قیمت خدمات سئو چقدر است؟

دسته‌بندی‌ها بهینه سازی سایت
نویسنده سعید حسینی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

با پیشرفت علم و دانش فروش محصولات و ارائه خدمات چهره جدیدی به خود گرفته است. افراد دیگر برای فروش از روش های سنتی استفاده چندان زیادی نمی کنند. امروزه فضای دیجیتال و مجازی بستری مناسب برای فروش و ارائه خدمات است. البته برای دیده شدن و ارائه خدمات بهتر نیاز است که حتما اقداماتی انجام دهید سئو از جمله این اقدامات است. البته نیاز است که قبل از بهره گیری از سئو قیمت خدمات سئو را بررسی کنید. بر همین اساس در این مقاله قصد داریم که قیمت خدمات سئو را بررسی کنیم با ما همراه باشید. سئو چیست؟ …

با پیشرفت علم و دانش فروش محصولات و ارائه خدمات چهره جدیدی به خود گرفته است. افراد دیگر برای فروش از روش های سنتی استفاده چندان زیادی نمی کنند. امروزه فضای دیجیتال و مجازی بستری مناسب برای فروش و ارائه خدمات است. البته برای دیده شدن و ارائه خدمات بهتر نیاز است که حتما اقداماتی انجام دهید سئو از جمله این اقدامات است. البته نیاز است که قبل از بهره گیری از سئو قیمت خدمات سئو را بررسی کنید. بر همین اساس در این مقاله قصد داریم که قیمت خدمات سئو را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

سئو چیست؟

قبل از بررسی قیمت خدمات سئو نیاز است که با خود سئو آشنایی پیدا کنید. سئو مجموعه خدماتی گفته می‌شود که برای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو بکار گرفته می شوند.‌ این خدمات و اقدامات بسیار متنوع و گسترده هستند. از نظر کارایی نیز می توان گفت که کارایی و بازدهی بالایی دارند. مزایای فراوان سئو باعث شده که کسب و کارهای مختلف از آن برای دیده شدن استفاده کنند. البته برای اجرای آن نیاز است که حتماً مهارت و تخصص لازم را داشته باشید و هر فردی نمی تواند او را برای وب سایت شما پیاده سازی کند.

 • اقدامات متنوع سئو

اگر شما تا حدود خیلی کمی نیز با سئو آشنایی داشته باشید به خوبی می دانید که اقدامات آن متنوع و گسترده هستند. برای اینکه دقیق تر با این اقدامات آشنا شوید چند نمونه از آن ها را بررسی خواهیم کرد.

 • تولید محتوا 

تولید محتوا نقش قابل توجهی در سئو دارد قطعاً اگر شما بتوانید محتوای جذاب و قدرتمند تولید کنید وب سایت بهتری خواهید داشت. تولید محتوا فقط به محتوای متنی محدود نمی شود؛ بلکه شامل موارد دیگری نیز هست. البته حجم محتوا نیست مهم است، شاید فکر کنید که چرا تولید محتوا اهمیت دارد؟ تولید محتوا برای کاربران و گوگل اهمیت بسیاری دارد.

وقتی یک کاربر به سایت شما مراجعه می‌کند قطعاً علاقه دارد که تصاویر، محتوای متنی و ویدیو های با کیفیتی را مشاهده کند. هر چقدر این محتواها جذاب تر باشند مخاطب را بیشتر جذب می کنند. قطعاً این امر افزایش فروش و بالا رفتن درآمد را در پی دارد. گوگل نیز بر اساس این محتواها به وب سایت شما اعتبار و جایگاه می دهد.

هر چقدر محتواهای تولید شده کیفیت و کمیت بالای تری داشته باشند شما می توانید جایگاه بهتری کسب کنید. پس تولید محتوا نقش قابل توجهی در جایگاه شما در گوگل دارد، بر همین اساس نیاز است که حتماً هزینه ای مناسب به آن اختصاص دهید. طبیعتاً هر چه شما هزینه بیشتری به این امر اختصاص دهید سریع تر شاهد پیشرفت کسب و کار خود خواهید بود.

 • کلمات کلیدی 

تحقیق کلمات کلیدی یکی از اقدامات خاص و ویژه سئو است. پیدا کردن این کلمات اهمیت بسیاری دارد اما منظور از کلمات کلیدی چیست؟ با خود شما شروع می کنیم اگر قصد داشته باشید که یک درب خریداری کنید. قطعاً اولین راهی که به ذهن شما می رسد سرچ در گوگل است.

شما سرچ کنید درب آلومینیومی با کیفیت گوگل متناسب با سرچ شما جستجو می کند و وبسایت هایی که از این کلمه در محتوای خود استفاده کرده اند را به شما نمایش می دهد. قطعاً در زمینه تولید درب آلومینیومی شرکت های فراوانی مشغول به فعالیت هستند، اما تنها شرکت هایی که از کلمات مناسب استفاده کرده باشند می توانند مخاطب جذب کنند.

راهکارهای مختلفی برای پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارد که افراد از آنها بهره می گیرند. به عنوان مثال ابزارهای مختلفی برای پیدا کردن کلمات مناسب وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید کلمات مد نظر کاربران را پیدا کنید. اما پیدا کردن کلمات کلیدی رایگان نیست و باید هزینه ای برای آن بپردازید. پس می توان گفت که یکی از فاکتورهای تعیین کننده قیمت نهایی خدمات سئو Search Engine Optimization پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب است.

 • سئو محلی

بسیاری که از کسب و کارها نیاز است که در یک محل بیشتر دیده شوند. به عنوان مثال اگر شما قصد داشته باشید که در یک مکان لباس تهیه کنید با سرچ در گوگل می توانیم مراکز معتبر را پیدا کنید. تحقیقات نشان داده که بخش عظیمی از کاربران برای استفاده از خدمات بر اساس موقعیت مکانی کلمات خاصی را سرچ می کنند.

به عنوان مثال سرچ می کنند فروشگاه پوشاک در خیابان انقلاب در این مواقع گوگل بهترین فروشگاه های پوشاک که سئو خوب در این مکان را دارد نمایش می دهد. اما برای اینکه شما بتوانید جزو این سایت های نمایش داده شده قرار بگیرید باید سئو محلی خوبی داشته باشید. با سئو محلی قادر خواهید بود مخاطبان محلی را جذب کنید. البته برای برخورداری از سئو محلی عالی نیاز است که هزینه ای بپردازید.

 • سئو تصاویر 

بعضی وب سایت ها برای جذب مخاطب و فروش بیشتر باید تصاویر متعدد و با کیفیتی درون وب سایت خود بگذارند. اما تصاویر نیاز به سئو دارند به بیان دیگر الزامی است که تصاویر مختلف را برای موتور های جستجو بهینه سازی کنید. حتی ممکن است که یک کاربر به بخش تصاویر گوگل مراجعه کرده باشد.

با دیدن تصویر خاصی از وب سایت به مراجعه به سایت شما ترغیب شود. این امر در حوزه بهینه سازی تصاویر برای موتور های جستجو قرار می گیرد. هر چقدر شما در این زمینه هزینه کنید به نتایج بهتری دست خواهید یافت. البته این نوع سئو و اجرای آن نیاز به دانش کافی در این زمینه دارد.

 • بک لینک 

بک لینک ها دیگر اقدامات موثر سئو هستند منظور از بک لینک، لینک صفحاتی است که درون صفحات مختلف گذاشته می شوند. هر چقدر تعداد این بک لینک ها بیشتر باشد می توان به مزایای بیشتری دست یافت. گوگل تمامی صفحات سایت ها را به دنبال پیدا کردن لینک های قوی جستجو می کند. اگر سایت های معتبر و زیاد به شما لینک بدهند یعنی وب سایت شما محتوای با ارزشی دارد. این امر از نظر گوگل پنهان نمی ماند و بر اساس آن به وب سایت شما اعتبار می دهد.

قیمت خدمات سئو چقدر است؟

عوامل موثر در قیمت خدمات سئو

سئو دامنه بسیار وسیع و گسترده ای دارد و عوامل مختلفی در آن دخیل هستند. اگر بخواهیم قیمت خدمات سئو را بیان کنیم، باید تمام این عوامل را مد نظر داشته باشیم. با توجه به اینکه این عوامل بسیار گسترده هستند برای آشنایی بیشتر شما چند مورد از مهم ترین آن ها را بیان می کنیم. شما با اطلاع از آن ها می توانید تا حدودی قیمت خدمات سئو را حدس بزنید.

 • کیفیت اقدامات 

اقدامات سئو با کیفیت های مختلفی انجام می شوند، اگر شما قصد داشته باشید از خدمات با کیفیت بالا بهره ببرید باید هزینه بیشتری بپردازید. به عنوان مثال اگر تولید محتوای متنی برای وب سایت انجام می دهید در صورت استفاده از محتواهای با کیفیت هزینه پرداختی زیادتر است. البته در صورت بهره مندی از اقدامات با کیفیت شما از عملکرد وب سایت خود اطمینان خاطر بیشتری خواهید داشت.

 • تعداد اقدامات

سئو مجموعه ای از اقدامات متنوع است و نمی‌ توان آن را به چند اقدام محدود کرد. هر چقدر این اقدامات بیشتر باشد شما می توانید از مزایای بیشتری برای وب سایت خود بهره‌مند شوید. البته تعداد این اقدامات در هزینه نهایی تاثیر گذار است طبیعتاً باید هزینه بیشتری برای اقدامات متنوع و گسترده بپردازید. البته به شما توصیه می‌کنیم که فقط قیمت را ملاک قرار ندهید.

 • مدت زمان 

در بعضی موارد افراد برای وب سایت های خود مدت زمان زیادی به سئو نیاز دارند. به عنوان مثال تصمیم می‌گیرند که این اقدامات برای چندین ماه به صورت مداوم انجام دهند. قطعاً مدت زمان در هزینه نهایی خدمات سئو تاثیرگذار است. البته شما با این کار می توانید وب سایت خود را بیشتر ارتقا دهید. پس نیاز است که حتماً مدت زمان مشخصی را برای انجام این خدمات در نظر داشته باشید.

مجموعه ارائه دهنده خدمات سئو

مجموعه های مختلفی در زمینه ارائه خدمات سئو فعالیت دارند، بعضی از این مجموعه ها این خدمات را با هزینه های بسیار بالایی انجام می دهند. متقاضیان نیز به دلیل عدم آگاهی از این خدمات بهره می گیرند. در بعضی موارد مشاهده شده با اینکه این خدمات هزینه بالایی دارند، اما از کیفیت زیادی برخوردار نیستند.

بر همین اساس می‌توان گفت که مجموعه ارائه دهنده خدمات سئو نقش قابل توجهی در هزینه این خدمات دارند. به شما توصیه می کنیم اگر قصد استفاده از چنین خدماتی را دارید، یک مجموعه معتبر پیدا کنید. شما با بررسی اعتبار مجموعه قادر خواهید بود به معتبر بودن آن پی ببرید. همچنین می توانید که سابقه آن مجموعه را در ارائه خدمات سئو و مورد بررسی قرار دهید.

 • مزایای سئو

بهتر است از مزایای سئو اطلاع پیدا کنید تا بدانید برای چه چیزی هزینه می پردازید. البته مزایای سئو بسیار متنوع و گسترده هستند پس بررسی همه آنها با توجه به کوتاه بودن مقاله ممکن نیست. اما برای اینکه شما به یک درک نسبی برسید به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

 • جذب مشتری

همه ما می دانیم که هیچ امری در کسب و کارهای مجازی مهمتر از جذب مشتری نیست. راهکار های فراوانی برای جذب مشتری وجود دارد بعضی از این راهکارها هزینه زیادی را در پی دارند. مثلاً شما اگر قصد داشته باشید با استفاده از تبلیغات مشتری جذب کنید قطعاً باید هزینه زیادی را به آن اختصاص دهید. اما با استفاده از سئو می توان با پرداخت هزینه خیلی کم مشتری جذب کرد. به علاوه مشتریان شما دیگر بومی و محلی نیستند بلکه شامل مشتریان از سراسر کشور خواهند بود. پس اگر به دنبال یک راهکار اساسی برای بالا بردن تعداد مشتریان خود هستید خدمات سئو بهترین گزینه است.

 • کسب جایگاه

تحقیقات نشان داده که بسیاری از کاربران اگر قصد استفاده از سایت های گوگل را داشته باشد سه سایت اول آن را برای نیاز خود انتخاب می‌کنند. پس می توان گفت که کسب جایگاه در گوگل اهمیت بسیاری دارد. اقدامات سئو به دلیل داشتن ویژگی های خاص سبب می شوند که شما بتوانید جایگاه خوبی در گوگل کسب کنید. بسیاری از کسب و کارهای کوچک با استفاده از همین اقدامات توانسته اند که به جایگاه بسیار خوبی برسند. همچنین از طریق همین جایگاه امروزه شاهد هستیم که به کسب و کارهای بسیار بزرگ توسعه پیدا کرده اند. شما نیز می توانید با خدمات سئو جایگاه خوبی کسب کنید.‌

 • برند شدن 

برند شدن در فضای مجازی بسیار اهمیت دارد اگر بتوانید به یک برند معروف تبدیل شوید، قطعاً می‌توانید میزان فروش خود را بالا ببرید. البته برند معتبر شدن به همین راحتی ها هم نیست باید اقدامات بسیار زیادی برای آن انجام دهید. خدمات سئو همان اقداماتی است که شما برای برند شدن به آن نیاز دارید. البته برند شدن فقط برای افزایش میزان فروش بلکه شما با استفاده از آن می توانید سرمایه های جدید کسب کنید. اگر نیاز داشته باشید که کسب و کار خود را توسعه دهید با استفاده از اعتبار خود می توانیدسرمایه گذار جذب کنید.

چه وب سایت های می توانند از خدمات سئو استفاده کنند؟

فرقی نمی‌کند که شما صاحب چه کسب و کار یا وبسایتی باشید در هر صورت می توانید ازخدمات سئو استفاده کنید. بسیاری از کسب و کارهای کوچک برای دیده شدن و پیشرفت از سئو استفاده می کنند و بسیاری از کسب و کارهای بزرگ برای جذب مشتری بیشتر سئو را انتخاب می ‌کنند. به علاوه اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید یا در زمینه آموزش فعالیت می کنید در هر صورت می توانید از مزایای سئو بهره مندشوید. البته در صورتی که بتوانید سئو را به خوبی برای وب سایت خود پیاده سازی کنید.

سخن پایانی

سئو نقش بسیاری زیادی در کسب رتبه درگوگل دارد، البته در صورتی که شما این خدمات را به یک مرکز معتبر بسپارید. مراکز مختلفی در زمینه ارائه خدمات سئو فعالیت دارند مجموعه سامانه فعال شده یکی از این مجموعه ها است. این مجموعه بزرگ با سالها فعالیت در زمینه های مختلفی مانند تولید محتوا، طراحی سایت، سئو، افزونه و غیره توانسته تا به امروز رضایت متقاضیان زیادی را کسب کند. شما نیز اگر قصد استفاده از همچنین خدماتی را دارید می توانید به این مجموعه مراجعه کنید. لازم به ذکر است که بدانید سامانه فعال شده تمامی این اقدامات را با قیمت بسیار مناسبی برای شما انجام خواهد داد.

4.8/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • مینا 2 سال پیش

  منصف ترین تیمی که دیدم تو این زمینه تیم خودتونه واقعا کار کردن با شما لذت بخش بود

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید