آشنایی با استراتژی تولید محتوا

آشنایی با استراتژی تولید محتوا

دسته‌بندی‌ها دیجیتال مارکتینگ
نویسنده زهرا امیدی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

امروز مهم ترین عامل در فروش و همچنین بازدید بالا تولید محتوای با کیفیت می باشد.  چند سالی است که شیوه تولید محتوا به طور کلی تغییر کرده است. در عصر جدید می توان گفت بسیاری از کارهای خدماتی و فروش بر مبنای تولید محتوای با کیفیت می چرخد. به همین دلیل باید به طور کامل با بازاریابی محتوا و استراتژی تولید محتوا آشنا باشیم. در این مقاله شما را با استراتژی تولید محتوا آشنا می کنیم و نکات لازم را به شما آموزش می دهیم؛ پس تا پایان با ما همراه باشید. استراتژی تولید محتوا چیست؟ تعاریف گوناگونی برای …

امروز مهم ترین عامل در فروش و همچنین بازدید بالا تولید محتوای با کیفیت می باشد.  چند سالی است که شیوه تولید محتوا به طور کلی تغییر کرده است. در عصر جدید می توان گفت بسیاری از کارهای خدماتی و فروش بر مبنای تولید محتوای با کیفیت می چرخد. به همین دلیل باید به طور کامل با بازاریابی محتوا و استراتژی تولید محتوا آشنا باشیم. در این مقاله شما را با استراتژی تولید محتوا آشنا می کنیم و نکات لازم را به شما آموزش می دهیم؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

استراتژی تولید محتوا چیست؟

تعاریف گوناگونی برای استراتژی تولید محتوا وجود دارد. شاید هر فرد عادی نتواند این تعریف ها را درک کند. استراتژی تولید محتوا در عین حال که ساده به نظر می رسد بسیار پیچیده است. به طور کلی می توان گفت استراتژی تولید محتوا یعنی شما بر اساس اهداف مشتری کسب و کار خود یک برنامه دقیق و کامل برای او داشته باشید. به بیان ساده تر شما باید هدف های متقاضی را بشناسید و متناسب با آنها و در جهت رفع نیازهای مشتری برنامه ریزی دقیق انجام دهید.

اهمیت استراتژی تولید محتوا

شاید بهتر باشد برای این که با میزان اهمیت استراتژی تولید محتوا آشنا شوید، روی برخی موارد شناخت پیدا کنید. در ادامه برخی  از دلایل اهمیت استراتژی تولید محتوا را بیان خواهیم کرد:

 • کم هزینه بودن

همه ما می دانیم برای دیده شدن باید هزینه کرد. اما این هزینه اگر در راه اشتباهی باشد علاوه بر اینکه شما کسب و کارتان دیده نمی شود، بلکه سبب از دست رفتن هزینه ای که صرف کردید خواهد شد. توجه داشته باشید که شما در صورت داشتن یک استراتژی تولید محتوا می توانید از هدر رفتن هزینه خود جلوگیری کنید.

 • جلوگیری از صرف وقت

باور اشتباهی است که برای رونق کسب و کار و همچنین دیده شدن باید زمان زیادی صرف کنید. بر کسی پوشیده نیست که تبلیغات زمان براست، علاوه بر این در صورت تبلیغ نکردن کسب و کار شما خیلی دیر دیده می شود. حتی ممکن است شما دیگر از آن کار منصرف شوید. اما اگر یک استراتژی تولید محتوا صحیح داشته باشد در زمان خیلی کم می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید و در زمان صرفه جویی کنید.

 • افزایش قدرت رقابت

در عرصه ای که شما مشغول به فعالیت هستید افراد زیادی در حال فعالیت هستند.  شما باید با تمام این افراد رقابت سالمی داشته باشید. داشتن رقابت درست سبب می شود انگیزه شما افزایش یابد و شما بیشتر تلاش کنید و عملکرد بهتری داشته باشید. داشتن یک استراتژی تولید محتوا می تواند قدرت رقابت شما را به حد چشمگیری افزایش دهد. افزایش قدرت رقابت  به عملکرد بهتر شما کمک می کند.

 • هدفمندی

افراد برای تولید محتوا و رونق کسب و کار خود نیاز به تعیین هدف دارند. اگر هیچگونه هدفی در تولید محتوا خود نداشته باشید این امر فقط سبب صرف هزینه و زمان شما خواهد شد.  نداشتن هدف می تواند تاثیر بسیار بدی روی محتوای شما داشته باشد. استراتژی تولید محتوا با داشتن ویژگی تعیین هدف، خواهد توانست کمک شایانی به شما کند. لذا داشتن Content Strategy می تواند، هدفمندی تولید محتوا را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد.

 • جذب مخاطب

نکته ای که در تولید محتوا بسیار حائز اهمیت می باشد جذب مخاطب است.  همه ما می دانیم بخش اعظمی از تولید محتوا برای جذب مخاطب و جلب توجه آنها انجام می شوند. شما با داشتن استراتژی تولید محتوا می توانید مخاطب خود را جذب کنید. توجه داشته باشید که ویژگی استراتژی تولید محتوا اینگونه است که می ‌تواند به حد چشمگیری سبب جلب توجه مخاطب شود. همین جلب توجه مخاطب می تواند کسب و کار شما را به حد چشمگیری رونق ببخشد.

 • رضایت متقاضی

همه ما می دانیم اگر محتوایی که تولید می کنیم رضایت مخاطب را جلب نکند به این معناست که هیچ گونه محتوایی تولید نکرده ایم. تولید محتوا باید به گونه ای باشد که رضایت مخاطب را جلب کند. استراتژی تولید محتوا می تواند به نویسندگان کمک کند محتوایی تولید کنند که رضایت مشتری را افزایش دهد. پس اگر می خواهید رضایت مخاطبان را جلب کنید حتماً استراتژی تولید محتوا را در محتوای خود جدی بگیرید و به کار ببرید.

 • تقویت برند

برند برای رونق یک کسب و کار و دیده شدن بسیار حائز اهمیت است. در تقویت یک برند عوامل مختلفی دخیل هستند که یکی از این عوامل استراتژی تولید محتوا است. تولید محتوا می تواند باعث تقویت برند شود. توجه داشته باشید بعد از برند سازی شما باید آن را تقویت کنید تا بتواند را مخاطب جذب کند. در صورت داشتن استراتژی تولید محتوای درست برند خود را می توانید بسیار خوب تقویت کنید.

 • افزایش بازدهی

بسیاری از محتواهای تولید شده برای بالا بردن بازدهی کسب و کار و فروش بیشتر می باشد. قطعاً باید برای افزایش بازدهی شغلی محتوای با کیفیت تولید کنیم. محتوای با کیفیت اثر بخشی فراوانی بر روی مخاطب دارد و می‌تواند به حد چشمگیری باعث دیده شدن کار شما شود. از جمله عواملی که در بازده بالای محتوا تاثیر گذار هستند می توان به استراتژی تولید محتوا اشاره کرد. استراتژی تولید محتوا می تواند بازدهی و اثر بخشی فراوانی روی مخاطب داشته باشد.

 • افزایش تعامل با کاربران

برای هر کسب و کاری تعامل و مشارکت کاربران بسیار مهم است. دقت کنید که تعامل و مشارکت  کاربران می تواند کسب و کار شما را رونق ببخشد و شما را به هدفتان برساند. با کمک استراتژی تولید محتوا می توانید محتوای درست و هدفمند تولید کنید و موجب افزایش تعامل خود با کاربران و مخاطبان هدف شوید. به عبارتی شما با داشتن یک استراتژی تولید محتوا بی نظیر می توانید با کاربران خود به راحتی ارتباط برقرار نمایید و رضایت آنها را بیشتر کنید.

آشنایی با استراتژی تولید محتوا

محبوب شدن در گوگل با استراتژی تولید محتوا

از جمله مهم ترین عواملی که برای گوگل بسیار حائز اهمیت می باشد رضایت مخاطبان است. می توان گفت محوریت گوگل روی رضایت مخاطبان می چرخد. همیشه گوگل به دنبال راهکارهایی است که بتواند رضایت مخاطبین زیادی را جلب کند. از جمله این عوامل به کارگیری هوش مصنوعی  است.  گوگل با به کارگیری هوش مصنوعی ارتباط بین کلمات و جملات را به خوبی درک می کند.

گوگل محتواهایی را که رضایت زیادی  دارند بیشتر مدنظر قرار می‌دهد و به  آن ها توجه ویژه می کند.  در نظر داشته باشید که این ویژگی گوگل روز به روز در حال پیشرفت است. پس  در هنگام قرار دادن محتوا در سایت باید بسیار دقت کنید که محتوای شما کاملا صحیح باشد و استراتژی تولید محتوا داشته باشد؛ زیرا از این طریق می تواند در گوگل شما را بسیار محبوب کند  و شما خواهید توانست با قرار گیری در صفحه نتایج و پیشنهادات گوگل جایگاه شغلی خود را ارتقا بخشید و بازدید بیشتری کسب کنید.

این محبوب  شدن سبب می شود محتوای شما بیشتر در گوگل دیده شود. گوگل سعی می کند خود را به عنوان یک مخاطب فرض کند و با دید یک مخاطب به محتوای شما نگاه کند. پس محتوای با کیفیت با بهره گیری از استراتژی تولید محتوا در سایت های خود قرار دهید.

روش تعیین استراتژی تولید محتوا

مهمترین عامل در استراتژی تولید محتوا تعیین روش استراتژی تولید محتوا است.  شاید در ابتدا فکر کنید این کار خیلی پیچیده و دشوار است که البته پیچیدگی های خاص خود را هم دارد. اما شما با یادگیری اصول آن به راحتی می توانید اقدام به تولید محتوای با کیفیت کنید. اکنون مهم ترین روش های استراتژی تولید محتوا را برای شما بازگو می کنیم.

 • داشتن هدف و مشخص کردن آن

می توان گفت مهم ترین عامل در استراتژی تولید محتوا داشتن هدف است. تعیین کردن هدف می تواند شما را از سردرگمی در بیاورد.  شما با مشخص کردن هدف تان می دانید چه راهی را قرار است در پیش بگیرید. توجه داشته باشید که تعیین کردن هدف در شناخت بهتر مخاطبان بسیار به شما کمک می کند. علاوه بر این شما با تعیین کردن هدف می دانید که چه نوع محتوای قرار است تولید کنید.

 • بررسی کسب و کار 

قطعاً قبل از تولید محتوا باید کسب و کار مورد نظر را به طور دقیق بررسی کنید.  توجه داشته باشید که استراتژی تولید محتوا در تعیین کردن نوع محتوا و همچنین بررسی کسب و کار می تواند بسیار به شما کمک کند. بررسی کسب و کار شامل نوع محصولات، تعیین روش تبلیغ و تولید محتوا، بازدهی بیشتر کدام محصول، محبوب بودن کدام محصول در فروش و…می باشد.

 • تعیین روش منتشر کردن محتوا 

بعد از تولید محتوا باید تعیین کنید آن را در چه کانالی می خواهید انتشار دهید. کانال های گوناگون و متفاوتی برای انتشار دادن محتوا وجود دارد که از جمله آن می توان به اینستاگرام،  تلگرام، یوتیوب و… اشاره کرد. روش منتشر کردن محتوا با توجه به کسب و کار شما و همچنین نیاز شما متفاوت است. توجه داشته باشید که حتما باید این محصول را به خوبی و در کانال درست منتشر کنید.

 • کلمات کلیدی

کلمات کلیدی نقش بسزایی در تولید محتوای با کیفیت دارند. اگر شما می خواهید محتوای باکیفیت تولید کنید باید حتماً از کلمات کلیدی درست و پربازده استفاده کنید. این موارد تنها بخش کوچکی از استراتژی تولید محتوا به حساب می آیند. شما با رعایت این موارد می توانید محتوای بسیار با کیفیت در اختیار متقاضیان خود قرار دهید.

آشنایی با استراتژی تولید محتوا

سخن پایانی

امروز استراتژی تولید محتوا و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بسیار مهم است. اگر سایت یا محتوای شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد می‌تواند کسب و کار شما را به طور چشمگیری رونق ببخشد. این امر با در نظر داشتن این است که در دنیای امروز بسیاری از خریدها اینترنتی شده است. مجموعه شما باید حتماً در فضای کسب و کار اینترنتی پیشتاز باشد.

سامانه فعال شده که در زمینه طراحی و خدمات سایت به ویژه تولید محتوا  فعالیت می‌کند، در فهرست بهترین های این حوزه است. همچنین این مجموعه بهترین خدمات را در زمینه سئو و تولید محتوا به کاربران خود ارائه می‌دهد. اگر شما هم در زمینه طراحی، بهبود عملکرد سایت و سئو محتوا و مطالب و… نیاز به هرگونه خدمات دارید، می ‌توانید از خدمات این سایت بهره بگیرید و تحولی در کسب و کار خود ایجاد کنید.

4.6/5 - (29 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • عسل 1 سال پیش

  خیییییییلی کامل بود کلی مرسی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید