از شما ایجاد نخواهد کرد. ایران‌هاست به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه همچنین می‌تواند در انتقال دامین نیز به شما کمک کند؛ به‌طورکلی هنگامی که یک دامنه انتقال پیدا کند، ارائه‌دهنده‌ی خدمات قبلی نیز بلافاصله خدمات ارسالی را قطع می‌کند. ایران‌هاست به شما کمک می‌کند تا روند انتقال دامین خود را هرچه سریع‌تر و با اطمینان خاطر انجام دهید.

معرفی شرکت‌های برتر ثبت دامنه

معرفی وب سایت ایرنیک

ایرنیک نیز یکی از شرکت‌های برتر ارائه‌دهنده‌ی دامنه‌های مختلف است که می‌تواند دامنه‌های موردنظر شما به‌راحتی ثبت کند.

پنل شما در ایرنیک حاوی دامنه‌هایی است که از این شرکت خریداری و ثبت کرده و یا رزرو کرده‌اید. در بخش «دامنه‌های من» می‌توانید تغییراتی همچون به‌روزرسانی دامنه‌ها، به‌روزرسانی یا تغییر اطلاعات DNS و همچنین تمدید یا لغو دامنه‌ها را انجام دهید. 

یکی از متفاوت‌ترین خدمات و در عین حال یکی از نقاط قوت این سایت به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه، دارابودن امکان خریدوفروش دامنه در سایت است. افراد مختلف می‌توانند با مراجعه به پنل شخصی دامنه‌های خود را آزاد کرده و بفروشند و یا دامنه‌های آزاد را خریداری کنند. 

معرفی وب سایت هاست‌ نگار

یکی دیگر از شرکت‌های برتر ثبت دامنه هاست‌نگار است. هاست‌نگار برای ثبت دامنه‌های مختلف قیمت‌هایی به‌نسبت منصفانه دارد و برای خرید از آن نیازی نیست هزینه‌های غیرمتعارف بپردازید. این سایت به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر ثبت دامنه‌، دامنه‌ی ir را تنها با حق اشتراک ۱۵ هزار تومان ارائه می‌کند. هاست‌نگار با دارابودن یک پنل مدیریت دامنه‌ی کاربردی، به مالک هر دامنه این امکان را می‌دهد تا به‌سادگی برای تمدید دامنه‌ی خود اقدام کند.

گران‌ترین دامنه‌ها در هاست‌نگار، دامنه‌ی co با حق اشتراک ۸۱۵ هزار تومان و دامنه‌ی info با حق اشتراک ۵۴۵ هزار تومان است. هاست‌نگار علاوه بر امکان ثبت دامنه‌های داخلی، می‌تواند در ثبت دامنه‌های خارجی هم به شما کمک کند. 

ذکر این نکته نیز ضروری است که هاست‌نگار نمی‌تواند دامنه‌های پریمیوم را ثبت کند و طبق توضیحات سایت هاست‌نگار، اگر پس از بررسی مشخص شود که دامنه‌های موردنظر قابلیت ثبت‌شدن ندارند، فرآیند عودت وجه به مشتری انجام خواهد شد. دامنه‌هایی مثل iran.news و Tehran.city قابل ثبت‌شدن نیستند. این محدودیت به‌دلیل محدودیت‌هایی بین‌المللی است که اجازه نمی‌دهد دامنه‌های مختلف با نام شهرها، کشورها و یا مناطق جغرافیایی خاص ثبت شوند. 

هاست‌نگار برای هر دامنه سه تعرفه‌ی مشخص تعریف کرده است؛ بر همین اساس برای ثبت دامنه‌ی ir باید مبلغ ۱۵ هزار تومان پرداخت شود، برای انتقال آن ۱۷ هزار تومان و برای تمدید هم مشابه با فرآیند ثبت، تعرفه‌ی ۱۵ هزار تومانی در نظر گرفته شده است. این سه تعرفه برای تمامی دامنه‌های قابل‌ارائه، در جدول سایت هاست‌نگار ارائه شده‌اند. 

جمع‌بندی

همانطور که دیدید شرکت‌های مختلف ارائه‌دهنده‌ی دامنه، قوانین و خدمات مختلفی دارند. هزینه‌های ثبت و انتقال دامنه در همه‌ی آن‌ها متفاوت است و از الگوی خاصی پیروی نمی‌کند. علاوه بر این تنوع شرکت‌های برتر ثبت دامنه به شما این امکان را می‌دهد تا با ارزیابی شرایط اقتصادی و همچنین چگونگی پشتیبانی سایت ارائه‌دهنده، نسبت به ثبت یا تمدید دامنه اقدام کنید. 

ضعف‌های شرکت‌های برتر ثبت دامنه باید در کنار نقاط قوت ارائه‌ی خدمات آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانید با مقایسه‌ی آن‌ها به برآوردی منطقی برسید. 

فرقی نمیکند شغل شما وکالت است یا سالن زیبایی برای داشتن یک کسب‌وکار موفق باید سایتی قدرتمند داشته باشید و فرآیند خرید دامنه و خرید هاست، دو فرآیندی هستند که باید به‌دقت آن‌ها را انجام دهید. بسته به اینکه قرار است در چه زمینه‌ای فعالیت کنید، دامنه‌های مناسب شما متغیر هستند و باید بر اساس کارکرد سایت خود و مشاوره از پشتیبانی شرکت‌های برتر ثبت دامنه اقدام به خرید و راه‌اندازی دامنه کنید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • شادی 2 سال پیش

    محتوای مفیدی بود ممنون از شما و تیم خوب سامانه فعال شده

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید