معرفی سایت Ahrefs

معرفی سایت Ahrefs

دسته‌بندی‌ها بهینه سازی سایت
نویسنده تیم معرفی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

برای داشتن سایتی قدرتمند و پربازدید، فقط استفاده از افزونه‌های مختلف و تمرکز بر سئوی سایت کافی نیست. سئوکاران حرفه‌ای علاوه بر استفاده از امکانات جانبی وردپرس و بهره‌بردن از ابزارهای مختلف، به سایر روش‌ها نیز نیم‌نگاهی دارند. سایت شما، مثل خانه‌‌تان همیشه نیاز به مراقبت و گردگیری دارد. باید حواستان به بازدیدها باشد، سایت را در برابر حملات مخرب در امان نگه دارید و هر روز برای بالابردن کیفیت سایت تلاش کنید. اما یکی از ابزارهایی که مدیران حرفه‌ای سایت‌های وردپرس از ان استفاده می‌کنند، بهره‌بردن از امکانات سایت Ahrefs است. چرا باید از امکانات سایت Ahrefs استفاده کنیم؟ …

برای داشتن سایتی قدرتمند و پربازدید، فقط استفاده از افزونه‌های مختلف و تمرکز بر سئوی سایت کافی نیست. سئوکاران حرفه‌ای علاوه بر استفاده از امکانات جانبی وردپرس و بهره‌بردن از ابزارهای مختلف، به سایر روش‌ها نیز نیم‌نگاهی دارند.

سایت شما، مثل خانه‌‌تان همیشه نیاز به مراقبت و گردگیری دارد. باید حواستان به بازدیدها باشد، سایت را در برابر حملات مخرب در امان نگه دارید و هر روز برای بالابردن کیفیت سایت تلاش کنید.

اما یکی از ابزارهایی که مدیران حرفه‌ای سایت‌های وردپرس از ان استفاده می‌کنند، بهره‌بردن از امکانات سایت Ahrefs است.

چرا باید از امکانات سایت Ahrefs استفاده کنیم؟

برای آنکه بتوانیم داده‌ها و اطلاعات سایت خود را کارآمد و به‌روز کنیم، نیازمند امکاناتی هستیم که در سایت Ahrefs ارائه می‌شوند.

خدمات ارائه‌شده توسط سایت Ahrefs مجموعه‌ای است از بهترین ابزارهای سئو که نمودارهای تحلیلی و دقیق را پشتیبانی کرده و با تحلیل داده‌ها و اطلاعات سایت، به تکمیل خدمات سئو می‌پردازد.

مدیران سایت‌های سئو می‌توانند با استفاده از ابزارهای سایت Ahrefs، بک‌لینک‌ها (back link) یا همان لینک‌هایی که سایت مقصد را به سایت ان‌ها وصل می‌کند، مشاهده کنند.

اهمیت بک‌لینک‌ها برای سایتی که مطالب آن در سایت‌های دیگر نقل می‌شود، بسیار زیاد است. بک‌لینک‌ها هرچه بیشتر باشند اعتبار سایت را نزد گوگل و سایر موتورهای جست‌وجوگر افزایش می‌دهند و از همین راه اهمیت سایت را ارتقا خواهند داد.

سایت‌های خبری، تحلیلی و یا سرگرمی و تخصصی که در بستر وردپرس فعالیت می‌کنند، می‌توانند به‌خوبی از ابزارهای تحلیلی – بصری سایت Ahrefs استفاده کنند و مرتبه‌ی خود را افزایش دهند.

سایت Ahrefs چه امکاناتی ارائه می‌کند؟

سایت Ahrefs از امکانات بسیار مهمی برخوردار است؛ شما با استفاده از این سایت می‌توانید شاخصه‌های مهمی را درباره‌ی سایت‌تان مشخص کنید.

به‌طور مثال می‌توان با استفاده از ابزارهای سایت Ahrefs میزان جست‌وجوی کلمات کلیدی را در موتورهای جست‌وجوگر مشاهده کرد.

این سایت همچنین می‌تواند در تعیین رتبه‌بندی سایت شما موثر عمل کند و اطلاعاتی بسیار دقیق را از رتبه‌بندی سایت‌های وردپرس در اختیار شما قرار دهد.

این سایت همچنین توانایی این را دارد تا درباره‌ی میزان دشواری و کاربردی‌بودن کلمات کلیدی به‌کاررفته در سایت شما، اطلاعاتی را دریافت و تحلیل کند. اگر دشواری کلمات کلیدی زیاد باشد و به‌راحتی نتوان آن از آن‌ها در ارتقای جایگاه سایت استفاده کرد، سایت Ahrefs شما را مطلع خواهد کرد.

 

کلمات کلیدی، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای سئو در سراسر جهان، نقش مهمی در بهبود عملکرد سایت دارند. شما در سایت Ahrefs می‌توانید کلمات کلیدی موردنظرتان را در کادر جست‌وجوی آن وارد کنید و اطلاعاتی ارزشمند را در برابر خود ببینید.

سایت Ahrefs می‌تواند میزان جست‌وجوی کلمه‌ی کلیدی موردنظر، تاریخچه‌ی استفاده از آن کلیدواژه و همچنین میزان اثرگذاری آن را بررسی و گزارش کند.

جست‌وجوی محتواهای مختلف در سایت Ahrefs سبب می‌شود کاربران این سایت بتوانند تمامی محتواهای تولیدی پیرامون آن محتوا و کلیدواژه‌های همراهش را مشاهده و بررسی کنند.

البته نباید فراموش کنید که علاوه بر استفاده از کلیدواژه‌ها، می‌توانید به آن‌ها تگ نیز اضافه کنید. تگ‌ها این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا مطالب مختلف را دسته‌بندی کنید. با دسته‌بندی این مطالب امکان مدیریت‌کردن آن‌ها نیز بسیار ساده‌تر از قبل خواهد شد.

این ویژگی در سایت‌های خبری و فروشگاهی بسیار کاربردی ست.

جالب است بدانید تمام قابلیت‌هایی که در سایت Ahrefs ارائه می‌شوند، به‌صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند.

سایت Ahrefs شش ابزار کاربردی، متفاوت و قدرتمند را به کاربران خود ارائه می‌کند. شما با استفاده از این شش ابزار برای بالابردن کیفیت سایت خود، می‌توانید سایتی قدرتمند و طرازِ اول داشته باشید.

 

شش ابزار اصلی سایت Ahrefs چه ابزارهایی هستند؟

 • Competitive Analysis

یکی از اساسی‌ترین شاخصه‌های برتری یک سایت نسبت به سایت‌های مشابه، تحلیل مداوم عملکرد خود و سایر سایت‌هایی است که در آن حوزه فعالیت می‌کنند. ابزار تحلیل‌کردن رقبای شما در فضای وب یکی از امکاناتی است که در سایت سایت Ahrefs وجود دارد. شما با استفاده از این ویژگی می‌توانید عملکرد سایت‌هایی را که فعالیت‌شان نزدیک به فعالیت شماست بررسی کنید.

بررسی وضعیت آن‌ها به شما کمک می‌کند تا علاوه بر شناخت نقاط ضعف و قوت آن‌ها، کمبودها و برتری‌های سایت خود را نیز بشناسید.

 • Keyeord Research

دومین ابزاری که سایت Ahrefs در اختیار شما قرار می‌دهد، ابزاری است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید کلمات کلیدی موردنظرتان را جست‌وجو کرده و آن را تحلیل کنید.

همانطور که به‌طور مختصر در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم، کلمات کلیدی مثل چراغ‌هایی عمل می‌کنند که در نهایت مخاطب را از موتورهای جست‌وجوگر به سایت شما راهنمایی می‌کند.

در واقع شما با استفاده‌ی حرفه‌ای از کلمات کلیدی می‌توانید میان مطالب سایت خود و مخاطبانی که به‌دنبال فراگرفتن موضوعی خاص هستند، پلی ایجاد کنید که که مخاطبان به‌سادگی در سایت شما به اطلاعات مدنظرشان دست پیدا کنند.

سایت Ahrefs این امکان را نیز فراهم کرده است تا بتوانید کلمات کلیدی موردنظرتان را جست‌وجو و تحلیل کنید. شما در سایت Ahrefs می‌توانید میزان استفاده از یک کلمه‌ی کلیدی را مشاهده کنید، میزان اثرگذاری آن را بسنجید و درنهایت ضعف‌های آن را بشناسید.

 • Backlink Research

در بخش‌های گذشته در باره‌ی اهمیت بک‌لینک‌ها نیز توضیح دادیم. ابزار بک‌لینک ریسرچ یکی دیگر از اصلی‌ترین ویژگی‌های سایت سایت Ahrefs است که با استفاده از آن می‌توان بک‌لینک‌های مرتبط با سایت خود را بررسی کنید و اطلاعات مورد نیازتان را از آن به‌دست آورید.

سایت‌های مختلفی می‌توانند علاوه بر استفاده از مطالب سایت شما، آن را به‌عنوان منبع مطلب نیز معرفی کنند. گاهی نیز ممکن است سایت شما در زمینه‌ای خاص از اعتباری برخوردار باشد که سایت‌های مشابه در همین زمینه آن را به‌عنوان یک سایت مادر و اصلی به مخاطبانشان معرفی کنند.

به هر ترتیب بررسی بک‌لینک‌ها که نقش مهمی در شناساندن سایت شما به موتورهای جست‌وجوگر دارند، یکی از مهم‌ترین ویژگی سایت Ahrefs است.

 • Content Research

این ابزار سایت Ahrefs به شما کمک خواهد کرد تا محتواهای برگزیده پیرامون یک کلمه‌ی کلیدی مشخص را شناسایی کرده و رفتار کاربران در برابر آن‌ها را تحلیل کنید.

ارزش هر محتوا نزد این ابزار به سه شاخصه‌ی میزان بک‌لینک، تعداد کلیک و شمارش دفعات اشتراک‌گذاری آن بستگی دارد.

در تحلیل محتواهای برتر پیرامون یک کلمه‌ی کلیدی مناسب، ابزار کانتنت ریسرچ به شما کمک می‌کند تا به‌عنوان یک مدیر سایت دغدغه‌مند از وضعیت سایت خود و بهترین کلمات کلیدی در حوزه‌ای خاص اطلاع کسب کنید.

طراحان و مدیران سایت با استفاده از این ابزار می‌توانند الگوی رفتاری مخاطبانشان را ردیابی کرده و حدس بزنند. فایده‌ی این کار تولید محتواهایی شبیه محتواهایی است که کاربران علاقه و رضایت بیشتری از آن‌ها داشته‌اند.

 • Rank Tracking

ابزار رنک تراکینگ یکی دیگر از ابزارهای سایت Ahrefs است که وظیفه‌ی نظارت و بازبینی رتبه‌بندی‌های مختلف سایت شما را بر عهده دارد.

این ابزار به‌طور منظم رتبه‌بندی‌های سایت ما را با شاخصه‌های متفاوت گوگل می‌سنجد و با تحلیل آن‌ها، گزارش‌های آماری بسیار دقیقی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

این ابزار می‌تواند رتبه‌ی شما را در میان تمام سایت‌هایی که از یک کلمه‌ی کلیدی مشخص استفاده کرده‌اند، تعیین کند. اگرچه نتایج حاصل از این تحلیل‌ها یک تحلیل یکپارچه است اما شما حتی می‌توانید الگوهای جست‌وجوی یک کلمه‌ی کلیدی را بر اساس جست‌وجو توسط موبایل یا لپ‌تاپ تعیین کنید.

 

ابزار رنک تراکینگ به‌دقت جایگاه سئوی سایت شما در موتورهای جست‌وجوگر را تعیین می‌کند. این ابزار کاربردی می‌تواند حتی جایگاه صفحات مختلف سایت شما در گوگل را به‌طور جداگانه تعیین کند. صفحات مختلف سایت شما باتوجه به شاخصه‌هایی همچون انتخاب کلمه‌ی کلیدی مناسب می‌توانند جایگاه متفاوتی در موتورهای جست‌وجوگر داشته باشند.

هرچه کلمه‌ی کلیدی به‌کاررفته در در مطلب، هوشمندانه‌تر انتخاب شده باشد، جایگاه یا رنک سایت شما نیز در گوگل افزایش پیدا خواهد کرد.

 • Web Monitoring

اخرین ابزاری که در این بخش با آن آشنا می‌شوید، وب مانیتورینگ است. این ابزار به‌دردبخور سایت سایت Ahrefs وظیفه‌ی نظارت بر وب‌سایت شما را بر عهده خواهد گرفت و به‌خوبی از آن محافظت خواهد کرد.

سایت Ahrefs چه امکانات دیگری دارد؟

جالب است بدانید درصورتی که وب‌سایت شما دارای نمایشگر ویژه یا همان Featured   SERP باشد، می‌توانید آمارهای مربوط به ترافیک سایت خود را نه به شیوه‌ی سنتی، بلکه به‌صورت کاملا جامع دریافت کنید.

سایت‌هایی که از این ویژگی برخوردار هستند می‌توانند آمارهای مربوط به ترافیک خود را بر اساس ۱۳ ویژگی تعیین‌شده دریافت کنند. ویژگی‌هایی همچون Site links و Shopping results که می‌توانند در تعیین استراتژی سایت شما بسیار مهم باشند. استفاده از این ویژگی‌ها و دریافت گزارش‌های مختلف درباره‌ی آن‌ها سبب می‌شود بتوانید سایت خود، مخاطبان آن و رفتار آن‌ها را بهتر بشناسید.

معرفی سایت Ahrefs

ابزار هشدار سایت Ahrefs

زنگ هشدار یا همان Alerts درواقع یک نگهبان امن برای سایت شماست تا درصورتی که روی لینک‌های خارجی شما تغییری حاصل شد، سریعا شما را مطلع کند.

بر این اساس مدیران سایت‌ها زمانی که لینکی جدید ایجاد می‌کنند و یا لینک‌های قدیمی ایجاد شده‌شان شکسته می‌شود، از طرف سایت Ahrefs برای آن‌ها هشدار امنیتی ارسال خواهد شد. این ویژگی به مدیران سایت کمک می‌کند تا لینک‌های مرتبط به سایت خود را رصد کرده تا درصورت خرابی هر کدام از لینک‌ها، مشکل آن‌ها را برطرف کنند.

البته زنگ هشدار سایت Ahrefs یک کاربرد دیگر هم دارد و آن هم تعریف‌کردن آن برای کلمات کلیدی خاصی در سایت خود یا سایت‌های رقیب است. درصورت فعال‌کردن این ویژگی به‌محض آنکه به یک کلمه‌ی کلیدی در سایت خود یا رقبایتان اشاره شود، شما ایمیل هشدار دریافت خواهید کرد.

استفاده از ابزارهای سایت Ahrefs؛ ضروری و مهم

با وجود آنکه استفاده از ابزارها و امکانات سایت Ahrefs نیازمند صرف هزینه است و در شرایط فعلی نیز پرداخت هزینه‌های آن به‌سادگی امکان‌پذیر نیست، بسیاری از مدیران سایت‌های مختلف ترجیح می‌دهند قید استفاده از این ابزارها را بزنند.

پیشنهاد ما این است که در هر صورت از ابزارهای سایت Ahrefs استفاده کنید. آشنایی با این ابزارها نه‌تنها عملکرد سئوی سایت شما را بالا خواهد برد بلکه سبب می‌شود در کوتاه‌مدت اثرات آن را نیز مشاهده کنید.

شاید شما هم زمانی‌که با سئو آشنا شده‌اید، گمان کرده باشید که کارکردن با آن بسیار ساده است. حقیقت این است که کارکردن با سئو با وجود سادگی آن، نیازمند رعایت نظمی خاص است که در بیشتر مواقع مدیران سایت‌ها یا به‌صورت کلی نیروی انسانی از پس آن بر نمی‌آیند.

به همین دلیل برای رعایت تمام مواردی که در سئو ضروری هستند، نیازمند ابزارها و امکانات مخصوصی هستیم که بتوان در هر شرایطی قوانین مربوط به سئو را اجرا کرد.

شما باید علاوه بر نوشتن مطالب غیرتکراری و یونیک، با افراد و سایت‌هایی ارتباط برقرار کنید که دغدغه‌ای مشابه و یا نزدیک به دغدغه‌ی شما داشته باشند. پیداکردن این افراد و سایت‌ها احتمال به اشتراک گذاشته‌شدن مطالب را بالا برده و در نهایت منجر به افزایش رتبه‌ی شما در گوگل خواهد شد.

رسیدن به جایگاهی که حق شماست

آیا ایده‌آل شما برای مدیریت سایت وردپرس خود، قرارگرفتن در لیست ده سایت نخست گوگل است؟ این موضوع اگرچه بسیار زمان می‌برد و به تخصص و تبحر نیاز دارد اما دور از ذهن نیست.

ابزارهای سایت Ahrefs نرم‌افزارهایی هستند که عملکرد آن‌ها مبتنی بر وب است و به‌همین دلیل نیازی نیست این ابزارها را بر روی سیستم خود نصب کنید.

برای استفاده از این ابزارها باید حتما در سایت ثبتِ نام کرده و اشتراک مختص به خود را دریافت کنید.

این سایت با ارائه‌ی اطلاعات بسیار دقیقی که از شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه می‌کند، سایت شما را به یک سایت کارآمد و به‌روز تبدیل خواهد کرد.

برای رسیدن به جایگاه ایده‌آل مدنظر خود، لازم است عملکرد سایت‌های مشابه خود را به‌دقت رصد کنید. آرشیو اطلاعاتی ارزشمندی که این سایت از بک‌لینک‌ها در اختیار شما قرار خواهد داد رصد و پیگیری مهمترین لینک‌ها به سایت خود را ممکن خواهد کرد.

 

جمع‌بندی

همانطور که می‌دانید، موفق شدن در بستر وب، تنها به صرف هزینه‌های هنگفت مربوط نیست. شما باید بدانید که چگونه می‌توان بااستفاده از ابزارهای موجود، سایت خود را کارآمد کنید.

به‌همین دلیل استفاده از بسترهایی همچون امکانات سایت Ahrefs علاوه بر اینکه یک راه ثابت‌شده است و مسیر رسیدن سایت شما را به شرایط ایده‌آل هموار می‌کند، سبب می‌شود که بار مسئولیت تامین استانداردهای سئو از دوش شما برداشته شود.

ابزارهای موجود در سایت Ahrefs مثل یک هوش مصنوعی کارکردهای مختلف سایت را می‌سنجند و برای تحلیل مشکلات به شما گزارش خواهند داد.

اگر به‌فکر رسیدن به ده سایت برتر گوگل هستید، استفاه از ابزارهای قدرتمند سایت Ahrefs را از یاد نبرید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • cialis patent expiration 6 ماه پیش

  cialis patent expiration cialis patent expiration

 • علی 2 سال پیش

  هر چقدر از خوب بودن این سایت بگم کم گفتم

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید