بک لینک PBN

بک لینک PBN

دسته‌بندی‌ها بهینه سازی سایت
نویسنده تیم سئو
زمان مورد نیاز برای مطالعه 9 دقیقه

تا به امروز اسم های مختلفی مانند لینک سازی های چند سطحی، لینک سازی های طبقه ای و لینک سازی های گره ای به گوش رسیده است؛ اما آیا تا به حال به نام اصلی این لینک ها دقت کرده اید. نام اصلی این لینک سازی ها pbn است که مخفف کلمه private blog network و به معنای شبکه بلاگ شخصی می باشد. در این مطلب بک لینک pbn را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد. سامانه فعال شده خوشبختانه تدابیری اندیشیده است تا بتواند به شما عزیزان در زمینه سئوی سایت کمک کند. از این رو بدون هیچ نگرانی …

تا به امروز اسم های مختلفی مانند لینک سازی های چند سطحی، لینک سازی های طبقه ای و لینک سازی های گره ای به گوش رسیده است؛ اما آیا تا به حال به نام اصلی این لینک ها دقت کرده اید. نام اصلی این لینک سازی ها pbn است که مخفف کلمه private blog network و به معنای شبکه بلاگ شخصی می باشد. در این مطلب بک لینک pbn را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد. سامانه فعال شده خوشبختانه تدابیری اندیشیده است تا بتواند به شما عزیزان در زمینه سئوی سایت کمک کند. از این رو بدون هیچ نگرانی می توانید از مشاوران و کارشناسان سایت کمک گرفته و به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید.

بک لینک PBN چیست؟

یک شبکه وبلاگ خصوصی با یک مالک واحد به صورت زنجیره ای عمل می کند. یعنی هر شخص می تواند با خرید دامنه ای وب سایتی، یک زنجیره ای از PBN را مختص به خود سازد. اما نکته قابل توجه این است که توسعه بک لینک pbn یک فرآیند با ارزش و بسیار پیچیده است و هزینه های بسیاری را به بار می آورد. این را بدانید هر چقدر این بک لینک ها بزرگ تر باشند قدرت یک سایت را نیز می توانند افزایش دهند. پس لازمه به قدرت رسیدن وب سایت pbn ها هستند.

بک لینک ها قادر هستند که عملکرد سئو را افزایش دهند؛ اما همین بک لینک pbn می تواند مضر باشد زیرا گوگل قادر است آن ها را ذخیره سازد که اگر این عمل صورت گیرد بک لینک ها نتیجه ای عکسی بر روی سئو خواهند داشت.

ایده بک لینک pbn

وبمسترها مدام به دنبال راه اندازی لینک های شخصی بودند؛ زیرا پیدا کردن یک مزرعه شخصی لینک دیگر کار ساده و پیش پا افتاده ای نبود. ابتدایی ترین راهی که پیشنهاد شد ساختن وبلاگ های تخصصی در سرویس های رایگان بود؛ این عمل تاثیر بسزایی در رتبه بندی صفحات وب سایتی داشت. اما هر تکنیک بعد از گذشت زمان و همه گیری دیگر همانند قبل عمل نخواهد کرد این روش نیز دیگر جواب گو نبود. همین امر سبب شد که وبمسترها به دنبال راه جدیدی برای ساخت pbn بودند که توانستند به Private Backlink Network دسترسی پیدا کنند.

مفهوم بک لینک pbn در سئو

یکی از سوالات بالا این بود که چه زمانی مفهوم بک لینکpbn در سئو ایجاد شده بود. بک لینک pbn یک مزرعه لینک به شمار می آید که از سال 1999 روی سئو تعریف و مطرح شد. این بک لینک ها زیر مجوعه ای از یک سایت بزرگ بودند که با یکدیگر ارتباط داشتند و همگی برای یک سایت بخصوص و خاص لینک دهی می کردند. به جرات می توان گفت که گوگل در آن سال ها به اندازه امروز پیشرفت نکرده بود و برای رتبه بخشیدن به سایت ها وابسته لینک های بسیاری بود. فاکتورهای بسیاری را گوگل معرفی و اعلام کرد که یکی از آن ها تعداد لینک های ورودی بود که البته کیفیت آن ها را تعیین و مشخص می کرد.

روش های بسیار زیادی مانند تبادل لینک ها به صورت دو طرفه و سه طرفه، سایت های دایرکتوری و … به وجود آمدند که تمامی این ها روی سئو تاثیر گذار بودند. وبمسترها و سایت ها نیز از این روش ها برای کسب درآمد استفاده کردند. اما این موضوع باعث شده که مزرعه های بسیاری با موضوعات مختلف و حتی نامرتبط به وجود آید و دستیابی به یک لینک کارآمد کار بسیار دشواری شد.

شناسایی بک لینک pbn

بک لینک های Pbn را می توان به راحتی از روی داده های فنی سایت ها شناسایی کرد. این داده ها که در شبکه های وبلاگ های سراسری وجود دارند شامل موارد زیر هستند:

 • میزبانی
 • مالکیت سایت pbn
 • طراحی سایت
 • تعداد بک لینک
 • تصاویر و ویدئو ها pbn
 • محتوای تکراری pbn

میزبانی

زمانی بک لینک ها به راحتی شناسایی می شوند که از آدرس IP های مشابه ای ساخته شده باشند. این عمل سرعت شناسایی را بالا خواهد برد.

مالکیت سایت pbn

مالکیت دامنه ها یکی از مهمترین معیارهای گوگل برای شناسایی شبکه‌های لینک‌سازی است. یعنی اگر تمامی سایت‌های موجود در یک شبکه متعلق به یک شخص باشند یا اگر به نام یک شرکت ثبت شده باشد شناسایی آن کار بسیار ساده و راحتی خواهد بود. برای از بین بردن این مشکل باید دامنه هایی را به وجود آورد که از نظر مالکیت متفاوت باشند و یا اینکه با Whois اطلاعات سایت های مورد نظر را مخفی سازید که این کار بسیار پر هزینه است. این عمل گوگل را نیز شکاک خواهد کرد.

طراحی سایت

اکثر بک لینک های pbn از یک طراحی وب سایتی یکسان شکل گرفته اند و تم های مشابه ای دارند.

تعداد بک لینک

بک لینک pbn عمل پیوند به سایت های مشابه را بارها و بارها تکرار خواهد کرد. اگر نسبت به تعداد بک لینک pbn مشکوک بودید می توانید در Ahrefs و یا Majestic آن را مورد بررسی قرار دهید تا تعداد لینک دهی را متوجه شوید.

تصاویر و ویدئوهای pbn

تصاویر و ویدئوهایی pbn که در سایت ها مشاهده می شود، اغلب یکسان و مشابه هستند. تولید هر یک از این تصاویر و ویدئوها بسیار هزینه بر خواهد بود. برای پیدا کردن ویدئو یا تصویر مشابه می توانید به گوگل مراجعه نمایید.

محتوای تکراری pbn

از محتوای تکراری pbn برای کاهش هزینه ها استفاده می شود. محتوای تکراری pbn را از محتوای یکسان سایت های مختلف برداشت می کنند. نحوه پی بردن به کپی بودن یک متن این گونه است که یک پاراگراف را داخل مرورگر گوگل کپی می کنید تا ببینید آیا این محتوا در سایت های دیگر نیز وجود دارد.

در مطالب بالا توضیحاتی در مورد بک لینک pbn چیست، ایده بک لینک pbn، مفهوم بک لینک pbn و شناسایی بک لینک pbn داده شد؛ اما به نظر شما این بک لینک های  pbnارزشمند هستند و یا این که خطرناک دارند. آیا شما پاسخ آن را می دانید. ما را همراهی کنید تا این دو بحث ارزشمند بودن و خطرناک بودن را مورد بررسی قرار دهیم.

بک لینک PBN

ارزش بک لینک pbn

بک لینک ها در نرمال ترین و بهترین حالت، مدت کوتاهی با ارزش هستند. در برخی از مواقع سایت ها قادر هستند در شرایط خاص از بک لینک pbn سود ببرند؛ اما گاهی اوقات نیز جستجوی ارگانیک را پایین می آورند. یک مورد از موفقیت های بک لینک pbn متعلق به فروشگاه های فصلی است که نیازمند رتبه بندی های کوتاه مدت برای پنجره وب سایت هستند.

خطر بک لینک pbn

این نوع از استراتژی لینک دهی را گوگل تایید نخواهد کرد که اشخاص بک لینک pbn را اجرا کنند؛ بلکه آنها باید دامنه مورد نیاز را خریداری نمایند. ایجاد یک لینک از دامنه جدید در رتبه بندی ارگانیک تاثیری نخواهد داشت و برای سئو ارزشی ندارد؛ چون باید برای خرید از وب سایتی که هیچ صلاحیتی ندارد، هزینه پرداخت کرد. pbn هایی که برای بک لینک ها استفاده می شوند، رتبه بندی کلمات کلیدی را ضعیف می کنند و گوگل در چنین شرایطی جریمه صادر می کند. همین امر باعث هوشمندتر شدن گوگل شده است؛ به طوری که برنامه های مختلفی را برای مبارزه با این تکنیک فراهم کرده است.

ساخت بک لینک pbn

همانطور که در بالا اشاره شد بک لینک های pbn یک نوع از بک لینک های قوی برای سئو و رتبه بندی آن در گوگل خواهد بود؛ البته اگر ساخت آن به درستی انجام شود. اگر بک لینک pbn با روش های صحیح ایجاد شود یک شمشیر دو لبه خواهد بود. در این قسمت ما قصد داریم مراحل ابتدایی ساخت یک بک لینک صحیح را توضیح دهیم. در اجرای دقیق آن هیچ قانون خاصی وجود ندارد. با مطالعه مطالبی که در ادامه خواهیم آورد، دغدغه ساخت بک لینک خود را به یک تجربه تبدیل سازید.

در مرحله ابتدایی ساخت بک لینک pbn مقالات خود را بدون لینک بنویسید اما جای لینک ها را مشخص سازید، تا در زمان وارد کردن دچار مشکل نشوید. لینک های مورد نیاز شما در بک لینک pbn شامل موارد ذیل است:

 1. لینک به سایت های پولی
 2. لینک به پست های داخلی
 3. لینک به وب سایت های نامی و معتبر

جایگاه این سه لینک را در زمان نوشتن مقالات مشخص سازید.

مرحله دوم: بعد از نوشتن مقالات و ویرایش آنها، زمان اجرای بک لینک های pbn رسیده است. در این قسمت تعداد بک لینک های وارد شده یک قواعد کلی دارند که باید به آن دقت کرد. تعداد بک لینک های pbn  سایت های پولی نسبت به بک لینک های pbn پست های داخلی یک به دو باید باشد. یعنی لینک به سایت های پولی یک و به ازای آن لینک به پست های داخلی باید دو باشد و تعداد بک لینک های pbn به سایت های قانونی و معتبر بین 1 تا 3 لینک خواهد بود.

مرحله سوم: ساخت بک لینک pbn این گونه خواهد بود. به طور قطع این را می دانید که در گذشته با کلمه کلیدی به راحتی می توانستید در گوگل هر چیزی را رتبه بندی کنید؛ اما امروزه با این عمل نمی توانید کاری از پیش ببرید. انکر مارک های تجاری در گوگل حرف اول را می زنند و این غول بزرگ اینترنتی به دنبال آن ها خواهد بود. تعداد برخی از آن ها به صورت زیر است:

 1. انکرهای عمومی 20 درصد
 2. انکر مارک های تجاری تقریبا 50 درصد 
 3. انکرها و مترادف LSI به طور تقریبی 3 تا 5 درصد
 4. تطابق دقیق بین 1 تا 3 درصد
 5. URL های برهنه که حدود 20 درصد

بررسی ها و تجربیات نشان می دهد گوگل امروزه صفحات خاصی را برای کلمات کلیدی در نظر گرفته است و این امر توسط کلمات کلیدی و مطابق با رتبه بندی در محتوای صفحه قابل انتخاب است و انکرها نقش زیادی در رتبه بندی نخواهند داشت. پس به این نتیجه خواهیم رسید که به جای تکرار کلمه کلیدی از کلمات مترادف نیز می توان استفاده کرد.

مرحله چهارم: به هرزنامه و زمان اختصاص داده شده است.

ما سعی کردیم یک توضیح مختصر و کوتاه در مورد نحوه ساخت بک لینک pbn بیان کنیم و شما برای تکمیل کردن این اطلاعات می توانید به سایت activated مراجعه و اطلاعات خود را در زمینه ساخت بک لینک  pbn بالا ببرید. بازه زمانی یک بک لینک pbn به سایت پولی و زمان فعال بودن آن بستگی خواهد داشت. در سایت های پولی جوانتر که عمر کوتاهی از نظر فعالیت دارند از بک لینک های کمتری باید استفاده کرد. اما در مورد سایت های قدیمی تری این چنین نیست.

سخن پایانی

در این مطلب دریافتی که بک لینک pbn چیست و ساخت آن ها چگونه خواهد بود و آیا این بک لینک ها pbn ارزشمند هستند یا خیر؟ سپس بیان شد که بک لینک pbn  وب سایت شما را دچار مشکل خواهد کرد و از طرف گوگل نیز جریمه خواهد شد؛ پس هیچ گاه سئو با این بک لینک ها سودی نخواهد برد. بهتر است برای اینکه بتوانید یک وب سایت ماندگار و موفق داشته باشید از سئو کلاه سفید استفاده کنید.

سامانه فعال شده در این زمینه خدمات متنوعی را ارائه کرده است؛ زیرا قصد یاری شما را دارد، بنابراین با مراجعه به بخش خدمات تخصصی و مشاوره سئو سایت می توانید با خدمات ما آشنا شوید و متناسب با نیاز وب سایت خود از آن ها استفاده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • مینو 2 سال پیش

  ممنونم ازتون، جامع بود

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید