بهترین روش لینک سازی

دسته‌بندی‌ها بهینه سازی سایت
نویسنده تیم تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه 10 دقیقه

امروزه بسیاری از کسب و کارها برای پیشرفت، به ایجاد سایت های مختلف در فضای دیجیتال و مجازی می پردازند. برای حضور موثر و ثمربخش در فضای مجازی نیاز است که اقداماتی انجام دهید. اما یکی از مواردی که می تواند منجر به دیده شدن و اعتبار کسب و کار شما شود، لینک ها هستند. تا به الان روش‌ های مختلفی برای ساخت لینک Hyperlink پیشنهاد شده است. افراد در صورت تمایل می توانند از این روش ها استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین روش لینک سازی را به شما معرفی کنیم. قطعا مطالعه این اطلاعات برای شما …

امروزه بسیاری از کسب و کارها برای پیشرفت، به ایجاد سایت های مختلف در فضای دیجیتال و مجازی می پردازند. برای حضور موثر و ثمربخش در فضای مجازی نیاز است که اقداماتی انجام دهید. اما یکی از مواردی که می تواند منجر به دیده شدن و اعتبار کسب و کار شما شود، لینک ها هستند. تا به الان روش‌ های مختلفی برای ساخت لینک Hyperlink پیشنهاد شده است. افراد در صورت تمایل می توانند از این روش ها استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین روش لینک سازی را به شما معرفی کنیم. قطعا مطالعه این اطلاعات برای شما بسیار سودمند خواهد بود پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

لینک سازی چیست؟

قبل از این که به معرفی بهترین روش لینک سازی بپردازیم نیاز است که بدانید لینک سازی چیست؟ لینک سازی با نام‌های دیگری مانند لینک بیلدینگ یا چلینک بیلدینگ نیز شناخته می شود. لینک سازی چنان اهمیتی دارد که روش های مختلفی برای انجام آن طراحی شده است. هنگامی که شما از سایت های دیگر برای وب سایت خود هایپرلینگ دریافت می کنید به آن لینک سازی می گویند. شاید شما منظور ما را از هایپرلینک متوجه نشده باشید. هایپرلینک یعنی کلماتی که دارای لینک هستند. لینک سازی از آن جهت اهمیت دارد که کاربران با استفاده از آن می توانند به راحتی بین صفحات جابجا شوند.

موتورهای جستجو از لینک ها برای خزش استفاده می کنند. به بیان ساده تر هنگامی که موتورهای جستجو قصد داشته باشند بین صفحات سایت شما جابجا شوند از لینک ها استفاده می کنند. لینک سازی مراحل خاصی دارد. بسیاری از افراد معتقدند که یکی از سخت ترین قسمت های سئو لینک سازی است. البته اگر به صورت اصولی آن را فرا بگیرید کار چندان دشواری برای شما نخواهد بود. مزایای فرا گرفتن لینک بیلدینگ چنان زیاد است که همه افراد را به یاد گیری آن مشتاق می کند.

اهمیت لینک سازی برای موتور های جست و جو

لینک سازی بیشتر از هر چیزی برای موتورهای جستجو اهمیت دارد. شاید شما ندانید که این لینک سازی می تواند برای موتورهای جستجو چه اهمیتی داشته باشد. ایرادی ندارد به طور کامل این موضوع را بررسی می کنیم. توجه داشته باشید وقتی شما یک صفحه یا محتوای جدید به سایت خود اضافه می کنید باید حتماً از صفحات دیگر به آن لینک بدهید. گوگل از طریق لینک سازی به این صفحات جدید دسترسی پیدا می کند. در صورت عدم انجام این کار گوگل متوجه آن محتوای جدید یا صفحه نخواهد شد. پس می توان گفت در صورت عدم لینک سازی تولید آن محتوا نتیجه ای در بر نخواهد داشت.‌

گوگل به عنوان شناخته ترین شرکت دنیا خدمات ارزنده ای را به کاربران خود ارائه می دهد. در همین است بر همین اساس تلاش دارد که وب سایت های خوب را به کاربران معرفی کند. گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها ملاک های مختلفی را در نظر دارد. لینک ها یکی از همین فاکتورهای اساسی هستند. اگر وب سایت شما دارای لینک های با کیفیت و فراوانی باشد رتبه خوبی را نزد گوگل کسب خواهد کرد. البته به همان اندازه که لینک خوب به سایت شما اعتبار می دهد، تولید لینک بد می تواند در از بین رفتن این اعتبار سهیم باشد‌.

 • بهترین روش لینک سازی

روش های مختلفی برای لینک سازی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها بهره ببرند. البته برای استفاده از بعضی از آن ها نیاز است که حتما آموزش های اصولی و لازم را ببینید. در صورت عدم آموزش نمی توانید لینک سازی را به خوبی اجرا کنید. اکنون چند روش لینک سازی که جزو بهترین روش های لینک سازی هستند را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • لینک دادن به دیگران

قطعاً وب سایت های فراوانی در فضای مجازی مشغول به فعالیت هستند. ممکن است حوزه فعالیت بعضی از آن وب وسایت ها با حوزه فعالیت شما یکی باشد. بهتر است شما ما ارتباط خود را با این وب سایت ها بهتر کنید. یکی از بهترین روش های لینک سازی این است که به این وب سایت ها لینک دهید. اگر فعالیت آن ها مربوط به حوزه فعالیت شما شود این لینک ها قطعاً ارزش بالاتری دارند. به راحتی می توانید با لینک دادن یا اشاره به سایت های مختلف قابلیت لینک سازی را ارتقا دهید.

مزیت این امر این است که شما به عنوان یک وب سایت معتبر شناخته می شوید. به علاوه تعداد مخاطبان شما از این طریق افزایش پیدا می کنند. البته پیدا کردن همچنین وب سایت هایی ممکن است کمی دشوار باشد. همچنین اگر شما تازه کار باشید این راه سختی های بیشتری برای شما دارد. اما بهتر است که از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکنید مطمئناً با تلاش مداوم می توانید به نتایج درخشانی برسید.

 • لینک های شبکه های اجتماعی

بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی فعالیت گسترده ای دارند. این یک مزیت قابل توجه برای شما به حساب می آید. می توانید از این شبکه های اجتماعی برای لینک سازی استفاده کنید. البته نیاز است که حتماً آگاهی لازم را در این زمینه کسب کنید. بسیاری از افراد معتقدند که لینک سازی در شبکه های اجتماعی آینده بسیار درخشانی دارد. وقتی می شود به همین راحتی لینک های بسیار خوب و معتبری ساخت بهتر است از آن غافل نشد.

 • بهبود ارتباطات

نیاز است که حتماً ارتباطات خود را بهبود ببخشید. راه های مختلفی برای بهبود ارتباطات وجود دارد که شما می توانید از آن ها بهره بگیرید. به عنوان مثال می توان نظرسنجی های قرار دهید و سپس از نتایج این نظرسنجی ها استفاده کنید. در دنیای دیجیتال همه چیز بر محور مشتری می چرخد. قطعاً اگر شما بتوانید ارتباط خوبی با آن ها برقرار کنید، سریع تر پیشرفت خواهید کرد. سعی کنید نیازهای مشتری را به طور جامع و کامل بررسی کنید و سپس در راستای رفع آن ها اقدام کنید.‌

 • عضویت در انجمن های مربوط به حوزه فعالیت

طبیعتاً در حوزه ای که شما مشغول به فعالیت هستید، انجمن های فراوانی وجود دارد. این انجمن ها برای آشنایی بیشتر و پیشرفت طراحی شده اند. اگر شما در این انجمن و گروه ها شرکت کنید، می ‌توانید سریع تر پیشرفت کنید. به علاوه می ‌توانید از تجربیات این افراد بهره بگیرید و لینک های خوبی بسازید. پس سعی کنید ابتدا گروه و انجمن های مربوط به حوزه فعالیت خود را پیدا کرده و سپس در آن ها فعالیت کنید.

 • قرار دادن مطالب در سایت های لینک پذیر

مزیت ویژه فضای مجازی این است که در آن سایت های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند مطالب خود را در آن ها منتشر کند. فقط کافی است که این سایت ها را پیدا کنید. معمولاً درون سایت ها بخش های وجود دارد که مطالب قرار می گیرند اگر این بخش ها لینک پذیر نیز باشد چه بهتر. حتماً تاثیر فراوانی در لینک سازی خوب خواهند داشت. البته برای نتیجه بخش بودن باید حتماً محتوای با کیفیت و جذاب تولید کنید.

اگر این محتوا جذاب نباشد، نمی تواند مخاطب را مشتاق به استفاده از لینک های شما کند. البته در این موارد می توانید با مدیر وب سایت نیز صحبت کنید. در صورت رضایت آن ها خواهید توانست مطالب بیشتری در وب سایتشان قرار دهید. در واقع این روش یک نوع اشتراک گذاری مطالب محسوب می شود. از نظر بازدهی باید بگوییم که بازدهی بالایی دارد. این امر می تواند شما را به لینک های فراوانی برساند. قطعا با این امر میزان کاربران و متقاضیان شما چندین برابر خواهد شد.

چه کسانی از لینک سازی می توانند استفاده کنند؟

ویژگی قابل توجه لینک سازی این است که هر سایتی می تواند از آن بهره ببرد. فرقی ندارد که شما یک کسب و کار بسیار کوچک یا یک کسب و کار بزرگ باشید، در هر صورت می توانید از لینک سازی استفاده کنید. کسب و کارهای کوچک برای ارتقا و دیده شدن از لینک سازی استفاده می کنند. البته لینک سازی درست و اصولی علاوه بر دیده شدن توسط مشتریان از چشم موتور های جستجو نیز دور نخواهد ماند. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ نیز برای توسعه و پیشرفت در زمینه فعالیت خود از لینک سازی استفاده می کنند.

بهترین روش لینک سازی

آیا لینک سازی در سئو سایت تاثیر گذار است؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا لینک سازی در سئو سایت تاثیر دارد یا خیر؟ باید بگوییم که تاثیر لینک سازی در سئو سایت بی نظیر است. موتورهای جستجو امروزه بسیار دقیق به بررسی سایت های مختلف می پردازند. آن ها در تمام صفحات گوگل به دنبال لینک های خوب و با کیفیت می گردند. هنگامی که تعداد این لینک ها زیاد باشد و لینک سازی به صورت درست انجام شده باشد سایت شما به میزان چشمگیری ارتقا پیدا می ‌کند. پس به طور کلی نمی توان تاثیر لینک سازی را در سئو سایت نادیده گرفت.

 • مزایای لینک سازی

قبل از اینکه از لینک سازی استفاده کنید باید بدانید که چه مزایایی دارد. مزایای لینک سازی آنقدر زیاد است که هر فردی را به استفاده از آن وا می دارد. با توجه به اینکه این مزایا متنوع و گسترده هستند برای آشنایی شما به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

 • برند شدن 

هنگامی که وب سایت های معروف به شما لینک می دهند، قطعاً تعداد زیادی از کاربران آن ها با برند شما آشنایی پیدا می کنند. این آشنایی می ‌تواند منجر به برند شدن کسب و کار شما شود. مزیت برند شدن فقط برای افزایش فروش بلکه افرادی که قصد سرمایه گذاری در یک کسب و کار را دارند با دیدن حمایت مراکز معتبر و کسب و کارهای بزرگ از شما سعی می کنند در کسب و کار شما سهیم باشند. پس می توان گفت که لینک سازی نقش قابل توجهی در برند شدن دارد.

 • بهبود تجربه کاربری 

هنگامی که کاربران برای جابجا شدن بین صفحات یا مراجعه به سایت شما از لینک استفاده می کنند، قطعاً رضایت بیشتری دارند. نیاز است که حتماً در ارائه خدمات آنلاین مشتری و کاربران را در نظر گرفت. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ اقدامات فراوانی برای راحتی کاربران خود انجام می دهند. شما نیز می توانید لینک های معتبری بسازید که کاربران بتوانند به راحتی بین صفحات جابجا شوند. قطعاً هر چقدر خدمات شما در این زمینه درخشان تر باشد می تواند بیشتر رضایت آن ها را کسب کند. همچنین اگر کاربران از خدمات شما راضی باشد قطعا آن را به اشتراک می گذارند. شما با ارائه خدمات بهتر می توانید کاربران خود را به کاربران وفادار تبدیل کنید.

 • افزایش ترافیک سایت 

راه های مختلفی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد؛ اما هیچ کدام نمی تواند به اندازه لینک سازی تاثیر داشته باشد. هنگامی که لینک صفحات وب سایت شما در شبکه های اجتماعی دیگر یا وب سایت های مختلف قرار داشته باشد، کاربران به راحتی می توانند به سایت شما مراجعه کنند. این امر سبب می شود ترافیک وب سایت افزایش یابد. قطعا هنگامی که موتور های جستجو متوجه این افزایش ترافیک شوند سعی می ‌کنند که رتبه شما را در گوگل ارتقا دهند. پس افزایش ترافیک علاوه بر افزایش فروش می تواند برای موتورهای جستجو نیز حائز اهمیت باشد.

 • افزایش فروش

همه ما می دانیم که ارائه کلیه خدمات در کسب و کارهای آنلاین فقط برای افزایش میزان فروش است. قطعاً با لینک سازی می توان منجر به افزایش ترافیک سایت و بالا بردن فروش شد. کافی است که مدتی از لینک های خوب و با کیفیت استفاده کنید تا شاهد افزایش میزان درآمد خود باشید، این امر فقط به گفته ما نیست؛ بلکه بسیاری از کسب و کارها توانسته اند با لینک سازی به درآمد قابل توجهی برسند. شما نیز می توانید با داشتن یک استراتژی خوب جزو آن ها باشید.

سخن پایانی 

لینک سازی یکی از روش هایی است که می ‌تواند به رونق کسب و کار شما کمک کند. اما نیاز است که حتماً انجام آن به صورت درست و اصولی صورت بگیرد. سامانه فعال شده از جمله مجموعه هایی است که در کنار ارائه خدماتی مانند تولید محتوا، طراحی سایت، افزونه و غیره لینک سازی را نیز انجام می دهد. کارشناسان این مجموعه با سال ها سابقه بهترین خدمات را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهند. اگر شما قصد دارید که در این زمینه پیشرفت کنید می توانید از خدمات مجموعه سامانه فعال شده بهره بگیرید.

4.9/5 - (8 امتیاز)
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • مهسا 2 سال پیش

  ازین کامل تر نمیشد دیگه خیلی دنبالش گشته بودم ممنون

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید