راهکارهایی تضمینی افزایش رتبه الکسا

راهکارهای تضمینی افزایش رتبه الکسا

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

افزایش رتبه الکسا الکسا وب‌سایتی جهانی است و یکی از بهترین سایت‌های تجزیه‌وتحلیل اوضاع سایت‌ها است. با توجه به محبوبیت الکسا و اهمیت میزان رتبه یک وب‌سایت در الکسا، همه به دنبال افزایش رتبه مؤثر خود در این وب‌سایت هستند. الکسا نه تنها اطلاعات وب‌سایت، بلکه اطلاعات ترافیک سایت شما را بررسی می‌کند. الکسا عملکرد سایت شما را در سه ماهۀ اخیر بررسی و نتیجه را به شما اعلام می‌کند. اگر شما بازدیدکنندگان پیوستۀ زیاد داشته باشید، بهترین رتبه را در الکسا خواهید داشت. اما چطور می‌توانیم رتبه خوبی در الکسا کسب کنیم؟ چه اشتباهاتی موجب می‌شود که رتبه ما …

افزایش رتبه الکسا

الکسا وب‌سایتی جهانی است و یکی از بهترین سایت‌های تجزیه‌وتحلیل اوضاع سایت‌ها است. با توجه به محبوبیت الکسا و اهمیت میزان رتبه یک وب‌سایت در الکسا، همه به دنبال افزایش رتبه مؤثر خود در این وب‌سایت هستند. الکسا نه تنها اطلاعات وب‌سایت، بلکه اطلاعات ترافیک سایت شما را بررسی می‌کند. الکسا عملکرد سایت شما را در سه ماهۀ اخیر بررسی و نتیجه را به شما اعلام می‌کند. اگر شما بازدیدکنندگان پیوستۀ زیاد داشته باشید، بهترین رتبه را در الکسا خواهید داشت.

اما چطور می‌توانیم رتبه خوبی در الکسا کسب کنیم؟ چه اشتباهاتی موجب می‌شود که رتبه ما در الکسا کاهش یابد؟ در این مقاله شما را با راهکارهایی تضمینی برای افزایش رتبۀ الکسا آشنا می‌کنیم. اگر قصد دارید در دنیای مجازی کسب‌وکار، متفاوت عمل کنید و از رقبا پیشی بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

 

رتبه الکسا چیست؟

رتبه‌ای که الکسا برای هر سایت تعیین می‌کند و میزان محبوبیت آن وب‌سایت در سطح کشور خودش یا در سطح جهانی است، رتبه الکسا نام دارد. به‌عنوان نمونه، سایت گوگل رتبه اول الکسا را در سطح جهانی از آن خود کرده است. شما به محض اینکه پنجرۀ اینترنت را باز می‌کنید اول آدرس گوگل را تایپ می‌کنید. گوگل به دلیل امکاناتی که دارد، یک سر و گردن بالاتر از دیگر ابزارهای جستجو قرار دارد. با استفاده از این رتبه‌بندی می‌توان جایگاه رقابت سایت‌ها را تحلیل کرد.

داشتن رتبه بالا در الکسا برای سایت‌های خبری و فروشگاهی مانند مزون لباس و یا فروش طلا و جواهر بسیار مورد اهمیت است.

راهکارهای تضمینی افزایش رتبه الکسا

چرا باید به دنبال افزایش رتبه الکسا باشیم؟

 

 • روش افزایش رتبه الکسا

دلیل آن واضح است. به دلیل بالاتر قرار گرفتن میان رقبا و بهبود کسب‌وکار. هر چه قدر وب‌سایت شما در رنک‌های ابتدایی الکسا قرار گیرد میزان بازدیدکنندگان وب‌سایت شما افزایش می‌یابد. این افزایش منجر به افزایش فروش محصول و خدمات شما می‌شود. پس اگر حس می‌کنید مشکلی در کسب‌وکار مجازی شما پیش آمده است و مدت‌هاست که در کارتان پیشرفتی نداشتید، شاید به دلیل عدم رعایت نکات مهمی بوده که رتبه شما را در الکسا پایین آورده است. ما به شما کمک می‌کنیم رتبه الکسای خود را افزایش دهید. برخی هم ادعا می‌کنند که رتبه الکسا مهم نیست و… . البته در گذشته مشکلاتی برای تعیین رتبه از طریق الکسا وجود داشت.

در گذشته، فقط کسانی که نوار ابزار الکسا را نصب می‌کردند، تعیین‌کنندۀ رقابت بودند. اما به دلیل جامعۀ آماری پایین و یکدست نمی‌شد رتبه واقعی را فهمید. اما الآن قضیه متفاوت است. الکسا خودش ابزاری را ساخته که در صفحات مختلف وب می‌خزد و لینک‌ها و بک لینک‌ها و… را بررسی می‌کند. پس بهتر است یک‌بار برای همیشه بنشینید و تصمیم بگیرید که آیا افزایش رتبه الکسا برای شما مهم است یا خیر؟ و سپس تصمیم بگیرید در جهت بهبود آن قدم بردارید.

 • تولید محتوای با کیفیت و یونیک

شاید مهم‌ترین نکته برای داشتن رتبه‌ای خوب، تولید محتوای باکیفیت باشد. محتوایی که کپی نشده باشد. محتوایی که مطالب جدید و جامع‌تری نسبت به سایت‌های رقبا در اختیار کاربر بگذارد. محتوایی می‌تواند موفق عمل کند که افراد غریبه را طرفدار و سپس مشتری وب‌سایت شما کند. محتوای باکیفیت، محتوایی است که از کلمات کلیدی صحیح در آن استفاده شده باشد. افول یک وب‌سایت هنگامی است که محتوای کپی استفاده کند یا تصمیم بگیرد هزینۀ کمی را به تولید محتوا اختصاص دهد.

برای تولید محتوا می‌توانید خودتان فردی را استخدام کنید یا اینکه با استفاده از وب‌سایت‌های مختلف، تولید محتوا را به فریلنسرهای مختلف برون‌سپاری کنید. هزینه‌ای که شما برای این کار می‌کنید در طول زمان و خیلی بیشتر به شما برمی‌گردد. محتواهایی که در گذشته تولید شده اند را بررسی کنید و بروز رسانی کنید. می‌توانید با استفاده از اکانت الکسا پرمیوم یا دیگر اکانت‌ها نظیر ahref یا moz pro و آنالیز کلمات کلیدی، کلمات کلیدی مهم یا کلمات کلیدی رقبایتان را پیدا کنید و از آن‌ها استفاده کنید.

 • توجه به سئو سایت

تا زمانی که در وب‌سایت شما اصول سئو (بهینه‌سازی) صورت نگیرد نباید به افزایش رتبه الکسا امیدوار باشید. سئو دیگر جز بدیهی‌ترین نکات مهم برای تهیۀ یک وب‌سایت موفق است. برای سئوی موفق می‌توانید از خدماتی نظیر آنالیز سئو وب‌سایت کمک بگیرید. این خدمات به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان متوجه اشتباهات سئوی وب‌سایت خود شوید. توضیحات متا را از قلم نیندازید. این مورد به شما کمک می‌کند صفحه شما در موتور جستجو بهتر دیده شود و کلیک و بازدید بیشتری داشته باشید.

 • نوشتن دربارۀ خود الکسا

بله! اگر دربارۀ خود الکسا بنویسید جایگاه شما در رتبه‌بندی الکسا تغییر می‌کند. سعی کنید در وبلاگتان کمی دربارۀ سئو و الکسا بنویسید. حتی اگر دستگاه کارت‌خوان می‌فروشید، می‌توانید مقالاتی مانند تأثیر سئو وب‌سایت و افزایش رتبه الکسا در بهبود کسب‌وکار و… بنویسید.

 • استفاده از بک لینک‌های معتبر

اگر به فکر افزایش رتبه الکسا هستید، در سایت‌های معتبر نظیر سایت‌های خبری بک لینک بگیرید. این کار باعث افزایش تعداد بازدید شما می‌شود. هرچقدر تعداد این بک لینک‌ها بیشتر و البته اصولی‌تر باشد، رتبه شما در الکسا بیشتر بهبود می‌یابد.

 • مشارکت در بخش نظرات و انجمن‌های مختلف

در مباحثی مربوط به وب‌سایتتان در انجمن‌ها و فروم‌های مختلف نظرهای مفید و کاربردی بگذارید. زیر نظری که ثبت کرده‌اید، لینک وب‌سایتتان را قرار دهید. در بخش نظرات در وبلاگ‌هایی که مطالب مرتبط به محصول یا خدمت شما ارائه کرده‌اند، نظرات مفید و سازنده قرار دهید، سپس لینک وب‌سایت خود را معرفی کنید. این کار باعث می‌شود کلیک روی لینک وب‌سایت شما افزایش یابد. بهتر است از لینک وب‌سایت در پروفایل خود استفاده نکنید.

 • استفاده از شبکه‌های اجتماعی

سعی کنید به موازات وب‌سایت خود، یک صفحه مجازی در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام داشته باشید. این روزها اغلب افراد حتی جستجوهای معمولی را در اینستاگرام انجام می‌دهند. با قرار دادن لینک وب‌سایت خود در بیوی اینستاگرام بازدیدکنندۀ بیشتری به سمت وب‌سایتتان جذب می‌کنید. این افزایش بازدید به افزایش رتبه الکسا می‌انجامد.

 • بروز رسانی مطالب

مطالب وب‌سایتتان را بروز کنید. این مطالب می‌تواند محتواهای گذشتۀ شما باشد یا صفحات فرود وب‌سایتتان. حتی می‌توانید بخش توضیح محصولات و خدماتتان را بروز کنید. اطلاعات جدید و تازه‌ای در این صفحات قرار دهید. ممکن است الکسا مطالب و پست‌های جدید شما را اسکن و بروز کند. هم‌چنین امکان دارد که با بروز شدن وب‌سایتتان بازدیدکنندگان به سمت وب‌سایت شما سوق داده شوند.

 • استفاده از ویجت و تولبار الکسا

اگر از ویجت و تولبار الکسا در وب سایت خود استفاده کنید تمام بازدیدها از وب‌سایت شما نقش مؤثری در رتبه شما خواهد داشت.

 • بالا بردن زمان ماندگاری کاربران در سایت

هرچقدر کاربران مدت زمان بیشتری در وب‌سایت شما بمانند، تأثیر بیشتری بر رتبه الکسای شما خواهد داشت. این ماندگاری به علل و عوامل زیادی بستگی دارد. سعی کنید از لینک‌دهی داخلی مناسبی در مطالب وب‌سایتتان استفاده کنید. این لینک‌های داخلی و جذاب می‌تواند کلیک‌های درون سایتی شما را بیشتر کند و در نتیجه کاربر، زمان بیشتری مهمان وب‌سایت شما باشد.

 • رپورتاژ در سایت‌هایی با رتبه بالای الکسا

اگر رپوتاژ در سایت‌های مناسب داشته باشید می‌توانید میزان بازدید وب‌سایتتان را افزایش دهید. سایت‌هایی را انتخاب کنید که رتبه الکسای بالایی داشته باشند. در ایران سایت‌های خبری نظیر فارس نیوز یا سایت‌هایی نظیر زومجی، زومتک یا وب‌سایت‌هایی با موضوعات تخصصی نظیر نی‌نی سایت ازجمله سایت‌هایی هستند که برای رپورتاژ بسیار مناسب‌اند.

 • استفاده از RSS

Rss مخفف عبارت Really Simple Syndication، کمک می‌کند که صاحبان وب‌سایت‌ها محتواهایشان را بدون نیاز به تبلیغ یا دیگر استراتژی‌های زمان و هزینه‌بر منتشر کنند. از این سیستم می‌توانید در ایمیل مارکتینگ خود استفاده کنید.

 • استفاده از CTR

CTR مخفف سه کلمه Click Through Rate به معنای نرخ کلیک است. عوامل زیادی می‌تواند در افزایش نرخ کلیک شما و در نتیجه افزایش ترافیک وب مؤثر باشد. اگر سایت شما، سئوی مناسبی داشته باشد، نرخ کلیک آن افزایش می‌یابد. برای بهبود سئوی خود می‌توانید از مشاوران حرفه‌ای و آنالیز سئو وب‌سایت سامانه فعال‌شده استفاده کنید. مورد مهم دیگری که می‌تواند نقش مهمی داشته باشد توضیحات متای مناسب است. سعی کنید با توضیحات متای جذاب، کاربر را جذب کنید.

استفاده از سیستم زمان‌بندی برای انتشار مطالب

 

راهکارهای تضمینی افزایش رتبه الکسا

روش‌های افزایش رتبه الکسا

سیستم زمان‌بندی وردپرس مزیت‌های مهمی دارد. فرض کنید شما برای یک و ب سایت با زبان دیگری، مطلب منتشر می‌کنید. زمان خواب‌وبیداری کشور آن‌ها و کشور ما با یکدیگر تفاوت دارد. با استفاده از این سیستم می‌توانید تایم موردنظر خود را مطابق با آن کشور برای انتشار مطلب تعیین کنید.

به‌علاوه ممکن است به دلایلی چون مسافرت، امکان درج محتوا برای چند هفته نداشته باشید. از طرفی انتشار یک‌بارۀ این تعداد محتوا به ضرر رتبه‌بندی شما برای سئو و الکسا است. می‌توانید محتواهای مرتب‌شدۀ خود را با تعیین تاریخ، با فواصل منظم در وب‌سایتتان منتشر کنید. تجربه ثابت کرده است که استفاده از این سیستم می‌تواند کمک زیادی به بهبود رتبه الکسای شما کند.

 • استفاده از تصاویر سئو شده

عده‌ای ترجیح می‌دهند، از طریق تصاویر، موضوع موردنظر خود را جستجو کنند. قرار دادن تصاویر سئو شده با نوشته‌های جایگزین مناسب، می‌تواند بازدیدکنندگان شما را افزایش دهد.

 • استفاده از ایمیل مارکتینگ

هنوز هم عدۀ زیادی هستند که ارتباطات ایمیلی خود را به دلایل مختلفی حفظ کرده‌اند. دانشجویان اغلب از طریق ایمیل، مکاتبات رسمی خود را انجام می‌دهند. برخی ارتباطات حتی ارتباطات تجاری با خارج از کشور، از طریق ایمیل صورت می‌گیرد. پس می‌توانید روی ایمیل مارکتینگ حساب باز کنید. با ارسال مطالب جالب و جدید کاربر را برای کلیک و بازدید از سایتتان تشویق کنید. دقت کنید درصورتی‌که بخواهید تبلیغات را از طریق ایمیل انجام دهید، پس از مدتی راهی هرزنامه خواهید شد.

 • استفاده از تبلیغات بنری در دیگر سایت‌ها

تبلیغات بنری، مستطیل‌هایی هستند که در بالا یا کنار یک وب‌سایت تبلیغات را پخش می‌کنند. این تبلیغات ممکن است ساده، متحرک، همراه با انیمیشن و… باشد. این بنرها تأثیر بالایی در افزایش بازدید سایت و افزایش ترافیک وب شما و در نتیجه افزایش رتبه الکسا دارند.

 

 • استفاده از تبلیغات در گوگل

گوگل ادوردز، خدمتی در گوگل است که کمک می‌کند وب‌سایت شما در ردیف اول یا ردیف‌های اول جستجو در گوگل قرار گیرد. استفاده از این سرویس مستلزم پرداخت هزینه است. در ایران ‌هم امکان استفاده از این سرویس وجود دارد.

 • آنالیز رقبا

برای بهبود وضعیت وب‌سایت خود لازم است رقبایتان را آنالیز کنید. برای آنالیز بهتر رقبا می‌توانید از اکانت‌هایی نظیر الکسا پرمیوم،AHREF و MOZ PRO استفاده کنید. این اکانت‌ها به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی که رقبایتان استفاده می‌کنند را بهتر بشناسید. این اکانت‌ها قابلیت‌های دیگری هم در اختیار شما می‌گذارند که ازجمله می‌توان به تعیین جایگاه خود در مقابل رقبایتان، تحلیل رفتار و عملکرد رقبا و… نام برد.

استفاده از ترفندهای ویژه افزایش رتبه الکسا

در این روش با پرداخت هزینه می‌توانید رتبه الکسای وب‌سایت خود را بهبود ببخشید. چگونه؟

هنگامی‌که شما سئوی وب‌سایت خود را بهبود می‌بخشید باعث افزایش رتبه الکسا می‌شود. بهبود سئوی سایت اغلب به دست مشاوران و متخصصان این امر انجام می‌شود. ما در سامانه فعال‌شده به شما کمک می‌کنیم تا با استفاده از خدمات سئو، آنالیز سئو و ابزار سئو، رتبه الکسای وب‌سایت شما افزایش یابد. ما با استفاده از اکانت‌های معرفی شده رقبای شما را می‌سنجیم و با پیدا کردن کلمات کلیدی و آنالیز کلمات کلیدی مناسب و راه‌های بهبود سئو، وب‌سایت شما را در نتایج گوگل بالا می‌آوریم.

 با خدماتی نظیر افزایش سرعت لود و مشاوره سئوی حرفه‌ای به شما کمک می‌کنیم در ردیف‌های اول نتایج جستجو باقی بمانید. خدمت افزایش سرعت لود کمک می‌کند کاربر از ورود به وب‌سایت شما و حضور در آنجا راضی باشد و مجبور نباشد برای لود صفحه و عکس‌های سنگین انتظار بکشد. با استفاده از خدمت مشاوره حرفه‌ای سئو هم می‌توانید مشکلات فنی احتمالی وب‌سایت خود را کشف کنید. در کنار همه این‌ها خدمت دیگری به شما تقدیم می‌کنیم و آن‌هم آنالیز سئو سایت رایگان است.

در این روش ما با استفاده از اکانت پرمیوم Ahrefs, اکانت Moz Pro و… وب‌سایت شما را به لحاظ سئو آنالیز می‌کنیم و در کمتر از ۲۴ ساعت گزارش سئو را به شما ارائه می‌دهیم.

سخن آخر

چه بخواهید چه نخواهید عدۀ زیادی در ایران و جهان، ارزش یک وب‌سایت را بر اساس رتبه الکسای آن می‌دانند. اگر می‌خواهید شما هم مانند دیگر رقبایتان رتبه الکسای خود را بهبود ببخشید باید برنامه‌ای منظم داشته باشید. هم‌چنین از طریق مشورت با کارشناسان زبده درزمینۀ سئو تیم فعال شده، به فکر افزایش رتبه الکسای خود باشید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • سارا رضوی 1 سال پیش

  توضیحاتتون خیلی بدرد بخور بود مرسی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید