معرفی سایت پی پال

معرفی سایت پی پال

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده تیم معرفی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 9 دقیقه

پی پال در واقع یک درگاه امن نقل و انتقال است که از طریق آدرس ایمیل کار می کند. این بازار بزرگ به سرعت مسیر پیشرفت خود را طی کرده است و در جهان‌ جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. با وجود تحریم ها PayPal توانسته است فعالیت خود را به داخل ایران نیز بیاورد. در تعریف دیگری از پی پال می‌ توان گفت که این سرویس وسیله ای برای انتقال پول از طریق ایمیل است. به ترتیبی که ‌شما می توانید تنها با داشتن حساب مجازی در غالب برنامه این سایت به خرید و فروش راحت رمز ارزها، نقل …

پی پال در واقع یک درگاه امن نقل و انتقال است که از طریق آدرس ایمیل کار می کند. این بازار بزرگ به سرعت مسیر پیشرفت خود را طی کرده است و در جهان‌ جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. با وجود تحریم ها PayPal توانسته است فعالیت خود را به داخل ایران نیز بیاورد. در تعریف دیگری از پی پال می‌ توان گفت که این سرویس وسیله ای برای انتقال پول از طریق ایمیل است. به ترتیبی که ‌شما می توانید تنها با داشتن حساب مجازی در غالب برنامه این سایت به خرید و فروش راحت رمز ارزها، نقل و انتقال پول در شبکه اینترنت مشغول شوید. همين ویژگی‌‌ های ساده است که پی پال را به یک قطب مالی بزرگ نه فقط در دنیای اینترنت بلکه در دنیای بیرون تبدیل کرده است. شرکتی که با وجود چندین رقیب کار کشته و قوی باز هم توانست پا به عرصه بین المللی گذاشته و جایگاه ویژه‌ ای پیدا کند.

نحوه عملکرد پی پال PayPal

امروزه افرادی هستند که بیشترین بخش معاملات خود را از طریق پی پال و در اینترنت انجام می دهند. آن ‌ها می توانند به سادگی تنها با داشتن آدرس ایمیلی که یک شخص با آن به حساب پی پال خود وارد شده است برای او حتی در آن سر دنیا هم که باشد پول واریز کند.

حتی شما هم تنها با ساختن یک ایمیل آدرس و داشتن یک اکانت پی پال می توانید پول دریافت کرده یا برای دیگران واریز کنید. خبر خوب این است که ساخت یک حساب در پی پال بدون هیچ هزینه ای انجام می شود و کارمزدهای تعبیه شده در آن کاملا قابل قبول است. استفاده آسان و کارمزد پایین سبب شده است تا پی پال به سادگی جایگاه خود را در بازار‌های جهانی پیدا کند مرز‌های تحریم ها را در نوردد و به کشورمان نیز برسد.

تاریخچه سایت پی پال

پی پال در ابتدا با یک ایده جذاب یعنی انتقال پول در قالب بین المللی خارج از کنترل دولت و توسط پیتر تیل و مکس لوچل آغاز به کار کرد. این سایت در ابتدا در سال 1998 راه اندازی و به نام Confinity نام گذاری شده بود.

در دوره ‌های اولیه بیشتر مردم به علت نداشتن آگاهی کافی درباره این ابزار کارآمد از آن دور ماندند. در عوض هکرها و مفسدین اقتصادی از این بازار در راستای اهداف خود استفاده کردند و دست به پولشویی زدند. این فعالیت ها تا جایی ادامه پیدا کرد که استفاده از پی ‌پال در چندین ایالت آمریکا ممنوع اعلام شد.

با وجود تمام این مشکلات بلاخره پی ‌پال توانست توجه عده ای از مشتریان واقعی خود را جلب کند. این مشتریان افرادی بودند که جهت انجام معاملات روزانه و تراکنش ‌ها از این ابزار استفاده می‌ کردند. خریداران به این ابزار جذب می شدند زیرا ساده و امن بنظر می رسد.

رفته رفته فروشندگان بیشتری از پی پال استفاده کردند زیرا گرفتن ویزا از آن آسان تر سایر سایت ها مانند ویزا کارت یا مستر کارت بود. از طرفی تعداد زیادی از مشتریان به استفاده از آن روی آورده بودند که همین امر تا حدود زیاد فروشندگان را به استفاده از PayPal ترغیب می کرد.

در سال 2000 در حالی که مسئولان بزرگترین سایت حراجی اینترنتی در سراسر جهان متوجه شدند که بسیاری از کاربران خود در صفحه اصلی شان پی پال را به عنوان یکی از روش های پرداختی خود معرفی کردند. تشويق شدند تا آن ها هم توجه بیشتری به پی پال نشان بدهند. مسئولان ebay در راستای این جشنواره تصمیم گرفتند تا به پی پال توجه بیشتری نشان بدهند و تسهیلاتی در راستای استفاده از آن در سایت خود قرار دهند.

استفاده کاربران ebay از پی پال در راستای پرداخت هزینه های خریدشان به یکبار موجب افزایش چشمگیر تعداد مشتریان این سیستم نمود به طوری که کاربران پی پال طی دو ماه از  صدهزار نفر به عدد باور نکردنی یک میلیون نفر رسید.

تنها دو سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۲ مسئولان تصمیم گرفتند که پی‌پال را دارد بازار بورس کنند. طی اتفاقی باور نکردنی ارزش سهام این شرکت در روز اول عرضه از رقم پایه ۱۵ دلار به عدد ۲۰ دلار رسید که خود اتفاقی بی سابقه است. EBAY در همان سال اقدام به خرید بخش عمده سهام این شرکت نمود و به سرعت آن را به مالکیت خود درآورد.

بعد از آن پی پال را به عنوان یکی از خدمات وب سایت خود مورد استفاده قرار داد. به همین ترتیب بود که کاربران این سایت توانستند تراکنش های خود را با امنیت زیاد و سرعت بیشتر انجام دهند وجود نام ebay روی این سایت به مشتری ها اطمینان خاطر بیشتری می داد. در این شرایط بود که ebay توانست بر صفر تا صد عملیات خرید و فروش کاربران خود نظارت پیدا کند و بدین ترتیب می توانست در صورت بروز هر گونه مشکل معامله را فسخ و پول مشتری را به آن باز گرداند. در این شرایط بود که محبوبیت پی پال به سرعت در بین کاربران افزايش قابل توجهی پیدا کرد و در عرض یک سال این سرويس به یکی از بزرگترین سرویس های خدماتی در جهت پرداخت های آنلاین تبدیل و شناخته شد.

بعد از آن پی پال به صورت گسترده اقدام به افزایش خدمات خود نمود. به همین ترتیب توانست هر روز بیشتر از روز قبل از رقیبان خود پیشی بگیرد. پی پال امروز خدمات خود را در بیش از صد کشور دنیا پوشش می دهد، بنابر اعلام خود شرکت بیش از صد و شست و پنج ملیون کاربر در آن مشغول فعالیت هستند، و از بیست و شش واحد پولی پشتیبانی می‌کند. همین اعداد به سادگی پی توانند جایگاه این سیستم را در سطح جهانی نشان بدهند.

معرفی سایت پی پال

چگونه وارد پی‌پال شویم

فرض کنید یک سایت فروشگاهی دارید و یا صرافی به صورت کلی هر سایتی که نیازمند درگاه پرداخت است، در ابتدا می توانید تنها با داشتن یک ایمیل آدرس و با اطلاعات شخصی و شرکتی با ساده ترین روش ممکن و به سرعت برای خود یک حساب کاربری در وب سایت PeyPal.Com راه اندازی کنید. با وجود این که در مرحله اول پی‌پال از شما می خداهد که اطلاعات دقیق و درستی را برای شروع راه اندازی اکانت خود ارائه دهید اما در این مرحله سخت گیری خاصی انجام نمی دهد و اقدام به راستی آزمایی اطلاعات شما نمی کند.

در مرحله دوم شما باید اقدام به انتقال اکانت پی پال به یک حساب بانکی، کارت اعتباری یا نقدی مثل ویزا کارت ، مستر کارت نمایید. این گونه است که شما می توانید حساب خود را وریفا کنید و به این ترتیب می توانید امکانات حساب خود را فعالسازی کنید. بعد از اینکه حساب شما وریفا شود شما می توانید مبالغ موجود در حساب خود که در یک کشور خارجی قرار دارند را جابه جا کنید. می توانید موجودی ارزی حساب  خود را به پی پال انتقال دهید و یا از طریق پی پال موجود خود را به یک اکانت پی پال دیگر واریز نمایید و یا با دارایی خود خرید کنید.

با انجام این پروسه ساده پولی که تا آن لحظه تنها به دارایی در یک حساب بانکی بود و تنها داخل یک کارت نقدی یا اعتباری بود اکنون جزئی از شبکه حساب‌ های کاربری پی پال است. این شرایط به شما این امکان را می دهد از طریق حساب های پی پال خرید کنید و پول خو را به یک حساب پی‌ پال دیگر منتقل کنید و یا از یک حساب پی پال دیگر پول دریافت کنید.

با طور کلی تمامی تراکنش ها فراتر از چندین حساب بانکی یا چند کارت اعتباری و نقدی در قالب یک سیستم یکپارچه تر و جهانی به نام پی پال انجام می گیرد. همین انتقال یکپارچه و پوشش همه جانبه سبب شده است که شرکت پی پال قدرت نظارت بر تمامی فعالیت ها و تراکنش ها را داشته باشد تا بتواند از صحت پرداخت، میزان رضایت خریداران و فروشندگان، از درستی انجام خدمات و میزان خوشنودی پرداخت کنندگان اطمینان حاصل کند. این گونه است که پی پال می تواند از سو استفاده و کلاهبرداری در سایت خود و در میان قرارداد های تحت پوشش خود جلوگیری کند.

طبیعی است وجود چنین جایگاه امنی برای تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات سبب شده تا با رضایت کامل کارمزد دو تا مهر درصدی تعبیه شده توسط پی پال را بپردازند. شرکت ها و کسب و کار ها با این روش کمتر دچار مشکلات بانک ها می‌ شوند و از طرفی خیلی سریع تر به در آمد حاصله خود می رسند و می توانند آن را مورد استفاده قرار دهند. شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که نفع پی پال از ترتیب دادن چنین شبکه ای چیست؟ طبیعتا وقتی در روز بیش از دوازده میلیون تراکنش در پی پال صورت می گیرد و دریافت نمودن کارمزد آن ها در آمد این شرکت بیش از حد تصور بالا خواهد رفت.

در کنار دریافت کارمزد پی پال همواره از طریق جمع آوری وجودی حساب کاربری افراد به سرمایه زیادی دسترسی دارد. با سرمایه گذاری این مبالغ هنگفت در بانک های مختلف در جهان هر ساله سود قابل توجهی دریافت می کند که در آمد آن را چندین برابر می کند. طبق توافق نامه ای که پی پال در ابتدای سبت نام با کاربران خود تایید می کند هر گونه سودی که از محل سرمایه های موجود در پی پال دریافت شود تحت مالکیت پی پال است و حق دارد آن را برداشت کند. از همین رو پی پال همواره سعی دارد با ارائه بهترین خدمات کاربران بیشتری را به خود جلب کند تا سرمایه بیشتری به سمت آن سرازیر شود.

مشکلات استفاده از پی پال

با تمام امکاناتی که پی پال به مشتریانش ارائه می دهد باز هم مشکلاتی وجود دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت. پی پال با اجرای ساز و کار پیچیده در سیستم خود ممکن است برای افرادی که به تازگی مشغول به استفاده از آن هستند گیج کننده باشد. به علاوه با تحریم های که برای ایرانیان در نظر گرفته است در صورتی که یک فرد ایرانی بدون مهارت کافی اقدام به استفاده سالم از این سایت نماید می تواند دارایی آن را ضبط و حساب او را مسدود کند.

به علاوه با وجود اینکه ساز و کار این سایت شبیه یک بانک است هرگز مزایای یک بانک را برای مشتریانش در نظر نمی گیرد. برای پول هایی که در حساب کاربران خوابیده سود در نظر نمی گیرد. یا به کاربران خود با هر مبلغ موجودی که داشته باشند وام نمی پردازد. برای مشکلات حقوقی کاربران خود بدون کمک گرفتن از قانون خاصی یا دادگاه تنها خود داوری می‌کند و با توجه به سلیقه خود حقوق افراد را مشخص می کند. بسیاری از شکایت های کاربران از این سایت به دلیل مورد استفاده قرار گرفتند قوانین آمریکا به صورت انحصاری در آن قابل پیگیری نیست.

از همه مهم تر وجود یک موافقت نامه بلند بالا و پیچیده که تایید آن مشکلات متعددی را در آینده متوجه کاربران می کند که در ابتدا هیچ اطلاع درستی از آن نداشتند.

جمع بندی

پی‌ پال یک سایت خرید و فروش و انتقال پول آنلاین در قالب جهانی است که با وجود سبت نام آسان و استفاده سریع بازم هم کار با آن نیازمند اطلاعات دقیق و توجه بسیار است. با وجود اینکه شما می توانید از طریق فرصت به دست آمده توسط این سایت به فعالیت های گسترده ای بپردازید و درآمد زیادی به دست آورید. اما باز هم استفاده کورکورانه و بدون اطلاعات کافی از این ابزار می تواند ضررهای بیشماری به شما وارد کند.برای مشاوره و راهنمایی بهتر تیم سامانه فعال شده در خدمت شماست.

4.8/5 - (9 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • امیرحسین 2 سال پیش

    درگاه پرداخت خوبیه واقعا پی پال ممنونم ازتون

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید