درآمد دلاری از طراحی سایت

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

طراحی سایت یکی از مهم ترین حوزه های مربوط به وب است. این طراحی به بخش ظاهری سایت محدود نیست؛ زیرا هر دو بخش بک اند و فرانت اند نیاز به طراحی دارند. از آنجایی که وب سایت ها مهمترین بخش‌های فضای اینترنت هستند طراحی و ساخت آنها نیز از بازار کار خوبی برخوردار است. طراحی سایت ، صرف نظر از نوع آن، در صورت حرفه ای بودن و بالا بودن کیفیت کار، درآمد خوبی را برای طراحان به دنبال خواهد داشت. درآمد دلاری از موقعیت های آرمانی است که هر طراح سایت تمایل دارد به آن دست پیدا کند. …

طراحی سایت یکی از مهم ترین حوزه های مربوط به وب است. این طراحی به بخش ظاهری سایت محدود نیست؛ زیرا هر دو بخش بک اند و فرانت اند نیاز به طراحی دارند. از آنجایی که وب سایت ها مهمترین بخش‌های فضای اینترنت هستند طراحی و ساخت آنها نیز از بازار کار خوبی برخوردار است. طراحی سایت ، صرف نظر از نوع آن، در صورت حرفه ای بودن و بالا بودن کیفیت کار، درآمد خوبی را برای طراحان به دنبال خواهد داشت. درآمد دلاری از موقعیت های آرمانی است که هر طراح سایت تمایل دارد به آن دست پیدا کند. به همین دلیل در ادامه توضیحات بیشتری در مورد چگونگی کسب درآمد دلاری از طراحی سایت ارائه خواهد شد.

وظایف طراح سایت چیست؟

معمولاً طراحان سایت به دو دسته تقسیم می شوند. طراحان فرانت اند و طراحان بک اند. طراحی قسمت های ظاهری سایت مربوط به فرانت اند است و چگونگی عملکرد سایت و امکانات آن، به وسیله کد نویسان بکند طراحی می شود. اگرچه این دو روش با یکدیگر کاملاً متفاوت هستند اما بسیاری از افراد توانایی طراحی در هر دو بخش سایت را دارند. به طور کلی برای راه اندازی یک سایت، هر دو این بخش ها واجب هستند. به همین دلیل طراحان بک اند و فرانت اند Frontend and backend می توانند از این کار کسب درآمد کنند. به دلیل گستردگی دنیای وب، طراحان می توانند پس از مدتی به عنوان یک طراح بین المللی دستمزد دلاری دریافت کنند.

طراحان سایت چه خصوصیاتی دارند؟

واردشدن به هر حرفه ای، نیازمند برخورداری از یک سری خصوصیات است. طراحی سایت نیز از این اصل مستثنی نیست. افرادی که قصد دارند وارد حوزه طراحی سایت شوند باید از یک سری خصوصیات برخوردار باشند و خلاقیت، اولین ویژگی مهم است.  این ویژگی باید درباره هر دو مدل طراح، یعنی طراحان بک اند و فرانت اند صدق کند؛ زیرا عملکرد خلاقانه سایت به اندازه ظاهر جدید آن می تواند جذاب باشد. فردی که از نشستن پشت کامپیوتر و پیاده کردن طرح های گرافیکی لذت می برد، می تواند به آسانی پس از مدتی کار و کسب تجربه، به درآمد دلاری برسد. از آنجایی که طراحی سایت شغل بسیار پرطرفداری است افرادی که وارد این حرفه می‌شوند باید دارای روحیه شکست ناپذیری باشند؛ زیرا ممکن است در ابتدای راه، طرح‌ های آنها به اندازه کافی جذاب به نظر نرسد. با این حال مطمئناً پس از گذشت زمان، موفق به پیاده کردن طرح های جدید و جذاب خواهند شد.

طراحی سایت از مشاغلی است که داشتن مدارک دانشگاهی در آن ملاک نیست؛ زیرا خلاقیت و استعداد طراحی، یک امر ذاتی است. افرادی که از ذوق و استعداد طراحی برخوردار هستند با کمی ممارست می توانند تبدیل به یک طراح سایت حرفه ای شوند. برای تبدیل شدن به طراح سایت، گذراندن دروس دانشگاهی الزامی نیست؛ زیرا می توان با شرکت در کارگاه های مجازی به مهارت های لازم دست یافت. طراحی سایت از آن دسته از حرفه هایی به حساب می آید که تمرین و استعداد در آن موثر تر از مدرک دانشگاهی است.

چگونه می‌توان با طراحی سایت درآمد دلاری داشت؟

در حوزه طراحی سایت، انجام پروژه های طراحی به روش فریلنسری از بهترین راه ها برای رسیدن به درآمد دلاری است. سایت های فریلنسری وجود دارند که طراحان می توانند با عضویت در آن ها با کارفرمایان خارجی ارتباط برقرار کنند. در این سایت ها، کارفرمایانی از سراسر جهان درخواست های خود را به اشتراک می گذارند. طراحانی که مهارت بالایی دارند به راحتی می‌توانند پروژه‌های مختلف را در این سایت ها به عهده بگیرند. به این ترتیب به راحتی می توانند در خانه درآمد دلاری کسب کنند. داشتن مهارت، تجربه و خلاقیت زیاد می تواند هر طراحی را به درآمد دلاری برساند؛ زیرا این ویژگی ها مهم ترین ملاک ها برای کارفرمایان هستند. به همین دلیل تجربه و مهارت در این حوزه از مدرک های آکادمیک اهمیت بیشتری دارد.

پیش از اقدام برای انجام پروژه های بین المللی، بهتر است نسبت به یک سری نکات آگاهی داشته باشید. به طور مثال فاکتورهایی وجود دارند که با در نظر گرفتن آن ها، با سرعت بیشتری می توان به یک طراح سایت بین المللی تبدیل شد. دلیل این تفاوت در کسب درآمد، تفاوت جوامع و گستردگی حوزه طراحی سایت بین المللی . در ادامه به توضیحات مختصری در این باره خواهیم پرداخت.

طراحی سایت در کشور های دیگر

بررسی بازار طراحی سایت در کشورهای مختلف اولین گام برای تبدیل شدن به یک طراح سایت بین المللی است. کسی که قصد دارد طراحی سایت را در حوزه بین المللی انجام دهد، باید در مورد جامعه هدف اطلاعات کافی داشته باشد. آشنا بودن با جامعه مشتریان، کارفرما و کارگزار را به یکدیگر نزدیک تر می کند. به طور مثال چنانچه از سلایق کاربران یک جامعه اطلاعات کافی داشته باشید، می توانید سایت هایی طراحی کنید که جذابیت بیشتری برای کاربران آن جامعه دارند. مشخصا چنین طراحانی جذابیت بیشتری برای جامعه مذکور دارند؛ در نتیجه این افراد، سفارشات بیشتری دریافت می کنند و درآمد دلاری آنها بالاتر خواهد رفت.

  • بررسی رقیبان 

در هر حوزه ای، افرادی وجود دارند که حاضر هستند به هر قیمتی سفارش پروژه دریافت کنند. به طور مثال طراحان سایت هندی و پاکستانی پروژه های نسبتاً با کیفیت را با قیمت پایین تری نسبت به طراحان دیگر کشورها انجام می دهند. شاید وجود چنین رقبایی باعث کساد شدن بازار طراحان سایت شود؛ همچنین این سری مسائل می‌تواند طراحان مبتدی را دلسرد کند. در حالی که خلاقیت، مهارت بالا و متفاوت بودن از راه هایی هستند که می توان به وسیله آن از چنین مشکلاتی رهایی یافت. به طور مثال تصور کنید که در یک جامعه اکثر طراحان با قیمت پایین طراحی سایت انجام می دهند. در این موقع طراحی نیز وجود دارد که طراحی های آن، به شکل قابل توجهی متفاوت و جذاب است. مطمئناً کارگزاران حساسی وجود دارند که متوجه این تفاوت کیفیت می‌شوند؛ در نتیجه این کارفرمایان حساس، با وجود دستمزد، کار با کیفیت را انتخاب می کنند. به همین دلیل خلاقیت و داشتن نمونه کارهای قوی، از فاکتورهایی است که می توان به وسیله آن ها، کارگزاران بین المللی زیادی را جذب کرد.

  • عقد قرارداد برای طراحی سایت

انعقاد قرارداد از مسائلی است که هر طراح سایت حرفه ای با آن مقابل می شود. در نظر گرفتن نکات مربوط به انعقاد قرارداد بسیار مهم است. سعی کنید در اولین قراردادهای خود از افراد متخصص و آگاه کمک بگیرید؛ به خصوص زمانی که قرار است مدیریت تولید محتوا و پشتیبانی از سایت، بر عهده شما باشد. دقت داشته باشید که اینگونه مسئولیت ها نسبت به طراحی قسمت ظاهری سایت از دستمزدهای بالاتری برخوردار است؛ در نتیجه قراردادها با دقت بالاتری باید منعقد شوند. در صورتی که تمایل دارید به درآمدهای بسیار بالای دلاری دست یابید، می توانید یک گروه طراحی تشکیل دهید که از متخصصان فرانت آن و بک گراند طراحی سایت تشکیل شده است.

  • نقشه راه طراحان سایت مبتدی

حرکت اصولی در هر حرفه ای می تواند افراد را با سرعت بیشتری به موفقیت برساند. هر مسیری نقشه راه خود را دارد. طراحی سایت نیز از نقشه راه خاصی برخوردار است. افراد مبتدی که به تازگی وارد حوزه طراحی سایت شده اند می توانند با استفاده از این نقشه راه با سرعت بیشتری به حرفه ای شدن نزدیک شوند. اما این نقشه راه در طراحی سایت چیست؟ مسلط شدن به زبان های مختلف طراحی، ممارست و تمرین در طراحی سایت های مختلف و تلاش برای طراحی سایت هایی که ساختار پیچیده تری دارند، شرکت در کلاس های مجازی مختلف با شیوه های تدریس متفاوت و بیشتر از هر چیزی گشت و گذار در دنیای طراحی و تمرین های متمادی، می تواند یک فرد مبتدی را به یک فرد حرفه ای تبدیل کند.

  • طراحی کردن سایت شخصی و دریافت پروژه

یکی دیگر از روش هایی که به وسیله آن می توان کارفرمایان را جذب کرد، طراحی سایت شخصی است. در این روش طراحان، یک سایت را به طور کامل طراحی می کنند. هر میزان که طراحی سایت مذکور از خلاقیت و ایده های ناب بیشتری برخوردار باشد؛ احتمال جذب مشتری بالاتر خواهد بود. ایجاد محتوای جذاب از راه هایی است که به وسیله آن می توان افراد مختلف را از سراسر دنیا به وب سایت خود جذب کرد. تولید محتوای بین المللی برای سایت های دو زبانه از اقداماتی است که به وسیله آن می توان احتمال جذب کارفرمای بین‌المللی را افزایش داد.

سخن پایانی

طراحی سایت مانند دیگر فعالیت های مربوط به حوزه اینترنت قابلیت جهانی شدن را دارد. این مسئله بسیار مهم است؛ زیرا با توجه به تفاوت ارزش دلار در ایران و سایر کشورها می توان به راحتی از طریق طراحی سایت بین المللی دستمزدهای بالا دریافت کرد. به طور مثال افرادی که به صورت بین المللی کسب درآمد می کنند با فعالیت کمتر می ‌توانند درآمدی برابر یا بیشتر از افرادی داشته باشند که درآمد داخلی دارند. علاوه بر مسئله ارزش پول، داشتن کارفرمایانی از سراسر دنیا می تواند درآمد بالاتری را برای افراد به دنبال داشته باشد. به همین دلیل بهتر است با رعایت فاکتورهای موجود می توان، حوزه فعالیت های خود را از سطح داخلی به بین المللی گسترش دهید. سامانه فعال شده از تیم هایی است که می توانید از مشورت و همراهی آن برای طراحی سایت یا تبدیل شدن به یک طراح سایت بین المللی استفاده کنید.

4.9/5 - (8 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید