آپورک

معرفی سایت آپورک 

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده ثنا
زمان مورد نیاز برای مطالعه 7 دقیقه

وب سایت آپورک از جمله سایت های معتبری است که برای یافتن شغل دلخواه می توانید در آن عضو شوید، در این میان، این سایت هم شرایط و قوانین خاص خود را دارد که شما باید با آن آشنا شوید و به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که با مشاورین سامانه فعال شده در ارتباط باشید. کارشناسان ما می توانند در این حوزه راهنمایی های لازم را ارائه دهند. آپورک چیست؟ آپورک(Upwork) یک نوع پلتفرم است. شما در این پلتفرم این اختیار را دارید که آگهی های متعددی را مشاهده کنید. آگهی هایی که به مهارت و …

وب سایت آپورک از جمله سایت های معتبری است که برای یافتن شغل دلخواه می توانید در آن عضو شوید، در این میان، این سایت هم شرایط و قوانین خاص خود را دارد که شما باید با آن آشنا شوید و به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که با مشاورین سامانه فعال شده در ارتباط باشید. کارشناسان ما می توانند در این حوزه راهنمایی های لازم را ارائه دهند.

آپورک چیست؟

آپورک(Upwork) یک نوع پلتفرم است. شما در این پلتفرم این اختیار را دارید که آگهی های متعددی را مشاهده کنید. آگهی هایی که به مهارت و استعداد شما مربوط است و قطعاً این خود مزیت اصلی این پلتفرم را نشان می دهد. در دوران کرونا، آپورک قسمتی به نام COVID-19 را به وجود آورد، کاربران بتوانند کلیه مشاغلی که به همه گیری ویروس مورد نظر وجود دارد را هم مشاهده کنند.

در این پلتفرم یکی موتور جستجو وجود دارد. در این موتور جستجو شما این اختیار را دارید که شغل های خاصی را به راحتی جستجو کنید. حتی شما می توانید نتیجه جستجوی خود را ذخیره کنید و این یکی دیگر از مزایای استفاده از پلتفرم آپورک است. بعد از یافتن شغل مورد نظر، روی آن کلیک کرده و گزینه submit a proposal را انتخاب کنید. در این شرایط پیشنهاد شما ارسال خواهد شد.

سایت آپورک قابل اعتماد است؟

سؤال بسیاری از کاربران از مجموعه سامانه فعال شده این است که آیا سایت Upwork سایتی قابل اعتماد است؟ 

بله، این سایت یک پلتفرم بسیار مطمئن و کاملاً ایمن است و هیچ گونه کلاهبرداری و فریب در ساختار آن جایی ندارد. به عنوان مثال، دنی مارگولیس کپی رایتر معروف معتقد است که با هیچ گونه مشکلی و خلاف قانونی در این سایت روبرو نشده است. 2 سرویس فرعی برای امنیت این وب سایت در نظر گرفته شده است.

حفاظت ساعتی Upwork به گونه ای است که دستمزد کارکنان را به صورت ساعتی محاسبه و پرداخت می کند. شما با دانلود ردیاب زمان آپورک به ثبت فعالیت خود می پردازید. در این ردیاب تمام ساعات کاری شما ثبت می شود.

حفاظت از سفارشات قیمت ثابت با ابزاری همچون Escrow امکان پذیر است. Escrow به ابزاری گفته می شود که در یک تراکنش معین پرداخت وجه را نگه می دارد و بعد از به پایان رسیدن زمان سفارش، مبلغ برای شما ارسال خواهد شد.

این چنین است که فریلنسر مطمئن می شود که بعد از اتمام پروژه، قطعاً دستمزد خود را دریافت خواهد کرد. بعد از توافق شما و مشتری، مشتری مبلغ توافق شده را در Escrow واریز می کند؛ سپس شما بعد از اتمام کار، فایل ها را ارسال و درخواست پرداخت را برای مشتری ارسال خواهید کرد. مشتری در صورت رضایت سفارش، دستور آزاد سازی Escrow را خواهد داد. توجه داشته باشید که برای پروژه هایی که قیمت ثابتی دارند، مشتری قبل از این که کار را آغاز کنید، مبلغ را واریز کرده است یا خیر.

چگونه در سایت آپورک کلاهبرداران را شناسایی کنیم؟

زمانی که جزئیات کارت بانکی شما را می پرسند، این یعنی با یک کلاهبردار طرف هستید؛ چرا که قراردادهایی که بسته شده اند، توسط Upwork به حساب بانکی شما واریز می شود و این که فردی درخواست کند که بابت تجهیزات باید هزینه ای واریز کنید، این هم یک مورد کلاهبرداری محسوب می شود، یعنی برای این که پروژه ای را دریافت کنید، باید پول بدهید. برخی از افراد از شما می خواهند که بدون قرارداد و به صورت رایگان کار کنید، که این خود یک نوع کلاهبرداری به شمار می آید.

نحوه ثبت نام در سایت آپورک

برای ثبت نام در وب سایت آپورک، زمانی که وارد سایت می شوید، دقیقاً در قسمت بالای صفحه سایت با گزینه Sign Up روبرو می شوید که باید این گزینه را انتخاب کنید. حال باید نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. مرحله بعدی باید محل زندگی خود را انتخاب کنید، رمز عبوری که مدنظر دارید را وارد کنید و همچنین نوع فعالیت خود را مشخص کنید. ایران تحریم است، با این وجود نمی توان ایران را انتخاب کرد؛ چرا که در بین لیست کشورها وجود ندارد، با این حساب باید کشور دیگری را انتخاب کنید.

خلاصه این که بعد از مشخص کردن نوع فعالیت خود، نام کاربری خود را می توانید انتخاب کنید. حال باید منتظر بمانید که ایمیلی برای شما ارسال گردد. در صورتی که ایمیل برای شما ارسال شود، عملیات وریفای اکانت شما انجام خواهد شد.

نوبت آن رسیده است که اطلاعات تکمیلی خود را وارد کنید، این که چه مهارتی دارید، چه نوع خدماتی را می توانید ارائه دهید و بسیاری از مسائل این چنینی دیگر. برای این که ثبت نام شما تکمیل و ثبت شود باید گزینه Save & Continue را انتخاب کنید.

در هنگام انتخاب سایت آپورک به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

قبل از ثبت نام در سایت آپورک باید در مورد نحوه استفاده تحقیقی داشته باشید. این که شما چه نوع پروفایل کاربری داشته باشید، بسیار موضوع حائز اهمیتی به شمار می آید. در این زمینه می توانید از سامانه فعال شده کمک بگیرید.

آپورک سایتی است که تست های روانشناسی متنوعی دارد تا کاربر بتواند طبق شخصیت خود، یک شغل ایده آل را بیابد. توصیه ما به شما این است که در این تست ها حتماً شرکت کنید. این چنین کارفرماها جزئیات بیشتری را در مورد شما متوجه خواهند شد.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید که به دلیل تحریم هایی که در کشور وجود دارد، شما برای استفاده از سایت آپورک باید از V..P..N استفاده کنید و در برخی از شرایط آن چنان با موضوعات پیچیده ای روبرو می شوید که باید از افراد ماهر در این حوزه کمک بخواهید. در این مواقع می توانید به سامانه فعال شده مراجعه کنید.

چگونه در سایت آپورک شغل های خوبی را پیدا کنیم؟

اینکه شما به عنوان فریلنسر پیشنهادهای زیادی را ارسال کنید، اکثر اوقات نتیجه بخش نیست. شما باید با دقت بالایی به شرایط شغل مورد نظر توجه کنید و سپس پیشنهاد خود را ارسال کنید. حال بهتر است بدانید که جای نگرانی نیست؛ زیرا در ادامه شما را با ترفند هایی برای یافتن شغل مناسب در آپورک آشنا خواهیم کرد.

بررسی قیمت و تعداد پروژه
قدم اول این است که تعداد و قیمت پروژه ای که ارسال شده است را ارزیابی کنید. اگر بودجه ای که برای پروژه برآورد می کنند، زیاد نیست قطعاً برای شما صرفه ای ندارد. با این حساب همیشه قیمت و تعداد پروژه و موارد این چنینی را بررسی کنید تا بتوانید شغل مناسب خود را بیابید.

این موضوع هم بسیار پیش آمده است که کارفرمایی مبلغ بالایی را پیشنهاد می دهد، ولی با مطالعه جزئیات کار، متوجه می شوید که بودجه آن چنان که کارفرما گفته بود نیست. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که همیشه 6 ساعت اول، بهترین زمان برای ارسال پیشنهاد است.

بررسی تاریخچه سفارش های کارفرما
سفارش های کارفرما را به دقت بررسی کنید. زمانی که سفارش ها را بررسی می کنید، متوجه می شوید کارفرما چگونه آدمی است. به هر حال شاید نظرات فریلنسرهایی که زمانی با وی کار کرده اند، ثبت شده باشد؛ همچنین شما باید مبلغی که کارفرما به فریلنسرهای قبلی پرداخت کرده است را هم بررسی کنید. به قول معروف، این چنین قیمت به دست شما می آید.

خرید Connect در سایت آپورک چه مزیتی دارد؟

شما هر چقدر Connect بیشتری خریداری کنید، قطعاً به صرف شما خواهد بود. شرایط سایت به گونه ای شده است که هر کاربر، تنها می تواند به 20 Connect در ماه دسترسی داشته باشد. Connect یک نوع توکن است که شما می توانید توسط آن پروپوزال جهت دریافت پروژه را ارسال کنید. با این حساب، هر چقدر Connect بیشتری داشته باشید، پروژه های بیشتری می توانید دریافت کنید.

در شرایطی هم مشتری سفارش را به شما ارجاع می دهد و این چنین Connect هم خرج نخواهد شد. برای خرید Connect0.15 دلار لازم است که پرداخت کنید. 10،20،40،60 و 80 بسته های Connect هستند که به فروش می رسند. در این جا که بحث هزینه در میان می آید، یعنی Connect که کاربر به صورت رایگان در اختیار می گیرد، کفایت نمی کند و باید به خرید Connect بپردازد.

طبق برآوردی که شده است، یک کاربرد در هر ماه حدوداً به 60 Connect نیاز دارد. این یعنی باید 9 دلار را هزینه کند. بسیاری می دانند که این هزینه ها در اصل یک سود خوب را به همراه خواهد داشت؛ به همین دلیل بدون دغدغه ذهنی و مالی این مبلغ را پرداخت می کنند.

سخن پایانی

هر آنچه که برای ورود و کار با وب سایت آپورک لازم و ضروری بود را بیان کرده ایم. در این بین، چنان چه با مشکل و سؤال خاصی روبرو شده اید، می توانید با مشاورین ما در مجموعه سامانه فعال شده در ارتباط باشید. مشاورین ما با صبر و حوصله به سؤال شما پاسخ داده تا بتوانید به شغل دلخواه خود از طریق سایت آپورک برسید، درامد بالایی کسب کنید و سبک زندگی قابل قبولی را پیاده کنید.

4.9/5 - (7 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید