طراحی سایت با وردپرس

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 6 دقیقه

روش های مختلفی برای طراحی سایت وجود دارد که وردپرس یکی از راحت ترین آن ها است. همین راحتی منجر شده افراد زیادی تمایل داشته باشند طراحی سایت با وردپرس را فرا بگیرند. وردپرس یک گزینه عالی است؛ زیرا قالب وردپرس شما را ایجاد، نصب و پیکربندی می کند. همچنین پشتیبانی ، بروز رسانی و میزبانی منحصر به فردی را برای وب سایت شما ارائه خواهد داد. مزیت بزرگ وردپرس معماری برنامه ریزی شده آن برای بهینه سازی سایت است. سایت شما باید کاملاً برنامه‌ریزی شده و درگوگل سئو باشد تا بازدید بسیاری داشته باشد؛ بنابراین با ساخت یک وب …

روش های مختلفی برای طراحی سایت وجود دارد که وردپرس یکی از راحت ترین آن ها است. همین راحتی منجر شده افراد زیادی تمایل داشته باشند طراحی سایت با وردپرس را فرا بگیرند. وردپرس یک گزینه عالی است؛ زیرا قالب وردپرس شما را ایجاد، نصب و پیکربندی می کند. همچنین پشتیبانی ، بروز رسانی و میزبانی منحصر به فردی را برای وب سایت شما ارائه خواهد داد. مزیت بزرگ وردپرس معماری برنامه ریزی شده آن برای بهینه سازی سایت است. سایت شما باید کاملاً برنامه‌ریزی شده و درگوگل سئو باشد تا بازدید بسیاری داشته باشد؛ بنابراین با ساخت یک وب سایت محبوبیت با وردپرس انجام تجارت در اینترنت آسان تر و ارزان تر می شود.

مراحل ساخت وب سایت در وردپرس

برای طراحی سایت با وردپرس نیازی نیست که یک متخصص برنامه نویسی باشید و خودتان می توانید این امر را انجام دهید. وردپرس یکی از پرکاربردترین پلتفرم های جهان است؛ زیرا علاوه بر رایگان بودن نصب آن، پیکربندی آسان و بسیار متنوع دارد. این ابزار همچنین دارای ده ها موضوع است و به راحتی برای موتورهای جستجو و دستگاه های تلفن همراه بهینه سازی می شود. برای کمک به ایجاد یک وب سایت وردپرسی، یک راه آسان و بدون دردسر را ذکر خواهیم کرد. با پیروی از این دستورالعمل ها و نکات بازاریابی دیجیتال می توان به زودی سایت وردپرس خود را آماده و از آن استفاده کنید. چه برای تجارت الکترونیکی یا فقط برای تبلیغ شرکت و افزایش فروش کسب و کارتان باید یک وب سایت داشته باشد.

 • اولین مورد ثبت دامنه است:
  برای انجام این کار، به وردپرس دسترسی پیدا کنید. دامنه ای را که می خواهید ثبت شود را جستجو و در صورت وجود، فقط روی استخدام کلیک کنید و مراحل بعدی که توسط وب سایت نشان داده شده است را دنبال کنید. نکته: برای ثبت دامنه با استفاده از سایت‌هایی که ثبت‌ ها در آن ها انجام می‌شود خودداری کنید؛ زیرا ممکن است باعث هزینه سنگینی برای شما باشد. سپس ممکن است هنگام تصمیم به تغییر ارائه‌دهنده با مشکل مواجه شوید.
 • یک میزبان وب استخدام کنید: 
  پس از ثبت دامنه وب سایت نوبت به تعیین محل میزبانی آن می رسد. برای صرفه جویی در وقت شما، یک پیشنهاد خوب این است که یک برنامه میزبانی وب سایت از شرکت دیگری که از وردپرس پشتیبانی می کند، مانند لیمو هاست انتخاب کنید. پس از خرید طرح ایده آل برای نیازهای خود، دو مرحله ضروری برای ایجاد یک وب سایت وردپرس وجود دارد‌. : دامنه و هاست.
 • وردپرس را نصب کنید:
  پس از انجام دو مرحله قبلی، ایمیلی از شرکت میزبان دریافت خواهید کرد. که حاوی لاگین و رمز عبور شما می باشد فقط از طریق ایمیل خوش‌آمدگویی به پنل مدیریت دسترسی خواهید کرد و وردپرس را نصب کنید.به طور کلی، پوشه نصب معمولا با wp پر می شود، یعنی اگر آن را به همین صورت نگه دارید، سایت شما دارای wp می شود. اگر wp را نمی خواهید، فقط این فیلد را پاک کنید.

اگر می خواهید کم کم سایت را ایجاد کنید، در این قسمت چیزی مانند 2017 یا news site  بنویسید، سایت شما www…….com/2017/  خواهد بود. شما می توانید قبل از ساخت نسخه قطعی آن را به طور مداوم به روز کنید و آن را به مکان جدید در وب ببرید. زبان پیش‌فرض وردپرس انگلیسی است، برای تغییر آن، کافیست روی تنظیمات در منوی کناری پنل کلیک کرد و در مورد زبان سایت، زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 • موضوعی را انتخاب کنید:
  برای ایجاد سایت وردپرسی باید یک موضوع تعریف کرد. برای انجام این کار، روی موضوعات در منوی ظاهر کلیک و گزینه‌ها را مرور کنید. زمان آپلود در همان منوی استفاده شده قبلی، روی افزودن جدید کلیک و تم خود را آپلود کنید. پس از این مرحله بر روی لینک فعال سازی کلیک کرد تا تم انتخابی فعال شود. برای مشاهده آن کافیست روی عنوان سایت در بالا کلیک کنید.
 • منو را پیکربندی کنید:
  مهم است که وب سایت شما برای چه صفحات و پست های سازماندهی شده است؛ همچنین برای جذب مخاطبان و چه هدفی ایجاد بهینه سازی تبدیل ارائه شده است. سفارشی کردن منو، روی ظاهر و سپس منو کلیک کرد تا یک نام برای منو خود وارد کنید. بعد از آن روی منو کلیک کرد. تابعد از ایجاد، صفحات مورد نظر را بتوان انتخاب کرده و روی Add to menu  و Save Menu کلیک کنید. برای اینکه منو در سایت شما ظاهر شود، روی مدیریت موقعیت ها کلیک کنید، منوی ایجاد شده را در گزینه منوی اصلی انتخاب شود سپس می توانید سایت را ذخیره و مشاهده کرد. افزونه ها و ویجت ها را فعال کنید، آیا می خواهید قابلیت هایی را به وب سایت جدید خود اضافه شود. افزونه ها و ویجت ها را اضافه و تفاوت را ببینید. به منوی افزونه ها جدید مراجعه کنید تا مواردی را که به بهترین وجه برای شما مناسب است و با کسب و کار شما مطابقت دارند، بررسی و نصب شود.

نکته، افزونه برای وردپرس را در گوگل جستجو کنید و از چندین گزینه بهره ببرید. برای ابزارک ها، به قسمت Presentation Widgets  بروید و اجزای مورد نظر را به پنل سمت راست بکشید. به روشی که می خواهید سفارشی کنید، گزینه ها را می توانند اضافه یا حذف شودند. تنظیمات کلی، با آماده بودن قسمت ساختاری می توانید به مطالب، تصاویر و سایر اطلاعات کلی توجه کرد. به یاد داشته باشید که لازم نیست منتظر بمانید تا سایت شما کاملاً آماده راه اندازی شود. شما می‌توانید کم کم آن را بروزرسانی کنید تا زمانی که می‌خواهید آماده شود. به عنوان مهمترین نکات برجسته در سایت می توان اشاره کرد. بهینه سازی عنوان، بهینه سازی URL پیاده سازی پلاگین برای سئو، بهینه محتوای کل، ادغام با شبکه های اجتماعی.

طراحی سایت با وردپرس

ایمنی و محافظت وب سایت با وردپرس

وردپرس با در نظر گرفتن امنیت توسعه یافته است و به عنوان یک پلتفرم بسیار امن برای اجرای یک وب سایت در نظر گرفته می شود. با این حال، درست مانند دنیای واقعی، اینترنت می تواند مکانی نامشخص باشد. مزاحمت هایی وجود دارد که می‌خواهد تا آنجا که می‌توانید به وب‌سایت‌های زیادی دسترسی پیدا کنید.برای محافظت از وب سایت خود، چند کار ساده وجود دارد که می توانید انجام دهید تا وب سایت خود را به راحتی امن تر کنید.

به این فکر کنید اگر هکر هستید و می‌خواهید تا حد امکان وب‌سایت‌ها را آلوده کنید، می‌توانید یک نقص امنیتی را در نرم‌افزار جداگانه‌ای که در هر وب‌سایت اجرا می‌شود پیدا کنید یا می‌توانید یک نقص امنیتی در اکثر وب‌سایت‌ها پیدا کرد تا نرم افزار محبوبی که توسط وب سایت ها استفاده می شود و همه آنها را آلوده می کند. اگر یک هکر بتواند یک حفره امنیتی در خود وردپرس یا یک تم برای محبوبیت وردپرس پیدا کند، به آنها اجازه می دهد تا به سرعت تعداد زیادی از وب سایت ها را با استفاده از حملات خودکار آلوده کنند.

حرف آخر
نصب وردپرس کاری است که تنها با چند کلیک از داخل کنترل پنل هاستینگ قابل انجام است. شما می توانید یک وب سایت وردپرسی را تنها در چند دقیقه راه اندازی کنید. و به راحتی کسب کار جدیدی برای خود ارائه دهید. سایت سامانه فعال شده برای شما روش های اصولی راه اندازی یک وب سایت در سایت وردپرس اطلاعاتی برای شما قرار داد است. با مطالعه این مقاله می توانید به راحتی سایت خود را راه اندازی کنید.

4.6/5 - (9 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید