14 دلیل مسدود شدن اکانت فریلنسر

14 دلیل مسدود شدن اکانت فریلنسر

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده زهرا امیدی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 7 دقیقه

به دلیل توسعه فضای وب و اینترنت، موقعیت مناسبی برای متخصصان ایجاد شده است که بتوانند بدون اینکه نیازی به حضور فیزیکی در مجموعه یا شرکتی داشته باشند‌ و به راحتی درآمد کسب نمایند. به این نوع اشتغال فریلنسینگ یا آزاد کاری می گویند. یکی از مزایایی شغل فریلنسری و داشتن اکانت فریلنسر دورکاری است. زمان در اختیار فرد است و می تواند چند پروژه را همزمان به عهده بگیرد. این نوع کار کردن می تواند پاره وقت یا تمام وقت باشد. فرد می تواند در هر زمان و مکانی به کار خود بپردازد به همین خاطر است که درآمد …

به دلیل توسعه فضای وب و اینترنت، موقعیت مناسبی برای متخصصان ایجاد شده است که بتوانند بدون اینکه نیازی به حضور فیزیکی در مجموعه یا شرکتی داشته باشند‌ و به راحتی درآمد کسب نمایند. به این نوع اشتغال فریلنسینگ یا آزاد کاری می گویند.

یکی از مزایایی شغل فریلنسری و داشتن اکانت فریلنسر دورکاری است. زمان در اختیار فرد است و می تواند چند پروژه را همزمان به عهده بگیرد. این نوع کار کردن می تواند پاره وقت یا تمام وقت باشد. فرد می تواند در هر زمان و مکانی به کار خود بپردازد به همین خاطر است که درآمد افزایش می یابد، اما نکته مهم بازاریابی و یافتن مشتری است. به همین دلیل سایت هایی چون سایت فریلنسر می توانند پلتفرم کارآمدی در یافتن مشتری باشند.

گام اول در شروع کار به عنوان یک فریلنسر شناخت تخصص و مهارت خود است. سپس فرد از طریق سایت های اینترنتی، صفحات مجازی یا برنامه های کسب و کار به معرفی و عرضه مهارت خود خواهند پرداخت. مجموعه سایت هایی وجود دارند که به افراد امکان معرفی مهارت ها و تخصصشان را می دهند. افراد می توانند نمونه کار خود را در این سایت ها ثبت نمایند و کاربران دیگر بر اساس تجربه و مهارت این افراد پروژه خود را به آنها بسپارند.

سایت فریلنسر از جمله سایت هایی است که امکان کسب درآمد ارزی را میسر می سازد و به همین دلیل در میان فریلنسرها محبوبیت دارد. با عضویت در سایت، فریلنسر می تواند سفارش انجام پروژه هایی را از سراسر دنیا دریافت کرده و در ازای تحویل کار مبلغ توافق شده را به دلار اخذ کند. به محض توافق روی یک پروژه، سایت فریلنسر کمیسیون خود را از حساب فرد برداشت خواهد کرد؛ بنابراین نیاز است همیشه مقدار پول در حساب فرد وجود داشته باشد.

هنگام ساخت حساب کاربری در سایت فریلنسر و تایید (وریفای) آن فرد باید گزینه پیش از قوانین را تیک بزند و رعایت آنها الزامی است. برای ساخت یک حساب کاربری در سایت فریلنسر، جذب مشتری و گرفتن پروژه و داشتن درآمد ارزی باید حساب کاربری تایید شده ای در این سایت ساخت. همچنین به یک حساب ارزی پی پال وریفای شده، یک آی پی اختصاصی و پشتیبانی برای این اکانت و یک شماره تماس نیاز است.

14 دلیل مسدود شدن اکانت فریلنسر

دلایل مسدود شدن اکانت فریلنسر

ابزارهای بسیاری برای شناسایی موقعیت فیزیکی فرد و فعالیت وی وجود دارد؛ بنابراین هرگونه فعالیت غیر معمول و جعلی به راحتی شناسایی می شود و احتمال بلاک شدن اکانت می رود. بلاک شدن یا تعلیق اکانت فریلنسری به هر دلیلی که باشد غیر قابل بازگشت و قطعی خواهد بود. اما گاهی اکانت فریلنسرها مسدود می شود. دلایل آن به ترتیب زیر ذکر شده اند.

 • تایید حساب کاربری (وریفای)

پس از ساخت اکانت (حساب کاربری) و عضویت در سایت فریلنسر، سه ماه مهلت در نظر گرفته می شود تا اکانت تایید و وریفای اکانت فریلنسر شود. اگر در این بازه زمانی وریفای صورت نگیرد، اکانت مسدود می شود و اجازه برداشت وجه وجود نخواهد داشت.

 • اطلاعات تماس

افشای اطلاعات تماس حین برقراری ارتباط با مشتری یکی از دلایلی است که حساب کاربری فرد به تعلیق در خواهد آمد. پس به هیچ عنوان اطلاعات تماس، از جمله آدرس ایمیل شخصی، شماره تلفن و غیره در پیشنهاد پروژه، شرح آن یا صفحه پیام ذکر نشود؛ چرا که بر خلاف قوانین است.

 • محتوای نامعتبر

ارائه محتوای نامناسب یا بی اعتبار در شرح پروژه، صفحه پیام یا پیشنهاد پروژه به معنای تبلیغ و ارائه اطلاعات خلاف قوانین سایت فریلنسر و نامناسب تعبیر شده و حساب کاربری فرد تعلیق خواهد شد.

 • داشتن چند حساب کاربری

هر فرد مجاز است که فقط یک حساب کاربری در سایت فریلنسر بسازد تا از آن برای پیشنهاد پروژه یا استخدام استفاده نمایند. ایجاد دو یا چند اکانت موجب بلاک شدن اکانت خواهد شد.

 • حساب بانکی

حساب بانکی که برای پرداخت و دریافت وجه استفاده می شود، چه حساب پی پال باشد و چه حساب های دیگر، باید به نام خود فرد باشد. اگر از حسابی به نام دیگری استفاده شود، به عنوان مصادیق پولشویی شناسایی شده و اکانت فرد مسدود خواهد شد.

 • منفی بودن مانده حساب

از آنجایی که سایت فریلنسر در هنگام توافق روی پروژه ای کمیسیون خود را از حساب فرد برداشت می کند لازم است همیشه مقداری اعتبار در حساب مالی فرد وجود داشته باشد. اگر مانده حساب فرد به مدت 35 روز یا بیشتر منفی باشد، حساب فرد به صورت تعلیق در خواهد آمد.

 • فعالیت مشکوک

سایت فریلنسر هرگونه گفتگو در مورد پرداختی ها و هزینه هایی که خارج از این سایت صورت گرفته است و همچنین برقراری هر نوع ارتباط مثل ارسال لینک فیسبوک به عنوان فعالیت مشکوک تلقی می کند. همچنین فعالیتی که از سوی سایت فریلنسر به عنوان مصادیق پولشویی لحاظ شود موجب مسدود شدن حساب کاربری فرد خواهد شد.

 • استفاده از VPN ها یا VPS های مشکوک

تعیین مکان فرد و تشخیص اینکه فریلنسر در مکانی حقیقی حضور دارد یا خیر توسط سایت مورد بررسی قرار می گیرد. اگر از ابزارهایی مانند VPN یا VPS (سرور مجازی) نامناسب استفاده شود حساب کاربری فرد مسدود خواهد شد.

 • شماره تلفن یک بار مصرف

وقتی فرد با شماره تلفن یک بار مصرف اکانتی در سایت فریلنسر می سازد، هویت وی تایید می شود و وریفای می شود. ولی وقتی اقدام به برداشت می کند، کد درخواست وی به شماره تلفن ثبت شده ارسال می شود؛ بنابراین ضروری است فرد با شماره دائمی که در دسترس است حساب کاربری خود را بسازد.

 • تفاوت در شماره تلفن و مکان ساخت اکانت

شماره تلفن و مکانی که حساب کاربری فرد ساخته می شود می بایست یکسان باشد. اگر شماره تلفنی که در اکانت ثبت می شود با کشور فرد متفاوت باشد، تیک وریفای سبز خواهد شد اما در هنگام برداشت وجه از حساب مشکل پیش خواهد آمد و حساب غیر فعال می شود.

 • ساخت حساب کاربری با آی پی کشور هایی که در لیست تحریم قرار دارند

سایت فریلنسر به آی پی کشوری که تحریم شده باشد حساس است. کشورهایی که تحریم هستند شامل کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا و سودان هستند. اگر با آی پی چنین کشوری وارد حساب کاربری خود شوید، دیگر سابقه همکاری یا امتیاز فرد در سایت فریلنسر اهمیتی ندارد و این سایت اکانت فرد را مسدود خواهد کرد.

 • ریویو جعلی

گاهی افراد، به قصد بالا بردن امتیاز خود، دو یا چند حساب کاربری می سازند تا با یک حساب در سایت فریلنسر پروژه ای را ایجاد کرده و با حساب دیگر پروژه خود را قبول کرده و بر روی آن ریویو می نویسند. در صورت شناسایی چنین مواردی حساب کاربری فرد در سایت فریلنسر مسدود شده و احتمال رفع چنین مشکلی نادر است.

 • پرداخت وجه به منظور خرید اشتراک اکانت

مواردی پیش می آید که لازم است به منظور خرید اشتراک اکانت فریلنسر یا امور دیگر وجهی پرداخت شود. گاهی افراد از دیگران تقاضای می کنند به حساب فریلنسری آنها وجه را واریز کنند. این کار نیز در دراز مدت موجب مشکل در حساب کاربری فرد خواهد شد پس بهتر است فرد حساب پی پال خود را داشته باشد که به نام خودش وریفای شده باشد و این حساب را به اکانت فریلنسری خود در سایت متصل نماید.

 • جعل هویت

جعل هویت و استفاده از اطلاعات شخصی فرد دیگر، مثل نام، عکس، آدرس ایمیل، آدرس (آدرسی که بر اساس آن سایت حساب پی پال فرد را می سازد) و شماره تلفن، در زمان ساخت اکانت در سایت فریلنسر موجب مسدود شدن حساب کاربری فریلنسری خواهد شد.

در مجموع موارد زیر از جمله تخلفاتی است که باعث بلاک شدن اکانت در سایت فریلنسر می شود:

 • انجام فعالیت متقلبانه یا مشارکت در آن
 • آزار و اذیت سایر کاربران یا سوء استفاده از آنها
 • باج خواستن یا اخاذی برای دریافت ریویو مثبت و یا پرداخت مبلغ اضافی به آنها
 • فریب دادن سایر کاربران سایت فریلنسر
 • اسناد شناسایی جعلی که شامل کلیه اسنادی می شود که تغییر داده شده اند یا بطور جعلی تایید شوند.
 • نشر لینک های مخرب یا ویروس ها در سایت
 • دستکاری کردن در سیستم های حل اختلاف سایت فریلنسر
 • تغییر در سیستم فیدبک به منظور کسب بازخورد مثبت در سایت
 • انجام خرید و فروش اکانت در سایت فریلنسر
 • پولشویی، هک یا نشر هرزنامه و مشارکت در پروژه هایی که ناقض ضوابط سایت فریلنسر هستند
 • نقض یا تصاحب حق مالکیت معنوی فرد دیگر

سخن پایانی

اگر در پی کسب درآمد ارزی از مهارت ها و توانمندی خود در هر زمینه ای هستید و دورکاری را دوست دارید، عضویت در سایت فریلنسر می تواند راهکاری سودآور در کسب درآمد فریلنسرها باشد. لیست کاملی از فعالیت هایی که در سایت فریلنسر مجاز به انجام آنها نیستید ذکر شد و این سایت در رعایت قوانین بسیار سخت گیرانه و جدی عمل می کند. بنابراین ضروری است با شرایط عضویت و قوانین استفاده از آن به خوبی آشنایی حاصل کنید. سامانه فعال شده کوشید که در این مقاله شما را با ذکر جزییات با دلایل بلاک شدن اکانت فریلنسر آشنا کند.

دقت شود که سایت فریلنسر سرعت عمل بالایی در تعلیق و محدود کردن حساب کاربری وریفای شده فریلنسر دارد، پس از هرگونه فعالیت غیر مجاز در این سایت خودداری شود و بر اساس توضیحات ارائه شده در سایت عمل شود.

4.6/5 - (10 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • clindamicina antibiotic 8 ماه پیش

  [...] clindamicina antibiotic[...] clindamicina antibiotic

 • علی 2 سال پیش

  بسیار جامع و کامل بود ممنون از تیم خوب سامانه فعال شده

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید