آشنایی کامل با مشاور سئو

آشنایی کامل با مشاور سئو

دسته‌بندی‌ها بهینه سازی سایت
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

بنظر شما مشاور سئو به چه شخصی میگویند؟ دنیای اینترنت و دیجیتال، روزبه‌روز در حال پیشرفت است و طرفداران بسیار زیادی به خود جلب کرده است. همین پیشرفت، باعث شده است که تعداد بسیار زیادی از مردم کسب‌وکار خود را در این حوزه راه‌اندازی کنند. اما نکته مهمی که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید، این است که چگونه می‌توانیم کسب‌وکار اینترنتی خود را رونق دهیم و در این حوزه موفق شویم.  اگر در زمینه دیجیتال فعالیت می‌کنید یا قصد فعالیت در آن را دارید، قطعاً کلمه سئو به گوشتان خورده است. سئو، در واقع به‌عنوان یک استراتژی …

بنظر شما مشاور سئو به چه شخصی میگویند؟ دنیای اینترنت و دیجیتال، روزبه‌روز در حال پیشرفت است و طرفداران بسیار زیادی به خود جلب کرده است. همین پیشرفت، باعث شده است که تعداد بسیار زیادی از مردم کسب‌وکار خود را در این حوزه راه‌اندازی کنند. اما نکته مهمی که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید، این است که چگونه می‌توانیم کسب‌وکار اینترنتی خود را رونق دهیم و در این حوزه موفق شویم. 

اگر در زمینه دیجیتال فعالیت می‌کنید یا قصد فعالیت در آن را دارید، قطعاً کلمه سئو به گوشتان خورده است. سئو، در واقع به‌عنوان یک استراتژی و فعالیتی شناخته می‌شود که باعث بهینه‌سازی سایت شما می‌شود که به جرئت می‌توان گفت، یکی از مهم‌ترین موارد در پیشرفت شما به حساب می‌آید و رتبه سایت شما را بالا می‌برد. 

البته این را هم باید بدانید که شما به‌راحتی نمی‌توانید این استراتژی را در سایت خود پیاده کنید؛ زیرا دارای مراحلی است که حتماً باید آن‌ها را طی کنید. اما نگران نباشید، زیرا مشاورینی در این زمینه حضور دارند که به مشاور سئو معروف هستند. این افراد می‌توانند به شما کمک کنند تا فروش سایت خود را بالا ببرید و بازاریابی موفقی در فضای دیجیتال داشته باشید. در ادامه این مطلب، شما را به‌صورت کامل با مشاوره سئو آشنا می‌کنیم. 

آشنایی کامل با مشاور سئو

آشنایی با سئوکار یا مشاور سئو

موتور‌های جستجوگر گوگل، سایت‌های مختلف را بر اساس رتبه آن سایت به نمایش می‌گذارند. پس رتبه سایت شما هرچقدر بالاتر باشد، بیشتر در معرض نمایش قرار می‌گیرد. همان‌طور که گفته شد یکی از تأثیرگذارترین مواردی که باعث بالا رفتن رتبه سایت شما می‌شود، سئو سایت است. مشاورین سئو یا سئو‌‌کار‌ها، همان افراد متخصصی هستند که با دانش و تجربه‌ای که در این زمینه دارند با راه‌کارها و استراتژی‌های اصولی به پیشرفت کسب‌وکار شما در حوزه دیجیتال کمک بزرگی می‌کنند. 

در واقع می‌توان گفت مشاور سئو، تمامی ایرادات سایت شما را شناسایی کرده و راه‌کارهای جدید را جایگزین می‌کند. به‌طور خلاصه‌تر باید بگوییم که بسیاری از کسب‌وکارها، تمام تلاش خود را می‌کنند تا سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهند؛ به این صورت که اگر فردی در زمینه کسب‌وکار شما در گوگل جستجو کرد، سایت شما در همان صفحه اول گوگل نمایان شود. 

 بیشتر مردم هم در همان صفحه نخست، پاسخ سؤالات و نیاز‌های خود را دریافت می‌کنند. تمامی سایت‌هایی که در این صفحه نمایان می‌شوند، رتبه بالایی در موتور‌های جستجوی گوگل دارند و این پیشرفت را مدیون سئو سایت و مشاوره سئو سایت خود هستند. 

دلایل نیاز به مشاور سئو

استخدام مشاور سئو در هر کسب‌وکار بزرگ یا کوچک اینترنتی، امر بسیار ضروری است. افرادی که درزمینهٔ مشاوره سئو تخصص دارند، به شما کمک می‌کنند که از افت احتمالی رتبه سایت خود در گوگل جلوگیری کنید و بسیاری از مشکلات کسب‌وکار خود را رفع کنید. 

بسیاری از مدیران سایت‌ها و کسب‌وکارها به‌صورت جزئی با استراتژی‌های سئو آشنا هستند، اما توانایی عملی کردن این استراتژی‌ها را ندارند که این می‌تواند اولین دلیل نیاز به سئو کار باشد. یکی دیگر از دلایل نیاز به سئوکار، این است که شما توانایی عملی کردن ایده‌های سئو در سایت خود را دارید ولی وقت کافی برای این کار را ندارید؛ بنابراین استخدام یک سئو کار، می‌تواند سرعت پیشرفت سایت شما را بالا ببرد. 

همچنین شما می‌توانید از مشاورین سئو، در خصوص فرمت ویدیو‌ها یا عکس‌ها، شناسایی کلمات کلیدی که با کسب‌وکارتان مرتبط باشد، ابزار‌های دیجیتال مارکتینگ مانند ایمیل مارکتینگ و بازار‌یابی پیامکی و ابزار های سئویی Moz و Ahrefs مشورت بگیرید. شما می‌توانید با کمک این افراد، سایت خود را جایگزین سایت‌های رقیب در صفحه اول گوگل کنید و رتبه خود را در این جایگاه حفظ کنید. 

  

روش‌های اجرای سئو سایت

قطعاً برای خیلی از افرادی که می‌خواهند در زمینه دیجیتال فعالیت کنند، سؤال پیش می‌آید که سئو یک سایت چگونه اجرا می‌شود؟ در رابطه با این موضوع باید بگوییم که سئو سایت، با استفاده از دو روش کلی انجام می‌شود که روش اول اجرای سئو داخلی و روش دوم اجرای سئو خارجی است. در ادامه به‌صورت کامل، این روش‌ها را برای شما شرح می‌دهیم. 

  • روش داخلی

روش داخلی، از جمله روش‌هایی است که تمامی استراتژی‌های سئو در داخل سایت شما صورت می‌گیرد. مشاور سئو، با ایجاد تگ‌های عنوان درست و اصولی یا تگ‌های توضیحات درست می‌تواند به بهینه‌سازی سایت شما کمک بسیار زیادی کند. 

متاتگ‌ها هم کمک بسیار زیادی به سئو سایت شما می‌کنند که سئو کار باید به‌درستی آن‌ها را ایجاد کند. از دیگر مراحل روش اجرای سئو داخلی، می‌توان به محتوای کیفی اشاره کرد. محتوای کیفی سایت شما، باید به‌گونه‌ای باشد که مورد قبول موتور‌های جستجوگر گوگل واقع شود. در آخر مهم‌ترین مرحله سئو سایت به روش داخلی، استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. 

  • روش خارجی

روش خارجی هم که از اسمش مشخص است به مجموعه فعالیت‌های خارجی سایت، برای بالا بردن رتبه شما و اجرای سئو سایت گفته می‌شود. این روش، دارای مراحلی است که بیشتر ما با آن تا حدودی آشنا هستیم و در ابتدای کار ممکن است برای پیشرفت سایت، از آن‌ها استفاده کنیم. 

برای مثال تبلیغات با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، لینک‌سازی، استفاده از ویدیو‌های تبلیغاتی و بازاریابی از طریق محتوا که هرکدام از این مراحل هم نیاز به تخصص بسیار زیادی دارند که مشاورین سئو می‌توانند این کار را بدون دردسر برای شما انجام بدهند. 

آشنایی کامل با مشاور سئو

مجموعه فعالیت‌های مشاور سئو حرفه‌ای

اگر قصد دارید که برای سایت خود یک مشاور سئو استخدام کنید، قبل از آن باید بدانید که این فرد چه فعالیت‌هایی را باید برای سایت شما انجام دهد. یک سئو کار حرفه‌ای، باید در زمینه فعالیت‌ها و اهداف خود برای اجرای سئو در سایت، با شما صحبت کند و رقبا یا کاربران احتمالی در زمینه کسب‌وکار شما را آنالیز کند. انتخاب کلمات کلیدی مناسب و اصولی برای سایت، یکی دیگر از کار‌هایی است که مشاور سئو باید انجام دهد. 

بررسی ساختاری سایت و از بین بردن اشکالات فنی سایت هم از وظایف سئوکار است. از دیگر کار‌هایی که سئوکار باید انجام دهد، می‌توان به بررسی تگ‌ها، لینک‌سازی، دسته‌بندی، نقشه سایت و به‌روزرسانی محتوا‌هایی که مدت طولانی در سایت شما قرار دارند اشاره کرد. 

همچنین این مشاورین، باید پیشنهاداتی در خصوص تبلیغات کلیکی و رپرتاژ آگهی به شما ارائه دهند. درواقع می‌توان گفت سئو کار یک سایت، همه‌کاره سایت بعد از شما است و باید تمامی مراحل اجرای سئو را به‌صورت داخلی و خارجی انجام دهد تا بتواند رتبه سایت را در گوگل بالا ببرد. این مواردی که نام بردیم، تنها بخشی از وظایف یک سئو کار حرفه‌ای است که در دسته مهم‌ترین آن‌ها قرار می‌گیرد. 

 

روش‌های جلب اعتماد کاربران از طریق سئو

یکی از مهم‌ترین مواردی که در پیشرفت سایت شما تأثیر بسیار زیادی دارد، جلب اعتماد کاربرانی است که به سایت شما مراجعه می‌کنند. اولین قدم برای جلب اعتماد کاربران، خدمات رایگان است. شما می‌توانید برخی از خدماتی که کاربران علاقه بسیار زیادی به آن‌ها نشان می‌دهند را در مدت‌زمانی کوتاه، به‌صورت رایگان در اختیارشان بگذارید. 

سعی کنید از مقالات کوتاه و کاربردی در زمینه نیاز‌های مشتری سایت استفاده کنید. کیفیت بالای مقالات، باعث می‌شود که رتبه آن‌ها در گوگل بالا برود و در معرض نمایش برای افراد بیشتری قرار گیرند؛ درنتیجه مشتری ترغیب می‌شود که از سایت شما دیدن کند. 

به‌روز بودن سایت، تأثیر بسیار زیادی در سئو سایت شما دارد. معمولاً بیشتر افرادی که به دنبال مطلب یا محصولی در اینترنت هستند، به سایت‌هایی مراجعه می‌کنند که محصولات یا مطالب جدید را در سایت خود بارگذاری می‌کنند. شما باید سعی کنید هر چند وقت یک‌بار کاتالوگ‌های محصولات جدید و مزایای خاص را در سایت خود، برای مشتریان به نمایش بگذارید. 

آشنایی کامل با مشاور سئو

ویژگی‌های شرکت سئو حرفه‌ای

اکثر افرادی که می‌خواهند کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنند، توانایی ایجاد استراتژی‌های سئو را ندارند. همین موضوع، باعث به وجود آمدن شرکت‌هایی شده است که در زمینهٔ مشاوره سئو فعالیت می‌کنند. البته باید دقت داشته باشید که شرکت موردنظر شما، خدمات سئو سایت را به‌درستی و طبق اصول در اختیارتان بگذارد. 

شما باید مطمئن شوید که این شرکت، تمامی مراحل اجرای داخلی و خارجی سئو در سایت را انجام می‌دهد. شما باید بدانید که این شرکت سئو، نتایج را بر چه اساسی اندازه‌گیری می‌کند. برای مثال، باید مراقب باشید تا این شرکت‌ها برای قرار دادن سایت شما در صفحه اول، از سئو سیاه استفاده نکنند که برای جلوگیری از این کار، می‌توانید از شرکت بخواهید تا توضیحات دقیق‌تری را درباره خدمات سئو در اختیارتان بگذارد. 

مشتریان شرکت هم می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشند و شما باید درباره مشتریان و خدمات آن شرکت سؤال بپرسید. همچنین می‌توانید با سرچ کلمه سئو در گوگل، شرکت‌هایی که در این زمینه بهترین هستند را پیدا کنید و با خیال راحت سئو سایت خود را به آن‌ها بسپارید. در آخر باید بگوییم که یک شرکت سئوی حرفه‌ای و خوب، شرکتی است که تمام این مواردی که توضیح دادیم را در ابتدای کار به شما توضیح دهد و شما را با روش کاریشان آشنا کند. 

قیمت مشاوره سئو

افرادی که قصد استخدام مشاور سئو را دارند، سؤال‌های بسیار زیادی در ذهنشان ایجاد می‌شود که از مهم‌ترین این سؤال‌ها، می‌توان به قیمت مشاوره سئو اشاره کرد. خدمات سئو با روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد که شما با توجه به نیاز سایت خود، باید این روش‌ها را انتخاب کنید که هرکدام از این روش‌ها هم دارای رنج قیمت خاصی هستند. 

شما باید توجه داشته باشید که مشاوره سئو، قیمت از پیش تعیین‌شده‌ای ندارد؛ بنابراین اکثر مشاوران در این حوزه، طبق خدماتی که انجام می‌دهند دستمزد می‌گیرند. تعرفه قیمتی مشاوران سئو، بیشتر بر اساس مدت‌زمان پروژه و رقابت در کلمات کلیدی که به کار می‌برند محاسبه می‌شود. درنتیجه نمی‌توان قیمت پایه یا ثابتی را برای انجام مشاوره سئو در نظر گرفت. قطعاً هرچه مراحل انجام شده سئو در سایت شما بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر می‌رود. 

البته شما باید این را هم در نظر بگیرید که با این کار، رتبه سایت خود در موتور‌های جستجو بالاتر خواهد رفت و سایت شما در صفحه اول قرار می‌گیرد. برای مثال، مقدار هزینه‌ای که برای سئو داخلی در سایت می‌پردازید، با مقدار هزینه سئو خارجی تفاوت دارد. در شرکت‌ها و سایت‌های مشاوره سئو هم تعرفه هزینه به‌صورت ساعتی، ماهانه، پروژه‌ای و سئو کلمات کلیدی محاسبه می‌گردد. 

استخدام مشاوره سئو چه کمکی به شما می‌کند؟ 

اهمیت بهینه‌سازی سایت برای رتبه‌بندی گوگل بسیار زیاد است. شما می‌توانید با استخدام یک مشاور خوب در زمینه سئو، سایت خود را در صفحه اول گوگل به نمایش بگذارید. البته مزیت‌های مشاور سئو، فقط به این مورد ختم نمی‌شود. 

یکی دیگر از مزیت‌های استخدام مشاور در زمینه سئو این است که شما اگر بخواهید خودتان فعالیت‌های سئو را انجام دهید، ممکن است زمان زیادی را برای این کار بگذارید. ازآنجایی‌که زمان در کسب‌وکارهای اینترنتی اهمیت بسیار زیادی دارد، مشاور می‌تواند این کار را برای شما با توجه به تجربه‌ای که دارد با سرعت بیشتری انجام دهد. همچنین سئو کار، تمامی فاکتور‌های رتبه‌بندی سایت‌های گوگل را می‌شناسد و می‌تواند مفید بودن سایت شما در گوگل را آنالیز کند. 

مشاوره سئو، کمک بسیار زیادی به ترافیک سایت می‌کند و کلمات کلیدی که ازنظر رتبه‌بندی گوگل اهمیت دارند را با تجزیه‌وتحلیل مؤثر، در سایت ایجاد می‌کند. کلمات کلیدی، یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث بالا رفتن رتبه سایت می‌شوند. در کل می‌توان گفت که اولین قدم برای داشتن کسب‌وکار اینترنتی مناسب و حرفه‌ای، استخدام یک مشاور سئو خوب است. 

تیم فعال شده دارای بهترین مشاوران سئو ست.

سخن آخر

در این مقاله به‌صورت کلی درباره تمامی مزایای مشاوره سئو سخن گفتیم. اگر کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کرده‌اید یا اینکه هنوز این کار را نکرده‌اید و قصد راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خود را دارید، بهتر است از مشاورین سئو استفاده کنید. حتی سایت سالن زیبایی یا یک آژانس مسافرتی هم به سئو نیاز دارد.یک سایت فروشگاهی قطعا با سئو خوب فروش بالاتری دارد.

شما می‌توانید فعالیت خود را در حوزه دیجیتال به‌راحتی آغاز کنید و سایت خود را راه‌اندازی کنید. اما اگر سایت شما استراتژی سئو را نداشته باشد، کار بیهوده‌ای انجام داده‌اید و پیشرفتی نخواهید داشت. امروزه گوگل و موتور‌های جستجوی مختلف، به حدی پیشرفت کرده‌اند که بالا رفتن رتبه یک سایت بدون اجرای فعالیت‌های سئو امکان‌پذیر نیست؛ پس هرچه سریع اقدام به استخدام یک مشاور در زمینه سئو کنید تا زودتر نتیجه بگیرید و در کسب‌وکار یا فعالیت خود در حوزه دیجیتال به موفقیت برسید. 

4.4/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
  • رامین 2 سال پیش

    دمتون گرم خیلی فوق العاده بود

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید