مقایسه المنتور با المنتور پرو

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده زهرا امیدی
زمان مورد نیاز برای مطالعه 8 دقیقه

برای شما انتخاب بین Elementor Free و Elementor Pro می تواند بی اهمیت باشد؛ زیرا بسیاری از ویژگی ها و عملکردهای آن ها یکسان است. نسخه رایگان المنتور دارای گزینه ها، ویژگی‌ ها و طراحی عالی است. اما المنتور پرو گزینه ها، ویژگی ها و طراحی را به سطح دیگری می برد. پس می‌ تواند برای ساخت وب سایت های حرفه ای استفاده زیادتری داشته باشد. هر دو دارای امکانات سفارشی سازی عالی هستند، اما اینکه کدام یک را انتخاب کنید؛ همچنان می‌تواند باعث سردرگمی شما شود. در این مطلب با ویژگی ها و عملکرد هر دو آنها آشنا می …

برای شما انتخاب بین Elementor Free و Elementor Pro می تواند بی اهمیت باشد؛ زیرا بسیاری از ویژگی ها و عملکردهای آن ها یکسان است. نسخه رایگان المنتور دارای گزینه ها، ویژگی‌ ها و طراحی عالی است. اما المنتور پرو گزینه ها، ویژگی ها و طراحی را به سطح دیگری می برد. پس می‌ تواند برای ساخت وب سایت های حرفه ای استفاده زیادتری داشته باشد. هر دو دارای امکانات سفارشی سازی عالی هستند، اما اینکه کدام یک را انتخاب کنید؛ همچنان می‌تواند باعث سردرگمی شما شود.

در این مطلب با ویژگی ها و عملکرد هر دو آنها آشنا می شویم؛ همچنین عملکردهای آنها و امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند را بررسی خواهیم کرد.

المنتور

نسخه المنتور که به آن Elementor lite نیز گفته می شود یک نسخه رایگان است و می توانید مستقیماً آن را دانلود کنید. به این فکر نکنید که رایگان است و ممکن است نتواند کارهای زیادی انجام دهد. با استفاده از این افزونه، می‌توانید به تنهایی یک وب‌سایت کاملاً کارآمد را بدون دست زدن به یک خط کد ایجاد کنید. درست کردن این افزونه می تواند چنین خدماتی را به شما ارائه دهد؛ پس نسخه رایگان آن نیز توانایی های منحصر به فردی دارد. برای درک بیشتر شما به بررسی ویژگی های نسخه رایگان المنتور می پردازیم.

 • کتابخانه الگوها

نسخه رایگان Elementor دارای یک کتابخانه قالب بسیار خوب است که می توانید از آن برای ساخت صفحات وب به آسانی استفاده کنید. این کتابخانه شامل بیش از 100 الگوی رایگان عنصر و همچنین بلوک های محتوا است که می توانید فقط با انتخاب از گروه به صفحه اضافه کنید. افرادی که در انتخاب سخت گیر هستند با تنوع بالای این قالب ها حتما قادر خواهند بود که قالب دلخواه و مورد نظر خود را انتخاب کنند. انتخاب و کار با این قالب ها نیز بسیار راحت است و خیلی سریع می تواند آن ها را به صفحه مورد نظر اضافه کنید.

 • Elementor Canvas

طرح بوم Elementor تمام عناصر موجود در صفحه از جمله سربرگ، پاورقی و نوارهای کناری را حذف می کند و به شما کل صفحه را برای شروع طراحی می دهد. شما می توانید صفحات فرود یا هر صفحه دیگری را با استفاده از طرح بوم ایجاد کنید. طرح بندی تمام عرض دیگری نیز وجود دارد که نوار کناری را حذف می کند و به شما صفحه ای می دهد تا با هدر و پاورقی پیش فرض کار کنید.

 • ابزارک ها

نسخه رایگان المنتور، دارای تعداد زیادی ویجت است که می توانید آنها را بکشید و رها کنید تا صفحه مورد نظر خود را طراحی کنید. بیش از 25 ویجت Elementor با نسخه رایگان این افزونه ارائه می شود و انتظار می رود تا تعداد بیشتری نیز وارد شوند. به سختی می توان یک افزونه را پیدا کرد که این همه ابزارک را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد. البته این ابزارک ها در عین رایگان بودن بسیار کار آمد هستند و کیفیت بالایی دارند.

 • طراحی ریسپانسیو

این ویژگی به شما امکان می دهد به حالت نمایش موبایل یا تبلت بروید و صفحه را مطابق با آن ویرایش کنید. با استفاده از این ویژگی می توانید وب سایت ها و صفحات کاملاً کاربردی بسازید تا کاربران شما این امکان را داشته باشند که از هر دستگاهی که می خواهند به سایت شما دسترسی داشته باشند. صرفاً تغییر طرح در ویرایشگر، به شما این امکان را می دهد که تغییرات را به صورت زنده در صفحه ایجاد کنید. طراحی ریسپانسیو برای صفحات مختلف یک وب سایت اهمیت بسیاری دارد.

بر اساس تحقیقات انجام شده سایت هایی که ریسپانسیو نیستند؛ میزان رضایت بسیار کمی دارند. این امر به این دلیل است که کاربران قادر نیستند با سیستم های مختلف از سایت استفاده کنند. کاربران بعد از مراجعه به سایت و دیدن عدم ریسپانسیو بودن سایت را ترک می کنند که این امر از نظر گوگل دور نمی‌ماند و سایت هایی که رسپانسیو نیستند را در صفحه اول خود قرار نمی دهد. شما به راحتی با طراحی سایت و صفحات ریسپانسیو می توانید از گوگل امتیاز کسب کنید که با این افزونه این امر امکان پذیر است.

 • RTL و ترجمه آماده

وقتی صحبت از پشتیبانی RTL به میان می آید المنتور کاملاً کاربردی است. Elementor چند زبانه است و از هر دو زبان RTL و LTR پشتیبانی کامل می کند. به غیر از سازگاری RTL، ترجمه افزونه به بیش از 23 زبان مختلف انجام می شود و فهرست زبان های ترجمه شده در حال افزایش است. پس شما می‌توانید از این قابلیت نهایت بهره را ببرید و راحت تر با این افزونه کار کنید. متاسفانه بسیاری از افزونه ها قابلیت تغییر زبان را ندارند که کار کردن با آن ها را سخت و دشوار می کند.

 • گزینه های پس زمینه

این افزونه رایگان به شما امکان سفارشی کردن پس زمینه صفحه را می دهد. شما می توانید پس زمینه صفحه یا پست را به سبک مختلفی تغییر دهید؛ همچنین می توانید یک ویدیو در پس زمینه بخش ها اضافه کنید و آنها را زنده کنید. توجه داشته باشید که طراحی صفحات بسیار حائز اهمیت است و کاربران به آن دقت زیادی می ‌کنند در این راستا سعی کنید که صفحات کارآمدی طراحی کنید. به هر میزان که طراحی این صفحات بهتر باشد و امکانات مناسب تری را ارائه دهند کاربران راضی تر خواهند بود.

المنتور پرو

نسخه Elementor Pro به عنوان یک افزونه به نسخه Lite کار می کند و قابلیت های بیشتری را سازنده به آن اضافه کرده است. با توجه به اینکه ویژگی های این افزونه بسیار زیاد هستند به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • تم ساز

 Theme Builder برجسته ترین ابزار است؛ زیرا به شما امکان می دهد تقریباً هر بخش از وب سایت را کنترل کنید. نسخه استاندارد Elementor به شما امکان می دهد تا فقط در قسمت محتوا تغییراتی ایجاد کنید؛ اما با نسخه Pro می توانید عملاً کل سایت را ویرایش کنید. شما می توانید یک هدر سفارشی ایجاد کنید، نوارهای جانبی را ویرایش کنید، فوتر خود را دوباره طراحی کنید و حتی صفحات طرح بندی سفارشی ایجاد کنید.

اگر شما دارای یک آژانس طراحی وب سایت هستید یا می خواهید چیزی بیش از بخش محتوا طراحی کنید، تم ساز می تواند یک مزیت بزرگ برای شما باشد. با استفاده از این ابزار، شما قادر خواهید بود کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید.

 • قالب ها و بلوک های حرفه ای صفحه

Elementor دارای تعداد زیادی قالب و بلوک از پیش طراحی شده است که می توانید از آن ها برای طراحی سریعتر صفحات استفاده کنید. علاوه بر آن قالب ها، Elementor Pro قالب ها و بلوک های حرفه ای تری را ارائه می دهد. اگر بیشتر از قالب های از پیش طراحی شده استفاده می کنید، Elementor Pro گزینه مناسبی برای شما است.

فرم ساز

هر وب سایتی به یک فرم تماس و بسیاری از فرم های دیگر برای طراحی نیاز دارد. بسته حرفه ای المنتور دارای فرم ساز منحصر به فرد است که می توانید از آن برای ایجاد سریع فرم ها در وب سایت خود استفاده کنید. دلیل اهمیت زیاد این ویجت این است که کاملا بصری است. شما می توانید فرم خود را از قسمت جلویی طراحی کنید و به راحتی می توانید آن را به هر پلتفرم بازاریابی اتوماسیون یا یک CRM انتخابی خود متصل کنید‌.

 • ابزارک

عناصر بیشتر به شما آزادی طراحی وب سایت را به روشی که می خواهید می دهند. اگر می خواهید این سفارشی سازی را یک قدم جلوتر ببرید، می توانید از المنتور پرو استفاده کنید. نسخه Elementor Pro بیش از 30 ابزار جدید دیگر را اضافه دارد. ویجت ها و عناصر تم امکان سفارشی سازی و طراحی بسیار بیشتری را به شما ارائه می دهند.

 • CSS سفارشی زنده

این ویژگی Elementor Pro به شما امکان می دهد CSS سفارشی را به هر ویجت یا بلوکی اضافه کنید و تغییراتی را که در آنجا ایجاد کرده اید، به صورت زنده در ویرایشگر مشاهده کنید.

مقایسه المنتور با المنتور پرو

المنتور یا المنتور پرو کدام مناسب شما است؟

کدام نسخه Elementor را باید انتخاب کنید، این امر به نحوه استفاده شما از آن بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت که اگر شما یک طراح حرفه ای هستید و بیشتر روز خود را به طراحی صفحات و وب سایت ها می گذرانید. به شما پیشنهاد می کنم از نسخه Elementor Pro استفاده کنید. این نخسه وظایف را سریعتر و به روشی بسیار مؤثرتر انجام می دهد.
اگر کاربر عمومی هستید، به شما توصیه می کنم با نسخه رایگان شروع کنید و ببینید که چگونه کار می کند یا چگونه می توانید از افزونه Elementor استفاده کنید. سپس می توانید المنتور را به نسخه Pro Elementor ارتقا دهید.

سخن پایانی

در این مطلب به مقایسه المنتور با المنتور پرو پرداختیم. اکنون شما می دانید که این دو چه امکاناتی دارند. متقاضیان بر حسب نیاز خود قادر هستند از هر کدام از آنها استفاده کنند. توجه داشته باشید که خدمات آنلاین در این زمینه می‌ تواند به شما کمک کند. اگر هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید از مجموعه های فعال در این زمینه کمک بگیرید. یکی از مجموعه های فعال در این زمینه مجموعه  activated است.

این مجموعه علاوه بر طراحی وب سایت های مختلف، سئو محتوا و… در این زمینه نیز می‌تواند شما را راهنمایی کند. اگر به فکر پیشرفت خود هستید از خدمات سامانه فعال شده با حداقل هزینه نهایت بهره را ببرید.

4.8/5 - (11 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • سمیرا 1 سال پیش

  مثل مقایسه دنا با دناپلاس توربو شارژه واقعا ممنون از شما که جفتشو رایگان در اختیارمون گذاشتی

دیدگاه کاربران
 • مثل مقایسه دنا با دناپلاس توربو شارژه واقعا ممنون از شما که جفتشو رایگان در اختیارمون گذاشتی

دیدگاهتان را بنویسید