معرفی وب سایت کلودفلر

معرفی وب سایت کلودفلر

دسته‌بندی‌ها معرفی استارت آپ
نویسنده تیم معرفی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 9 دقیقه

گسترش تکنولوژی و دنیای ارتباطات نیازهای بسیار زیادی را به وجود آورده است که هر کدام از نیازها را باید به شکلی پاسخ داد. برخی از سایت ها نیاز دارند تا به شبکه ای قوی متصل شوند و امنیت خود را تامین کنند. کلود فلر شبکه ‌‌ای از سرورهای قدرتمند است که این سرورها باعث افزایش امنیت و بهینه سازی سایت می ‌شود. شعار کلودفلر ساخت اینترنتی بهینه با امنیت بالا و عرضه خدمات در سراسر دنیا است. کلودفلر سبب می ‌شود افراد با کیفیت بالاتری به اینترنت متصل شوند و از خدمات آن استفاده کنند. می ‌توان گفت کلوفر …

گسترش تکنولوژی و دنیای ارتباطات نیازهای بسیار زیادی را به وجود آورده است که هر کدام از نیازها را باید به شکلی پاسخ داد. برخی از سایت ها نیاز دارند تا به شبکه ای قوی متصل شوند و امنیت خود را تامین کنند. کلود فلر شبکه ‌‌ای از سرورهای قدرتمند است که این سرورها باعث افزایش امنیت و بهینه سازی سایت می ‌شود. شعار کلودفلر ساخت اینترنتی بهینه با امنیت بالا و عرضه خدمات در سراسر دنیا است. کلودفلر سبب می ‌شود افراد با کیفیت بالاتری به اینترنت متصل شوند و از خدمات آن استفاده کنند. می ‌توان گفت کلوفر یک شبکه بزرگ تحویل محتوا CDN  است. این سیستم بزرگ شامل چند سرور می ‌شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر کلودفر را به شما معرفی کنیم.

کلودفلر چیست؟

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم کلود فلر سرویس ‌های گوناگونی به کاربران ارائه می دهد. این سرویس ها بیشتر در زمینه امنیت و دسترسی به منابع است. کلود فلر یک سیستم رایگان است که تمامی وب سایت‌ هایی که در دنیا وجود دارد می ‌توانند از آن استفاده کنند. شما می توانید مدت زمان کمی از پنل رایگان این سیستم استفاده کنید. برای اجرای سیستم  کلود‌فلر باید کا‌رهایی انجام دهید که ما به شما می‌گوییم.

در چند سال گذشته امکان دسترسی به اطلاعات بسیار کم بود. علاوه بر این حفظ امنیت در اینترنت برای اطلاعات بسیار مشکل بود. سیستم هایی مانند کلودفلر به کمک اینترنت آمدند تا افراد بتوانند خیلی سریع به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. اگر شما سایتی دارید سعی کنید حتما آن را در کلودفلر عضو کنید. مطمئن باشید مزایای استفاده از این سیستم برای شما بسیار زیاد است.

مزایای کلودفلر

قطعا افراد قبل از انجام هر کاری سعی دارند که مزایای آن را بدانند. شما هم اگر می‌خواهید  از خدمات این سایت استفاده کنید باید حتما مزایای آن را بدانید. ما به بررسی دقیق این سایت می ‌پردازیم تا برخی اطلاعات لازم را در ارتباط با آن به دست آورید. برخی از مزایایی که کلودفلر به همراه دارد موارد زیر هستند:

بهبود و افزایش کارایی سایت ‌ها

کلودفلر خدمات ‌ویژه‌ ای برای سایت ‌ها دارد که شما با عضویت در این سیستم از این خدمات می توانید استفاده کنید. اگر سایت شما از این خدمات استفاده کند می تواند امنیت خود را به مقدار قابل توجهی بالا ببرد. علاوه بر این اگر تعداد کاربران زیاد باشد و درخواست‌ های وارد سیستم شما از حد مجاز بیشتر باشد و سایت نتواند آن را کنترل کند کلودفلر به شما کمک می ‌کند و مانع از بروز اختلال و خرابی در سایت می‌ شود.

افزایش سرعت بارگذاری صفحه‌ های سایت

امروزه سرعت بارگذاری سایت و صفحه‌ های آن بسیار مهم است. معمولا افراد در استفاده از سایت‌ هایی که سرعت بارگذاری پایینی دارند دچار مشکل هستند. علاوه بر این گوگل بر اساس ملاک ‌هایی سایت ‌ها را رتبه بندی می‌ کند. اگر سایت شما امتیاز بالایی کسب کند می ‌تواند به صفحه اول گوگل برسد‌. یکی از این موارد سرعت بارگذاری سایت است. اگر سایت شما سرعت بارگذاری بالایی داشته باشد می ‌تواند رتبه بهتری در گوگل به دست آورد. رتبه بهتر در گوگل یعنی بودن در صفحه اول گوگل که در جذب مشتری برای سایت‌های فروشگاهی بسیار حائز اهمیت است.

کلودفلر این قابلیت را دارد که به حد قابل توجهی سرعت بارگذاری صفحه شما را بالا ببرد. این سیستم برای بهبود عملکرد سایت ‌ها طراحی شده است. علاوه بر این در صورت استفاده از این سیستم بخش بزرگی از اطلاعات از سرور کلودفلر ارسال می‌ شود و کاری با سرور سایت شما ندارد.  مطمئن باشید در صورت استفاده از کلودفلر می ‌توانید خدمات بهتری را به مشتریان سایت خود ارائه دهید و رتبه بهتری در گوگل کسب کنید.

حفظ امنیت سایت

کلودفلر تمام اطلاعات سایت شما را بررسی می‌ کند و به تمام خطاهای آن پی می ‌برد. این سیستم کاربران شما و درخواست آن ها را بررسی می ‌کند. این بررسی سبب می ‌شود تا تمام ربات ‌ها، کاربران مشکوک و اختلال‌ ها را شناسایی کند. این سیستم می ‌تواند تمام ترافیک های مشکوک به هک را شناسایی و آن‌ ها را مختل کند.‌ علاوه بر این هر نرم افزار مخربی که قصد نفوذ به سایت شما را داشته باشد شناسایی خواهد شد.

سیستم CDN چیست؟

این سیستم با پخش محتوا در چند سرور به کاربران این امکان را می ‌دهد که به راحتی بتوانند به محتواها دسترسی پیدا کنند. پخش محتوا در چند سرور این مزیت را دارد که شما به نزدیکترین سرویس اتصال پیدا کنید و خیلی سریع بتوانید به اطلاعات دست یابید. این سیستم می تواند بار ترافیکی که وجود دارد را از روی سیستم اصلی بر دارد و در کاهش ترافیک بار سیستم اصلی  بسیار تاثیر گذار باشد.

معرفی وب سایت کلودفلر

مزیت های سیستم  CDN کلودفلر

از جمله مزیت هایی که سیستم سی دی ان کلود فلر دارد موارد زیر هستند:

دسترسی سریع به محتواها

سیستم این برنامه این گونه است که وقتی شما به سرور اتصال پیدا می‌ کنید و از آنان خواسته ای دارید خواسته شما به نزدیکترین سرور اطلاع داده می شود و شما با توجه به موقعیت مکانی خود خیلی سریع به اطلاعات دسترسی پیدا می کنید. در سرورهای سیستم CDN محتوای متنی، تصاویر،  عکس، فونت، فایل و… ذخیره می شود. این سیستم می‌ تواند سرعت دسترسی شما به اطلاعات را خیلی بالا ببرد.

کاهش بار ترافیک روی سرور اصلی

وقتی شما اطلاعاتتان را روی CDN ذخیره می‌ کنید، دیگر نیازی نیست برای کسب این اطلاعات حتما به سرور اصلی متصل شوید. این گونه است که بار ترافیک از روی سیستم ‌های اصلی برداشته  و بین کل سرور‌ها پخش می شود. این ترافیک سرور اصلی علاوه بر صرف وقت سبب صرف هزینه هم می‌ شود‌. شما بخش عظیمی از نت خود را در ترافیک مصرف می‌ کنید اما با سیستم CDN دیگر این مشکل وجود ندارد.

پایداری سایت و دسترسی به محتوا

حتما متوجه شدید که در روزهای خاص بار ترافیکی بسیار زیاد است و دسترسی به اطلاعات سخت و مشکل خواهد شد. اگر میزان استفاده از سیستم در یک روز بسیار زیاد باشد این سیستم با اختلال مواجه خواهد شد. سیستم CDN سبب می ‌شود که اختلالی در سیستم اصلی پیش نیاید و درخواست ها را بین سرورهای دیگر پخش کنید. حتی اگر میزان استفاده از سرور محلی شما بالا باشد این سیستم با تغییر مسیر ترافیک آن را کاهش می ‌دهد و باعث می ‌شود در پایداری سایت اختلالی ایجاد نشود.

مقابله با  حملات سایت

در برخی از موارد افرادی سعی در حمله به سایت و هک آن دارد. این افراد سعی می کنند با میزان درخواست های زیاد از سرور اصلی در آن اختلال ایجاد کنند. این اختلالات سبب می ‌شود افراد نتوانند به اطلاعات دسترسی پیدا کند. علاوه بر این اختلالات با این هدف برنامه ریزی شدن سیستم پاسخ گوی کاربران حقیقی نباشد اما سیستم CDN به حد قابل توجهی در برابر این حملات مقاومت و از بروز مشکل جلوگیری می‌ کند.

معرفی وب سایت کلودفلر

معایب کلودفلر

هیچ سیستمی در دنیا را نمی یابید که بدون عیب و نقص باشد، هر سیستمی در عین داشتن ویژگی ‌های خوب معایبی هم دارد. این سیستم جز بزرگترین سیستم های موجود در دنیا است. قبل از استفاده از این سیستم آن را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. از جمله معایبی که می توان برای کلود فر عنوان کرد موارد ذیل هستند:

عدم نشان دادن بروزرسانی سایت

سیستم کلود فلر در ابتدا اطلاعات سایت را روی سیستم کاربران در معرض نمایش قرار می دهد. با این کار سبب می شود کاربران در صورت مراجعه مجدد به سایت اطلاعات قبلی آن را ببیند و نیاز به جستجوی مجدد نباشد. این امر می ‌تواند به حد قابل توجهی سرعت بارگذاری سایت را بالا ببرد. این موضوع مشکلاتی در پی دارد مانند اینکه اطلاعات و بروز رسانی های جدید برای کاربر به نمایش در نمی ‌آید.

البته کلود فلر برای رفع این مشکل در تنظیمات خود مواردی قرار داده است. مثلا شما با مراجعه به تنظیمات کلودفلر می ‌توانید قابلیت کش کردن آن را بردارید. البته با برداشتن قابلیت کش کردن کلودفلر سرعت اینترنت بارگذاری صفحات سایت به طور قابل ملاحظه ای کاهش می ‌یابد. پس شما باید بین افزایش سرعت اینترنت و همچنین بروزرسانی سایت یک مورد را انتخاب کنید. انتخاب شما بسته به سلیقه و نیازتان می تواند متفاوت باشد.

البته مشکل کلودفلر بیشتر در سایت ‌هایی نمایش داده می ‌شود که نیاز به آپدیت لحظه‌ای دارند. به طول مثال سایت‌ های خبری باید هر لحظه بروز رسانی شوند.‌ یا اگر شما از سایت های قیمت دلار و ارز استفاده کرده باشید برای خرید و فروش نیاز دارید که این سایت ها در لحظه بروز شوند. کلودفلر این توانایی را ندارد. پس در استفاده از این سایت ‌ها دچار اختلال و عدم آپدیت خواهید شد.  ما توصیه می‌ کنیم بهتر است سایت ‌هایی که نیاز بروزرسانی لحظه ‌ای دارند از سیستم کلودفلر استفاده نکنند.

تاثیر کلودفلر بر سئو سایت

امروزه کاربران به دلیل داشتن مشغله زیاد و همچنین نبودن زمان کافی سعی می‌ کنند سایت ‌هایی استفاده کنند که خیلی سریع بارگذاری شود. سایت هایی که بارگذاری آنها زمان زیادی را می برد متقاضیان زیادی ندارند. اگر کاربری به سایت مراجعه کنند و سرعت بارگذاری آن سایت کم باشد آن را ترک می‌ کنند. این ترک کردن عواقبی را در پی دارد. ترک کردن سایت سبب می‌ شود امتیاز سایت در گوگل پایین بیاید.

بنابراین سایت نزد گوگل محبوب نیست و در صفحه اول آن قرار نخواهد گرفت. این کند بودن بارگذاری حتی برای خود گوگل هم مشکل ساز است.  اگر کاربران به سایت ها مراجعه کنند و با کند بودن آن روبرو شوند، سعی می کنند دیگر از گوگل استفاده نکنند. برای پیشگیری از این امر محدودیت هایی را برای ‌سایت‌ها قرار داده شده است. مثلاً شما باید سرعت بارگذاری سایت تان زیاد باشد تا بتوانید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

استفاده از کلودفلر سبب می‌ شود سرعت بارگذاری سایت شما به حد قابل توجهی بالا برود. بالا رفتن سرعت سایت در سئو آن تاثیر گذار است. اگر قصد دارید نزد گوگل سایت شما محبوب باشد حتماً از Cloudflare استفاده کنید تا سرعت باز شدن صفحات سایت شما زیاد باشد. مطمئن باشد هیچ برنامه دیگری نمی ‌تواند این حجم از خدمات را به شما ارائه دهد.

جمع بندی

کلودفلر سیستمی است که به صاحبان سایت این امکان را می دهد تا برخی نیازهای خود را برطرف کنند. در صورتی که شما هم به نیاز دارید سرعت سایت خود را بالا ببرید و در رنکینگ های بالای گوگل قرار بگیرید، می توانید از این سیستم استفاده کنید. در این مطلب سعی داشتیم تا شما را با کلودفلر بیشتر آشنا کنیم. از همراهی شما با سامانه فعال شده سپاس گزاریم.

4.6/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • علی 2 سال پیش

    خیلی معرفی کاملی بود دمتون گرم ممنون از سایت خوبتون

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید