لینک نوفالو

لینک نوفالو چیست؟

دسته‌بندی‌ها بهینه سازی سایت
نویسنده تیم سئو
زمان مورد نیاز برای مطالعه 7 دقیقه

لینک نوفالو چیست؟ چه تأثیری در سئو دارد؟ ممکن سؤال شما هم باشد و شاید به همین دلیل به این سایت مراجعه کرده اید. لینک نوفالو را می توان یک لینک حائز اهمیت در نظر گرفت که به واسطه کاربردی که دارد روی سئو سایت هم بی تأثیر نیست. سامانه فعال شده به این جهت که یک تیم ماهر سئوکار را در اختیار دارد، به شما توصیه می کند که برای بالا بردن رتبه سایت خود سعی کنید از تخصص و تبحر تیم با انگیزه این مجموعه استفاده کنید. به هر حال ما در ادامه شما را بیشتر با اهمیت …

لینک نوفالو چیست؟ چه تأثیری در سئو دارد؟ ممکن سؤال شما هم باشد و شاید به همین دلیل به این سایت مراجعه کرده اید. لینک نوفالو را می توان یک لینک حائز اهمیت در نظر گرفت که به واسطه کاربردی که دارد روی سئو سایت هم بی تأثیر نیست. سامانه فعال شده به این جهت که یک تیم ماهر سئوکار را در اختیار دارد، به شما توصیه می کند که برای بالا بردن رتبه سایت خود سعی کنید از تخصص و تبحر تیم با انگیزه این مجموعه استفاده کنید. به هر حال ما در ادامه شما را بیشتر با اهمیت لینک سازی و استفاده از لینک نوفالو در سئو سایت آشنا خواهیم کرد.

لینک نوفالو چیست؟

این کد (<a href‌”http://www.example.com” rel‌”nofollow”>Example</a>)  نشان دهنده این موضوع است که به اطلاع گوگل می رسانید با توجه به دلایل خاصی که مدنظر شماست، قصد دارید به بررسی صفحه لینک مورد نظر نپردازد.

عمدتاً کلیه لینک هایی که در سطح وب وجود دارند، Follow هستند، البته صورت پیش فرض. اضافه کردن rel=Nofollow به تگ <a> باعث می شود که با لینک نوفالو مواجه شوید، حال به نظر شما لینک نوفالو چیست؟ چه تأثیری در سئو دارد؟

لینک نوفالو باعث می شود تا اسپمرها حالت دفاعی خود را از دست بدهند. شما می توانید این چنین در نظر بگیرید، زمانی که از این لینک استفاده می کنید، تصمیم گیرنده اصلی را گوگل قرار می دهید. در این شرایط که گوگل تصمیم گیرنده باشد، لینک های نوفالو دیگر نمی توانند تأثیر بدی روی رتبه سایت شما بگذارند. (به نظر شما این روش هوشمندانه نیست؟)

لینک داخلی و لینک خارجی

لینک داخلی به لینکی گفته می شود که در صفحه سایت مورد نظر جای می گیرد و خواننده با کلیک روی لینک مربوطه، به صفحه دیگری از همان سایت هدایت می شود، لینک خارجی را هم باید این گونه در نظر بگیرید که با کلیک روی آن، کاربر به صفحه ای هدایت می شود که در سایت دیگری وجود دارد.

حقیقتاً لینک های خارجی را می توان لینک های قابل اعتمادتری معرفی کرد. صفحاتی لینک خارجی خوبی دریافت می کنند که محتوای هدفمندی داشته باشند و جزء سایت های رده بالا به حساب آیند. می توان لینک داخلی و خارجی را 2 استراتژی مهم و کلیدی سئو در نظر گرفت.

ارتباط لینک نوفالو با الگوریتم پنگوئن

برخی از سئوکاران ناوارد از سئو کلاه سیاه قبلاً استفاده می کردند و با خرید و فروش بک لینک اقدام به بازی دادن رتبه سایت خود می کردند. این چنین بود که متأسفانه با سایت هایی که محتوایی کم ارزش و بی کیفیت داشتند روبرو شده ایم که مخاطبین را از نتایج جستجو دلسرد می کردند.

اما گوگل هیچ وقت فریب نمی خورد و از سال 2012 که الگوریتم پنگوئن را طراحی کرده است، این چنین سایت هایی را شناسایی و به جریمه آن ها می پرداخت. الگوریتم پنگوئن سایت هایی که در حوزه خرید و فروش بک لینک فعالیت داشتند یا به صفحاتی بی کیفیت و بی ارزش لینک می دادند را شناسایی و جریمه می کرد. با این وجود به نظر شما امکان تبلیغات در اینترنتی وجود داشت؟

در این شرایط بود که لینک نوفالو به روی کار آمد. سایت های تبلیغاتی برای جلوگیری از جریمه توسط گوگل مجبور می شوند که از لینک نوفالو استفاده کنند.

کاربرد لینک نوفالو

پس از بررسی های لازم حال بهتر است بدانید که لینک نوفالو چه کاربردی می تواند داشته باشد.

  • برخی از سایت ها صفحه ای را به معرفی سایت های دیگر اختصاص می دهند. در این شرایط از لینک نوفالو استفاده می کند تا گوگل متوجه شود که این سایت تنها به قصد کمک به کاربران این کار را انجام می دهد. این شرایط در برخی از مواقع این ریسک را برای صاحب سایت به وجود می آورد که اعتبار پایین سایت مقابل شاید روی اعتبار سایت وی تأثیر منفی بگذارد و به همین خاطر از لینک نوفالو استفاده می کند.
  • هنگام تبلیغات هم لینک نوفالو به کار می آید. این چنین اگر سایتی که بازدید بالایی دارد، از بنر سایت دیگری استفاده کند، هدف خود را تنها تبلیغات معرفی می کند و به گوگل می فهماند که قصد فروش بک لینک را ندارد. گوگل خود در چنین شرایطی Sponsored را نسبت به NoFollow پیشنهاد مناسب تری می داند.
  • محتواهایی که توسط کاربران نوشته می شود را صاحب سایت با لینک نوفالو مشخص می کند. عمدتاً نظرات کاربران را می توان محتوای نوشته شده توسط این افراد در نظر گرفت.
  • یکی دیگر از دلایل استفاده لینک نوفالو برای پرهیز از تکرار لینک ها است.
  • آن دسته از سایت هایی که از لینک خارجی زیادی استفاده می کنند، لینک نوفالو را یک گزینه ایده آل می شناسند که بتوانند ساختار سایت خود را نزد گوگل طبیعی جلوه دهند. در این شرایط می توان گفت دور زدن الگوریتم پنگوئن حاصل می شود.

سئوکاران در مورد لینک نوفالو چه نظری دارند؟

گوگل معتقد است که سایت ها باید از لینک نوفالو زمانی استفاده کنند که لینک های پولی را دریافت می کنند. برخی از سئوکارها براین عقیده استوار هستند که دلیلی برای استفاده از لینک نوفالو نیست. برخی از سئوکارهای دیگر هم بر این باور هستند که از لینک نوفالو زمانی باید استفاده شود که صفحه ای قرار نیست سئو شود و یکی از این صفحات می تواند صفحه تماس با ما باشد. در صورتی که حقیقتاً در لینک سازی داخلی لازم نیست از تگ Nofollow استفاده شود و معمولاً اگر صفحه داخلی توسط تگ Noindex از دسترس خارج شود، لینک نوفالو مورد استفاده قرار می گیرد. سئوکاران دیگری هم معتقد هستند، صفحاتی که نوایندکس شده اند در سایت را باید به لینک نوفالو مزین کرد.

شناسایی لینک نوفالو

شما برای این که بتوانید کلیه لینک هایی که درون صفحه وجود دارند را نوفالو کنید، باید در قسمت Head از متاتگ نوفالو یعنی

<Meta name=”robots” content=”Nofollow” />

استفاده کنید. با این تفسیر متوجه می شوید که تگ نوفالو با لینک نوفالو یکی نیست. برای این که بتوانید متوجه لینک نوفالو شوید، در صفحه ای از سایت مورد نظر کلیک راست و گزینه view page source را انتخاب کنید که البته از دکمه‌های Ctrl + f هم می توانید استفاده کنید. اگر در تگی که مقابل چشمان شماست با عبارت “REL=”NOFOLLOW رو به رو نشده اید، این بدین معنی است که لینک نوفالویی وجود ندارد. اگر هم بخواهید که لینک نوفالو بسازید، باید به سیستم مدیریت محتوای خود مراجعه کنید. افزونه هایی از قبیل Yoast SEO یا Rank Math در وردپرس برای ساخت لینک نوفالو به کار می آیند.

تأثیر لینک نوفالو روی سئو

تأثیر لینک نوفالو شاید روی سئو مستقیم نباشد و شما باید با تأثیرات غیر مستقیم این لینک روی سئو آشنا باشید. برای افزایش اعتبار سایت، دریافت لینک نوفالو از سایت های مهم و مرجع بسیار موضوع مهم و حائز اهمیتی است.

زمانی که به دنبال ترافیک هدفمند باشید، می توانید لینک های نوفالو را در انجمن هایی که بازدید بالایی دارند، قرار دهید. این امر باعث افزایش ترافیک سایت و پرش بسیار کمی می شود. همانطور که گفته شد، لینک های نوفالو ساختار سایت مورد نظر شما را بسیار طبیعی و نرمال نشان می دهند. این نکته را هم به خاطر بسپارید که برخی از سایت های معتبر با ترافیک بالا، شاید استفاده از لینک های نوفالو را بسیار کم در سایت خود در نظر بگیرند.

می توان گفت مهم ترین تفاوت لینک نوفالو و فالو به میزان اعتباری که به صفحه مورد نظر در سایت انتقال می دهند، مرتبط است. مهم تر از همه برای در امان ماندن از جریمه های گوگل، لینک نوفالو بهترین گزینه پیش رو است.

کاربران متوجه لینک های نوفالو نمی شوند و تنها ربات های گوگل عملکرد خود را با وجود این لینک تطابق می دهند. یکی از مهم ترین معیارهایی که روی بالا بردن رتبه سایت تأثیر می گذارد، لینک سازی است. اگر در پروسه لینک سازی اشتباهی از شما سر بزند، قطعاً روی سئو سایت مورد نظر هم بی تأثیر نخواهد بود.

سخن پایانی

به صورت مختصر و مفید و به شکلی که از حوصله کاربر خارج نباشد، به بررسی پاسخ این سؤالات که لینک نوفالو چیست؟ چه تأثیری در سئو دارد؟ پرداخته ایم. حال متوجه شده اید که اگر سئو کار فردی باتجربه و متخصص باشد چگونه می تواند از فرایند لینک سازی در افزایش بازدید و ترافیک سایت استفاده کند. مجموعه سامانه فعال شده یکی از بهترین مجموعه هایی است که در زمینه طراحی انواع سایت فعالیتی باسابقه دارد و قطعاً به شما کمک می کند تا سئوکارانی ماهر و کارآزموده را بیابید.

4.8/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید