لیست توابع وردپرس

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 6 دقیقه

لیست توابع وردپرس به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای شما در زمان طراحی و مدیریت وب سایت، به شمار می روند. آشنایی با فهرست این توابع به کار شما سرعت بخشیده و کیفیت آن را بالاتر می برند. وجود آرگومان ها در توابع وردپرس قدری به آن ها پیچیدگی اضافه می کند. ما در این مطلب قصد داریم تا فقط به حالت پیش فرض توابع بپردازیم. اگر به لیست توابع وردپرس علاقه دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. معرفی تابع وردپرس لیست توابع وردپرس توسط زبان برنامه نویسی php، پشتیبانی می شوند؛ همین امر سبب شده تا …

لیست توابع وردپرس به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای شما در زمان طراحی و مدیریت وب سایت، به شمار می روند. آشنایی با فهرست این توابع به کار شما سرعت بخشیده و کیفیت آن را بالاتر می برند. وجود آرگومان ها در توابع وردپرس قدری به آن ها پیچیدگی اضافه می کند. ما در این مطلب قصد داریم تا فقط به حالت پیش فرض توابع بپردازیم. اگر به لیست توابع وردپرس علاقه دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

معرفی تابع وردپرس

لیست توابع وردپرس توسط زبان برنامه نویسی php، پشتیبانی می شوند؛ همین امر سبب شده تا برای راه اندازی وب سایت وردپرس از زبان برنامه نویسی php استفاده کنند. در حقیقت می توان گفت که طراحان وب سایت به کمک لیست توابع وردپرس، انواع امکانات مختلف را در پروژه خود ایجاد می کنند. از طرفی می توان از این توابع برای طراحی پلاگین یا پوسته نیز کمک گرفت؛ برای این کار کافی است تا افزونه یا قالب مورد نظر خود را دانلود کرده و روی وردپرس نصب نمایید.

کاربرد توابع وردپرس چیست؟

اگر قصد دارید تا ایجاد خطا و تکرار را در پروژه های برنامه نویسی خود به حداقل برسانید، باید از توابع وردپرس کمک بگیرید. با کمک این توابع قادر خواهید بود تا به تمام قسمت های هسته وردپرس دسترسی آسانی داشته و به صورتی استاندارد آن را تغییر داده یا کنترل کنید.

توابع اصلی و ابتدایی وردپرس

در ادامه این مطلب، فهرستی از توابع اصلی وردپرس را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

توابع منوهای افتادنی و لیست ها

در ادامه به لیست توابع منوهای افتادنی و لیست ها اشاره خواهیم کرد.

توابع ورود و خروج وردپرس

در ادامه به لیستی از توابع ورود و خروج وردپرس اشاره خواهیم کرد.

توابع نوشته ها

توابع نوشته ها وردپرس به شرح زیر خواهد بود. نکته قابل توجه این است که باید هر کدام از تابع های آورده شده را در حلقه وردپرس قرار دهید.

محل قرارگیری توابع نوشته ها

توابع بند انگشتی

لیست توابع بند انگشتی وردپرس به شرح زیر خواهد بود.

ضمنا۴ تابع بالا برای نمایش در سایزهای استاندارد خواهد بود. برای بریدن عکس آپلود شده و نمایش آن در وب سایت، باید به روش زیر عمل کنید

 

توابع فهرست و منوها

در ادامه به لیست توابع فهرست و منوها اشاره خواهیم کرد.

نمایش فهرست های وب سایت

مخفی کردن خطاهای ورود در وردپرس

خطاهای ورود در وردپرس، نقشی اساسی در حدس زدن نام کاربری و رمز عبور سایت شما به وسیله هکرها دارند. اگر به دنبال امن کردن وب سایت خود از این جنبه هستید، باید خطاهای ورود در وردپرس را مخفی نمایید.

غیرفعال کردن قابلیت جستجو در وردپرس

اگر قصد غیرفعال کردن قابلیت جستجو در وردپرس را دارید، تنها کافی است تا متن زیر را به فایل توابع خود اضافه نمایید.

غیرفعال کردن فیدهای RSS در وردپرس

جالب است بدانید که بسیاری از وب سایت ها هیچ نیازی به فیدهای RSS ندارند؛ بنابراین شما می توانید این فیدها را غیرفعال کنید. برای این کار کافی است تا متن زیر را به فایل توابع خود اضافه کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا اطلاعاتی در رابطه با لیست توابع وردپرس در اختیار شما قرار بگیرد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، هنوز هم برخی از پرسش های شما بی پاسخ ماند، حتماً با کارشناسان ما در سامانه فعال شده تماس گرفته و پرسش خود را مطرح کنید.

4.8/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید