دیتا اینتری

برای ثبت درخواست اطلاع رسانی هنگام موجودی ، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری
دیتا اینتری

دیتا اینتری

تضمین بهترین کیفیت
دسته‌بندی خدمات ویژه
1نظر5.00
 • پشتیبانی ویژه و رایگان
 • ارائه گزارش حرفه ای روند دیتا اینتری
 • اکانت منیجر اختصاصی
 • بهینه سازی محتوا
مشاوره رایگان

ارتباط با مشاوران فعال شده : ۰۲۱۷۷۷۱۶۵۷۹

نقد و بررسی اجمالی

بازاریابی محتوایی که یک کار سیستمی و در واقع در حوزه کارهای کامپیوتری است، مراحل مختلفی دارد که یکی از مهم ترین مراحل برای پیشرفت در آن دیتا اینتری یا همان ورود اطلاعات و بارگذاری آن در سایت است. در بیشتر مشاغل جدید نیاز به فردی متخصص در زمینه دیتا اینتری برای انجام کارهای متناسب با خواسته های سایت و جامعه است. این بخش از سامانه فعال شده سعی داریم تا شما را بیشتر با دیتا اینتری آشنا کنیم پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

شناخت دیتا اینتری

در واقع وارد کردن اطلاعات و همچنین دسته بندی آن ها با توجه به نیاز یک سایت را می توان دیتا اینتری دانست. یک سایت در ابتدای طراحی هیچ اطلاعاتی نداشته و به صورت خام است.  سایت خام قطعا مخاطب خاصی ندارد و برای این که مخاطبان زیادی علاقمند به دیدن سایت شوند باید در آن محتوایی وجود داشته باشد. وب سایت ها در انواع مختلفی وجود دارند که اطلاعات درونی آن ها با یکدیگر متفاوت است.

تا اینجا متوجه شدید که دیتا اینتری را می توان مجموعه ای از فعالیت های فرد متخصص برای قرار دادن محتوا در سایت های مختلف دانست. کسانی که دارای سایت هستند و نویسندگانی برای تولید محتوای سایت در نظر می گیرند، فایل ها را عموما به صورت ورد دریافت خواهند کرد در غیر این صورت اگر خود شخص تخصص بارگذاری فایل ها را در سایت نداشته باشد باید فایل ها را به صورت برون سپاری به فریلنسرها بسپارد.

مراحل دیتا اینتری

 • در ابتدا باید فایل Microsoft Word حاوی متون مربوط به سایت را آماده کنید.
 • محتوای درون ورد را به صورت  notepad  در آورید.  با این کار تمامی کدهای اضافی از متن خارج می شوند. اگر این مرحله از کار را انجام ندهید به سبب وجود کد های XML  در ورد تمامی فرمت بندی و نوع نمایش اطلاعات در سایت بهم خواهد ریخت، به همین دلیل این کار برای انتشار درست اطلاعات در سایت است.
 • سپس متن خالص یا همان Piain text را به دست آورده اید که  باید آن را به ویرایشگر متن در سایت اضافه کنید.
 • پس از افزودن اطلاعات درون سایت باید دوباره تمامی فرمت بندی های فایل را که در ورد روی آن اعمال شده بود را به اطلاعات اضافه کنیم.
 • تمامی مراحل دیتا اینتری باید به درستی و بدون هیچگونه ایرادی انجام گیرد. به همین دلیل است که باید این کار را به فردی متخصص که بتواند بارگذاری فایل را به درستی انجام دهد، سپرد. سامانه فعال شده  یکی از بهترین ها در انجام و تولید کارهای محتوایی و دیتا اینتری است که می توانید به راحتی و بدون نگرانی سایت خود را به آن بسپارید.

نکات مهم در خصوص دیتا اینتری

نکاتی در انجام کارهای دیتا اینتری وجود دارد که اگر آن را به درستی انجام ندهید، قطعا هر چقدر کیفیت متن هم بالا باشد، باز هم اطلاعات شما به چشم نخواهد آمد. این نکات مهم را به صورت دسته بندی برای شما جمع آوری کرده ایم :

 • فرمت بندی

یکی از کارهای مهم در دیتا اینتری انجام درست فرمت بدنی متون است. اصول انجام این کار در سایت متفاوت و پیچیده تر از فایل ورد است به همین دلیل باید تمامی اصول انجام این کار را بدانیم و همینطور خلاقانه عمل کنیم.

 • پاراگراف بندی

اینکه بتوان پاراگراف ها را به درستی و اصولی تفکیک کرد بسیار مهم است؛ زیرا انجام نا درست این کار موجب زشتی و دفرمه شدن اطلاعاتی که می خواهید در سایت به نمایش بگذارید، می شود.

 • تیتر گذاری

نام دیگر تیتر گذاری ساختار هدینگ های محتوا ( content Heading ) است. این کار یکی از بخش های مهم در روند دیتا اینتری است. برای انجام این کار روش های مختلف و خلاقانه ای وجود دارد که موجب بالا رفتن سطح مطالعه بخش های مختلف یک محتوا است. تیتر گذاری در دیتا اینتری اصول خاص خود را دارد که برای انجام آن باید به صورت تخصصی این کار را بلد بود.

 • بولد کردن قسمت های از محتوا

بولد کردن کلمات و افزودن آن به محتوا در سایت، کار حساسی است و اینکه بدانیم چه قسمت هایی از اطلاعاتی که در سایت وارد می کنیم را باید بولد شود و همینطور با چه فاصله ای از یکدیگر قرار گیرد، بسیار مهم است. اگر تعداد کلماتی که بولد می کنید بیش از حد باشد یا کمتر از تعداد لازم باشد، نه تنها باعث بازدید بالا و جذب مخاطب نمی شود، بلکه می تواند علیه سایت نیز عمل کند.

مهارت های مورد نیاز کارمند ورود اطلاعات

برای اینکه بتوان کار دیتا اینتری را به درستی و همچنین به صورت تخصصی انجام داد، باید به چند مهارت مسلط بود، که این مهارت ها را در این قسمت به صورت مختصر برای شما جمع آوری کرده ایم :

مهارت اول : توانایی تایپ دقیق

اولین مهارت مورد نیاز که در دیتا اینتری بسیار ضروری است تایپ دقیق اطلاعات است. این کار باید توسط فردی انجام شود که تمامی اطلاعات را بتواند درست وارد کند. اطلاعات وارد شده می تواند شامل اعداد، کدهای پزشکی، متون و کلمات انگلیسی، اطلاعات تماس و… باشد. شرکت هایی که کارمندانی را برای انجام این کار استخدام می کنند، انتظار انجام دقیق و درست و اصولی تایپ را دارند.

اینکه فرد تایپیست بتواند بدون نگاه کردن به صفحه و با سرعت بالا اطلاعات را وارد کند نشان از مهارت فرد است. تایپ کردن بدون مهارت، نه برای فرد تایپیست و نه برای کارفرما به صرفه نیست؛ زیرا ممکن است انجام تایپ زمانی زیادی طول بکشد.

کار فرمایی که تایپ را به شما می سپارد انتظار دارد که کار در درست ترین حالت خود انجام گیرد.

مهارت دوم : توانایی تایپ سریع

علاوه بر دقت در انجام کار تایپ در دیتا اینتری، باید سرعت تایپ قابل توجهی داشت. خیلی از کار فرمایان در نظر دارند فردی را دعوت به کار میکنند که بتوانند در هر دقیقه حداقل 60 کلمه را تایپ کنند. فریلنسرها، باید ورود اطلاعات سریع تر و با دقت تری را به کار فرمایان خود نشان دهند که آن ها پروژه های بیشتری را برای انجام دادن به آن ها بسپارند که نتیجه این کار در آمد بالای فرد تایپیست است. اگر سرعت تایپ بالایی ندارید بهتر است هر روز این کار را تمرین کنید تا بتوانید به این حیطه شغلی وارد شوید.

مهارت سوم : مهارت های دستور زبانی

دانش زبانی برای فریلنسر ورود اطلاعات بسیار ضروری است و جزئی از مهم ترین مهارت های او به شمار می رود. تمامی اصول نگارشی از جمله نقطه گذاری، دستور زبانی، استفاده از علائم نگارشی و… به عنوان دانش زبانی شناخته می شود. باید مهارت فرد در حدی باشد که بتواند تمامی کار ها را با کیفیتی بالا و با حداقل اشتباهات دستوری و نگارشی انجام دهد و به دست کار فرما برساند.

[irp posts=”2713″ name=”خدمات تخصصی طراحی سایت”]

مهارت چهارم : توانایی کار با نرم افزار های مختلف

تجربه کار با نرم افزارهای مختلف، جزئی از مهارت های مورد نیاز برای ورود اطلاعات است. برای این که مهارت های خود را به کار فرما نمایش دهید باید با هر کدام از نرم افزار های زیر آشنایی اولیه داشته باشید:

 • ورد
 • اکسس
 • پاور پوینت
 • اکسل

اصول کار دیتا اینترهای حرفه ای

افرادی که در حوزه کاری دیتا اینتری هستند به دو صورت انفرادی و تیمی کار می کنند. فردی که بخواهد به صورت حرفه ای این کار را انجام دهد، تمامی وقت خود را باید صرف یادگیری و بروز شدن در این زمینه کند. کارهایی که از یک فرد دیتا اینتر معمولی را به یک دیتا اینتر حرفه ای تبدیل می کند به شرح زیر است :

 • این افراد باید بیشتر وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل داده و وارد کردن آن ها به پایگاه داده کنند.
 • بارگزاری محتوا را هر روز تمرین و تکرار  کنند.
 • همیشه در خانه یا دفتر خود مشغول یادگیری اصول کار و حرفه خود هستند.
 • این افراد نرم افزارهای مورد نیاز مانند مایکروسافت سایت آفیس و google docs  را به خوبی باید بشناسند.
 • این افراد باید در تمامی رشته ها در صنایع مختلف سر رشته داشته باشند، که بتوانند تولید محتوا و دیتا اینتری را به درستی انجام دهند.

سخن آخر
احتمالا  با خواندن این مطلب متوجه شده اید که فرآیند دیتا اینتری در میان صاحبان مشاغل اینترنتی بسیار پیچیده و چالش بر انگیز است.  برای انجام این کار بهتر است فردی متخصص با کیفیت کاری بالا که قیمت مناسبی برای انجام این کار بگیرد را پیدا کنید. پیشنهاد ما به شما ورود به سامانه فعال شده و صحبت با مشاوران این گروه کاری است. متخصصین این مجموعه در زمینه دیتا اینتری بسیار فعال و مورد اعتماد هستند.

4.6/5 - (11 امتیاز)
شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید
برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
امتیاز محصول
5.00از مجموع 0دیدگاه
پشتیبانی
خدمات
قیمت
همکاری
پیشنهاد
 • دکتر رضا ولیانی 26 مهر 1401

  دیتا اینتری کردن واقعا کار مهمی واسه سایته و من به شخصه ترجیح میدم کسی این کار و رو سایتم انجام بده که با سئو آشنایی داشته باشه و تمام زیر ساخت های سئو سایت من و هنگام دیتا اینتری کردن رعایت کنه تا محتوا زمان ایندکس شدن در گوگل رتبه خیلی خوبی بگیرد

  • تیم فنی 17 آبان 1401

   عرض سلام و ادب خدمت دکتر ولیانی عزیز ممنون که دیدگاه خودتون و در اختیار تیم فعال شده و دنبال کننده های اون گذاشتید

ارسال نظر برای این محصول
عنوان دیدگاه
ایمیل
متن دیدگاه
جنس
بدنه
کارایی
کیفیت
مقاومت

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید

ورود به حساب کاربری
نیاز به مشاوره دارید ؟

با کارشناسان ما بصورت رایگان گفتگو کنید