معرفی SIMILARWEB

معرفی SIMILARWEB

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده تیم سئو
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

در دنیا شرکت های زیادی هستند که فعالیت های خود را از طریق سایت های مختلف انجام می دهند. شرکت هایی که در یک عناوین شغلی مختلفی مشغول هستند و سایت های مشابه ای نسبت به شرکت های دیگر دارند. البته برای افزایش فروش و ارتقاء سایت خود احتیاج به ابزارهای رقابتی دارند. شرکت های مختلفی هستند که با ارائه خدمات مختلفی از جمله تجزیه و آنالیز سایت های رقیب، این امکان را فراهم می کنند تا شرکت ها بتوانند اطلاعات یکدیگر را به دست آورند و رقابت نمایند. یکی از قدیمی ترین شرکت ها و ابزار های این عرصه …

در دنیا شرکت های زیادی هستند که فعالیت های خود را از طریق سایت های مختلف انجام می دهند. شرکت هایی که در یک عناوین شغلی مختلفی مشغول هستند و سایت های مشابه ای نسبت به شرکت های دیگر دارند. البته برای افزایش فروش و ارتقاء سایت خود احتیاج به ابزارهای رقابتی دارند. شرکت های مختلفی هستند که با ارائه خدمات مختلفی از جمله تجزیه و آنالیز سایت های رقیب، این امکان را فراهم می کنند تا شرکت ها بتوانند اطلاعات یکدیگر را به دست آورند و رقابت نمایند. یکی از قدیمی ترین شرکت ها و ابزار های این عرصه شرکت الکسا است. الکسا یکی از سایت‌ های است که برای تحلیل وبسایت ‌های مختلف به کار می رود. این سایت چندین سال در این زمینه فعالیت دارد و بسیار معروف است.

چرا باید یک جایگزین برای الکسا انتخاب کرد؟

این روزها قرار است الکسا متوقف شود و سایت های دیگر جایگزین آن شوند. چندین سایت وجود دارند که فعالیت های مختلفی را برای تحلیل سایت های دیگر انجام می دهند و برای افرادی که به سئو مهارت دارند بسیار جا افتاده اند. تمامی افرادی که در زمینه آنالیز هستند به دنبال سایت دیگری برای جایگزینی می باشند. اگر شما هم دنبال یک سایت مناسب هستید این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

الکسا چیست؟

در سال ۱۹۹۶ دو کارآفرین با نام های بروستر کیل و بروس گلیت، سایتی را طراحی کردند که این سایت برای آنالیز سایت‌ های دیگر مناسب بود. این سایت کمک می کرد تا داده های شرکت های مختلف برای یکدیگر نمایش داده شوند و صاحب شرکت ها بتوانند از طریق الکسا اطلاعات زیادی از شرکت رقیب به دست آورند. شرکت آمازون Amazon در سایت ۱۹۹۹ این سایت را از این دو کار آفرین وب خریداری کرد. این شرکت توانست این سایت را به یک موتور جستجوی هوشمند با سرعت بالا تبدیل کند. در سال ۲۰۰۸، شرکت آمازون به این نتیجه رسید که توانایی مقابله با گوگل را ندارد؛ به همین دلیل سایت الکسا را برای رتبه بندی سایت ‌های پربازدید اختصاص داد.

پس از این کار، سایت الکسا علاوه بر اینکه سایت‌های مختلف را رتبه بندی می‌ کرد، تعداد بازدید کاربران را از صفحه وب، نمایش می داد. به همین دلیل سایت‌ های مختلف و افراد وبمستر تلاش می کردند که رتبه الکسای خود را برای دیدن بهتر افزایش دهند. سایت الکسا در صفحه رسمی خود اعلام کرد که در ماه می سال ۲۰۲۲ فعالیت خود را به طور کامل متوقف می کند و بازنشسته می شود. از آن جایی که آنالیز سایت اهمیت زیادی دارد، یک جایگزین مناسب الکسا را برایتان معرفی می کنیم. یکی از این سایت‌ها SIMILARWEB است که می تواند رقیب و جایگزینی خوبی باشد.

سایت SIMILARWEB

یکی از سایت ‌های قدیمی که تجربه بسیار زیادی در زمینه کار تحلیل و بررسی دارد،  SIMILARWEB است. این سایت با پیشرفت‌های زیادی که در چند سال اخیر انجام داده است توانست یکی از بهترین ابزارها برای تجزیه و تحلیل سایت های رقیب محسوب شود. جایگزین الکسا چندین سایت است که هر یک از آنها کارایی و قابلیت های متفاوتی دارند؛ اما انتخاب یک سایت مناسب برای جایگزین کردن الکسا شاید برای شما کمی دشوار باشد.

سیمیلار وب به عنوان جایگزین مناسب و برتر الکسا نام برده می ‌شود. اطلاعات این سایت باعث شده تا طرفداران زیادی داشته باشد‌. این سایت از سال ۲۰۰۷ فعالیت می‌ کند. دقت این سایت بسیار بالاست و به همین دلیل است که کاربران بسیاری را جذب کرده است. این سایت از نظر دریافت داده ها بسیار غنی است و کارشناسی قوی درباره سئو ارائه می دهد. این سایت می‌ تواند ترافیک سایت را به خوبی تجزیه و تحلیل کند؛ همچنین ربات های بسیار دقیقی دارد که دچار خطا نمی شوند.

این سایت کاربردهای دیگری هم دارد مانند بررسی بک لینک ها و آمار دقیق اینکه هر بازدید کننده از کجای دنیا سایت شما را بازدید می کند. همچنین کمپین های تبلیغاتی را به درستی بررسی می کند. استفاده از سیمیلار وب می تواند باعث افزایش سطح و رتبه سایت شما شود. برای رقبا هم ارزشمند است که شما بجای الکسا از چه سایت جایگزینی استفاده می کنید. یکی از مزیت هایی که این سایت دارد ثبت نام رایگان آن است که در مرورگر به راحتی انجام می شود. این سایت به ایران، سرویس دهی دارد و سئوکاران ایرانی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

نحوه کار با SIMILARWEB

کار کردن با هر سایت نیازمند مهارت است و برخی از سایت ها با محیط ساده‌ای در اختیار کاربران قرار می‌ گیرند. محیط سیمیلار وب هم به همین صورت است و همگی می توانند با یک شناخت جزیی از آن استفاده نمایند. این سایت به راحتی قابل استفاده است و هر کاربر می تواند خودش با اطلاعاتی که دارد از آن استفاده کند. یک رابط گرافیکی فوق العاده دارد که شما را جذب خودش می کند و کار با این سایت برای شما خسته کننده نیست.

سرعت آن بسیار بالاست و دریافت داده ها به راحتی انجام می شود. برای شروع باید از نوار ابزار وسط صفحه استفاده کنید و وبسایت را جستجو کنید. پس از جستجو، صفحه‌ ای به شما نشان داده می شود که داده های سرقت ترافیک رقیب شما در آن وجود دارد. در این بخش صفحه را اسکرول کنید و از بخش های مختلف آن استفاده کنید. یکی از بخش‌ ها Global rank  بوده که یک عدد است و رتبه سایت را از نظر ترافیک نمایش می دهد. هر چه این عدد پایین باشد سایت رتبه بیشتری دارد.

 پارامترهای مختلف سیمیلار وب

پارامتر country rank یکی از پارامترهایی است که باید برای شما اهمیت زیادی داشته باشد؛ زیرا رتبه شما در کشور شما را نمایش می دهد و باید عدد کمی باشد تا سطح شما بالا باشد. پارامتر بعدی Category rank است که رتبه شما را در میان رقبای هم ردیف خودتان نشان می دهد. شما باید این عدد را در نظر بگیرید و با توجه به آن سایت خود را ارتقا دهید. بخش دیگر با نام Referral traffic که اهمیت زیادی دارد و در این بخش پنج وبسایت برتر مقصد برای شما نمایش داده می شود‌.

این پنج سایت ترافیک را به سمت رقیبتان می فرستند و برای شما اهمیت زیادی دارند. بخش دیگر Keyword search traffic است که بسیار پر اهمیت است. محتوا ارزش بسیار بالایی دارد؛ اگر شما بتوانید کلمات کلیدی سایت‌ های رقیب خود را پیدا کنید، می توانید ارزش سایت خود را با بارگزاری محتواهای مناسب بالا ببرید. هر محتوایی نمی تواند باعث افزایش بازدید شود و باید حتما از کلمات کلیدی مناسب در آن استفاده شود. محتوا گذاشتن باعث جذب مخاطب و بازدید بیشتر سایت شما در زمان کوتاهی می شود. رقابت کردن با سایت های مختلف از طریق سئو و محتوا کار دشواری نیست؛ مشروط به اینکه به درستی بتوانید کلمات کلیدی سایت های رقیب را پیدا کنید. اصولا پنج کلمه کلیدی نیاز است تا بهترین بازخورد را داشته باشد.

اگر بتوانید محتوایی را درون سایت خود قرار دهید که تمامی کلمات کلیدی در آن به درستی و با استراتژی دقیق به کار رفته باشند، تاثیر بیشتری دارند. امروزه اهمیت محتوا نویسی در دنیا بسیار زیاد است و به همین دلیل است که افراد زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند. هر سایت برای رقابت بیشتر به دنبال محتواهایی می‌ گردند که بازدید بیشتری داشته باشند و افراد بتوانند با مطالعه آنها اطلاعات دقیق‌تری را درباره موضوع دریافت کنند. بنابراین این بخش را دست کم نگیرید.

معرفی SIMILARWEB

Social و استفاده رقبا از فضای مجازی

Social بخش دیگری است که شما از طریق آن متوجه می شوید کاربران شما از طریق چه فضاهای مجازی شما را دنبال می کنند. این قسمت هم اهمیت زیادی دارد و به شما کمک زیادی می کند تا بتوانید با رقبای خود وارد رقابت شوید. همچنین شما باید داده های رقیب خود را بررسی کنید تا متوجه شوید کدام شبکه ها از نظر بازار هدف شما ارزش بیشتری دارند. زمانی که متوجه شدید که رقیبان شما از چه شبکه اجتماعی استفاده می کنند، حتما سری به آن شبکه بزنید و پروفایل و اطلاعات رقیب را مشاهده نمایید.

شما باید با تحلیل و آنالیز سایت های مشابه و رقبای خود بتوانید سطح خودتان را در گوگل افزایش دهید. این کار توسط سیمیلار وب راحت انجام می شود؛ به همین دلیل است که جایگزین مناسبی برای الکسا است. بخشی با نام Display Advertising کمک زیادی به شما می کند تا بتوانید تبلیغات رقبای خود را در شبکه ها و سایت های مختلف ببینید. در حالت عادی شاید شما به صورت شانسی بتوانید این کار را انجام دهید؛ اما سیمیلار وب با سرعت بالا تمامی سایت ها را برای شما نمایش می دهد.

مهمترین رقابت شما بر سر چه بحثی است؟

یکی دیگر از بخش‌های سیمیلار وب، بخش Competitors and similar sites است که به شما نشان می دهد مهم ترین رقابت شما با رقبای خود بر سر چه موضوعی است. اینکه شما بتوانید تشخیص دهید کدام موضوع برای رقیب شما اهمیت دارد و در آن زمینه با شما رقابت می کند، می تواند کمک زیادی برای شما باشد تا بتوانید رتبه سایت خود را در آن زمینه افزایش دهید. در این بخش یک مشاوره لازم به شما داده می شود تا بتوانید از طریق آن قسمت های قبلی را بهتر و بیشتر متوجه شوید و تغییرات درستی در سایت خود انجام دهید.

فراموش نکنید هر یک از قسمت هایی که توضیح دادیم به طور مکمل و جداگانه می توانند کمک زیادی برای شما باشند. ارتقا سایت بدون استفاده از سیمیلار وب زمان زیادی می خواهد و شاید شما نتوانید رقابت خوبی داشته باشید. اما آپشن ها و بخش هایی که این سایت در اختیار شما قرار می دهد کار را بسیار آسان می کند. شما با تمامی داده ها و فعالیت سایت های رقیب خود آشنا می شوید و می توانید سایت خود را از طریق این اطلاعات ارتقا بخشید.

امتیاز سیمیلار وب چقدر معتبر است؟

امتیاز سایت هایی که به صورت جایگزین الکسا مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای کاربران اهمیت زیادی دارند. به همین دلیل است که هر شخص نمی تواند به راحتی یک جایگزین را انتخاب کند. الکسا با تجزیه دقیق جزو بهترین سایت ها بوده و برای پیدا کردن رقیب آن نیاز به مطالعه و وقت زیادی است. اما سیمیلار وب تا به حال افراد زیادی را جذب خودش کرده است و اگر سری به سایت های مختلف بزنید و سرچ کنید می بینید که نارضایتی از این سایت و شرکت وجود ندارد.

این سایت مورد توجه بسیاری از سایت های معتبر قرار گرفته است. این ابزار فوق العاده، داده های دقیق و درستی ارائه می دهد و هیچ شکی درباره صحت داده ها هنگام استفاده از آن نیست. درست است که سرعت این سایت بسیار بالا هست، اما هیچ اشتباهی در تحلیل و به دست آوردن داده های سایت رقیب ندارد، به دلیل اینکه کار از طریق ربات انجام می شود با کیفیت بالا در اختیار شما قرار می گیرد.

این سایت جایزه بهترین ارائه دهنده داده های جایگزین در سال ۲۰۲۰ را دارد و بدون شک سایت بسیار عالی و قدرتمندی است. در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از صد شرکت برتر اروپا که سریع ترین رشد را داشته شناخته شد. با این توضیحات می توان گفت یکی از بهترین شرکت های جایگزین الکسا که می توانید از آن برای تحلیل سایت رقبای خود استفاده کنید، این شرکت است.

سخن پایانی

امیدواریم با مطالبی که در بالا توضیح دادیم، بتوانید شناخت بیشتری درباره قسمت های مختلف این سایت داشته باشید. با تمام این توضیحات گاهی برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌ آید که تجزیه و تحلیل سایت رقبا کار دشواری است و حتی سیمیلار وب هم نمی تواند کمکی به ما بکند، پس چطور اعتماد کنیم؟ پاسخی که در رابطه با این سوال باید بیان کنیم این است که شما هیچ مبلغی را برای دریافت داده ‌های شرکت های رقبا نمی ‌پردازید و به صورت رایگان از خدمات سیمیلار وب استفاده می‌ کنید؛ بنابراین هیچ نگرانی از نظر اقتصادی وجود ندارد و اگر شما داده های شرکت رقیبتان را به دست آورید یا تبلیغات آن را در شبکه های دیگر پیدا کنید می توانید صحت آن ها را به سرعت بررسی کنید. شرکت سیمیلار وب تمامی خدمات خود را به بهترین نحو در اختیار شما قرار می دهد. سایت سامانه فعال شده می تواند کمک زیادی برای اطلاعات بیشتر و نحوه کار با این سایت در اختیار شما قرار دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

4.6/5 - (12 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • شهاب 2 سال پیش

    خیلی معرفی جامعی بود ممنونم

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید