بهترین امکانات در طراحی سایت

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده سعید حسینی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 12 دقیقه

استفاده از بهترین امکانات در طراحی سایت بسیار مهم است؛ زیرا امروزه سایت های مختلفی در زمینه طراحی سایت وجود دارند و اگر شما قصد دارید یک سایت را برای فروشگاه خود طراحی کنید، برای اینکه سایت شما مورد توجه بیشتری قرار گیرد باید از امکانات مناسبی بهره بگیرید. برای اولین بار تیم برلی، وب را در سال 1991 طراحی کرد. در این  وب سایت از ابر متن و پست الکترونیکی بهره برده شده بود و جالب اینجاست که این وب سایت ساده که فاقد گرافیک، رنگ ‌بندی و تصویر است، هنوز هم وجود دارد. از آن زمان تا کنون …

استفاده از بهترین امکانات در طراحی سایت بسیار مهم است؛ زیرا امروزه سایت های مختلفی در زمینه طراحی سایت وجود دارند و اگر شما قصد دارید یک سایت را برای فروشگاه خود طراحی کنید، برای اینکه سایت شما مورد توجه بیشتری قرار گیرد باید از امکانات مناسبی بهره بگیرید. برای اولین بار تیم برلی، وب را در سال 1991 طراحی کرد. در این  وب سایت از ابر متن و پست الکترونیکی بهره برده شده بود و جالب اینجاست که این وب سایت ساده که فاقد گرافیک، رنگ ‌بندی و تصویر است، هنوز هم وجود دارد.

از آن زمان تا کنون تغییر و تحولات زیادی در این عرصه و پیشرفت فناوری های وب حاصل شده است. تأثیر این تحولات را می توان در کسب و کار و تجارت سنتی به وضوح دید. از فناوری های وب که به کمک تجارت سنتی آمده است، می توان به طراحی سایت اشاره کرد. اگر می خواهید از این فناوری در جهت گسترش کسب و کار خود بهره ببرید، باید به مواردی همچون نحوه طراحی وب سایت، مراحل مختلف طراحی آن و هزینه ای که باید صرف دیزاین آن شود، به دیده موضوعی مهم بنگرید. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی کامل و جامع از طراحی سایت و بهترین امکانات در طراحی سایت در اختیار شما قرار دهیم.

 

طراحی سایت چیست؟

برای بررسی بهترین امکانات در طراحی سایت باید از مواردی همچون تعریف طراحی سایت شروع کنیم. در پاسخ به سؤال طراحی سایت چیست؟ می توان جواب مختصر و مفیدی به این شکل داد: باز طراحی، ساخت و بهینه سازی یک پایگاه اینترنتی به منظور اطلاع رسانی از خدمات و محصولات، را طراحی وب سایت یا Web Design نامیده می گویند. به عبارتی وب دیزاین یا طراحی سایت، به توانایی بالایی در ساماندهی صفر تا صدی یک وب سایت بستگی دارد. در کل عملیات طراحی سایت مواردی همچون طراحی برنامه های مربوط به متون، تولید محتوا، فایل های صوتی، تصاویر و موارد این چنینی را در بر می گیرد.

اگر برای گسترش و شناساندن کسب و کار خود به این نتیجه رسیدید که نیاز به داشتن وب سایت دارید، باید چالش هایی همچون چگونگی دیزاین و راه اندازی وب سایت را حتماً به عنوان مواردی مهم مد نظر قرار دهید. خبر خوب اینکه، این مشکل را می توان به کمک مدیریت محتوای وردپرس یا وب سایت اختصاصی برطرف کرد. برای اطلاع یافتن از بهترین امکانات در طراحی سایت ابتدا باید با انواع وب سایت ها آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی را به دست اورید.

انواع وب سایت

در کل وب سایت به دو نوع تقسیم بندی می شود. گروه اول به صورت پایه کدنویسی خواهند شد و گروه دوم از جمله مواردی هستند که نیازمند کدنویسی نیستند. عمده تفاوت این دو دسته وب سایت، مربوط به بخش مدیریت محتواست. در صورتی که سیستم مدیریت محتوا نداشته باشید، حتی برای اعمال یک تغییر کوچک هم باید به قسمت هاست رجوع کنید. اما در صورتی که از سیستم مدیریت محتوا برخوردار باشید، با کشیدن و رها کردن محتوا، می توانید آن را به سایت خود اضافه نمایید.

اگر قصد طراحی سایت اختصاصی را دارید باید از یک برنامه ‌نویس یاری بخواهید، البته برای طراحی سایت با وردپرس یا CMS اوضاع به طور کلی متفاوت خواهد بود. اگر قصد ثبت سفارش برای طراحی یک وب سایت را داشته باشید، از چالش های پیش روی شما، انتخاب نوع سیستمی است که برای تولید محتوا انتخاب می کنید. در ادامه به شرح و بست سایت اختصاصی و وردپرس خواهیم پرداخت تا بتوانید انتخاب هوشمندانه‌ تری داشته باشید.

طراحی سایت با وردپرس

وردپرس نوعی سیستم کاربردی برای تولید محتوا به شمار می رود که به شما در جهت طراحی سایت یاری می رساند.

به کمک سیستم وردپرس، می توان بدون دانش کد نویسی، وب سایت مورد نظر را با استفاده از امکانات آن، در بستر اینترنت طراحی و ویرایش کرد. جالب است بدانید که پیشروترین سیستم ویرایش تولید محتوا در وب سایت محبوبی همچون ویکی ‌پدیا (با 34 درصد آمار)، به وردپرس تعلق می گیرد. این سیستم در میان صد سیستم تولید محتوا در ویکی ‌پدیا، جایگاه نخست را داراست و جالب ‌تر اینکه، از هر سه وب سایتی که از آن در سطح اینترنت بازدید می کنید، یک مورد توسط سیستم ورد پرس طراحی یا ویرایش شده است.

بهترین امکانات در طراحی سایت در این سیستم تولید محتوا مزایای بسیار گسترده و متنوعی دارد؛ اما در کل می توان به صورت فشرده آن ها را به این صورت دسته بندی و معرفی کرد:

 • خدماتی که با طراحی سایت با وردپرس نصیب شما می شود، کاملا رایگان است
 • این سیستم، یک سیستم باز یا به اصطلاح open source  به شمار می رود
 • بدون نیاز به کد نویسی می توانید از آن برای طراحی هر وب سایتی بهره ببرید
 • این سیستم تولید محتوا به طرز جالبی انعطاف‌پذیر بوده و برای شما امکان شخصی سازی را به راحتی محیا می کند.
 • این سیستم بسیار بهینه، سریع و امن به شمار می رود
 • توانایی اداپته شدن و بهینه سازی بالا در مواجه با موتور جستجو گر و در نتیجه به دست آوردن درآمد بیشتر.

طراحی سایت اختصاصی

به کلیه فعالیت هایی که به صورت اختصاصی در جهت کد نویسی یک وب سایت، طراحی و پیاده سازی آن صورت می گیرد، طراحی سایت اختصاصی می گویند. خدمات مربوط به طراحی سایت به صورت اختصاصی مواردی همچون ظاهر گرافیکی خاص وب سایت، امنیت زیاد آن، ارتباط کاربری قابل قبول، سرعت مناسب و بهره برداری از تکنولوژی روز در زمینه دیزاین وب سایت را در بر می گیرد.

برای طراحی یک سایت اختصاصی می توانید از تکنولوژی هایی همچون PHP, JavaScript بهره برده و آن را پیاده سازی کنید. شرکت های بزرگ همچون  Airbnb, dell , GoDaddy نیز به جهدت توسعه آسان و امکان بروز رسانی همیشگی، از این دست موارد برای وب اپلیکیشن ها و وب سایت های مورد نظر خود بهره می برند.

مزایای استفاده از هر یک از روش های ساخت سایت

برای اینکه متوجه شوید بهترین امکانات در طراحی سایت چیست باید با مزایای هر یک از روش های ساخت سایت آشنا شوید. با استفاده از سیستم وردپرس به صورت اختصاصی می توانید از وب سایت کوچک شروع کرده و رفته ‌رفته آن را به یک وب سایتی بزرگ ‌تر در آینده بدل کرده و با در نظر گرفتن این راهکار در هزینه اولیه خود نیز صرفه جویی کنید. به مرور با اضافه کردن مواردی همچون امکان خرید آنلاین، تاسیس باشگاه مشتریان و فروشگاه اینترنتی، وب سایتی بهتر و گسترده ‌تر از گذشته داشته باشید.

با بهره بردن از امکان طراحی سایت اختصاصی می توانید سایت منحصر به فرد داشته باشید که هیچ یک از ویژگی های آن مشابه وب سایت های دیگر نباشد. به بیان دیگر با این ترفند دیگر نیازی به استفاده از قالب تکراری و پلن هایی که مشابه دیگر وب سایت ها است، نیست. همین امتیاز کمک می کند تا از نظر گرافیکی وب سایتی تک و خاص داشته و از هویت سازمانی مناسب هدف خود برخوردار شوید.

هزینه طراحی سایت

در برآورد کلی هزینه ها پیرامون طراحی سایت اختصاصی، با دو نوع هزینه مواجه می شوید، اولی مربوط به هزینه هایی است که طراح سایت از شما دریافت می کند. مورد دوم به هزینه های پنهانی بستگی دارد که شامل هزینه های تهیه عکس، خرید دامنه، هاست، خدمات سئو و تولید محتواست.

پس از تحویل گرفتن وب سایتتان، مشخصا بدون محتوا خواهد بود، یک وب سایت که فاقد هر گونه محتوایی باشد، در یک کلام بی ارزش است! در نتیجه نیاز به محتوا خواهید داشت و برای تولید محتوا نیز باید هزینه ای جداگانه در نظر بگیرید. اگر کار شما در ارتباط با یک فروشگاه اینترنتی باشد، برای تهیه عکس های با کیفیت نیز باید هزینه پرداخت شود. بنابراین هزینه شات های با کیفیت را هم به بقیه هزینه ها اضافه کنید. در کل هزینه های مربوط به تمدید دامنه و هاست در بازه های کوتاه و بلند پرداخت می شود.

این هزینه نیز، جز هزینه های پنهان است که باید مد نظر قرار دهید. مطمئنا هدف شما از راه اندازی وب سایت، جذب بازدید کننده است؛ بنابراین اگر سایت شما هیچ بازدید کننده ای را به خود جذب نکند، هزینه ای که برای آن متحمل شده اید بیهوده خواهد بود. سئو یکی از عواملی است که انجام درست آن بر جذب بازدیدکننده تأثیر بسیاری دارد. ناگفته نماند که سئو موفق نیز جزوه هزینه های پنهان در نظر گرفته می شود.

سفارش طراحی سایت

هزینه ای که برای طراحی سایت با وردپرس پرداخت می شود بسته به نوع وب سایتی که قصد راه اندازی آن را دارید، متفاوت است.

برای مثال وب سایت مربوط به اخبار با وب سایت محصولات فروشگاهی در ویژگی های اصلی تفاوت بنیادین دارند، همین عامل باعث تفاوت قیمت در طراحی این دو سایت می شود. در کل هزینه های مربوط به طراحی سایت بسیار متنوع است و رنج گسترده ای را در بر می گیرد، همین موضوع باعث بلاتکلیفی بسیاری از افراد حین سفارش وردپرس یا سایت اختصاصی می شود. برخی شرکت ها هزینه های گزافی را برای طراحی سایت می پردازند؛ اما در نتیجه وب سایتی ساده با کمترین امکانات نصیب آنها می شود. از طرفی برخی شرکت ها با هزینه معقولی که در نظر گرفته و صرف می کنند وب سایتی با امکانات بالا و کیفیت عالی دریافت می کنند.

این موضوع نشان می دهد که هزینه ای که برای دیزاین یا طراحی سایت می کنید گاهی با نتیجه کاری که تحویل شما می شود خیلی تناسب ندارد. به شما توصیه می کنیم اگر قصد هزینه کردن برای دیزاین وب سایت خود را دارید حتما سوابق شرکت مورد نظر را به خوبی بررسی کنید. در صورتی که قصد سفارش سایت وردپرس یا قالب آماده را دارید باید بدانید به دلیل همین جنرال بودن شکل وب سایت هزینه های کم ‌تری را در مقایسه با طراحی سایت اختصاصی متحمل می شوید.

در کل سایت اختصاصی مناسب افراد یا شرکت هایی است که توانایی پرداخت هزینه بالا را دارند و در کنار آن ایده های خاص، با هدف گذاری حساب شده در ذهن خود می پرورانند.

 

شرکت های طراحی سایت

امروزه با توجه به اینکه اکثر کسب و کارها و مشاغل نیاز به سایت یا فروشگاه اینترنتی دارند، خدمات طراحی سایت گسترش یافته است به حدی که هزاران وب سایت مختلف در سراسر جهان وجود دارند که شرکت های طراحی سایت آنها را طراحی کرده و در اختیار مشتریان خود قرار داده‌اند. در این میان برای اینکه رتبه وب سایت ها در نتایج جستجوی کلمات و عبارات مورد نظر کاربران، سئو وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار است، به همین دلیل شرکت های طراحی سایت علاوه بر خدمات طراحی سایت، پشتیبانی سایت را نیز ارائه می دهند و در زمینه بینه سازی وب سایت ها یا همان سئو وب سایت فعالیت های زیادی دارند.

از این رو افرادی که نیاز به وب سایت دارند برای کسب و کارهای خود قطعا به دنبال شرکت هایی هستند که بهترین امکانات در طراحی سایت را به مشتریان خود عرضه دهند. با توجه به اینکه امروزه سایت ها و شرکت های مختلفی با تبلیغات رنگارنگ و گوناگونی که دارند به دنبال جذب مشتری هستند، باید دقت کنید شرکت طراحی کننده سایت چه مواردی را در طراحی سایت برای شما در نظر دارد. برای اینکه از بهترین امکانات در طراحی سایت اطلاع یابید باید بدانید مهم ترین نکته در این زمینه کیفیت است. اصولاً افرادی که در زمینه طراحی سایت فعالیت دارند موارد زیر را برای بررسی کیفیت وب سایت مورد نظر، در نظر می گیرند:

 • زیبایی وب سایت (طراحی UI)
 • برنامه‌ نویسی وب سایت و پایگاه داده ها (data base)
 • کاربری مناسب وب سایت
 • سرعت Loading وب سایت
 • امنیت وب سایت (در برابر حملات هکرها)
 • بهینه سازی وب سایت (سئو)
 • پشتیبانی سایت مناسب

نکاتی قبل از زدن سایت

اگر قرار بر جذب حداکثری مخاطب از طرف شما باشد باید نوع  طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت با وردپرس که از طرف شما انجام می گیرد، مورد پسند کاربران قرار بگیرید. پس حتما باید بهترین امکانات در طراحی سایت شما لحاظ گردد. مواردی که یک وب سایت را کاربر پسند می کنند ارتباط تنگاتنگی با نکات زیر دارد:

 1. برای وب سایتی که قصد سفارش آن را دارید هدف مشخص داشته باشید، شما باید بدانید که مخاطب هدف شما کیست و به چه محصولاتی علاقه دارد. با این کار وب سایت خود را بهینه کرده و میزان فروش خود را به حداکثر می رسانید.
 2. کدهایی که به منظور ساخت وب سایت مورد نظر شما به کار می روند باید در مواجهه با موتورهای جستجوگر بهینه باشند. در صورتی که به این نکته دقت کافی نشود، شما با قطع هاست مواجه می شود و در نتیجه به سئو وب سایت شما ضربه جدی وارد خواهد شد.
 3. توجه به ریزه‌ کاری هایی همچون رابط کاری جز موارد مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد. ترکیب رنگ های به کار رفته، راه های تماس با شما توسط مخاطب جز این موارد به حساب می آیند.
 4. شرکتی که بتواند وب سایت مورد نظر شما را طراحی کند باید پیشینه ای قابل قبول در رابطه با پروژه های مختلف داشته باشد. با در نظر گرفتن این مورد شما می توانید با اطمینان بیشتری دست به همکاری با آن زده و هزینه و وقت خود را صرف کنید.

سخن آخر
سامانه فعال شده یکی از شرکت هایی است که در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی آن فعالیت می کند و خدمات ارزنده ای به مشتریان خود ارائه می دهد. خدماتی مانند سئو سایت، تولید محتوا، طراحی سایت، تبلیغ گوگل، پشتیبانی سایت، امنیت سایت توسط این شرکت ارائه می گردد. این سایت بزرگ ترین مجموعه بهبود سئو سایت است که جهت بهبود سئو وب سایت، محتواهایی چند رسانه ای همراه با استراتژی تولید کرده و برای بهبود سئو وب سایت و بهبود زیر ساخت وب سایت به مشتریان خود خدمات مشاورهای ارائه می دهد.

همچنین خدمات دیگری برای بهبود سرعت لود وب سایت و لایت هاوس گوگل را نیز عرضه می کند. اگر قصد ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار خود، شرکت سامانه فعال شده بهترین امکانات در طراحی سایت را در اختیار شما قرار می دهد.

4.8/5 - (10 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • محمدی 2 سال پیش

  من با شما همکاری کردم و واقعا همه جوره کمال تشکر و ازتون دارم

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید