بهترین اهداف کلی سئو

دسته‌بندی‌ها بهینه سازی سایت
نویسنده سعید حسینی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

بسیاری از کسب و کارها برای پیشرفت و توسعه به فضای مجازی روی آورده اند. کسب و کارهای مختلف می دانند که باید در فضای مجازی فعالیت خوبی داشته باشد. یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توان عملکرد خود را در فضای مجازی بهبود ببخشید سئو است. اما سئو اهداف کلی دارد یا به عبارت دیگر می توان گفت که سئو را برای اهداف خاص آن انتخاب می کنند. ممکن است که شما با بهترین اهداف کلی سئو آشنایی نداشته باشید، بر همین اساس در این مقاله سعی داریم که این موارد را بررسی کنیم. اگر …

بسیاری از کسب و کارها برای پیشرفت و توسعه به فضای مجازی روی آورده اند. کسب و کارهای مختلف می دانند که باید در فضای مجازی فعالیت خوبی داشته باشد. یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توان عملکرد خود را در فضای مجازی بهبود ببخشید سئو است. اما سئو اهداف کلی دارد یا به عبارت دیگر می توان گفت که سئو را برای اهداف خاص آن انتخاب می کنند. ممکن است که شما با بهترین اهداف کلی سئو آشنایی نداشته باشید، بر همین اساس در این مقاله سعی داریم که این موارد را بررسی کنیم.

اگر شما به دنبال اجرای سئو برای وب سایت خود هستید، خواندن این مطالب می تواند کمک شایانی به شما کند پس با ما همراه باشید.

سئو چیست؟

قبل از اینکه بدانید بهترین اهداف کلی سئو چیست ابتدا باید با خود سئو آشنا شوید. معرفی سئو به صورت تخصصی پیچیده است اما برای درک شما از آن را به صورت خیلی مختصر و ساده معرفی می کنیم. سئو یعنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو. سئو تنها یک اقدام کوچک نیست بلکه مجموعه اقداماتی است که برای بهینه سازی وب سایت انجام می شوند. هر چقدر عملکرد شما در سئو بهتر باشد قادر خواهید بود وب سایت خود را در موتورهای جستجو بیشتر ارتقا دهید.‌

بهترین اهداف کلی سئو

داشتن اهداف کلی یکی از ز مزیت های سئو است یعنی شما با استفاده از آن اطمینان خاطر خواهید داشت که تأثیر قابل توجهی دارد. این اهداف بسیار گسترده و متنوع هستند با اطلاع از آن ها می توانید نهایت استفاده را از سئو ببرید‌ با توجه به این که این اهداف کلی دارای دامنه وسیعی هستند بهترین آن ها را برای معرفی انتخاب کرده ایم.

  • رسیدن به درآمد بالا

وقتی که شما سئو را برای وب سایت خود اعمال می کنید، قطعا اگر به درستی این کار را انجام دهید به درآمد بالایی دست خواهید یافت. یکی از بهترین اهداف سئو بالا بردن درآمد است این امر به روش های مختلفی در سئو انجام می‌شود. اما این امر چگونه صورت می گیرد؟ هنگامی که کاربران سعی می کنند نیاز خود را از طریق گوگل برطرف کنند اگر سایت شما سئو خوبی داشته باشد در صفحه اول گوگل قرار می گیرد و این امر منجر به بالا بردن درآمد خواهد شد.

بسیاری از شرکت های مختلف سئو را برای این هدف آن بر می گزینند. شاید شما نیز آن را به این انتخاب کنید اما باید بدانید که اهداف آن خیلی گسترده تر از این مورد است.

  • دیده شدن 

منظور از هدف سئو به عنوان دیده شدن، از جهات مختلف است که یک بعد آن مربوط به کاربران می شود که با سرچ در گوگل می توانند وب سایت و خدمات شما را پیدا کنند. همه ما می دانیم که بسیاری از کسب و کارها برای دیده شدن تبلیغات متنوعی را انجام می‌ دهند. در مواردی این تبلیغات اصلاً سودآوری ندارند و منجر به دیده شدن آنها نخواهد شد، اما یک سئو خوب خیلی ساده می‌ تواند سایت شما را به همگان نشان دهد.

اما بعد دیگر دیده شدن، مربوط به گوگل و موتورهای جستجو است. سئو خوب سبب می‌شود که وب سایت شما مورد توجه موتورهای جستجو قرار بگیرد. گوگل تمام سایت ها و صفحات آن ها را به طور دقیق بررسی می کند، هر چند وب سایت شما خوب تر باشد رتبه آن را بیشتر ارتقا می بخشد. پس دیده شدن جزو بهترین اهداف کلی سئو بوده که با اجرای آن می توان به مزایای فراوانی دست یافت.

  • کسب اطلاعات کاربران 

حتما برای شما پیش آمده که قصد داشته باشید از خدمات یک وب سایت استفاده کنید، اما سایت مد نظر از شما اطلاعاتی را طلب کند. این اطلاعات بعداً برای آن وب سایت ارزشمند خواهد بود. شاهد هستیم که بسیاری از کسب و کارها برای این که اطلاعات را از کاربران خود بگیرند، کدهای تخفیف متنوعی را در سایت قرار می دهد. یکی از اهداف اجرای سئو کسب اطلاعات جدید از کاربران است. حتما برای شما این سوال پیش آمده که این اطلاعات چه زمانی به درد خواهند خورد.

وقتی که شما ایمیل یا شماره تلفن خود را در اختیار وب سایت می گذارید، آن وب سایت این اطلاعات را ذخیره می کند و هنگامی که قصد ارائه خدمات ویژه ای را دارد، از طریق پیامک یا ایمیل شما را مطلع خواهد کرد. تحقیقات نشان داده که کسب اطلاعات از کاربران می تواند نقش قابل توجهی در افزایش فروش داشته باشد؛ بر همین اساس نیاز است که اطلاعات خوبی از کاربر بتوان به دست آورد.

  • آموزش کاربران 

آموزش کاربران یکی از اهداف سئو بوده که نباید هیچ گاه از آن غافل شد. اما چگونه یک وب سایت، کاربران خود را آموزش می دهد؟ تصور کنید که سایتی مربوط به فروش انواع داروهای گیاهی دارید برای داشتن یک سئو خوب و ارتقای سایت نیاز است که محتواهایی در مورد داروهای گیاهی تولید کنید. قطعاً کاربران این محتواها را مطالعه می کنند و از طریق آن ها اطلاعات جدید را کسب خواهند کرد. این گونه است که کاربران آموزش می بینند. بهره گیری از این آموزش ها فقط برای کاربران نیست، بلکه شما با آموزش دادن آنها می توانید به مزایای فراوانی دست پیدا کنید.

یکی از این مزایا این است که این محتواها می‌تواند به مجموعه و سایت شما اعتبار فراوانی ببخشد. وقتی شما محتوا ارزشمند در سایت داشته باشید در این موارد کاربران سعی می‌کنند که نیاز خود را از طریق وب سایت و ارتباط با شما رفع کنند. همچنین باید بدانید که گوگل تمام محتوای موجود در سایت شما را به طور دقیق بررسی می کند و این امر منجر به ارتقا وب سایت شما خواهد شد. البته برای رسیدن به این نتیجه نیاز است که محتوای با کیفیتی را تولید کرده باشید.

  • تبدیل به برند معتبر شدن

با سئو این کار راحت است، اقداماتی که در سئو صورت می گیرد، برای برند شدن شما است. وقتی کاربران از اعتبار مجموعه شما اطلاع پیدا می کنند، بیشتر شما را خواهد شناخت. اگر خدمات شما ارزنده نیز باشد، سایت شما را به کاربران دیگر معرفی می‌ کند و از این طریق شما شناخته می شوید. البته برند شدن فقط برای این نیست که بتوانید به درآمد برسید.

شما از طریق این امر می توانید کسب سرمایه کنید، مثلا افراد با اعتباری که در گوگل دارید ترغیب می شوند که در کسب و کار شما سرمایه گذاری کنند. پس اگر یک کسب و کار کوچک هستید و هنوز افرادی زیادی شما را نمی شناسند، می توانید از سئو برای شناخته شدن بیشتر و برنده شدن استفاده کنید. تا به امروز وبسایت های فراوانی از طریق همین سئو Search Engine Optimization توانستند به یک برند شناخته شده در حوزه فعالیت خود تبدیل شوند.

  • افزایش ترافیک وب سایت

افزایش ترافیک ورودی برای موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است. هنگامی که آنها متوجه می شوند کاربران فراوانی سعی دارند از سایت شما استفاده کنند، تصمیم می گیرند که وب سایت شما را ارتقا دهند. راه های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان ترافیک ورودی به وبسایت را افزایش داد. اما هیچ کدام از این راه ها بازدهی سئو را ندارد. لازم به ذکر است که بدانید هر چقدر ترافیک ورودی به وب‌سایت شما بیشتر باشد قطعاً درآمد بالاتر خواهد رفت.

  • کسب جایگاه در موتورهای جستجو

مگر می شود که از این هدف سئو غافل شد کسب جایگاه در موتور های جستجو برای هر سایتی حایز اهمیت فرقی ندارد که سایت شما شرکتی معمولی فروشگاهی یا غیره باشد در هر صورت باید جایگاه خوبی در گوگل داشته باشید. گوگل به عنوان بزرگترین شرکت دنیا همیشه سعی دارد که بهترین خدمات را به مشتریان و کاربران خود ارائه دهد. بر همین اساس سعی می‌کند که وبسایت های با کیفیت را در صفحه اول خود برای کاربران قرار دهد. فاکتور های مختلفی تعیین می کند که یک سایت با کیفیت است.

سئو بیشتر فاکتورهای گوگل را دارد، پس اگر شما آن را به خوبی برای وب سایت خود اجرا کنید، خیلی سریع می توانید در گوگل به جایگاه مدنظر برسید. بر کسی پوشیده نیست که کسب جایگاه خوب در موتورهای جستجو علاوه بر اینکه می‌ تواند شما را به درآمد بالایی برساند به سایت شما نیز اعتبار می بخشد. باید بدانید که گوگل وب سایت های بی کیفیت را به هیچ وجه حمایت نمی کند، پس سعی کنید که سئو را به خوبی پیاده سازی کنید تا جایگاه خوبی را در موتورهای جستجو کسب کنید.

بهترین اهداف کلی سئو

هزینه استفاده از سئو برای وب سایت چقدر است؟

هزینه استفاده از هر خدماتی حائز اهمیت است، قطعاً اگر هزینه استفاده از بعضی خدمات بالا باشد افراد از آنها بهره نمی گیرند. اما در بعضی موارد ما شاهد هستیم که خدمات از چنان کیفیتی برخوردار هستند که می توان قیمت آنها را در نظر نگرفت. در مورد سئو باید بدانید که نمی توان به طور دقیق گفت چه هزینه ای برای آن باید بپردازید. چون که سئو مجموعه ای از خدمات است که این خدمات در کنار هم قیمت نهایی را تعیین می کنند.

البته هزینه ای که پرداخت می کنید، در برابر مزایای سئو چندان زیاد نیست، به علاوه شما با پیاده سازی دقیق سئو خیلی سریع می توانید به هزینه اولیه خود برسید. منظور از هزینه اولیه مبلغی است که برای سئو پرداخت کرده اید، پس بهتر است در استفاده از خدمات سئو هزینه را اولویت خود قرار ندهید و کیفیت کار را بیشتر مد نظر داشته باشید. اما به طور کلی هزینه ای که برای سئو می پردازید در برابر هزینه های تبلیغات که برای جذب مشتری است، زیاد به چشم نمی آید.

آیا اهداف سئو برای هر وب سایتی قابل استفاده است؟

مزیت قابل توجه سئو این است که انعطاف پذیری بالایی دارد، یعنی شما می توانید برای هر وب سایتی از آن استفاده کنید. اگر خدمات شما در بخش فروش محصولات غذایی،آرایشی، سایت آموزشی و… در هر صورت می توانید از سئو استفاده کنید. اهداف سئو برای هر نوع سایتی قابل اجرا است. اگر شما سایت هایی که از سئو استفاده می کنند را بررسی کنید متوجه این امر خواهید شد که تنوع بسیار بالایی دارند.‌ پس فعالیت شما فرقی نمی کند که مربوط به چه زمینه ای است شما قادر هستید از سئو نهایت بهره را ببرید.

چه مدت زمان طول می کشد تا بتوان به اهداف سئو دست یافت؟

مدت زمانی که برای رسیدن به تمام اهداف سئو نیاز است به عوامل متنوع بستگی دارد، اگر کسی که سئوی وب سایت شما را بر عهده دارد فرد ماهری باشد، باید بدانید که رسیدن به این اهداف زمان زیادی به طور نخواهد انجامید. در بعضی موارد ما شاهد هستیم که سئو به صورت کاملا درست اجرا نمی شود، قطعاً در این موارد ممکن است زمان زیادی برای رسیدن به اهداف سئو، وقت نیاز باشد؛ به عنوان مثال تولید محتوا نقش قابل توجهی در رسیدن سریع به اهداف سئو دارد.

اما اگر از محتواهای بی کیفیت یا کپی در وب سایت خود استفاده کنید، خیلی سریع جایگاه شما از بین خواهد رفت. اما منظور ما از محتوای کپی چیست؟ گوگل تمام محتواها را بررسی می‌کند، اگر محتوای شما از وب سایت دیگر کپی باشد، از دید گوگل پنهان نمی ماند. بر همین اساس رتبه سایت شما نزد او پایین خواهد آمد و سایت در صفحات بعدی قرار می گیرد. طبیعتاً برای اینکه به جایگاه مناسبی در گوگل برسید، باید وقت و هزینه چندین برابری صرف کنید.

سخن پایانی 

در این مقاله به بررسی بهترین اهداف کلی سئو پرداختیم. با هزینه نه چندان زیاد می توان به اهداف اصلی سئو رسید؛ اما در صورتی که شما خدمات سئو خود را به یک مجموعه معتبر بسپارید. مجموعه activated یکی از مجموعه های فعال در این زمینه است. این مجموعه با سال ها سابقه بهترین خدمات را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

البته این مجموعه در زمینه های مختلفی مانند تولید محتوا، افزونه، طراحی سایت نیز خدمات ارزنده ای دارد. در هر صورت می توانید از خدمات سامانه فعال شده برای پیشرفت و ارتقاء وب سایت خود استفاده کنید. اگر هرگونه سوالی در مورد خدمات سئو داشتید با کارشناسان مجموعه ارتباط بگیرید.

4.8/5 - (9 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • حسین 2 سال پیش

    خیلی کامل بود ممنونم ازتون

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید