8 دلیل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

8 دلیل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده تیم سئو
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

به طور کلی رعایت نکردن قوانین و مقررات تعیین شده از سوی گوگل می تواند منجر به ساسپند شدن اکانت ها در گوگل ادز بشود. اگر شما به عنوان یک کسب و کار از گوگل ادز Google Ads استفاده می کنید به طور حتم دوست ندارید که با ساسپند و معلق شدن اکانت مواجه شوید. برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند لازم است که قوانین و مقررات و همچنین دلایل ساسپند شدن اکانت ها در گوگل ادز را بدانید تا با رعایت آن ها به این مشکل دچار نشوید. گوگل ادز دارای قوانین و مقرراتی است که رعایت انها یک …

به طور کلی رعایت نکردن قوانین و مقررات تعیین شده از سوی گوگل می تواند منجر به ساسپند شدن اکانت ها در گوگل ادز بشود. اگر شما به عنوان یک کسب و کار از گوگل ادز Google Ads استفاده می کنید به طور حتم دوست ندارید که با ساسپند و معلق شدن اکانت مواجه شوید. برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند لازم است که قوانین و مقررات و همچنین دلایل ساسپند شدن اکانت ها در گوگل ادز را بدانید تا با رعایت آن ها به این مشکل دچار نشوید.

گوگل ادز دارای قوانین و مقرراتی است که رعایت انها یک تجربه خوب را برای کاربران و البته تبلیغ کنندگان به وجود خواهد آورد. رعایت نکردن این قوانین باعث خواهد شد که اکانت شما به عنوان یک اکانت متخلف شناخته شده و ساسپند شود. تشخیص تخلفات به وسیله گوگل از طریق نظارت های انسانی و همچنین ربات ها انجام می شود و گوگل برنامه ریزی خاصی را برای کسب اطلاعات در این زمینه داشته است.

مواردی که باعث ساسپند شدن اکانت شما خواهد شد

قوانین و مقررات وضع شده از طرف گوگل شامل موارد مختلفی بوده و رعایت نکردن یک یا چند مورد از این قوانین می تواند به راحتی باعث ساسپند شدن اکانت شما شود. برخی از این قوانین دارای اهمیت بالایی بوده و حساسیت گوگل نسبت به آن ها زیاد است.

تولید محتوا ممنوعه و غیر مجاز در اکانت شما

محتواهایی که مغایر با قوانین گوگل هستند، شامل طیف گسترده ای از موضوعات مختلف می شوند. تولید محتوا در مورد محصولات غیر مجاز مانند: مواد مخدر یا کالاهای جعلی از این گونه از محتواها است. گوگل نسبت به محتوای نژادپرستانه نیز حساسیت بسیار زیادی دارد. محتواهایی که با قوانین کشورها مغایرت دارد مانند تبلیغات پورنوگرافی، تبلیغ قمار، ترویج خشونت نیز می تواند باعث ساسپند شدن یک اکانت در گوگل ادز شود.

محتواهایی که به ایجاد نفرت منجر شده و ممکن است به گروهی آسیب وارد کند نیز جزء محتواهای ممنوعه و غیر مجاز از نظر گوگل به حساب می آید. البته این موارد در فهرست قوانین لازم و اولیه گوگل هستند و به طور حتم شما خودتان هم انتظار ندارید که در گوگل ادز با تبلیغی تحت عنوان آنلاین مواد مخدر خود را تهیه کنید مواجه شوید.

تبلیغات فریبکارانه

ساسپند شدن اکانت شما می تواند به دلیل تلاش شما برای هر گونه فریب یا دستکاری اطلاعات کاربران انجام شود. دیده می شود که گاهی اوقات کاربران به یک صفحه فرود موقت انتقال داده شده و سپس به صفحه اصلی منتقل می شوند. چنین تبلیغاتی می توانند اکانت شما را معلق کنند. همچنین لازم است که شما از اطلاعاتی که از کاربران دریافت می کنید به خوبی حفاظت کرده و مراقب آن ها باشید. تبلیغات شما نباید از نوع تبلیغات فریبکارانه به حساب بیاید به این معنا که تبلیغات شما لازم است که با محتوای وب سایت و صفحه فرودتان دارای مطابقت و هماهنگی باشد.

در گوگل ادز بهترین راه برای تبلیغ کردن استفاده از تبلیغات صادقانه است. استفاده از تبلیغات غیر واقعی و بیش از حد اغراق آمیز ممکن است باعث ساسپند شدن اکانت شما شود. به عنوان مثال اگر شما در زمینه فروش پوشاک فعالیت می کنید درج اگهی با عنوان مهمترین لباس دنیا می تواند از طریق گوگل فریبکارانه تلقی شده و اکانت شما را با مشکل مواجه نماید.

نصب ناخواسته بد افزارها

از نظر گوگل، وب سایت شما یکی از دارایی هایتان به حساب آمده و مسئولیت امنیت و همچنین محتوای آن بر عهده شما است. اگر در وب سایت شما بد افزاری وجود دارد که به شکلی ناخواسته روی گوشی یا رایانه کاربران دیگر نصب شود امکان زیادی وجود دارد که به همین دلیل اکانت شما ساسپند شود.

برای گوگل فرقی ندارد که بد افزارها توسط شما روی وب سایت قرار گرفته اند یا خود شما هم از وجود آن ها اطلاعی ندارید در هر صورت نصب ناخواسته بدافزارها روی دستگاه های کاربران می تواند اکانت گوگل ادز شما را ساسپند کرده و به حالت معلق در بیاورد.

8 دلیل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

وب سایت هایی با امنیت پایین

ساسپند شدن اکانت شما در گوگل ادز می تواند به دلیل پایین بودن امنیت وب سایت شما باشد؛ در نتیجه لازم است که توجه ویژه ای به امنیت وب سایت خود داشته باشید. هک شدن وب سایت یکی از دلایل ساسپند شدن اکانت شما در گوگل ادز است پس بهتر است که ابتدا امنیت وب سایت خود را ارتقاء داده و سپس اقدام به ثبت تبلیغات در گوگل ادز کنید. در صورت هک شدن وب سایت شما و ورود به صفحات ضعیف، اکانت شما با خطر ساسپند شدن مواجه خواهد بود.

تلاش برای هک اکانت شما

اگر شخصی تصمیم بگیرد که اکانت گوگل ادز شما را هک کند و بارها تلاش کند که به اکانت شما وارد شود، احتمال ساسپند شدن اکانت شما وجود دارد. در چنین شرایطی اگر گوگل متوجه تلاش برای هک یک اکانت گوگل ادز شود برای امنیت آن اکانت و جلوگیری از هک شدن ممکن است ان اکانت را برای مدت کوتاهی ساسپند کرده و به حالت تعلیق در بیاورد.

تلاش برای کسب درآمد از طریق افزایش ترافیک

اگر شما محصول یا خدمات واقعی را در وب سایت خود ارائه ندهید و تلاش کنید که با ثبت آگهی در گوگل ادز تنها ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید امکان زیادی وجود دارد که اکانت گوگل ادز شما مسدود شود. برخی از صاحبان وب سایت ها از طریق نمایش آگهی های مختلف در وب سایت خود درآمد کسب می کنند. این افراد برای افزایش درآمد خود از این طریق نیازمند ترافیک بیشتر هستند و به همین دلیل با ثبت آگهی های غیر واقعی در گوگل ادز سعی می کنند که ترافیک بیشتری را جذب کنند.

این روش از نظر گوگل غیر مجاز به حساب آمده و در نهایت منجر به ساسپند شدن اکانت خواهد شد؛ چرا که باعث ایجاد تجربه ناخوشایند برای کاربران می شود. کاربرانی که به دنبال محصول و خدمات خاصی هستند به وب سایتی انتقال داده می شوند که تنها کارکرد تبلیغاتی دارد و به طور قطع این تجربه خوشایندی برای کاربران نخواهد بود. به طور کلی گوگل نسبت به تجربه های ناخوشایند کاربران خود حساسیت زیادی نشان می دهد و شما لازم است که از هر گونه اقدامی که منجر به این گونه تجربه ها می شود، خودداری نمایید.

8 دلیل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

ساسپند شدن به دلیل مسائل مالی

یکی دیگر از رایج ترین دلایل ساسپند شدن اکانت ها در گوگل ادز مسائل مالی است. اگر شما صورت حساب های مربوط به اکانت خود را در زمان های مناسب پرداخت نکنید یا اینکه برای پرداخت ها از حساب های غیر معتبر استفاده کنید، ممکن است که اکانت شما با مشکل ساسپند شدن مواجه شود. البته بعد از ساسپند شدن این امکان وجود دارد که شما با گوگل مکاتبه کرده و بعد از رفع مشکل، اکانت خود را از حالت ساسپند خارج نمایید. می توانید ساسپند شدن را در مرحله اول مانند کارت زرد در زمین فوتبال در نظر بگیرید. این فرصت برای شما وجود دارد که با از بین بردن مشکلات از اخراج کامل خود جلوگیری نمایید.

نرسیدن به سن قانونی

گوگل برای صاحبان اکانت ها در گوگل ادز شرایط سنی تعریف کرده است که این شرایط سنی می تواند با توجه به قوانین کشورهای مختلف کمی متفاوت باشد. اگر گوگل متوجه شود که صاحب یکی از اکانت ها در گوگل ادز، زیر سن قانونی است به همین دلیل اکانت گوگل ادز آن شخص را ساسپند خواهد کرد.

چگونه از ساسپند شدن اکانت گوگل ادز خود مطلع شویم؟

کسانی که اکانت گوگل ادز آن ها ساسپند شده است، زمانی که وارد اکانت خود می شوند، اطلاعیه مربوط به ساسپند شدن اکانت را مشاهده خواهند کرد؛ همچنین ایمیلی برای صاحبان اکانت های ساسپند شده ارسال می شود که دلیل ساسپند شدن و همچنین نحوه درخواست برای بررسی مجدد و ارائه اطلاعات در آن ایمیل توضیح داده شده است.

سخن پایانی 

گوگل ادز یکی از ابزارهای مهم و کارآمد برای تبلیغات و افزایش ترافیک وب سایت شما است. با استفاده اصولی از این ابزار، شما می توانید کسب و کار خود را متحول کرده و مخاطبان زیادی را به سوی وب سایت مربوط به کسب و کار خود جذب کنید. برای فعالیت در گوگل ادز، لازم است که قوانین و مقررات وضع شده توسط گوگل را رعایت کنید تا با مشکل ساسپند شدن اکانت مواجه نشوید.

همانطور که اشاره کردیم گوگل نسبت به ایجاد تجربه های ناخوشایند برای کاربران حساسیت زیادی از خود نشان می دهد. به عنوان مثال استفاده از تبلیغات غیر مجاز، فریبکارانه، صفحات فرود موقت و نامرتبط و … می تواند باعث شود که اکانت شما با جریمه از طرف گوگل مواجه شود. بهترین روش برای جلوگیری از ساسپند شدن اکانت در گوگل ادز پیشگیری و رعایت قوانین است.

در صورت ساسپند شدن اکانت در گوگل ادز این امکان برای شما وجود دارد که با برقراری ارتباط با گوگل مشکلات را حل کرده و اکانت خود را از حالت تعلیق خارج نمایید. یکی از راه هایی که شما می توانید مشکل خود را حل کنید استفاده از مشاوره های تخصصی وب سایت سامانه فعال شده است. در این وب سایت مشاوره ها و خدمات تخصصی در زمینه های مختلف تجارت آنلاین از جمله فعالیت اصولی در گوگل ادز ارائه می شود.

4.8/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • علی 2 سال پیش

    از این کامل تر نمیشد بیان کرد ممنونم ازتون واقعا

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید