دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت

دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت

دسته‌بندی‌ها مقالات آموزشی
نویسنده ثنا
زمان مورد نیاز برای مطالعه 7 دقیقه

دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت را چنانچه بشناسید، متوجه خواهید شد که باید سایت خود را به سئوکاری ماهر و متخصص بسپارید که از بروز چنین مشکلاتی در ابتدای کار جلوگیری کند. سامانه فعال شده یکی از بروز ترین و باسابقه ترین مجموعه هایی است که خدمات سئو را با استاندارد بالا در سایت مورد نظر شما پیاده سازی می کند تا بتوانید در طولانی مدت از مزایای یک سایت معتبر بهره مند شوید و به همین دلیل، در ادامه قصد داریم در مورد دلایلی که به پایین آمدن ترافیک سایت کمک می کنند، بپردازیم. اهمیت بالا بودن ترافیک سایت …

دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت را چنانچه بشناسید، متوجه خواهید شد که باید سایت خود را به سئوکاری ماهر و متخصص بسپارید که از بروز چنین مشکلاتی در ابتدای کار جلوگیری کند. سامانه فعال شده یکی از بروز ترین و باسابقه ترین مجموعه هایی است که خدمات سئو را با استاندارد بالا در سایت مورد نظر شما پیاده سازی می کند تا بتوانید در طولانی مدت از مزایای یک سایت معتبر بهره مند شوید و به همین دلیل، در ادامه قصد داریم در مورد دلایلی که به پایین آمدن ترافیک سایت کمک می کنند، بپردازیم.

اهمیت ترافیک سایت

اهمیت بالا بودن ترافیک سایت

قبل از اینکه به دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت اشاره کنیم، باید در مورد اهمیت بالا بودن ترافیک سایت با شما صحبتی داشته باشیم. ترافیک سایت که بالا باشد، سایت مورد نظر بازدید کننده بیشتری دارد و طبیعتاً بازدید کننده بیشتر به افزایش فروش ختم می شود، با این حساب به صورت واضح به اهمیت بالا بودن ترافیک سایت پی برده اید.

هر چه قدر ترافیک سایت، ترافیک هدفمندتری باشد باید سایت را باکیفیت تر در نظر بگیرید. محال است فردی در حوزه نت فعالیتی داشته باشد و به اهمیت ترافیک بالای سایت پی نبرده باشد. امروزه تبلیغات پولی، نرم افزارهای پیام رسان، بهینه سازی وب سایت، ایمیل مارکتینگ، بهینه سازی گوشی تلفن همراه و بروزرسانی محتوا از جمله روش هایی هستند که می توانند ترافیک سایت را افزایش دهند.

بررسی دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت

زمانی که با دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت آشنا باشید، می توانید از راهکارهای اصولی برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی استفاده کنید. به هر حال یک سری فعالیت هایی رخ می دهد که به واسطه آن، شما با کاهش ترافیک و بازدید سایت خود روبرو می شوید که ما در ادامه به بررسی اجمالی این دلایل خواهیم پرداخت.

  • بروز رسانی الگوریتم ها

یکی از دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت می تواند بروزرسانی الگوریتم های گوگل باشد، شاید قبلاً شما در سایت خود مرتکب تخلفی شده اید و الگوریتم های قدیمی این تخلف را شناسایی نکرده اند، اما ماه همیشه پشت ابر نمی ماند و شما با آپدیت الگوریتم های گوگل به ناگاه باید جوابگوی گوگل باشید.

معمولاً تغییراتی که الگوریتم های گوگل را در بر می گیرد، به نوسانات رتبه سایت شما ختم خواهد شد و البته رتبه سایت ممکن است به صورت کاملاً موقتی افزایش یا کاهش یابد که در این شرایط نباید چندان دل نگران شوید.

  • نوسان عادی رتبه سایت

به صورت کاملاً معمول بسیار پیش می آید که صفحه یا حتی کلمه ای در سایت به شکل ناخودآگاه با کاهش و یا حتی افزایش رتبه روبرو شود که معمولاً اگر شما با یک تیم سئوکار ماهر در ارتباط باشید، در این شرایط به شما دلگرمی می دهند که این امر کاملاً طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی نیست. شرایط زمانی حاد خواهد شد که چندین صفحه از سایت با کاهش رتبه مواجه شود و سئوکار باید در این شرایط هرچه سریع تر وارد عمل شود.

اهمیت بک لینک

  • اهمیت استفاده از بک لینک

قدرت سئوی خارجی را نباید دست کم گرفت. یکی از اقدامات مهمی که به افزایش رتبه سایت کمک می کند خرید بک لینک است که به سئوی خارج از صفحه مرتبط می شود، البته برخی ممکن است با خرید بک لینک بازدید سایت خود را افزایش دهند و برخی هم ممکن است، همان بازدید معمولی سایت خود را هم از دست بدهند. به نظر شما دلیل چیست؟ آیا روش خرید متفاوت است؟ آیا بک لینک تقلبی و اصلی هم وجود دارد؟ قطعاً کاسه ای زیر نیم کاسه است که به بررسی آن می پردازیم.

مبحث سئوی خارجی همیشه جزء مباحث بسیار پیچیده سئو به شمار می آید و باید بسیار تخصصی در آن وارد شد. حال شما تصور کنید وقتی سئوکاری که تخصص بالایی ندارد و حتی تجربه ای کسب نکرده است، تنها با شنیدن مزایای خرید بک لینک از سایت هایی که هیچ اعتبار و سابقه ای ندارند، به خرید بک لینک بپردازد. البته این تنها یک دلیل به بار ننشستن بک لینک در سایت است. سئوکار اگر مهارت لازم و کافی را داشته باشد، به خوبی می داند که در هر مرحله ای از سایت، لازم نیست از بک لینک استفاده کند و این چنین با یکی از دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت مواجه نخواهید شد.

  • حذف بک لینک

بک لینک اگر به درستی خریداری شود و به صورت استاندارد بکار گرفته شود، بازدهی بسیار فوق العاده ای دارد. زمانی که با وجود بک لینک بازدید سایت شما عالی بوده است ولی حالا با افت واضح بازدید و کاهش ترافیک سایت روبرو شده اید، این احتمال را در نظر بگیرید که بک لینک ها حذف شده باشند. در این مواقع سئوکار باید در صفحات دیگر گوگل به بررسی لینک های سایت شما بپردازد. خرید نادرست بک لینک و حذف بک لینک های مفید را می توان یکی از دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت در نظر گرفت.

  • خرید بک لینک نامناسب

سعی کنید همیشه رقبا را تحت نظر بگیرید. بسیار پیش می آید که رقبا با استفاده از سئوی منفی به کاهش ترافیک سایت اقدام می کنند، به گونه ای که به خرید بک لینک های نامناسب می پردازند و همین امر باعث دلخوری گوگل از سایت شما می شود و جریمه ای ترتیب می دهد. با این حساب بررسی بک لینک های سایت به صورت پیوسته را نباید از یاد ببرید که  با این چنین دلیلی در بین دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت روبرو نشوید.

  • دستکاری فایل های مهم سایت

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که 2 فایل بسیار مهم به نام های Htaccess و robot.txt وجود دارند که تغییرات بدون برنامه و غیر اصولی این 2 فایل مهم در هاست سایت، قطعاً می تواند یکی از دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت باشد. به غیر از این 2 فایل شاید تغییر محتوای نقشه سایت هم بتواند مشکل ساز شود که البته این یکی از احتمالات است. فعال کردن تگ نوایندکس در صفحه ای مجزا در سایت هم می تواند دلیل موجهی برای کاهش ترافیک سایت مورد نظر شما باشد. این موضوع یک احتمال است ولی شاید رقبا از دست شما به شدت عصبانی شوند و به هک سایت اقدام کرده باشند، هک کردن سایت توسط رقبا می تواند به تغییر آن 2 فایل مهمی که اشاره کرده ایم هم مرتبط باشد.

  • کاهش سرعت سایت

الگوریتم گوگل برای این که بتواند رتبه سایت را مشخص کند، به سرعت سایت بسیار توجه نشان می دهد. طبیعتاً کند شدن سرعت سایت می تواند از جمله دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت به شمار آید. در حال حاضر میتوان از ابزارهایی نظیر PageSpeed Insights گوگل و GTmetrix برای اندازه گیری سرعت سایت استفاده کرد. چنانچه سرعت سایت بالا باشد، کاربر بدون نتیجه سایت شما را ترک نخواهد کرد و از انتخاب سایت مورد نظر ناراضی نخواهد بود. این موضوع را هم باید جدی بگیرید که شاید سایت رقیب سرعت بالاتری را به خود اختصاص داده است و سایت شما سرعت قبل خود را حفظ کرده، ولی دیگر نمی تواند جوابگوی نیاز کاربر باشد.

  • محتواهای قدیمی 

اگر محتواهای شما محتواهایی بروز نباشند، کاملاً طبیعی است که رتبه سایت شما کاهش پیدا کند. بروزرسانی محتوا یکی از مهم ترین دلایلی است که گوگل به سایت مورد نظر امتیاز خوبی می دهد و همین امتیاز باعث کسب رتبه بالاتری می شود که متأسفانه برخی به این موضوع توجهی نشان نمی دهند. یکی دیگر از دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت متأسفانه عدم به آپدیت محتواهای سایت است؛ به همین دلیل سعی کنید سایت خود را به تیم سئوکار ماهری بسپارید که محتوایی ارزشمند و هدفمند را در مناسب ترین زمان ممکن تولید کنند.

  • پایین آمدن آمار جستجو

آمار جستجو می تواند به دلایل متفاوتی کم شود که این کم شدن را می توانید، در ابتدا به روزهای تعطیلی پشت سر هم اختصاص دهید. در روزهای تعطیلی خصوصاً روزهای تعطیلی که پشت سرهم هستند، مردم بیشتر وقت خود را به تکمیل کارهای ناتمام خود اختصاص می دهند و سعی می کنند چندان به گوگل مراجعه نکنند مگر اینکه کار مهم و ضروری به وجود آید.

محدودیت اینترنتی دلیل دیگری است که در هنگام بررسی دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت مورد توجه قرار می گیرد. قطعی اینترنت باعث می شود که مردم قادر نباشند از صفحات وب استفاده کنند و همین امر به کاهش آمار جستجو ختم می شود و حتی رخ دادن اتفاقات بزرگ سیاسی و نظامی هم باعث درگیر شدن ذهن مردم می شود که آن ها را از جستجو در اینترنت و کلمات کلیدی معمولی گوناگون دور می کند.

سامانه فعال شده

سخن پایانی

در مورد دلایل اصلی کاهش ترافیک سایت با شما صحبت کرده ایم. حقیقتاً در این شرایط شما به خوبی متوجه اهمیت یک تیم ماهر و متخصص سئوکار شده اید. اگر با مجموعه‌ی سامانه فعال شده در ارتباط باشید، شک نکنید که با چنین مشکلاتی به ندرت روبرو خواهید شد. به این دلیل که، تیم با انگیزه این مجموعه تمام تلاش خود را می کند تا بتواند یک سایت را همیشه بروز و معتبر به نمایش بگذارد و با افزایش ترافیک، مالک سایت را از انتخابی که برای انتخاب سئوکار داشته است، ناامید نکند.

5/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید